Tatínkův úklid

vrabcak0007
25. kvě 2015

Dobré ráno, děvčata, mám trochu "zvláštního" muže...vypsat všechno, bylo by to na román. Těsně po tom, co jsme si přivezli malého z porodnice jakoby mu hráblo...3 měsíce nejhorší..a od té doby se to trošku rozmělnilo, ale stejně...tak jednou za 14dní má nějakej neuvěřitelnej sek a mě se to pak znovu všechno vrací a jsem z toho všeho znechucená a byla bych radši, kdyby chodil po hospodách nebo za ženskejma, protože by pro mě bylo daleko jednodušší za sebou zavřít dveře a jít s malým pryč. Takhle se vždcky nechám ukolébat relativní chvílí klidu, aby pak zase udeřil...asi každej chlap občas ulítne a má šílený nápady, ale mě n a tom nejvíc vadí, že když vykulím oči a divím se, co to zase vymyslel, tak ze mě začne dělat úplnou trotlici...a ještě se urazí, co zase jako vidím za problém...takže si o tom nemůžeme v klidu promluvit nebo aby se třeba chytil za hlavu a pak se zasmál tomu, že měl nápad na palici..nee..on se strašně žere...on kritizuje kdeco (já jsem nejblíž, takže samozřejmě mě nejvíc) zatímco on dělá všechno nejlíp...jako třeba včera..šla jsem synka umýt a převlíknout večer do pyžámka a že mezitím taťka sklidí hračky...a přijdu a tam jedna velká hromada všeho na sobě...akorát to ohradil velkýma autama, asi jako aby to mělo fazónu či co...a když jsem se ho ptala, co to je, tak mi odvětil, že přeci nemá cenu to uklízet, když to malej znova rozhrabe...řekla jsem mu na to, že bych byla ráda, aby to tu aspoň večer vypadalo jak u lidí a jak asi zjistí, jestli někde není nějaká rozbitá nebo chybějící hračka, aby byl přehled nebo aby malý nespapal něco nebezpečnýho...tak na mě koukal, jakože je všechno v nejlepším pořádku a že prý to říkala jeho máma (byla tu teď skoro měsíc - já musela chodit do práce a ona je zdaleka)..což mě skoro rozzuřilo, protože jí znám a ona je dost pintlich (to já rozhodně nejsem) na všechno..hlavně u ní doma...je to velká generálka a má ráda naklizeno..jsme mu řekla, že dost pochybuju, že by to TAKHLE řekla a že kdyby si oni jako malý neuklízeli hračky, tak by dostali na zadek (dost hoši dostávali, když byli malí)...no a teď jsem prostě zase ta špatná já..přikládám foto, abyste si udělali představu..jsem se nějak rozepsala po ránu, se omlouvám, asi to potřebovalo ven 😀 fakt přeháním a je chyba na mojí straně o čemž se mě snaží pan domácí neustále přesvědčovat? (jako když na naše první vánoce s malým se nechtěl převlíknout ke stolu, protože tepláky jsou pohodlný..doma by si to nedovolil..a divil se, proč by měl připravit foťák apod...a diví se, když mě tohle udivuje a pak uráží jeho následný reakce)

frantiska85
25. kvě 2015

Hračky opravdu nemá smysl uklízet. V noci je tma a ve dne se to rozhrabe ve vteřině. Takhle shrnuté ke straně jsou uklizené až až. Moc to prožíváš.

berenika39
25. kvě 2015

Nech ho žít, nebožáka, je to táta, ne podřízený, manžel, ne pejsek na povel. A važ si toho, že nehcodí do hospody a za ženskejma, takový obrovský štěstí nemá každý. Hračky pro roční dítě jsou takhle v tom nejlepším pořádku🙂. Fakt. Jedním uchem(okem) tam, druhým ven, klid.

vrabcak0007
autor
25. kvě 2015

@frantiska85 chápu, jak to myslíš a fakt mi věř, že nejsem žádná úchylačka na úklid, že bych tu nemohla mít ani smítko....ta fotka možná vypadá strašidelně, ale je to na 5 min práce..prostě bafnu všechny knížky a prdnu je na jednu hromadu (žádný srovnávání hřbetem na sebe nebo tak)...jednotlivý hračky se nahážou do bedny a akorát k sobě kroužky na klacík, lego k legu a veliký stavěcí kostky k sobě...fik fik a je to...my nemáme dětský pokoj, to je v obýváku...a večer si tam chci posedět v trošku civilizované podobě, když malý spinká v ložnici 😀 opravdu 5min a je to...jo kdybych měla na každičkou hračku svoje místečko někde na policu nebo tak, tak bych to chápala, ale takovej blázen nejsem...navíc to doteď fungovalo...je prostě línej..

sim007
25. kvě 2015

No tak me to az tak v poradku neprijde...mohl to aspon nahazet do te bedny....
a teplaky k vanocni veceri a divit se fotaku....hmmm...opravdu je asi zvlastni 🙂

vrabcak0007
autor
25. kvě 2015

@berenika39 ten nebožák, kterýho mám nechat dejchat, mi nedal za narození našeho synka ani kytičku, ani poděkování..měla jsem po 2,5dnech kontrakcí nakonec akutní císař...po dalších 5ti dnech ukrtunejch bolestí v břiše následnou operaci celého břicha kvůli zánětu dělohy a pobřišnice...takže si asi dovedeš představit, v jakém stavu jsem se vrátila z nemocnice...a "pomoc" od mého muže byla taková, že mi skoro 3 měsíce posílal emaily typu, jak je to na hovno, že kdyby věděl, že to bude takovýhle, tak by dítě nikdy nechtěl (malej asi 2 měsíce dost proplakal) a že jsem ho vlastně chtěla jenom já a že teda vlastně si nemám co stěžovat..nepohlídal, abych si odpočinula ani nešel s ním ven s kočárkem, protože se "bál"..doteď neumí přebalit ani udělat mlíko..nic..a po neustálém fňukání, jak to má těžký a že by potřeboval vypnout někde u moře, kde nebyl UŽ ROK, odjel na dovolenou do karibiku necelé 3 měsíce po porodu...doma má na starosti akorát o víkendu vyluxovat a pravidlně čistit kočičí wc...i na to ho musím upozorňovat, když už to tu celkem zavání...ale jinak se diví, protč nejsem happy ženuška

loafeer
25. kvě 2015

uplně to chápu, z tohodle bych byla na infarkt, přesně jak říkáš, alespon večer, když je konečně klid, chci sedět v uklizeném obýváku, byť s ranním rozbřeskem a probuzením dětí je tam opět bongo....Nevím, jak to měl tvůj muž předtím, ale můj je takovýhle odjaktěžia, jeho představy o úklidu se diametrálně liší od těch mých a to taky nejsem nějaký uklízecí generál...takže mě tahle fotka jako na jednu stranu tak hrozná nepřijde, porotže to mám doma pořád a co si neudělám sama, to nemám...Přeju pevné nervy:o)
Někdy, až dostanu odvahu, vyfotím ,,pořádek,, svého muže. Jeho specialitou je jakékoli oblečení naházet za postel, má tam takový bordel a tolik oblečení, že skříň díky tomu zeje prázdnotou a já nemám sílu ještě chodit a uklízet po něm....o)!!!

dannyblakely
25. kvě 2015

Je to chlap na ho*no, to asi víš sama.. Nevím, co na to říct.. Snad jen, že kdybych měla něco takovýho doma, tak už by byl dávno pryč.. a nebo já.

loafeer
25. kvě 2015

@vrabcak0007 no za tohle bych mu nakopala prdel a propleskla ho z obou stran, aby se mu rozsvítilo!

deathy
25. kvě 2015

Tak když pominu to jak se manžel choval po porodu... uff, to bych asi nedala, tak ohledně těch hraček... takhle vypadá pokoj mé šestileté dcery po tom co se snaží uklidit... a to si upřímně myslím, že ona by to uklidila i lépe, aspoň do té krabice by to narvala... nebo prostě kamkoli narvala, aby to zmizelo.
Já teda taky nejsem uklízecí typ, ale mít takhle "uklizeno" od manžela ještě s kecama a navíc v obýváku, tak bych ho asi zabila. Protože ano.. sice to to dítě druhý den opět rozhrabe, ale prostě kdo se na ten bordel má pořád koukat. Taky mi to vadí, když je všude takovej ten neurčitej chaos věcí... a to zdůrazňuji ještě jednou: fakt nejsem typ co by musel mít doma naklizeno denně. Ale prostě co je moc, to je moc... člověk má pak lepší pocit, když je to vše aspoň trochu zarovnané, poklizené... naštěstí manžel tohle ví, sám se ujme třeba úklidu myčky, linky... když je třeba. A konečně i pochopil, že hromádky oblečení po zemi se taky tolerovat už nebudou (kdo se s tím pupkem má furt ohýbat) a věší to "aspoň" v koupelně na sušák 😀
Tohle by prostě neprošlo ani u nás.

hanih
25. kvě 2015

@vrabcak0007 Já bych to asi taky nehrotila. Můj muž by to nejspíš udělal podobně a do krabic by ty hračky naházel až v momentě, kdy by šel luxovat a vytírat, což u nás dělá většinou on. Co se těch tepláků u štědrovečerní večeře týká, taky jsem musela první rok manžela prosit, aby se převlékl... chlapi to prostě tak neberou... podala jsem to tak, že když se snažíme, aby byl nazdobený stůl (a celý byt) a dobrá večeře, měli bychom se taky převléknout, abychom tu sváteční atmosféru měli se vším všudy 🙂 no a manžel uznal, že na tom fakt něco je 🙂
Jinak mě napadá, jak píšeš, že má občas šílené nápady, a že na něj jen vyvalíš oči a divíš se - možná ty jeho prudké reakce jsou právě kvůli tomu. Mě manžel taky někdy vyčítá, že mu zkritizuju kde co a že ho to pak nebaví. Tak se teď spíš snažím na to jít jinak - místo okamžitého zamítnutí nad tím zkusím popřemýšlet, najít argumenty a pak to s ním rozebrat stylem, že ten jeho nápad beru, ale vidím tam to a to jako problém. Manžel pak často sám uzná, že to není ideální a od nápadu upustí. A popravdě - v některých případech taky během diskuse s manželem přijdu na to, že to zas taková blbost, jak se mi to zdálo, není 🙂

lenka5731
25. kvě 2015

Upřímně, pokud máš doma takového blba, asi nemá smysl řešit míru úklidu hraček, ale soustředit se na to podstatné, co ti vadí. A úklid ti asi nevadí nejvíc. Mohl to uklidit líp (aspoň naházet do bedny), ale i hůř, přece jen se mi to zdá trochu srovnané.

hanih
25. kvě 2015

@vrabcak0007 Tak teď jsem si přečetla ještě poslední tvůj příspěvek a uznávám, že tohle teda není vůbec hezký chování. To, že za porod nedostanu ani kytku, by mě asi trošku mrzelo, ale přešla bych to, ale to, že nepomůže, stěžuje si a nakonec se zdekuje pryč, bych asi taky těžce nesla... :(

evcann
25. kvě 2015

@berenika39 no to je názor teda, chudinka malinkej nemuze žít 😀 😀 pradon, ale to jsem teda valila oči 😀

@vrabcak0007 chápu te, me by taky hodne vadilo, je to sobec, velky sobec. S tim co udelal po porodu to je silene, fakt chlap na hovno. Pevné nervy preji a nebo zit sama a budes mit klid, ja bych do toho nejspis sla 🙂.

blahova_andrea
25. kvě 2015

no upřímně...asi popisuješ mého muže, ne? 😅 jemná převýchova je časem možná. ale chce to taktizovat a dojít k výsledku jemně a oklikou a ne hrrr a násilím 😉 kdyby bylo podle toho mého, tak nemáme jedinou fotku, vánoce slavíme v děravých teplákách a klidně bez dárků, hračky nedá ani takto ke stěně, to bych brala jako super úklid 😀
musíš se zamyslet nad tím, jak moc ti toto vadí a jestli tyto zápory vyváží nějakými pořádnými klady, pro které sis ho zamilovala a chceš s ním dál být a nad tímto holt budeš přivírat oči a doufat, že časem se dočkáš aspoň malého zlepšení

elvira
25. kvě 2015

Já zas moc nechápu, proč by nemohlo ty hračky naházet do bedny i to roční dítě - za asistence tatínka.
Potom pyžamo, hygiena a spát.
Ať se synek učí.
A tepláky ke štědrovečerní večeři bych mu nedovolila. Nejsme žádní chudáci, abychom si prostě nemohli obléct slušné oblečení ke stromečku- opět - aby i mladý viděl, že se to tak dělá, že to není jedno...
A foťák? Proboha, my jsme ten první rok fotili snad úplně všechno, chtěla jsem zachytit každý okamžik...

blahova_andrea
25. kvě 2015

@vrabcak0007 v některém tom popisu fakt vidím úplně toho svého. ale v jiném teda zase není tak špatnej. spousta věcí, které popisuješ jsou bohužel běžnou součástí balení muže 😉 je fakt, že odjet si sám k moři, když ty jsi po těžké operaci, to je opravdu přes čáru! 😠

loafeer
25. kvě 2015

Kytku vzal čert, ale ten karibik? ty jsi ho pustila? Tohle bych manželovi nedovolila, proste když by jel, tak semnou, ale sám, tak daleko a do takové exotiky....to nechápu ☹ ...to zlatý ten jeho úklid, to je uplná prkotina

blahova_andrea
25. kvě 2015

@hanih já třeba taky nedostala kytku. my na ty kytky nejsme moc ani jeden 😅 ale dárek za dítko pak nějaký dodatečně byl, to zas jo. i když jsem se teda musela připomenout, že existuje jakýsi zvyk... 😅 blbý kecy na naše nároky nebo jiný pohled na úklid, to mi přijde normální. ale odjet si po porodu...ani po normálním bezproblémovém, natož po takovém...to se prostě nedělá!!!

blahova_andrea
25. kvě 2015

@elvira to je fakt, mého syna v tomto věku úklid děsně bavil. teď už je to horší ☹

peroli
25. kvě 2015

nejsem pintlich na pořádek ale určitá kultura musí doma být (a je úplně jedno v jaké místnosti), navíc tímhle "způsobem" se malej pořádku asi moc nenaučí, že jo? 😖 🤐 není potřeba mít všechno krásně naskládaný a vyskládaný 😝 ale stačí pár beden, každou na určitou věc, hračky do ní jen rozházet a je hotovo... to nezabere ani těch 5 minut.. 😉
u nás má každá hračka svoje místo a funguje to.. jeden velký drátěný koš na autíčka (ten mají ve skříni) a pak různé koše - jeden na lego, jeden na vláčky, jeden na dřevěný kostky, 2-3 takové všechochutě, různé lego bedny třeba na postavičky, stavebnici atd atd.. jasně že kluci udělají taky bordel ale pak to stačí fakt jen rozházet do příslušného koše a mají uklizený ajncvaj 😉

jinak takového chlapa bych kopla do pr*ele a to nemyslím skrz ten pořádek ale skrz ten bezohledný přístup k tobě... 😖 😠

banditarich
25. kvě 2015

Tak minimálně maily a moře jsou na zabití. Proplesknout a kopnout do řiti. Snažit se domluvit. Furt dokola. Život je o kompromisech.

xdany
25. kvě 2015

Doporučila bych si přečíst pár knížek o komunikaci, podle mě by to hodně pomohlo vašemu vztahu...ono jakmile se začne vyčítat, tak se ten druhej zablokuje a nic z toho...my se to museli naučit a teď už se dokážem domluvit na kdesčem (s tím, že teda jsem já ten, kdo na to jde chytře, chlap se spíš veze, i když poslední dny pozoruju, že i on začíná přebírat ten správný komunikační model).
Za porod jsem taky nic nedostala, myslím, že ani tu kytku nedonesl, když jsme přišli z porodnice, byl doma neskutečný bordel (zapomněl, že po psovi je třeba každý den vysávat), jako padla na mě depka, ale staral se o mě, nosil mi pití, jídlo, když jsem kojila, neprudil, že není uvařeno, uklizeno, venčil psa, takže jsem si z toho vzala to dobrý. Takový hlášky, že dítě jsem chtěla já (když jsem byla vyřízená, myslím, že to nemyslel ani zle) u nás padly taky, odpovídala jsem mu, že on u výroby byl taky. První skoro rok se taky o malýho nestaral, protože viděl, že to zvládám dobře sama a jemu by to prostě tak nešlo, takže neměl tu potřebu, poslední měsíc jsem zavedla, že na nějakou dobu je o víkendu nechávám samotný, dítě je už dost velký, umí si celkem vykomunikovat, co chce (naposledy tatínkovi donesl ovoce, když měl hlad, ovšem tatínek uznal, že za chvíli přijdu, tak co by se s tím on namáhal), takže to nechávám na nich. Ano, dítě v zásadě nepřebaluje (a to dítě ukazuje, že se mu chce na záchod, ale u oblíkání plínky nedrží, takže náš tatínek ať se radši počůrá - pokud hlídá tatínek, dítko má jednorázovku).
Doporučila bych zorganizovat dítěti hračky tak, aby to pro něj bylo přehlednější, protože takový hračkový bordel u nás doma není ani večer 😅 Všechny hračky má vystavené na poličce, nebo daný na zemi v lineární řadě, prostě aby viděl, co je v nabídce a světe div se, on si to po sobě i uklízí 🙂
Jo, a kdyby si řekl, že letí do Karibiku, tak bych řekla, že letíme s ním...

hanih
25. kvě 2015

@blahova_andrea No, já jsem na to zvědavá. Mimčo teprve čekáme a když se nám kamarádka chlubila, jaké dostala za dceru naušnice, tak se divil, že to se jako dělá? Tak uvidíme... 😅 Každopádně, pro mě je důležitější než dárek za porod to, že se bude o miminko taky starat a bude mi pomáhat (to dělá už teď 🙂 ). A jak píšeš - rozdílné názory na úklid jsou úplně normální, ale odjet do karibiku v momentě, kdy manželka nejvíc potřebuje pomoc, a kdy je asi taky každá koruna dobrá, je fakt dost sobecké...

peroli
25. kvě 2015

A to já bych ho do Karabiku zase pustila, ne že ne... 😉

..jen by se asi po návratu hooodně divil proč se mu nevleze klíč do zámku nebo proč je v bytě takové ticho a kam zmizely moje věci 😀 😀 😀 😎 😎 😵 😀

nonnni
25. kvě 2015

@vrabcak0007 uprimne si myslim, ze ty hracky jsou jen vrchol ledovce tve frustrace s nim, protoze samo o sobe to zase takova tragedie neni, ale v kombinaci se zbytkem je to proste chlap na howno...

toga25
25. kvě 2015

No sice je fakt, že se to na druhý den rozhází, tak na co uklízet, ale kdyby to člověk dělal se vším, jak by to u něj doma vypadalo, že jo.... Mu příště řekni, že proč bys mu prala, když se to stejně zase zašpiní...

Můj chlap taky párkrát uklidil hračky malého ve stylu nahrnout to do kouta, aby se po tom nešlapalo, ale řekla jsem mu, že takhle to uklizené není a že na to má bedýnku, aby se tam do ní všechno uklidilo. Brali jsme to s humorem, ale respektuje, že to prostě chci mít urovnané... A jak už tu někdo psal, ať to tu aspoň večer vypadá jk u lidí, když jde dítko spát... 😀

Nehledě na to, až z toho bude mít malý rozum, bude si to pěkně uklízet sám, aby se naučil po sobě věci urovnávat a uklízet a že maminka není služka... 😉 Těžko pak člověk může vést děti k pořádku, když to sám nedělá... někdo dělá rozdíl v tom, jestli je to úklid domácnosti nebo úklid jenom hraček, ale u mě to vyjde na stejno. Musí být uklizené prostě obojí 🙂
A přijít mi chlap na vánoce v teplákách tak ho asi zabiju 😀 Až spolu někde půjdete, zkus si vzít ze srandy na sebe taky tepláky a vytahané tričko, že jsi jako nachystaná, uvidíme, co ti na to řekne... A pokud to že mu to normální nepřipadá, tak mu připomeň vánoce 😉

myskin
25. kvě 2015

Myslím si to samé co nonnni. To s úklidem taková tragedie není, ale jeho chování po porodu 😠 , zkrátka extra rozmazlený sobec. Jako každý je na začátku trošku v šoku jak je to někdy náročné, ale kvílení jaký je chudák že si to takto nepředstavoval a kdyby to býval věděl.....a vlastně žádné dítě nechtěl, ty jsi ho chtěla tak si to vyžer se vším všudy..........já odlétám do karibiku protože mě to celé obtěžuje. 😖 😖 Tohle je síla, ne nějaký nepořádek.

blahova_andrea
25. kvě 2015

@toga25 no mému by bylo i jedno, že jdu s ním ven v teplákách a tričku 😅

sonjuletka
25. kvě 2015

tak to já jsem teda fakt velká bordelářka podle většiny 😀 mi to přijde ok, na večer, kdy jsme hodinu spolu sami, je mi jedno zda ty hračky jsou v bedně nebo vedle ní )ještě dítě nemám, ale představuju si to tak), hlavně že nemám doma bordel ve smyslu špínu...
jako ukamenujte mě, ale s mužem prostě žijem v obýváku )když přijde z práce, večeříme tam, koukáme na film, povídáme si...) a prostě tam to máme rpovozní - vytaženou deku, polštářky pod hlavu, počítače, knihy... a kolikrát to tak nechám když jdem spát, ráno to trošku proovnám, stejně tam jsme furt... neříkám špína - prach, drobky, atd. - to samozřejmě uklízím často, to ráda nemám, ale jednou žijem v domě, ne v bytě, máme psa, tak se z toho asi neposeru... 😀 chlapova máma právě byla dost echt - ta nedokáže být když je roztažené něco - a chlap je na to dost alergický - a proto to já nedělám, nebuzeruju ho kvůli úklidu apod. - protože on nebuzeruje mě. nejsem jeho máma! (samozřejmě, děti povědu k čistotě a pořádku, každý večer sklidit hračky, hygiena apod. , ale aby to každý večer otrocky třídily.. proč? jednou týdně to uděláme spolu, zkontrolujem to, opravíme, bude to den hezký, a pak to zase bude nanovo, a tgak mi to přijde správný. spíš jsem maniak na čístý věci, než na "rpovozní" rozházené věci... (samozřejmě, má-li přijít návštěva, nezvu je do provozně používanýho domu, ale vždy to hezky srovnám - čisto od špíny mám prakticky pořád)

blahova_andrea
25. kvě 2015

@sonjuletka já tě neukamenuju. podle tvého popisuje jsem větší bordelářka než ty 😉