Tchánovci a ich chovanie

denca1988
15. led 2015

Zdravim všetky,ktoré majú rovnako ako ja problém s tchánovcami.
Už dlho ma vytáčali ale stále som sa cez to preniesla,no všetko má hranice.
U manžela som si vydupala ,že ak nás tchýne neprestane otravovať tak odídem(bývame 2 patra od seba) a to sa mi podarilo,
návštevy boli raz za týždeň(máme 6 týždenne mimčo).Do popredia dávam ,že tchán keď z donútenia prišiel za vnučkou tak skoro ani neprehovoril a nafučený sedel a ani si ju nevzal na ruky.
Problém a zvrat nastal v sobotu,ked mali susedia pod nami party(ako každú sobotu,tchanovci vedia že nás to ruší a voláme policajtov),samozrejme sa k nim pripojili.
Do rána 1:30 tchan púšťal hudbu a hlasne spieval a malá sa nám viackrát zľakla a celú noc nespala(to sa ešte nestalo).
Zavolali sme políciu a za chvíľu klepal tchan na dvere čo si dovoľujeme a bolo mu jedno,že jeho vnučka nemože spať a že tam na nas rve.
Rekla som mu ať migá,ať nerve a on že čo som si dovolila mu to povedať a nadával ki do svíň,ešte to aj hulákal z balkóna.Manželovi povedal že je príživník a žijeme z jejo peňazí,že nám všetko dal (zaplatil pol svadby).Vzal nám kľúče od chaty lebo sa tam len váľame...
Pak išiel kričať že som sviňa...keby tam manžel nebol tak mi vrazí...nebudem písať všetko čo nám povedal lebo by som tu nemala dosť miesta.
Takže sa sťahujeme inam do podnájmu a nikdy ich už nechcem vidieť.
Ešte tchyne psala na druhý deň že som to prehnala a sú ešte urazení....
U mňa za tú bezohľadnosť skončili...horšie jak puberťaci....

denca1988
autor
15. led 2015

@lrg nemala som averzi nikdy pokial nezačala otravovať,a preto do paneláku,lebo tu prenajímal byt známy za málo penez keďže staviame barák tak sa to hodilo...ale už mi to je ukradené.... obdivujem baby ako ty,že by im otravovanie tchýne denno denné nevadilo...klidne tchýnu daruju a ešte aj doplatím a poďakujem

denca1988
autor
15. led 2015

@texetka už sme domluvu skúsili,bohužial neúspešne inak by sme policajty nevolali....

denca1988
autor
15. led 2015

@kamino to je jasne,ze moze,tam ide len o ohladuplnost vsetkych stran,ked my sa snazime tak nevidim dovod preco ostatni nemozu taky

tarra27
15. led 2015

@denca1988 heled ale humbuk týden co týden musí vadit vícero rodinám přece....

denca1988
autor
15. led 2015

@tarra27 ostatní delajú taky kravál a tí co nie nemajú odvahu,osobne ,mi to povedali ze sa boja potahovaciek...s takými susedmi fakt nekam.....hlavne ze vsetci kolem rekli ze im to taky vadí ten kravál a kvuli detem by vrazdili no jediní co to resí sme my.....ja uz nedávam kraval denno denne z inej strany a este naschval ze spodu

denca1988
autor
15. led 2015

Díky všem za názory,sto ľudí,sto názorov,každý sme iný,sťahovanie mi dá klid aspoň na chvíľku...

kvakuska
15. led 2015

@denca1988 no mám z tebe teda rozporuplný pocit ... snad jsi ještě pod vlivem hormonů, jinak teda fakt nevím ... mně příjde hlavně tvoje chování divné
... z toho že ty s manželem máte dítě se na hlavu nebude stavět nikdo, natož celý panelák
... tchýně (ať je jakákoli) zřejmě měla z vnoučete radost a tak ho chtěla vidět často ... chápu ji, malá miminka se hrozně rachle mění ... mohla ses s ní domluvit na nějjakých přiměřených návštěvách ... ty ale píšeš, že sis "u manžela vydupala", aby prarodiče chodili jen jednou týdně ... tak si nějak nedělám iluze o tom, jak komunikuješ s manželem, když si věci musíš vydupávat 🙄
... nediv se že tchán z tebe nadšený není ... příjde jednou týdně na povolenou návštěvu a ještě mu budeš vnucovat, co má dělat? že si má vzít malou na ruky? ... když se na to necítí, proč by to dělal? ... a třeba se bojí, že mu ji nepůjčíš
... píšeš že tvoje rodiče nemáš, že tě odkopli ... že by také chyba v komunikaci?
... se sousedama nejsi schopná se domluvit, nebo se s nimi ani nechceš domluvit? ... z vlastní zkušenosti vím, že 6t mimčo se zase tak snadno neleká, to by jí museli bouchat přímo u hlavy ... takže vyvozuji, že ta pařba dole vadí hlavně vám dospělý, protože přece máte mimčo, tak by na vás měli brát ohled 😝
... a navíc jak sousedé tak prarodiče jsou už na klby staří, je jim 50, mají rodiny, tak jak si můžou dovolit juchat a bavit se až do rána???
Píšeš že tchán byl na tebe sprostej, ale ty jsi na ně slušná? ... možná se jen běžně drží, aby nebyly problém, ale teď měl upito, tak ti jen řekl (i když dost drsně), co si o tobě myslí ...
Hele já bych tě za sousedku nechtěla. Myslím že bych se s píš domluvila s tvýma tchánovcema než s tebou.
Doufám že domeček budete mít uprostřed velkého pozemku, aby vás nikdo nerušil.
A mimochodem, odsuzuješ už teď vaše mimčo k tomu, aby vlastně vyrůstalo bez prarodičů, jen proto, že ty nejsi schopná domluvy. 😒
...

denca1988
autor
15. led 2015

@kvakuska to je tvoj názor,ani náhodou nemáš páru akí sú a prajem ti aby si nikdy nepoznala pocit že si každý myslí o tebe že si ty tá najhoršia keď sa normálne slušne snažíš riešiť veci a ono to nejde podobrom len po zlom,,,,sorry ale som človek ktorý má rád svoj kľud a je naš'tastie rozumom zdravý a normálny a nie dement.....a asi nevieš ako sa miminko leká....očividne o tom zase nemáš ani páru....a sorry takých prarodicov nepotrebuje....ked vlastného syna poslú nekam .... a co sa týka mojej rodiny tak to absolútne nemás páru jak to bolo....a vysvetlovat zrovna tebe to nebudem....chcela by som vidiet teba aka by si bola frajerka na mojom mieste

texetka
15. led 2015

@denca1988 A jak jste se chtěli domluvit ? To je taky důležité ?
Víš, panelák je fakt o domluvě z obou stran . My bydlíme na vesnici a sousedi dělají sem tam párty do rána - ne do 1 ráno, ale do 6-7 hodin do rána 😀 jiným zase řve pes po celej den, jiným ječí děcka na zahradě tak, že tě bolí hlava jen se na tu svou zahradu posadíš ... Vše je o toleranci a na baráku to nebudete mít jiný

denca1988
autor
15. led 2015

@texetka samozrejme ze vsetko viem,nad nami je sused ktorému dupú dve decká a rotvajler ale je milý a dá sa to s ním.... vždy nám povie kedy bude kravál a my jemu taky keď sa niečo u nás prerába....ale ak sa domluviť nedá tak sorry jako.... keby si prišla do paneláku a spýtala sa kazdého co si myslí o tvhánovcoch tak moc nepochodíš.... my sme sa snazili ale fakt uz sa to vyhrotilo....tchán nas bezne ani len na ulici nepozdravil ked mal svoje dny....a ze manzela bil jak bol miminko taky víme ....jako sorry ale oni nie su normalni

texetka
15. led 2015

@denca1988 Já neříkám, že se zastávám tchánovců - dyt jsem sama psala, že bych tchána poslala do háje takhle se ženou nemluví .
Jen mne zajímalo na čem jste se chtěli domluvit, zda na žádné pařbě nebo na přiměřeném hluku . Věřím, že je to těžké, pokud nechtějí přistoupit na kompromis .

denca1988
autor
15. led 2015

@texetka chceli sme aby po 22.00 bol klid co sa tyka hudby....aby tak nebasovali nahlas a ozrali nespivali a hlavne nekriceli z balkona a podobne....je to panelak a pocut aj ked padne spendlik na zem....

tak2014
15. led 2015

@denca1988 měla by sis uvědomit,ze netolerantní jsi tady opravdu ty,což je i dobře vidět z tvého vyjadřování tady,kdy všichni zde mluví slušně,ale u tebe je ten,kdo žije život jinak "dement" atd. ...

denca1988
autor
15. led 2015

@tak2014 promin za výraz,ale to bolo myslené na nich,pochop ze uz mám toho dost....a to ze sa mi nelibi ked niekto porad kali a pari je normalne....vyraz ale nebol myslený na nikoho z vás,to by som si nedovolila....takze ak si to tak pochopila alebo som to blbe napisala tak sa ospravedlnujem....k tchanovcom uz ale co sa tyka vyrazov nemam hranice

myskin
15. led 2015

Nejhorší na tom je, že domluva je možná pouze pokud jsou obě strany rozumné. Bydlela jsem na více místech, ale nikde by víkendovou kalbu do rána netolerovali. A když jsem doma dělala pařbu já, tak jsme se kolem té 22. hodiny přesunuli někam do baru. Slušnost by mi nedovolila každý týden celý barák obtěžovat svými večírky. Kdysi mi neskutečně vadilo, jak nad náma extra rozmazlená malá holčička celý den skákala, lítala a mlátila vším o laminátovou podlahu. Její maminku jsem slušně požádala jestli by malá nemohla mít alespoň bačkůrky aby se to trochu utlumilo. Na to mi odpověděla, že ona ji nedonutí mít bačkory 😖 a hned mi vmetla že ve vlastním bytě si do 22. hodiny může dělat co chce. Měla jsem snahu se domluvit několikrát a bez odezvy. Tak jsem v pokoji který je pod jejich bytem každé ráno pustila rádio na maximum a v klidu odešla na několik hodin a odpoledne znovu. A nehrálo to celý den, pár hodin. Nikoho jiného jsme tím nerušili. Po pár dnech byla sousedka na prášky a stěžovala si že nemá klid ve vlastním bytě. Pochopila jak se člověk asi cítí a najednou to šlo. Takže jsme se rozumně domluvili a všichni byli spokojení.

texetka
15. led 2015

@denca1988 Tak to bych taky neodkývala - myslím co se hudby týká. Ztlumit ji na přiměřenou hranici - jistě, ale klid .. ne.
To řvaní z balkonu zase naopak chápu - to mi přijde jako hulvátství z jejich strany .

denca1988
autor
15. led 2015

@myskin ked to ide tak je to fajn,my nikoho neobtazujeme a vsade kolem máme susedov kedy jeden prestane a dalsí zacne ale s kazdým sa dalo domluvit len s nimi ne...bohuzel

denca1988
autor
15. led 2015

@texetka no pre nich je ztlumit ze to pocuju 4 patra hore a dole takze preto som napisala ze vypnut 🙂 keby to hralo ticho tak neni problem 🙂

myskin
15. led 2015

@denca1988 možná už víš důvod proč ten známý pronajímá byt levně.

lrg
15. led 2015

@denca1988 Tak já nevím, co bereš jako otravování. Tchýně taky bydlí o dvě patra výš jak my a měla jsem vůči ní a celé rodině obrovskou averzi, pořád jsem na nic něco viděla a všechno zveličovala. Pak až se mi uklidnily hormony, tak jsem si uvědomila, že každý je nějaký a jen ocenila, že mám blízko někoho, kdo mi může pohlídat, nebo s něčím pomoct, obzvlášť teď, když jsem znovu těhotná. Myslela jsem si, jak tchýni odstřihnu a všechno budu řešit se svojí mámou, která taky bydlí blízko a nakonec se ukázalo, že moje máma to s dětmi prostě neumí a svěřit jí malou nemůžu, protože už jí nezvládá. Tím tedy chci jen říct, že každý člověk má svoje chyby a není umění každého odsoudit. A teď máš miminko, které jen leží, ale možná časem taky budeš ráda, že máš babičku, která má o vnouče zájem.

myskin
15. led 2015

U nás v baráku bydlel mladý bezdětný kluk a když chtěl o víkendu přes den vrtat tak se mě přišel optat jestli naše mimčo nejde v tu dobu spát aby ho nebudil 😀 . To jsem fakt čuměla.

denca1988
autor
15. led 2015

@lrg to by bolo fajn kebyze su to len hormony....snazila som sa vsetko vidiet prave ruzovo ale ono to ruzove naozaj neni.... chcela som s nimi vychadzat pretoze nemam svojich rodicov a ja som bola ta ktora vse vzdy brala s rezervou a chapala vse a drzala usta.... ale bohuzel s takovou o nich nestojim....

lrg
15. led 2015

@denca1988 Tak uvidíš, třeba se to časem srovná. Těžko se můžeš odříznout úplně a tyhle rodinné neshody vždycky nejhůř nesou děti.

tarra27
15. led 2015

@denca1988 a ono všude je něco.....a neříkám, nemůžeš skákat jak oni pískají, ale musíš se prostě snažit s nima vycházet.....v nečem ustoupit a něco přehlídnout..... 😉

je to těžké, ale jinak to nejde....a jednou Ti vychovali muže.... .--)

denca1988
autor
15. led 2015

@lrg prave kvuli malej som sa snazila ale oni maju na haku:( myslim malu,keby nemali tak nezuruju se susedmi snad to raz pochopia

denca1988
autor
15. led 2015

@tarra27 to som sa snazila ver mi:(

tarra27
15. led 2015

@denca1988 to já t věřím, ale nikde to není snadné....

a za další, já bych neusuzovala z toho, že si popíjí se sousedama, že ma malou na háku....tto že si povyrazí a že to je u sousedů ....to neznamená, že nemají malou rádi. vždyt sama jsi psala jak chteli na návštěvy atd....jak si ji fotila...

nemysli si, ani já to nemám snadné s tchýní, ta co me delá....to je na román a psychologii má ona velice dobře zmáknutou....nikdy me nepřijmu mezi sebe...ale chovám se slušně....a deti vedeme, že to je babička...že je hodná a nenavadíme je proti.....

já si myslím, že i ty na ne moc startuješ, jak ti na nich spousta vecí vadí, tak už jsi na ně alergická.....i třebba ti je líto, že tě nepřijmou, nebo jak se chovají k malé...ale musíš si zvyknout, že osatní tě nebudou poslouchat na slovo a dělat vše jen podle tebe a jak to řekneš ty sama...nemužeš čekat, že v sbotu od 14 h do 17h přijdou na navštevu podle tvých pokynů....a bude se chovat přesne podle toho, jak t budeš chtít ty - ted si mimi vezmou na ruce a ted si ho posadí na klín, ted pujdou na procházku a ted koupí nebo udelají to a to.....tak to prostě nefunguje...a vůbec tobe není nic po tom, za co utrácí peníze....to je jeich vec.

ožná jsi ted citlivejší...ale narovinu, já bych si nedovolila někam kde jsou tchánovci zavolat policii....to bych poslala manžela, at am zajde a požádá je, klidne 3x....a pak bych to řešila zpětne s nima doma....

a pokud bych videla, že to je o nervy tam žít, tak bych hledala jiné bydlení.....ae nikde nemáš jistotu, že tam problemy nebudou...každopádně věřím, že najít se dá,.... 😉

tak se drž

denca1988
autor
15. led 2015

@tarra27 diky za nazor,me je len lito ze sa od zacatku delali ze ma maji radi a ted toto,uz im neverim,ja som im nic neudelala....a chovat podle mne se nemusi ale ze tchan pomaly ani nerekne ahoj je drze....a ja nevolala cajty ale manzel,on vi dobre aky je jeho foter a keby tam neboli cajti tak ho udre(tchan manzela) tak sa aspon ovladal vic

tarra27
15. led 2015

@denca1988 já si myslím, že ty jako žena to musíš změkčovat...ne si nechat s*át na hlavu, ale slušně....

a navíc, proč jsi nedomluvila manželovi, at policajty nevolá??? mě to přijde na hlavu, tím se vztahy jenm zhorší.....

denca1988
autor
15. led 2015

@tarra27 ja som odzaciatku vse brala s nadhledem a bola ticho a usmievala sa ale zato som bola uprimna a mala ich rada ale to ze oni odzaciatku hrali pretvarku je hnusne....preco ?pretoze sme ich viackrat poziadali aby nedelali randal lebo zavolame cajty a budu rozbroje,,,,im to asi nevadi ked stejne delali kraval,jako promin vse zvladnu ale lhani 5 let do oci a aby nadavali manzelovi ktory im vzdy pomahal a bol hodny syn tak to ne