Tchánovci a ich chovanie

denca1988
15. led 2015

Zdravim všetky,ktoré majú rovnako ako ja problém s tchánovcami.
Už dlho ma vytáčali ale stále som sa cez to preniesla,no všetko má hranice.
U manžela som si vydupala ,že ak nás tchýne neprestane otravovať tak odídem(bývame 2 patra od seba) a to sa mi podarilo,
návštevy boli raz za týždeň(máme 6 týždenne mimčo).Do popredia dávam ,že tchán keď z donútenia prišiel za vnučkou tak skoro ani neprehovoril a nafučený sedel a ani si ju nevzal na ruky.
Problém a zvrat nastal v sobotu,ked mali susedia pod nami party(ako každú sobotu,tchanovci vedia že nás to ruší a voláme policajtov),samozrejme sa k nim pripojili.
Do rána 1:30 tchan púšťal hudbu a hlasne spieval a malá sa nám viackrát zľakla a celú noc nespala(to sa ešte nestalo).
Zavolali sme políciu a za chvíľu klepal tchan na dvere čo si dovoľujeme a bolo mu jedno,že jeho vnučka nemože spať a že tam na nas rve.
Rekla som mu ať migá,ať nerve a on že čo som si dovolila mu to povedať a nadával ki do svíň,ešte to aj hulákal z balkóna.Manželovi povedal že je príživník a žijeme z jejo peňazí,že nám všetko dal (zaplatil pol svadby).Vzal nám kľúče od chaty lebo sa tam len váľame...
Pak išiel kričať že som sviňa...keby tam manžel nebol tak mi vrazí...nebudem písať všetko čo nám povedal lebo by som tu nemala dosť miesta.
Takže sa sťahujeme inam do podnájmu a nikdy ich už nechcem vidieť.
Ešte tchyne psala na druhý deň že som to prehnala a sú ešte urazení....
U mňa za tú bezohľadnosť skončili...horšie jak puberťaci....

lv
15. led 2015

No není to milé, tahle situace..
Návštěvu o 2.patra níž bydlící tchyně 1x týdne mi přijde i malo, nechtěla vidět miminko častěji, pomoci ti? To, ze tchán nevzal miminko - no oni chlapi a dedove obzvlášť se boji, ze tomu ublíží, a taky male nekomunikuje, az se bude smát, později mluvit, reagovat na ne, bude to lepší, vztah se vybuduje.
S tou party, neslo to vyřešit domluvou, zajít za nimi o patro níž? A to ze řval, byl asi ozraly, ne?

linee
15. led 2015

@denca1988 jak reagoval tvuj manzel nebo kde byl,kdyz ti prisel tchan nadavat....
Myslim,ze to,co udelal prehnal on a omluvit by se meli oni a nedelat jeste urazene.Co si ale predevsim myslim je,ze jsou to rodice tveho manzela,takze je to hlavne na nem,aby ai on s nimi vyrikal,jal se k tobe chovali a predevsim,ze neslo o vas,ale vnucku,ktere zpusobili hlulem problem.
stehovani bylo rozhodnuti koho?
Je mi lito,co prozivate s rodinou,nicmene nejste jedinni,kdo mema a tchanovcami idealni vztajy.Ale uz jenom to,ze bydite takto blizko a oni prijdou na navstevu 1x tydne (a nechodi aspon "jenom" kocikovat) a o vnucku se extra nezajimaji o necem svedci....toto mozna byla pro ne jenom prilezitost rict,vo si doopravdu mysli (smutne,ze ne jenom o tobe,ale i o svem synovi).
Odstehujte se,osanostatnete se a pokud budou chtit,ozvou se.
Jak vnima jejich vystup manzel?

nov777
15. led 2015

@denca1988 Me prijde pres caru volat policajty na party, kde jsou tchanovci. Cos cekala, ze potom nastane? Bydleni v byte vyzaduje toleranci vsech zucastnenych. Chapu, ze je to vuci diteti neprijemne, ale pokud to nedelaji denne, tak bych se nad to bud povznesla nebo si s nima promluvila nebo se stehovala. Policajti celou situaci akorat vygraduji. Presne tak jak se stalo.

linee
15. led 2015

@nov777 otazne je, jestli o tom vedeli, ze tam budou. Ja bych asi stejne sla upozornit osobne a pokud by se to nezmenilo, asi by to jinak neslo. Ale tazatelka pise, ze party je kazdou sobotu a asi domluva neplati.

nov777
15. led 2015

@linee Pak bych se stehovala a neresila. Podle toho, co pise, volala policajty vickrat a stejne to nic nevyresilo. Ja si proste neumim predstavit, ze tohle resim policajtama. A z pozice sousedu a tchanovcu bych taky necitila potrebu se dohodnout.

denca1988
autor
15. led 2015

@linee manzel s nimi skoncil;(

denca1988
autor
15. led 2015

@nov777 bohuzel delali to kazdy vikend a ted maju vnucku tak sa maju chovat ako dospeli ne jak idioti a policajty ze volame na suseda u ktoreho boli delat kraval vedeli a aj tak ho s nim delali...mne to prehnane nepride,vse sme im rikali ze nam to vadi a tak ale ked sa neda inak tak bohuzel

denca1988
autor
15. led 2015

Neslo to resit domluvou,ani druzstvem ani policii takze u nas to skoncilo stahovanim,budeme mat klid ale zbytocne nam to ubere cas a penize kedze o rok sa stahujeme do baraku.:( tchan ma urazil hlboko(nemam rodicov,odkopli ma a on mi vykrikoval ze ma svinu prijal do rodiny)a tchyne este napise taku vec

denca1988
autor
15. led 2015

@nov777 policajti nedaju pokutu prvy ani druhy krat ale ted ju dostali,zaroven upomienku na zrad takze si uz nedovoli...o to nam slo...neni to vse lehke jak sa zda....a to ze sa jedna o rodinu neznamena ze budu delat ze sa nic nedeje,to uz duplem ne ked mi vlastna rodina dela naschvaly

linee
15. led 2015

@denca1988 podivej, stehovanim vyresite dve věci - jednak se zbavite hlucnych sousedu a jednak nemusíte tchanovce potkávat na chodbe. Je mi to lito, ale nebudete první a bohužel ani poslední, kteří mají takove rodinne vztahy. O to vic si vazte sebe a budte si navzájem oporou. Pro tvého muze to rozhodne také není dvakrát jednoducha situace. Pro tebe je to "jenom" privdana rodina. Pro nej jsou to ale rodice a urcite mu to neni také jedno jak se zachovali k nemu i tobe. A v neposledni rade jak se nezajimaji o malou.
Kaslete na ne, nezmenite je, všechno je receno a oni vas proste nemaji radi a tebe do rodiny neprijali. Nebudte na nich zavisli, nevnucujte se jim. Pokud se ozvou a budou chtit videt vnucku, ok, ale nevidim důvod proc po tom vsem byste vyhledavali jejich pritomnost. Myslim si, ze to mezi vámi neklape uz dlouho a toto co se stalo byla jakasi "konecna" pro všechny. Ale vite na cem jste a co od nich (ne)cekat.

linee
15. led 2015

@denca1988 v tomto s tebou souhlasim. Vedet, ze mas o patro nad tebou 6-tydenni vnucku a jit jeste na party a delat bordel je proste bezohledne.

denca1988
autor
15. led 2015

@linee dakujem,to ma trocha povzbudilo

kamino
15. led 2015

@denca1988 gratuluji,ze mas miminko,ktere v noci neplace a v budoucnu nebude treba skakat z postele a vubec nedelat hluk 😉 to se nepostesti kazdemu 😉

achjonetusim
15. led 2015

@denca1988 Souhlas s @lv , navsteva jednou tydne pokud bydli tchyne dve patra pod nama mi prijde az prekvapive malo. Takze predpokladam ze to je vysledek toho otravovani, ze muz dohodnul navstevy jednou tydne? Tchana "chapu", n evsicni chlapi a natoz strasi rocniky jsou z miminek poprdeny. Trebas te prekvapi az decko povyroste 😉 S party te chapu, ale chybi mi dulezita informace jestli jsi predtim nez jsi na ne volala policajty za nima byla se s nima domluvit aby hudbu ztisili. To mi prijde slusny i s cizima lidma, natoz s vlastni rodinou.

denca1988
autor
15. led 2015

@achjonetusim tchyne otravovala denne,neskutocne drza byla a cpala sa k nam a to som chcela mat klid ked aom prisla z nemocnice...navyse denne chcela deset fotek malej aby mohla ukazovat vsem,jako sorry ale jej chovani bylo a je strasne,cely panelak vi vse o nas,cela jeji prace,a to vse je fakt vse,pomaly aj kedy sme na wc,to myslim vazne,vse aj co si nezelame rozkeca a vse o nas musi vedet,jako sorry ale jednou tyzdenne mi staci ji videt a co sa tyka malej,nikdy by som im ju nedala,neverim im,aby ju ze srandy ucila ukazovat fakac a nadavat na nas uz ted mi pride divne a nevhodne ,navyse si rada vypije a fajci v byte....a ano tchyne psala ze bude kalba a ja ji na to napsala at si davaji pozor nez manzel chytne nerva aby nebylo zle...napsala ze urcite nebude kraval

denca1988
autor
15. led 2015

@kamino ahoj;) no mala spinka cele noci uz a to ma 6 tyzdnov,cez den je pri nas ale je to poklad,samozrejme ma svoje stavy ze rve a nevime proc ale da sa;)

tak2014
15. led 2015

@nov777 naprostý souhlas! Volat policii kvůli party jednou týdne?! To snad ne...také mají právo na život a společenske vyžití. Oni dítě nemají...přijde mi,že to příliš hrotíte a bude pro vás lepší se odstěhovat,protože tam mezi vámi bude zřejmě i jiný problém...

kamino
15. led 2015

@denca1988 Jen aby to nevadilo sousedům a nevolali na vás policii 🙂

denca1988
autor
15. led 2015

@tak2014 jo?maju pravo na vyziti?!!!!v pul druhej rano?tak to ani napad!ak chcu takto zit at si postavi barak a tam at sa postavia na hlavu ale je ked moja mala spi a leka sa toho kravalu
A promin ale aby 50 rocni ludia kalili jak pubertaci a davali na fb fotky co chlastaji mi pride troska ujete ked ani jeden z nich nema chovani hodneho toho ze maju rodiny...misto penez na chlast kazdy tyzden by dedek mohol kupit neco vnucke,aby jej to pak mohol aj vycitat,ne ze nic nekupi a vycita aj tak...

denca1988
autor
15. led 2015

@kamino dite ale nevypnu,delam ale vse proto aby nejecela....delat ale kraval naschval ak ich poziadame o klid je neco ine....myslim ze tu porovnavas dost odlisne veci

kamino
15. led 2015

@denca1988 Ale výsledek je bohužel stejný... s tím nic nenaděláš. Každopádně je dobře že se stěhujete, bude klid na všech stranách...

denca1988
autor
15. led 2015

@tak2014 a iny problem mezi nami neni,kazdy nas pozna ako nekonfliktnych ludi a vsetci nas maju radi...zati naopak spominanych susedov na cele s tchanovcami poznaju v inom svetle....vse sme trpeli ale miminko nas zmenilo a kvuli malej vse

tak2014
15. led 2015

@denca1988 vás bych tedy za sousedku mít nechtěla 🙂 my máme naštěstí tolerantní sousedy,vzájemne se chápeme,že každý má jiný životní rytmus a když se bydlí v bytech,tak se musí přizpůsobit každý...přeci se nezblazni z toho,že máte dítě.. my také občas slavíme s přáteli a přijde mi to normální. Takže by to chtělo více tolerance i z vaší strany. A za co utrácejí své peníze,do toho vám opravdu nic není...

denca1988
autor
15. led 2015

@tak2014 k tomu naozaj nemam co dodat,taky slavime ale ve 22:00 je klid,praveze my berieme ohlad na vsetkych ,ak niekto zije len tym ze pride vikend a je kalba tak je mi ho lito...ja vidim priority inde....jo a ze utracaji je ich vec ale ne ze mi pak placu ze nemaji penize....

lrg
15. led 2015

Tak ono je lehký to takhle soudit, když máme pohled jen z jedné strany. Přijde mi, že taky asi nebudeš úplně pohodová holka a máš vůči manželovým rodičům silnou averzi, tak ti vadí úplně všechno. Že tchýně chce vidět miminko a mít fotky, to mi nepřipadá tak trestuhodná drzost a pokud jí nechceš vídat tak nechápu, proč jste se vůbec nastěhovali do stejného paneláku?

myskin
15. led 2015

@tak2014 tvůj názor je fakt ujetý. Jako jednou za čas nějaká oslava se dá tolerovat, ale každý víkend 😒 ? Přesně kvůli takovým je daný noční klid od 22. hodiny. A pokud mají takový životní rytmus že musí o víkendu kalit, tak od toho jsou bary a hospody. Už tě vidím jak by jsi byla tolerantní kdyby sousedka nad tebou hrála pravidelně přes den na bicí a ospravedlňovala se svým životním rytmem 😀 . My máme štěstí na normální sousedy, ale vím určitě, že kdyby nastalo to co u zakladatelky, tak by se taky ozvali.

texetka
15. led 2015

@denca1988 No nevím. jejich dítě to není a může jim být otálně jedno že tobě to vadí a že si jednou za týden dovolí udělat párty je docela normální. Samo, pokud ta jejich párty není slyšet přes celý panelák - to je něco jiného, ale i tak je na místě se zajít domluvit !
Máte malé dítě a za chvíli bude lozit, pak běhat a bude dělat taky dost hluk a každý den, ne jen jednou za týden a navíc o víkendu. Bydlení v paneláku vyžaduje toleranci a ohleduplnost - ze všech stran .
Za sousedy bych zašla během týdne, zkusila se odmluvit, aby hudbu třeba po 22 hodině ztlumili , že máte malé dítě .
Tchána ovšme pošli někam - je to hulvát . Nehcápu, že se takto může někdo chovat k ženě!!

kamino
15. led 2015

Jeste k tomu domecku 😉 doufam,ze budete mit stesti na sousedy,mame dum a z jedne strany jsou mladi lide,co oc jara do podzimu poradaji pro zhruba 20 kamaradu kazdy vikend party s grilovanim,takze vim,ze do 17 hod musim mit sundane pradlo aby nebylo jak z udirny a zhruba do 4 rano hraje house 😉 Ale nastesti jsme tu v pohode,dite se nebudilo,zvyklo si a klid. Take jsme byli mladi 😉 a to,ze cely vikend rvou sekacky je take samozrejmost. A u mamky na vesnici je zase utopie na podzim a v zime vetrat,protoze se bud pali listi,nebo lide topi ruznymi palivy a ekologickymi bych je nenazvala ani omylem 😉😉 Nechci strasit,ale i to je alternativa..muze se stat...

myskin
15. led 2015

@kamino tak tohle je bohužel realita, většina lidí žijících v bytovkách má představu, že bydlení v domku má samá pozitiva - klid, soukromí, čistý vzduch,... 😀 .

tarra27
15. led 2015

@kamino sekačky a grilování a párty...přesně... 😉 asi kdyby me doma brečelo decko a budilo se, zajdu tam, zazvoním a požádám je, že mimi nemuže spát....a je divné, že když je to takový kraval přes dve patra ýden co týden, ak že si nestežují i ostatní.....je přeci jedno, že deti nemají....ale spát chtejí všichni, pokud víkend co víkend delá kdkolvi v dome bordel, přece si nestežuje jen jedna rodina....