TCHYNĚ A 3MĚSÍČNÍ MIMINKO. Co myslíte, že bych měla udělat?

13. dub 2021

Dnes mě má tchýně dostala... Nechci dělat zlo ale zřejmě už jednoduchá a stručná domluva není nápomocná...
Půjčila jsem malou tchýni na procházku mezi krmenim (zatím každé 3 hodiny Hipp) a ať mi ji za 2 hodiny doveze. Já si chtěla jen na oko poklidit a hodinku si zdřimnout.
Vzbudila jsem se, 2 hodiny už uběhly a stále nic.
Tchýni jsem telefonovala, telefon vypnutý, myslela jsem že se jí vybil, šla bych k ní, ale bydlí ve vedlejší vesnici, takže bych mohla propást její příchod. 4 hodiny dávno pryč a já už v pláči nevěděla co mam dělat.
Po 5 hodinách mi tchýně konečně zavolala, že se omlouvá, že se jí vybil mobil. Ptala jsem se proč mi malou nedovezla ( uklidnila jsem se, když jsem slyšela že jsou v poradku).
To co mi řekla mě dostalo. TCHÝNĚ mi Řekla, že malá začala po hodině plakat a byli blíž k nim domu, tak si Řekla, že si ji vezme domů.. Koupila si vlastní Hipp a kojenrcké vody, a malou si doma nakrmila a uspala v jejich cestovní postýlce. VZTEK ve mé vaří, ale jsem klidnější, jelikož jsem si pro dceru konečně šla hned jak zavolala...
Nechci to říkat příteli, jelikož svou maminku taky těžko zkousává, a kdybych mu to Řekla, zřejmě by ji "zabil". Zároveň ale chci aby malá byla s babičkou ve styku Nicméně asi to nedopadne podle mých plánu, jelikož tohle nechvi už nikdy zažít a tchýně mě zdá se nerespektuje...
Myslíte, že bych měla na chvíli přetrhat pouto, nebo ještě zkouset, už párkrát bylo, že mi ji nedovezla na čas, ale ještě nikdy tohle.... Jsem vyřčená a nechci jednat pod návalem emocí, ale nevědět co je s mým dítětem bylo peklo, což tchýně asi nechape

pampeliska1313
13. dub 2021

Pokud nedokáže respektovat hranice, na chvíli bych přerušila kontakt. Když jí nemůžete věřit, že dodrží slovo, proč byste ji měla malou půjčovat? Nebo max s dohledem. Ono ji to taky může začít štvát a třeba se srovná.

te_reza
13. dub 2021

Jako po 5 hodinách bych byla taky běsná a udělala bych zle.

fouskovi
13. dub 2021

Tak se příště zkusit domluvit a nachystat termosku s vodou a mlíčko zvlášť a ať ji to pak jen smícha ale5 hodin je prostě moc

fouskovi
13. dub 2021

Co bych za to dala kdyby si někdo kluky vzal i na chvíli abych si odpocinula

bara88
13. dub 2021

@fouskovi no ale kdyby ti někdo dítě nedovezl na domluvený čas tak asi mluvíš jinak

bara88
13. dub 2021

kontak nemusíš přerušit ale určitě bych nedala takto malé miminko někomu na koho není spoleh

viki999
13. dub 2021

Ja bych si na tohle dala velký pozor, projde to jednou, projde o pokaždé. Ja bych dala velice důrazně najevo, že takhle ne i za cenu, ze na čas zpřetrháte pouta. Muži to ale určitě řekni, nebylo by to fér..

fouskovi
13. dub 2021

@bara88 to já naprosto chápu že to bylo strašný tak to příště zkus takhle se s ní domluvit, játo myslím tak že můžeš býti na jednustranu ráda ženmáš hlídání

jjasmina
13. dub 2021

@fouskovi popravdě taky bych to strašně ocenila, na druhou stranu, kdyby mi měla tchýně dovézt malou za dve hodiny a byli pryč 5 hodin, vypnuty mobil, byla bych šílená strachy a to je tak na infarkt

viki999
13. dub 2021

@fouskovi byly domluvené, když to někdo nerespektuje, tak nebude respektovat žádnou dohodu.

irmamala
13. dub 2021

No mě by primárně štvalo to, že si vypnula mobil (na vybitý nevěřím, byla doma evidentně dost dlouho, aby se nabila a hned zavolala, že jsou u ní), abys jí ten její plán nemohla překazit....

viki999
13. dub 2021

@fouskovi upřímně? Fakt ne. Fakt budu mít radši dítě 24/7/365 na krku než nekoho kdo mě nerespektuje a dela si co chce.
Jako “buď rada a drz krok” v tomhle případě fakt neplati.

bara88
13. dub 2021

a navíc jít koupit um a kojeneckou vodu to pochybuji že trvalo kratší dobu než rychle dojít domů aby jí maminka dala najíst

fouskovi
13. dub 2021

@viki999

@jjasmina vždyť píšu aby se s ní příště domluvila a mlíčko dala sebou a určili si pravidla na dobré fungování a nevidím nic špatného když se domluví aby malou hlídala i těch 5 hodin

bara88
13. dub 2021

@fouskovi ale proč dávat mlíčko sebou?to by potom taky své dítě nemusela vidět půl dne

bara88
13. dub 2021

@fouskovi a paní asi nepotřebuje nevidět své dítě pět hodin

fouskovi
13. dub 2021

@bara88 a proč by u babičky nemohla trávit více času když se domluví na pravidlech

fouskovi
13. dub 2021

@bara88 promiň tak jí ho nedávej vůbec to je jednodušší než najít nějaký kompromis

bara88
13. dub 2021

@fouskovi jak vidíš ,tak se domluvili na dvou hodinách a přivezla ji po pěti.tohle ti připadá jako domluva?

bara88
13. dub 2021

@fouskovi hele první se podívej kdo kz založil jo🙂

veruuu_kubesovic
13. dub 2021

Přesně z tohoto důvodu, jsem deti když byli takhle malí nikomu nedávala, nejsem zastánce toho, že s kočárkem s mým dítětem musí "špacírovat" kde/kdo z rodiny a komukoliv ho ukazovat to je 1.duvod 👌 a pak taky, že kdo ví jestli by dodržení stanovený čas to je 2.duvod 👌
Spala jsem vždy když byl doma manžel a dite/poté deti ven vzal a věděl co a jak a uklizela jsem po večerech...během dne nikdy, to jsem si vychutnávala chvíle klidu...

korin
13. dub 2021

Manželovi bych toto rozhodně nesmlčela. Taky bych šílela, jestli je nesrazilo auto nebo tak něco. Když došla domů, mohla dát mobil do nabíječky a telefonovat. Dala bych jí najevo, že kdyby se to mělo opakovat, na vycházky bez vás může zapomenout. To, že malou nakrmila nevidím jako důvod ke konfliktu, ale tak výrazné natažení domluveného času ano.

somalicats
13. dub 2021

@fouskovi Kompromis je v případě tříměsíčního mimča ty max 3 hodiny (tj do dalšího jídla), jestliže tazatelka nechce dávat dítě na delší dobu, tak to musí všichni ostatní respektovat. Je to její dítě, ne tchýnino. Já bych v takovém případě udělala fakt hustej bugr, i když těch dětí mám už víc a jsem kolikrát "ráda", když si je někdo vezme, ale takhle malé jsem holky nikdy na dlouho nikomu nedávala. A to ani v případě, že v té době už byly plně na UM.

jjasmina
13. dub 2021

@fouskovi já si to přečetla později, já se osobně těším až si malou někdo vezme i na víc jak 5 hodin 🙂

viki999
13. dub 2021

@fouskovi ale ona se s ni jasne domluvila a tchyne to nedodrzela, tak proč se s ni má domlouvat jinak a vycházet ji vstříc? 🤷🏻‍♀️

rnika
13. dub 2021

Tak to bych se hodně ozvala. Telefon si mohla doma hned nabít, takže ho spíš vypnula schválně. A že si nakoupila vlastní vybavení? No teda sorry, ale moje zkoušela něco podobného, dělala ze sebe druhou matku, nerespektovala mě ani manžela. Já hodně dlouho držela hubu a krok, aby nebylo zle.... a bouchlo to ve mě po dvou letech... kdy jsme se hodně pohádaly a od té doby přibrzila a konečně se chová jako babička, i když pořád se snaží "utahovat kolečka" co to jde. Třeba mi rovnou řekla, že čeká, že půjdu co nejdřív do práce, protože ona dala děti babičce a šla a že teď konečně přišla řada na ní. No přepočítala se, já nebudu čekat, že budu smět vychovávat vnoučata, já si chci vychovat svoje děti. Jo a muži bych to určitě řekla. Tříměsíční miminko je opravdu malé a babička by měla respektovat dohodu.

vitezove
13. dub 2021

Chce se mi říct něco jako, že se vlastně nic nestalo a tchýně to nejspíš myslela dobře... ale nemůžu. Tohle kdyby mi udělala moje tchýně, tak jí na místě zabiju. Přísahám, že bych na ní čekala doma s kudlou v ruce. Ale takhle... já s tchýní nemám dobrý vztah, nemám jí ráda a dítě jí do kočáru nepůjčuju, ani na hlídání. Nevěřím jí v ničem a nechci ani aby s malou měla takhle samostatný kontakt.

Takže tak... jestli nevíš, jak utnout kontakt, tak to řekni muži. Ať si to vyřeší. A nebo to prostě tchýni na férovku řekni, že tohle teda ne. A že už prostě s ní nikam chodit nebude....
Pak je otázka, proč to vůbec řešíš - proč rovnou neutneš vztahy. Asi jiné hlídání nemáš a tak seš i za toto ráda? Pokud ano, tak bych si s ní v klidu sedla a řekla si pravidla. V klidu bych jí řekla, že si ráda za hlídání, ale jsou nějaké meze a teď si řeknete jaké a budete je dodržovat. A pokud ne, tak se budeš muset bez jejího hlídání obejít.

lenickakl
13. dub 2021

Já půjdu asi proti proudu, ale myslím si, že se teda až tak nestalo.. Omluvila se, o dítě bylo postaráno... Chápu, že ten strach je šílenej, ale babička si poradila a je teda dost lidí, co telefony tolik neřeší a tak si toho třeba nemusela hned všimnout a podle mě to myslela dobře a nebyl v tom žádnej zlej úmysl. Můj názor, s nikým se o tomhle dohadovat nehodlám, jen prostě nejsem tak úzkostlivá a důvěřuju lidem, kterým svěřím dítě.

jjasmina
13. dub 2021

Jinak taky předpokládám, že tchyni zná a ví komu svěřuje dítě, já bych své tříměsíční nesverila ani mojí mámě.. Za 14 měsíců jsem na ni prakticky bez hlídání

autor
13. dub 2021

úzkostlivá opravdu nejsem, ráda malou dám pohlídat v kočárku, chci, aby má dcera rodinu měla a znala je už od malička moc dobře a cítila se u nich příjemne. Nebudu čekat do 3 let či dýl, než bych ji nekomu dala na hlídání... Příjde mi to pozdě.
Nicméňe mi vadilo že mi nedala vědět. Stačilo proste zavolat. A když nevolala, asi vedela ze dela zle, obvzlášt kdyz krmení dělám jen ja, abychom si vynahradili kojení.A ještě si předem nakoupila mličko, tak se mi zdá, že už měla v plánu tohle provést...
No nakonec se to vyřešilo, řekla jsem to příteli a ten už to vyřešil. Tchyně se naštvala, že já nerespektuji ji a že se chce o vnouče také starat a pokud s tím mám problém, měla jsem ji to říct. No překroutila si to po svém, naštěstí přítel ji už zná. Je na mě naštvaná když jsem ji řekla své a tak ji v tom necham dokud se neuvědomí, čim sem si kvuli ni prošla. Dite jsem porodila já a ne ona...