Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

brumdinka
7. kvě 2010

sarax - no fajn, takhle se na ní musí 🙂 a máš pravdu je ubohá 😖

jinak já musim konstatovat, že moje tchýně je momentálně hodná, ted jela na 2 dny za sestrou do Plzně a já si toho ani nevšimla 😀 dřív jsem byla na vrcholu blaha, když takhle vypadla, ale ted´ už je mi to jedno 🙂

sambucca
7. kvě 2010

sarax? to je dost smutny teda, no ber to pozitivne alespon Ti nedela ze zivota peklo... Na prazdno po ni si casem zvyknete, snad. A Tvoje mamka jako babicka funguje?

blandik
7. kvě 2010

Tak si taky zanadávám. Včera u nás byzli tchánovci. Oni jsou celkem v pohodě, ale prostě nedokáží akceptovat, že si nemůžou s vnukem dělat, co chtějí a jelikož se nedám a řeknu jim, že se mi něco občas nelíbí, tak se stáhli a malého vidí tak 1x za měsíc a prostě k nám nechodí, ačkliv je zvu. A včera - tchýně se na mě naštvala, že jsem odmítla projevit nadšení nad obnošeným hadrama z cca 80tých let, že prý tedy asi máme dost, když to nechcem a odnesla si to. A tchán zase chtěl dát malému kousnout slané buchty, která byla z vajec a mléka, ačkoliv je malý na tyto potraviny alergický. A když jsem ho zabrzdila, tak mi řekl, že přeci o nic nejde, že by malý jen ochutnal. To mě dost šoklo, protože oba dobře ví, že stravu hlídám jako pes a že mu prostě nesmí dát nic, co bych neschválila. Ale z čeho je mi nejvíce smutno je, že oni neustále povídají o osudech pro mě cizích lidí - jaké mají nemoci, jak trpí, jak žijou..ale někdy mám pocit, že o vlastním vnukovi neví téměř nic - snažím se jim i říci, co a jak, ale oni jakoby neposlouchali.

nikolic
7. kvě 2010

Tak se musim přidat,páč jsem z tchýně hotová.Máme malou holčičku, když se narodila,bylo to neustále to musíš takhle a takhle.Ted si vymyslela že chci jejich zahradu v kolonii,asi 200km od mého bydliště.Se zbláznila 🙂 ,manžel se s ní pohádal,
tak byl klid.Dělá uraženou a na návštěvu prý může jen manžel s dcerou.To se ale plete,beze mne malá nepojede,krmila by ji ovarem ☹ děsný.Taky jsem udělala album fotek malý od narození a poslala odkaz rodině.Na ni jsem mail neměla,tak jsem
požádala manžela aby nám ho poslala.Mě prý ne,jen manželovi.Fakt už nevim,ji nesnášim ,ach jo...

lenule76
8. kvě 2010

Ahoj holky,
koukám, že většina tchýní jsou potvory a manupilátorky a chtějí být za každou cenu v centru pozornosti. Já jsem to snášela několik let a pak to přesáhlo hranici a i manžel najednou začal konečně vid+ět jaká je jeho matka.
Je to dlouhá story. Pokud budete chtít kllidně vám ji popíšu 🙂 A pokud nebude vadit ... přidám se? 🙂
Držím palce, aby jste s takovýma potvorama, psychopatkama a psychopatama válčili vždy vítězně.
Jedno mohu z vlastní zkušenosti napsat ... takovíto lidé se NIKDY nezmění, a pokud si je připustíte k tělu bude to horší a horší.
Hezký víkend přeje Lenka

sarax
8. kvě 2010

Ahoj lenule76, vítej, jestli Tě mohu pozdravit jako první....správný postřeh 😉 , mrzí mě, že jsem jí dala takovou důležitost v životě mého prostředního syna, bohužel cíleně... kdybych se tak nesnažila, aby měl babičku, tak by ted nemel v srdíčku takovou díru, byla jsem strašně hloupá a ted vidím, i směšná a naivní...

Holky, vše, co jsem řekla, se bohužel vyplnilo, mimčo je na světě 14 dní, je od porodnice na flašce, spí spolu s bábou a švagrovou v jedný místnosti, oblečené podle tchýně v hrozných pleteninách z minulého století a vyplnily se i moje předtuchy ohledně jejího odchodu do předčasného důchodu, hádejte..co zbývá... no přeci poslat švagrovou do práce, protože je přeci zbytečné, aby se o mimino staraly dvě a peníze jsou přece potřeba....bože můj, to je tak uchylný.. jo a otec vystrnaděn, přijíždí juknout o víkendu a solit prachy

sambucca
8. kvě 2010

sarax: 😲 😲 😲 to je hruuza, uplna patologie! a myslis ze svagrova to tusi a je tak submisivni, nebo ji to treba i vyhovuje? jako nechapu ze spej s dohromady v jedny mistnosti... kde pak spi manzel kdyz se vrati na vikend?

sarax
8. kvě 2010

Sambucco: švagryna je chudák trochu opožděná a miminko vzniklo do 1,5-2 měs. po našem rozkmotření s tchýní - mně to bylo okamžitě jasný, že tchýně pochopila, že se mnou nebude tancovat a vy*.. se ale total na moje děti, to jsem zase netušila já, že pujde tak daleko (šv. má partnera přes inzerát, chodili spolu platonicky asi 6 let, matka ho často zpovídala, jak to s dcerou myslí, že už k ní má závazky a že dítě jde i jinou cestou...) , matce věří 100%...včera mi řekl i manžel, že jsem měla s matkou pravdu, to mimčo je prostě pro ni...
Obě spí spolu v ložnici i s miminkem a když přijede partner, tak tchýně spí v obýváku na gauči. Tchán má svůj "děts. pokoj" ...chápete to? 🙂

carculka
8. kvě 2010

holky to jsou fakt pripad

sarax a ta svagrovka to je fakt pripad,chudak mimco to odnasi a tchyne je teda pripad nejvetsi...ja ani manzel se se svagrovou neavime a ona synovci zakazala se vubec na nasi malou podivat kdyby jsme nahodou zajeli za babickou...chudacek se ji pak omlouval ze to nevydrzel a my to slyseli kdyz mu volala..je m 6

carculka
8. kvě 2010

sarax a co tchan na to?

sambucca
8. kvě 2010

carculka: to me taky hned napadlo, co na to tchan? predstavuju si nejakyho podpantoflaka co to moc neresi a venuje se hospode nebo lepeni modelu letadel 😝 smarja ta tchyne, to musi bejt psychopatka non plus ultra, bud rada ze ji mas z dosahu!

carculka
8. kvě 2010

sambucca...uplnej souhlas

a mozna lepsi ze deti odstrihla,vim ze jim to ublizilo,ale vem si ze by jim ublizovala furt...a vic a vic

holky,vcera jsem byla u tchyne...hihi,to zas bylo,ale docela to vcera slo...jen ze furt mi rikala ze jsem si mohla odpocinout u ni a jela by sama s kocarem-no teda vubec 😝 jen pres mou mrtvolu

mataharyy
8. kvě 2010

fííha, tak to je docela drsný... Švagrové vůbec nedochází že o dítko příjde a šikovné babičce pak bude stačit jen pár slov a dítě bude maminku nenávidět... Akorát jsem se bavila se známou, její švagrová takhle přišla o děti. Žijou u babičky a ona má byt jinde a děti jí nechtějí vídat ☹

sarax
8. kvě 2010

Ahoj kočkyyyy, tak konečně pro nás manža vyrazil, za chvíli mizíme na maltu 🙂...normálně poklona velikáááá 🙂 , děda nic neřeší, po práci pivko, po pivku počítač a spat ve svým děcáku 🙂. Přeju moc pěknou sobotu všem 🙂

sambucca
8. kvě 2010

mataharyy: no tak takhle daleko me to az nedoslo, nemam na to asi dost psychopati bunky... to je drsny teda, co je vlastne mozny!

mataharyy
8. kvě 2010

Mě by to taky nikdy nenapadlo a když mi to říkala (ta známá) tak jsem byla mírněji řečeno v šoku 😲 Ale že to prý bylo taky tak, nejdřív se nebránila neb jí to vyhovovalo a když se začla bránit tak si z ní nic nedělala a teď už je pozdě, děti s ní nežijou, nadávají na ní a ona nemá šanci... Drsný kam až se to může dotáhnout, no a pak nech dítě tchánovcům, když toto byla schopná udělat vlastní matka... 😖

lenule76
8. kvě 2010

Sarax,
tak to je tedy drsný. Mě by na dítě jen sáhla s tendencí mi ho vzít tak bych jí šla po krku. Švagrovka je pěkně slepá a naivní a já nevím co ještě. Jen se divím, že její manžel to tam nesrovná do latě. Ale pokud oni slepě tchýni poslouchají tak to víš, že tchýni to vyhovuje a oni vlastně neví jestli je to špatně nebo dobře. Klobouk dolů před tvým manželem, ne každý syn prohlédne a vidí jaká je jeho matka. To víš, že se to jeho matce nehodí do krámu, že jste jí nedovolili, aby vám organizovala život a proto odsřihla vaše děti a našla si snažší obět. Chudák dítě, babička si ho bude vychovávat k obraz svému za tichécho souhlasu jeho rodičů. No potěš koště 😠

Jinak moje tchýně je člověk, kterého zajímají jen peníze, myslí si, že penězma lze nahradit lásku, důvěru apod. Jejím snem je mít o všem přehled, vše organizovat a o všem rozhodovat a ve všem mít hlavní slovo. Poté co vyšla pravda najevo jí toto nedovolím a rvu si vlasy, že jsme na to dávno nepřišli. Ale mohlo se klidně stát, že bychom žili v nevědomosti ještě teď.

Přeji všem krásný den bez tchýní a jejich snahy všem organizovat život 😉

brumdinka
8. kvě 2010

ahojte tak dnes tchýně trošku perlila - přišli sme od našich snad x-trát jí řikám, že je Jiřík najedenej, že žádný jídlo nechcem, samozřejmě stejně to přinesla tak jí říkám fajn zas si to odneste - jíst to stejně nebude 😀 - tak prej, že to tu nechá občas mám pocit jako by vůbec neposlouchala - ale já jí mám někde, tak se taky hned sebrala a šla nahoru 😀 a to sem si s ní dnes i docela normálně pokecala o volbách 🙂 a ted´ slyším jak nahoře nadává dědkovi 😀 😀

sarax - teda tohle je fakt extrém baba teda generál 😝 a švagrovka padlá na hlavu, že si to nechá líbit 😅 🙄

matahary - no to je dost smutnej příběh 😒

no jo tak si je jen nepustte k tělu jak píše lenule 😉

sarax
8. kvě 2010

Brumdinko: pokud se někdy situace vrátí k tomu, abych jí taky někdy mohla něco říct, protože k nám nechodí, tak už taky jedině tak, jako Ty.. i když to je těžký, protože ona mě na rozdíl od Tebe poslechla a pak udělala nějakou fakt šílenost za trest mně, třeba jako to, že se mi vy*ere ale total na děti.. jo a s tou švagrovou jsi to trefila, bohužel černý humor, ona skutečně nemocná na hlavu je,ale mám ji ráda, nic proti ní, je uplně nezbranná... matka jí prostě pro sebe zařídila dítě

cajicek
12. kvě 2010

Sarax, tak to je vážně neuvěřitelné s tou tchýní, mazec fakt.

Holky, tak u nás je jediná výhoda v tom, že manžel se se svojí matkou nebaví, maximálně ji pozdraví, ale jinak vůbec. Nejraděj by byl, kdybych se s ní vůbec nestýkala, ani děti. Za ty leta k tomu má už dobré důvody a ona to jen a jen podporuje. Naposledy například v tom, že narození dětí musela všem roztroubit ona. I manželovým kamarádům a známým... prostě konec. Teď zase udělala něco podobnyho, prostě nikdo po ní nic nechce, ale ona se pořád vnucuje a vtírá. Jen jsem se před ní zmínila o jednom problému, co musím vyřídit na úřadě a když jsem s ní pak mluvila za týden a náhodou jsme na to zas narazily, tak mi řekla, že už tam volala a vyřídila to. Co na to říct.

misullka20
13. kvě 2010

Ahojtě, jako já mám tchýni dobrou, ale někdy mi přijde že prostě se moc plete do našich věcích... chápu to najednu stranu kvůli tomu že můj skoro třicetiletý přítel je její jediný dítě ale...
prostě když jsem řekli že půjdem do hypošky.. nelíbí, že ona by jako nechětla být zadlužená celý život.. tak jako ci jiného nám zbývá?? dobře hypo jsem na 3 roky odložili ale spíš z důvodu že pak na to po mateřské budem mít dva platy a jsme spolu jen 1,8 měs.... jí se to říká když za komoušů dostala byt a po letech dala 300 tis. a byl její...
blbost.. chodíme do fitka a když jí říkám že posiluji s činkama atd.. tak ona hned že mi zmizí prsa, proč to dělám... at spíš jako cvičím.. ježiš co jí je dotoho!!!
pak prostě mě i štve že Lubo kolikrát ji řekne že jsme pohádaný.. to mu taky furt říkám at jí to neříká.. a ona to pak s námi řeší.. a to mě prostě štve!!!!!
a je až moc rozdavačná... jako ze začátku dobrý ,ale všeho moc škodí jako.. kolirát nám dá tisícovku jen tak.. ale mi ji nepotřebujem, na peníze si neztěžujem tak nevím proč, nebo nám něco furt kupuje... jako třeba se zmíním o tom že si musíme koupit nové peřiny a polštáře a ona druhej den nám je koupila aniž by nám něco řekla jo... a stejank ty peřiny js,e chtěla kvalitní a né z hypernovy za péto za set, když se ten polštář rozcuckovává.. takže stejank až se na podzim budem stěhovat koupíme nové lepší...a to je furt... letíme do Egypta a furt jako a neměla bys Lubobi koupit ještě jedny plyvky že mu dvoje nestačí, nebo to samý s košilema.. .. furt do kola.. taky mě štve že jako si každej den volají.. jako zvykla jsme si ale nechápu co si furt můžou říkat.. mno jak se má, co dělá jak bylo v práci a to takhle každý den...
oni jsou na to prostě zvyklí...
a to ho měla do 28 let doma...
pak s tím miminkem.. hrozně ho ted na podzim chci, protože jsem v listopadu byla na potratu, z důvodu naprtosté demence.. ale to ted neřeším.. a už mám vybraný kočárek, tak jsem jí to ukazovala a ona jako že je krásný atd.. a pak jako že jsme mladý atd.. já možná jo mě bude v řijnu 22 ale Lubo už je zralý na to jedno dítě aspon.. a jako že stejnak budu mít dvojčata.. protože ona je z jednovaječných dvojčat.... atd.. jak kdyby nám to nepřála....
pak taky že přítel je zástupce velitele čety psovodů u Hradní stráže a tak do dvou let bue asi velitem, ale ani on ani já to nechcem.. protože jeho to neba v kanclu, ač to zvláda na jedničku, ale on je prostě psovod, takže potřebuje psa k životut, cvičení, chození do služeb atd.. takhle by jeho pes byl furt zavřený a on je zvyklý za týden nachodit třebas 60 km...
a hlavně by si Lubo musel dodělat školu na jeden rok soukromou a byl by Bc. jemu stačí rak protože má Dis...
jenže stálo by to 50 tis.. a nato fakt nemáme, když chcem bydlení a mimi.. já jsme taky kvůli tom šla na jinou školu s na státní...
a ona že jako by měl lepší rozlet atd. a peníze.. což vůbec není pravda, protože peníze mu taky hlavně dělají služby!!
které by neměl...
a hlavně kdyby z Pha dojížděl do Brna tak hlavně další peníze a vůbec bychom se už tuplem neviděli...
přitom jako jinak je fajn, rozumíme si.. ale jako ohledně rodinného života asi jak je vidět tak ne...
jako Lubo není mazánek, ale asi jak je to jediný dítě tak je to znát...
pak taky jako že budem mít dítě bez svatby se jí nelíbí ...
přitom Lubo je taky nemanželský.. furt dokola.. a já pak nechci jezdit na chalupu k nim, protože se tam necítím fajn a štve mě i jeho otec.. to už by bylo na dýl... jako jemu se zavděčit je něco....
nejlíp se cítím sama s Lubem nebo u mé rodiny.. tedy mého tatky a sestry s přítlem a dvouma pejskam 🙂
prostě složité no.. o víkendu si s Lubem o tom promluvíme... 😉

misullka20
13. kvě 2010

jejda jsem to trochu přepískla promiňte 😝

sirael4
13. kvě 2010

misullka20: ale bud opatrná, protože každý je háklivý když slyší kritiku na rodiče 😉

misullka20
13. kvě 2010

jako Lubu tohle taky štve.. ale přeci jenom je to jeho máma... kterou já nemám.. takže zas taková jediná co mi do budoucna poradí je ona...

sirael4
13. kvě 2010

misullka20: no jo, ale jak ti radí 😉 vše co řekneš tak negativně ☹

misullka20
13. kvě 2010

asi jo no... ale jako v jiných nerodinných věcech je to v poho.. ale jak se jedná o rodinu s lubem a okolo to ne... třeba mě nemá ráda ☹ ale to mi zas nepřijde.. to spíš jeho tatík mě nemusí... taky dlouho na chalupu nepojedu... prdím na ně, at si tam Lubo jezdí sám, já pojedu ráda domů...

sirael4
13. kvě 2010

misullka20: ale v nerodinných věcech je to prd platné ☹
No jo, a on na tu chalupu musí?

misullka20
13. kvě 2010

tak nemusí, ale já chci aby jel.. a on taky bude chctít.. tam vyrostl, a vlastně skoro tam jen vidí své rodiče...

sirael4
13. kvě 2010

misullka20: to je fakt 😉 no ale je to blbý teda..... hlavně se kvůli tchýni nerafněte 😉

misullka20
13. kvě 2010

ne mi už jsme to jendou trochu řešili.. jako vím že asi jednou s jeho tátou budu mít konflikt prootže to se nedá vydržet...ale to je fuk... já to jinak neřeším.. prostě na chalupu zas tak často jezdit nebudu.. necítím se tam jak doma.. což bych aspon trochu měla..