Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

mataharyy
30. pro 2010

@monikahoff Ne budeme doma, přijel mi táta s bráchou z čech, takže maximálně budeme popíjet se sousedama, ale jináč doma 🙂 Už jsem tak nějak smířená s myšlenkou že budeme doma dlouho, než děti trochu odrostou 😵 Jináč ano je mi jí na jednu stranu lítno, na tu druhou si říkám že už je dost velká na to aby si svůj život uspořádala sama...

monikahoff
30. pro 2010

@mataharyy S tou tchýní jsem si to myslela. Budeš tvrdá, protože se jedná o tvé dítě! Chápu. Já nepochopim, proč si lidi ubližujou...musí se hrozně trápit a to její mlžení musí stát strašně energie. Přeji moc krásný, šťástný a hlavně klidný nový rok. Ale myslet si, že jeden den změní tchýni by bylo marné a dost naivní. Jé, teď jsem koukla a vidim, že máš termín v březnu. I já měla rodit v březnu, nakonec to byl únor. Tak se šetři a vnitřně se netrap. Děláš dobře, protože chráníš svou rodinu!

carculka
30. pro 2010

holky furt mi vrta hlavou,ze fakt se blizi doma kdy manza zacne chtit pujcovat malou tch...ja mam z toho trauma...ale nepujcim,ne a ne..co byste delali vy?

mataharyy
30. pro 2010

@monikahoff No co naděláš, to je nějakej hormon nutící jít i přes "mrtvé" jen pro blaho dítka 😵 No snad do března donosíme, Adrián byl dost maličkej a to se narodil jen o čtrnáct dní před termínem 😅 Taky přeji klidný a hlavně spokojený nový rok 😉
@carculka No neporadím, já jsem na to manžela upozornila když bylo malému pár měsíců a ona odešla na procházku a na truc se vrátila až víc jak po hodině i když věděla že má jíst... Tehdy nebyl proti a teď už o tom nedebatujeme... 😉

marketa137
30. pro 2010

@carculka budeš muset být tvrdá 😒 , protože jinak bys musela riskovat že až by se ěnco stalo tak by to uznal 😒 . Možná z toho budou občas i hádky, ale za ěnjaký čas to pochopí. prostě měj svoje argumenty a hotovo. manžela by prudit ani nenapadlo 😀 😀 a navíc Sofi je fakt hodně akční a divim se tchýni že by do toho vůbec šla 😒 . v lepšim případě by Vám za hodinu volala že jí malá leze po hlavě 😀

cincinnati
30. pro 2010

Jaký jste měly vztah s tchýní předtím, než jste měly děti ? Stejný, lepší nebo horší ? Ať vím, co můžu vlastně očekávat 😒

marketa137
30. pro 2010

@cincinnati naivně jsem si ymslela že vztah se vylepší po anrození dítěte a stas e pravý opak a bohužel to říká většina že ty vztahy se zhorší. možná jen u někoho kdo má vztahy fakt dobrý tak budou i po narození dítěte 😉

mataharyy
31. pro 2010

@cincinnati No před porodem se mi zdálo že je to v pohodě, po porodu to začlo skřípat, pač měla dojem že jsem jen kus nábytku a nechápala co otravuji když ona chce malého... Jenže jak jsem postupem času zjistila, tak hrála faleš od začátku ☹ a to ještě než jsme se vzali (i se svatbou mě viděla dvakrát v životě), všude u nich mě pomlouvala a dělala ze mě krávu, když jsme se nastěhovali tak se tvářila ja svatá, pak se narodil malej a šlo to dole vodou a vrchol byl když mi začla rozkazovat že nepojedu se synem na pohřeb mé tety, když syn je malej tak to každej pochopí že tam nebudu... Tehdy mi asi naplno došlo jakej je její přístup k mé osobě a bylo zle... Myslela si že nás všechny může komandovat a malého užívat jako svou hračku a když u mě začla narážet sic na chabej, ale přeci jen odpor, tak to bylo den ze dne horší, normálně jsem se bála chodit domů, protože mi vždy nadávala kde se celej den tahám s tím děckem... (raději jsem celej den byla u kamarádky než s ní doma) atd... Pak jsem doufala že když se odstěhujeme tak se to zlepší a ono kulové, bylo to ještě horší, pač jsme se odstěhovali pár dní před vánocema a od té doby je to takové jaké je. Ona se snaží mě vystrnadit a já se bráním co to dá 😝

carculka
31. pro 2010

@marketa137 ona by nikdy nezavolala a ani by nepriznala ze brecela ☹ no ja jen jestli mate stejny nazor..proste nedam a hotovo,ze...dyt bude cimdal akcnejsi..sna az bude vetsi tak si pohlidame vzajemne treba 😉

cincinnati
31. pro 2010

@marketa137
@mataharyy
Já si myslím, že nám taky začne peklo po narození mimča. Naštěstí jsme se odstěhovali 300 km daleko, tak to nebude tak hrozné pořád. Nejhorší je, že naši i manželovy rodiče bydlí v jednom městě v jednom domě. Tchýně je schopná se mstít i na mé hodné mamči... Když jsem jednou neudělala, co si přála, 14 dní mamču ignorovala a nezdravila....

carculka
31. pro 2010

@cincinnati no u nas driv jsem ji vidala minimalne treba jednou za mesic na chvili,takze bylo vse v poho,tema pocasi a takovy kraviny na tu chvili stacili..v tehu zacla do vseho kecat a chtela me furt vidat a narozeni maly byla uplne konecna

anetka1701
1. led 2011

Holky jak vás tady čtu, tak mi lehce běhá mráz po zádech... S tchýní máme vztah - v rámci možností - docela rozumnej... Tři roky jsme u nich bydleli (a to bylo opravdu peklo pro všechny strany), pak jsme udělali velkou tlustou čáru, ve velmi krátkém časovém období jsme se vzali, já otěhotněla a odstěhovali jsme se do vlastního (70km od nich) a začali je vídat hodně sporadicky a ve finále se pak vidíme rádi - pořešíme blbosti, dáme si kafe a zase se rozejdeme... Takže vlastně ideální stav. Na druhou stranu, což mě třeba hrozně s...e je třeba to, že tchýně má nás oba v kontaktech na ICQ (počítače i ICQ pouštímě denně večer) a ona nás takhle "kontroluje" - sice jenom jestli jsme doma a žijeme, ale stejně mi to vadí a považuju to za narušení soukromí :o( Kor když si počítač nezapneme, jedeme pozdě dom nebo něco takovýho, tak hned volá, jestli jsme v pořádku :o( Chápu, že o nás má strach, ale připadám si jak ve Velkym Bratrovi - furt pod kontrolou :o( Já už ICQ nezapínám pokaždý, ale muž jo a jemu to nerozmluvím :o( A když si stěžuju, tak se vyjádří v tom smyslu, že je lepší, aby ho "kontrolovala" takhle, než aby mu dvakrát denně volala... No nevím, asi je, ale telefon můžu vypnout, že? :o( A když nejsem na netu, tak volá stejně...

crca
1. led 2011

🙄 tak aniTeda opravdu hrozné věci,takže to co napíšu já ve zkratce tak je to spíš na pobavení 😅 Mám dvojčátka,s tchýní teda máme dobrý vztah-bydlí přes silnici,když byli děti malinké tak nemůžu říct křivého slova,jezdila s náma do poradny,abych nemusela tahat manžela z práce.....fakt v pohodě,a to jsem se bála že jí tady budu mít imrvere,ale bylo to střídmé....,děti rostou a cca tak od léta nemá pořád čas,to je seno,na podzim to se dává dokupy zahrada a pole lán 😀 mezitím to bylo pořád jak si je bude brát,že už bude mít čas-no je zima a pořád nemá čas 🙄 kdybych s nima nechodila ven,tak je ani nevidí,ale to by nějak nevadilo-její problém 😅 ,ale teď mě rozsekla-v půlce ledna jde na operaci kolene a 2 měsíce nebude moc stoupnout na nohu a ona mě říká"já jsem z toho taková špatná,2 měsíce nebudu moc chodit a snad to z dětma zvládneš,když ti je nebudu moc pohlídat" 😀 😀 😀 Holky,v první chvíli jsem žasla,ale pak jsem se začala tak uvnitř řehtat 😀 Jakoby mě je hlídala každý den půl dne 😀 😀 To mě teda rozseklo.A co mě teda fascinuje a prudí,tak to,že když někoho potkám z jejích známých,tak mě hned říkají jakou mám hodnou tchýni,že mě tak pomáhá 😠 Takže já si pak připadám jak největší trubka,přitom jsem na děti sama od rána do rána sama,manžel ten chodí domů až k večeru z práce.....no mazec 😀

frisbee
1. led 2011

ahoj,holky,všechno nejlepší v Novém roce,hlavně zdravíčko a pevné nervy s tchýněma 😉

crca....jako kdybych četla o mé první tchýni 😎 ...pomlouvala mě,že nechodím s malou ven...v praxi to znamenalo procházet se po ulici mezi autama,to,že jsme ráno vypadli celá rodina do přírody a vrátili se večer nic neznamenalo 😒 ...celá ulice ji litovala,že je jediná,kdo to ubohé dítě vezme ven 😎
takže jediná rada,ignorovat,ignorovat,ignorovat...ony se nemění 😒

vysocanka
1. led 2011

Holky moc dobry tema, urco si tu nekdy poctu a prispeju tez do diskuze :D Tchynim zdar a nenechte se hned nas...t ze zacatku roku... 🙂))))))))))))

vysocanka
1. led 2011

@crca to je vyborna tchyne, ja kdyz byla tehotna, mela jsem fakt dost problemy nohy jak konve od 4 mesice, sileny tlak, motani hlavy, do toho byly sileny vedra a ja padala na tlamu. Do toho sme predelavali kuchyni, zateplovali nez se mimo narodi podlahu atd.. zkratka jsem musela na mesic k nasim, protoze tady to bylo neobyvatelny.. ... tchyne se dušovala jak mi potom pomuze s uklidem pac ja uz pak byla totalne vyrizena...
ani se na to s prominutim nevy.... udelala jsem to vsechno s mou maminou, a tchyne po mesici co jsem byla zpet doma a par tydnu pred porodem se desne divila, jaktoze jsem ji nerekla, ze uz potrebuji pomoci.. Jak kdyby sveho synacka asi nevidala a nevolala mu imrvere.. ja myslela ze me slehne, ale na druhou stranu sem byla rada, ze semi do toho nemontovala a byla sem usetrena tech chytrych rad... to jsem ovsem jeste netusila jak ty rady budou chytré, az se mi to maly opravdu narodi.. to byl teprve ocistec....

vysocanka
1. led 2011

@cincinnati to bud ráda, ze jsi tak daleko... 😀

mataharyy
1. led 2011

Ahojte, tak vše nejlepší do nového roku 😀
Koukám se tu rozrůstáme... To bude zas rok 😎

baddy0123
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mataharyy
3. led 2011

Tak se musím pochlubit, jsem nad míru potěšena... Máme na návštěvě mého tátu a tak jsme řešili že moje babička chodí hlídat sestřenici malého (budou mu v létě tři), že ho tak pojala ze to pravnouče, když k nám to má čtyřista kilometrů, no a došli jsme k závěru že si ani já ani táta nedovedeme představit, že by měla hlídat to naše éro, že by se z něj zbláznila 😀 tak jsem prohodila že si moc nedovedu představit že by ho měla hlídat tchýně (a to bez jakéhokoliv dalšího podtónu, ani jsem nevěděla že nás manžel vnímá), že už je přeci jen o pár let starší než když hlídala synovce a že on byl ještě celkem kliďas když byl s ní a manžel tak procházel kolem a říká "No to vůbec, po půl hodině by jeden z nich byl na odstřel a Adrián by to určitě nebyl, ona už nemá na to aby takto hlídala..." Boha víte jak jsem nadšená, takže u nás snad ani do budoucna nehrozí žádné hádky či dát dítě tchýni nebo ne... Navíc jsme došli k závěru že je opravdu jen strašně málo lidí ke kterým by jsme měli důvěru a svěřili jim malého 😎

carculka
3. led 2011

@mataharyy...zaaaavidiiiiiim 😵to mas super,opravdu

holky taky vse nej v Novem roce a co nejmin chvil s tchynemi

elgreco
30. led 2011

Ahojky všichni, ráda bych si s Vámi popovídala o svém problému, který se týká tchýně a děsně mě žere.
Mám dceru, které je 2,5 let a o kterou vůbec její babička(moje tchýně nestojí. Tchýně má ještě jednu vnučku, kterou zbožňuje a zahaluje ji dárky, navštěvuje jí, tato její oblíbená vnučka je o rok starší než moje dcera, takže prvorozené vnouče. Dceru už nepřijala, stačí jí prej jedno vnouče. Máte s tím někdo zkušenosti. Hodně mě to mrzí, za celých 2,5 let se za ní ani jednou nestavila, k Vánocům jí nedala žádný dárek, řekla že už jí na malou nezbyli peníze a přitom první vnučka dostala dar za několik tisíc. Snažíme se s manželem od toho odpoutat, takže navštěvujeme tchýni a tchána tak 4x do roka, ale když jí navštívíme, tak jsem potom z toho celá hotová, když vidím jaké dělá rozdíly. Naposledy jsme tam byli na Vánoce a od té doby jsem z toho špatná. Nejen, že nedostala malá žádný dárek, tak také když jsme šli všichni domů, tak první vnučce nabalila bonbóny a čokolády a moje dcera jen koukala a nic neříkala. Je ještě malá, ale asi už jí to v hlavě vrtá, proč jí babička nic nedává a ani jí pořádně nepohladí. Jsem moc ráda, že jsem našla tyto stránky a může si tu postěžovat se svým problémem, který mě hodně užírá. Moc děkuji za reakce 🙂

elgreco
30. led 2011

Abych ještě napsala, tak její první vnučka je od bratra mého manžela.

carculka
30. led 2011

@elgreco ja bych tam nechodila vubec a rekla ji to od plic...jelikoz mala se tim bude jinak dost trapit a pokud se baba nezleosi,tak at ji radsi nevidi a neurzira se tim

elgreco
30. led 2011

@carculka Dřív než se malá narodila, tak jsme tam chodili každý týden, měla jsem s tchýní výborný vztah. Teď co máme dceru, tak tam chodíme míň a míň. Taky tam chceme přestat úplně chodit, teď jsme rozhodnutý, že tam už nepůjdeme. Ale stejně se nevyvaruji tomu, že tchýni vůbec nepotkáme. Bydlíme v malém městečku a potkáváme jí často, když chodí na vycházky se svojí nejvnučkou .

kmotrice
30. led 2011

@elgreco Zkus si jí venku nevšímat a prostě jí přejít.

lucisa
30. led 2011

@elgreco no to je neuvěřitelné 😒 Já bych asi zkusila hodit řeč - něco jako poslední pokus o smír a pokud ani to se nesetká s nějakou pozitivní reakcí, rozhodně bych přerušila styky. Babička evidentně o vnučku nestojí a i když je dobré, když má vnučka babičku, rozhodně ne s takovým chováním. Než ji přivodit citové trauma, raději volím menší zlo a vnučku od babičky úplně odříznu. Máte ještě druhou babičku, u které může čerpat lásku?

elgreco
30. led 2011

@lucisa nikdy sem o tom s tchýní nemluvila. Je pravda, že když měla malá narozeniny, tak přišel tchán a dál jí takovou hadrovou panenku mezi dveřmi, tchýně seděla dole před barákem v autě a ani jí nešla popřát. Tak sem pak tchýni řekla, že je to smutný, když jí ani osobně nepopřeje. Vím moc dobře, že i kdybych si s ní promluvila, možná by se líp chovala, ale asi by to dlouho nevydrželo a hlavně bych měla pocit, že je to vynucené a za chvilku by to stejně dopadlo špatně. Máme ještě jednu babičku, mojí mamku a ta i když má už plno vnoučat od sourozenců, snaží se malé věnovat a dávat jí lásku, pač ví, že druhá babička jí nic dobrého neudělá a chová se k ní tak jak se chová. ☹

carculka
30. led 2011

@elgreco souhlas s holkama,proste ji rict vse(ja bych volila pekne od plic),prerusit vztahy protoze beztak zlepseni nebude,pokud si to uvedomi prileze-tak nastavit pravidla...pokud ne tim lip,je lepsi at babicku nema nez tohle,by ji to neustale ublizovalo a vy byste to nemeli dal prodluzovat nez si to bude uvedomovat jeste vic!!!!a kdyz ji potkate?reknes cau a jdes dal

lucisa
30. led 2011

@elgreco no, tak to bych potom už vůbec neváhala. za chvilku přijde doba, kdy se tě začne malá ptát a proč tahle babička mi dala dáreček a dá mi pusu a to a to a druhá babi ne? Budeš jí lhát, že babi nemá čas, neumí to, nemá penízky nebo ji řekneš na plný kotel, že je to kráva?
Než tohle zažít, radši bych zavčas, dokud nemá rozum, hodila zpátečku a čus bus, mohlas mít vnučku, nechceš, nebudeš ji mít, nebudeme ze sebe dělat blbce. 😝
Manžela to asi musí hodně štvát, že? Nechápu to, mezi nimi taky dělala rozdíly, jakože jedno dítě mám a druhé jsem vlastně ani nechtěla?!?!?