Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

vally.
23. kvě 2011

Zítra odjiždí do te nemocnice - takže dneska ji mam celý den nahoře aby si nás užila jak říká a od zítřka min. na 14 dní relax 🙂 Jinak jsme měli o víkendu malou oslavu u našich a kupodivu jsme si to všichni užili každy měl trochu v sobě (kromě mě protože jsem řídila) ale byla sranda 🙂

zdendula86
28. kvě 2011

ahojte, už nějakou dobu čtu vaše příspěvky a koukám, že nejsem sama, kdo má jedovatou tchýni... 😀

včera mě zase naštvala a to dost, myslí si, že si bude diktovat věci ohledně malý a já jí to budu schvalovat... bydlíme naproti sobě v barákách, takže nás vidí, když jsme venku a často za náma přileze... to bylo i včera a přinesla malý jahůdky ze zahrádky, říkám jí že jí je dám později, že teď jedla a že má mikinu, kterou nechci mít od jahod, že nejdou vyprat...no děsnej problém, já na ní nemohla ani kouknout, malá v houpajdě a já si při tomto rozhovoru čistila pískoviště...nemohla to pochopit, tak říkám, Lucinko, jahůdky si dáme za chvíli a s bryndáčkem...a to byl oheň na střeše, zvýšila hlas a říká - takže jsem byla opět poslána do prdele a sebrala se a šla domů...manžel stříhal trávu a říká, že děkujeme a ona že jí nemůže dát ani jahodu, tak už jsem vyjela a znovu jí opakovala to co jsem psala výše... a taky jsem jí řekla, vy jí nekupujete to drahý oblečení a naučte se chovat !!! tak čuměla jako nechci říct co a upalovala si to domů...nevěděla co mi má na to říct a jen mi oplatila, ať se naučím chovat já...to ona dělá, protože neví co odpovědět a jak se bránit...
celej den jsem měla zase zkaženej... a to je každou chvíli něco, ale konečně jsem jí to nandala 😀

holky, ta už nám tak naubližovala za těch deset let 😠 😠 😠

marti73
30. kvě 2011

@zdendula86 Dobře jsi jí to vrátila zpátky.. 😅
Taky občas nechápu, co z té mojí někdy leze a hlavně, že vůbec nerespektuje, na čem trvám ohledně malé, samozřejmě ona to dělala jinak a lépe.. jako bych byla malá holka..
Vždyť mi bude za chvíli 40. proboha.. 😕
Chtěla bych vidět jí, co si v mém věku nechala od druhých líbit... 😀 😀

vally.
30. kvě 2011

Ahoj
@zdendula86 Pěkně jsi ji to řekla 🙂
Ta moje je v nemocnici takže máme doma klid a ticho..
😀
Ale volala že je na tom líp tak že ji asi do příštího tydne pustí ☹

zdendula86
30. kvě 2011

@marti73 přesně tak, chtěla bych vidět je, kdyby jim tohle někdo dělal jestli by si to nechaly líbit...
dneska jsme jí byli popřát k narozkám a měla narážky aby se malá neušpinila a já schválně tasila bryndák... 😀, mě skrvrny od jídla které jde vyprat nevadí, ale jahody na nové mikče jsem fakt vidět nechtěla 😅

@vally. taky jsem ráda, že jsem to udělala, už to prostě vřelo dlouho, takže jsem chytla takovýho nerva a nandala jí to 😎 , jinak manžel se mnou taky souhlasil a švagrová taky... asi se vzájemně nenávidíme, ale taky já si malou užívám denně kdežto ona má smůlu a to jí dost vadí 😝

zdendula86
30. kvě 2011

@vally. užívej dní bez ní, pak už se jí určitě na dlouho zase nezbavíš ☹ , to bych nedala pod jednou střechou s tchýní 😠 , my k ní skoro vůbec nechodíme jen na oslavy a vyjímečně a ona snad pochopila, že na to její dolejzání nejsem zvědavá - teda doufám, že pochopila...! 😀

majdula
30. kvě 2011

@zdendula86 No to jsi ji ji to teda nandala! 😲 Nebylo by vetsi hrdinstvi se pokusit s ni trosku vyjit? Neznam ji a mozna je to fakt strasna herdekbaba na zabiti, ale z toho co pises, co spatneho dela krome "dolejzani" - vzdyt je to preci babicka tve dcery a maminka tveho manzela, nemyslis, ze porad patri do jejich zivota?
Ja budu jednou doufam taky tchyne, dvojnasobna a fakt bych me mrzelo, kdybych donesla vnucce jahody a byla bych za to takhle odpalkovana a jeste mi kocicka ve veku me dcery vpalila, at se naucim chovat 😨

Jako nesoudim, nebyla jsem u vas doma, ale predstavila jsem si, jak ji asi musi bejt - no, nic moc. Zkus to nekdy taky. 😔

anetka1701
30. kvě 2011

@majdula já nevím, ale mně tohle přijde jako pověstné přetečení číše... je sice fakt, že babička chtěla vnučce jenom přinýst jahody, nicméně měla pochopit, že dítě by upatlalo drahý oblečení a počkat... pokud se podobný věci u zdenuli dějou dnes a denně, tak se lehce přehnaný reakci v tomhle případě fakt nedivím :o)

marti73
31. kvě 2011

@vally. Ty s tou tvojí máš taky pěkný peklo.. 😠
Občas sem nakouknu a ty tvoje story, které popisuješ, to je teda na provaz.. 😝 😝
Nejlepší bylo.. myslím, že jsi to psala ty.. '' to (mléko) není kravské, to je krabicové z krámu''
😀 😀 to byla ''PERLA'' 😀 😀
A s těmi stomky, nebo kytkami, kde měl být koutek pro děti s bazénkem, to bylo taky.. 😠
Nebo jak si zařídil manžel volno, aby jel s tebou, že jí tedy odvezete do nemocnice a ona si nakonec jede se sousedem.. tak to by mě ranila mrtvice. 😠

vally.
31. kvě 2011

@marti73 : Tak myslím že moje story byla jen stím manželovým volnem 🙂 Ty ostatní byly asi jiných maminek 🙂

Ted mám neuvěřitelný klidek a tichoučko uplna paráda.. Ale až přijede to bude - včera jsem dala z poličky pryč takové ty skleničky a dozu - od tchýně- protože to malá pořad shazovala jak jezdí v chodítku - jéé to si vyslechnu až přijede že to je škoda že se to ve sklepě v krabici zničí.. Jako joo kdysi to měl doma snad každý ale my si to tady snažíme hezky moderně zařidit a furt nám cpe nějaké krámy. Vyšívané ubrusy, takové ty krajkové dečky na stolky, staré hrnky (zašlá špína na dně), výše zminované skleničky.. Když jsme se tady nastěhovala dala nám těch skleniček asi milion ale manža to nechtěl tak ji to vratil, druhý den to měl zase nahoře tak ji to dal opět dolu stím že jestli to nechce tak to dá do sklepa nebo vyhodí že my to vážně nechceme..A co ona? že to nemá kam dát že my máme místa dost. Manža to hodil do popelnice a do dneška nám to vyčítá. Jako uznávám že to neměl vyhazovat ale schovat do toho sklepa ale co už že? Jako nic proti ale prostě dává nám jen to co nechce. Nebo co má ještě po mamince jak s oblibou dodává.
Loni jsme ji koupili magnet na zed na nože pořád si stěžovala že se ji to válí v šuplíku tak jsme ji to ukázali jestli se ji libí barva at to mužžem když tak vyměnit a ona uplně na rovinu že to nechce že se jí to nelíbí.. Tak jsme to dali našim. A chvíli po té chodila a zase si stěžovala a že si chce koupit takový ten magnet.. A když jsme ji řekli že jsme ji ho předtím koupili a málem nás poslala to vrátit uplně znechuceně tak se hrozně hádala že to není pravda že kdybychom ji to koupili určitě by si to vzala když to chce néé přece?? 😀 😀 😀
Ale už to neřeším, jak radí manža jednim uchem tam druným ven 🙂 🙂

zdendula86
31. kvě 2011

@majdula samozřejmě jsem sem napsala pouze jednu z posledních story, nicméně jsem psala, že už nám za těch deset let naubližovala...

ani jedna ze svých snach jí nevoní, vnoučata učí samý kraviny, nás pomlouvá po celý vesnici, nemá žádný kamarádky, pije tvrdej alhokol atd.... myslíš, že je to dobrá tchýně??? no, nemůže se smířit, že její chlapečci mají manželky nebo přítelkyně...

aby o mě říkala, že jsem pyzda po vesnici a říkala roční vnučce, že se papají pampelišky a ať dává pusinky cizím lidem, to se mi sakra nelíbí...

mohla bych napsat asi tak tři knihy o ní a vztahu k nám...

nemám jí mít za co ráda a vnučku bohužel moc nevidí díky jejímu chování...

zdendula86
31. kvě 2011

@anetka1701 moc děkuji za pochopení, přesně tvá reakce je na jedničku 😉

jde o to že si myslí, že já budu pískat jak ona skáče, přece mohla počkat až si dodělám práci a přinesu bryndák a až lucka stráví alespoň trochu oběd...a né že si pískne a bude 😠 (chtěla aby je Lucka dostala od ní, ale bohužel tchýně nechápe, že z toho Lucinka nemá rozum a neví od koho jahody jsou....)

zdendula86
31. kvě 2011

@majdula naštěstí manža ví jakou matku má a tak ji taky sám nevyhledává a vždy mě v takovýchto situacích podrží ...

zdendula86
31. kvě 2011

@anetka1701 ještěže druhá tchýně je hodná a mám si s ní co říct a respektuje vše ohledně malý 😵 , tu bych brala raději naproti v baráku 😉

deyana
31. kvě 2011

@zdendula86 ty máš dvě tchyně? to nechápu...

lucisa
31. kvě 2011

@deyana asi se tchán rozvedl a má novou ženu a manžel tím pádem "macešku". je to tak, @zdendula86 , nebo jiná situace?

majdula
31. kvě 2011

@zdendula86 Jak jsem psala, nesoudim, neznam ani jednu z vas, jen jsem se vzila do jeji kuze... jestli chapu dobre, ma vic synu, cili neco jako ja... on to taky nebude zadnej med, byt sama na vesnici, bez kamaradek, zrejme bez chlapa, nema nikho jineho nez vas. Ty blaho, ze by me poslala do pr... snacha bych jeste prekousla, ale kdyby syn... 😢 Chapu, ze v manzelstvi je pro chlapa prvorada manzelka a nova rodina, ale k mamince by mel mit nejakou uctu a lasku, ne? Predstav si, ze budes mit jeste syna a taky budes tchyne...

Ovsem jestli chlasta, tak je to zas neco jinyho 😒

No, nezavidim. Fakt je, ze poslat do riti, pripadne mit konflikt s nekym, koho nesnasim, je snazsi, nez si vyjasnovat neprijemne veci s tchanaty a rodici, se kterymi se mame jinak radi. Ted to zrovna resim 😖

zdendula86
1. čer 2011

@deyana přesně jak píše lucisa

máme to v rodině trochu složitý, lucinka má 4 babi a 4 dědy 😎 , každý z našich rodičů má nové přítele....

@lucisa jojo, máš pravdu 🙂

@majdula zarazila mě tvoje odpověď, vžij se do mojí kůže... bohužel se ke všem chová falešně a tak ani její synové za ní netáhnou, já vím, je to smutné...mě problém nedělá se bavit s každým, akorát se mnou nesmí jednat jak s kusem hadru (jako tchýně), já si od ní nenechám skákat po hlavě...
Já jí do pr... neposlala, to řekla ona na mojí reakci, že jahody si dáme za chvíli a až přinesu bryndák, víš?
Chlapa má a ten se s ní taky hádá, kvůli jejímu alkoholu, ona nesmí pít, jelikož má špatná játra a má na to důchod...a hlavně vyvádí blbosti a předvádí se potom a dělá scény... ☹ ☹ ☹
Úctu by k ní měl být, ale máma se k nim zachovala dost ošklivě, svýho manžel osm let podváděla a ani jeden kluk nešel s ní, když se stěhovala s milencem, kterej mimochodem jezdil k nim do rodiny i když byla ještě s nic netušícím manželem...
No, takhle se doufám já ke své snaše chovat nikdy nebudu !!! Už jen na základě zkušeností... Já jsem opravdu kamarádská a někdy až blbá, že mě kamarádky využívají...a už vůbec jim nechci kecat do života...
Nikdo jinej z rodiny se k nám tak zle nechová....
Já už to zkoušela několikrát, ale fakt si nemáme už co říct... a ani jí nic říct nemůžu, říká vše dál a ještě si k tomu něco přimyslí, takže z toho vznikne úplně něco jiného 😠
A co řešíš ty za problém?

deyana
1. čer 2011

@zdendula86 no vidíš já jsem fakt blbá 😀 Vždyť já mám vlastně taky 2 tchány 😀 mě to fakt nemyslí..

Jinak teda taky docela peklo, ale je dobře, že jsi se tchyni postavila, musíš v tom vydržet a stát si hlavně za tím svým a nepolevit. Jinak tě převálcuje.

zdendula86
1. čer 2011

@deyana souhlasím s tebou a bohužel nepolevuji a ohledně malý už vůbec, měla možnost si vychovat vlastní děti, tak ať se nestará o mojí výchovu 😀
všichni chválí co jsem už malou všechno naučila, je nějaká chytrá a rychle se vše učí 😉
jo, tchýně říká, že jí to naučil tatínek, vždyť jsem s ní na mateřský já a manžel jezdí domů v pět... 😅

deyana
1. čer 2011

@zdendula86 jo to mi spíš zase připomíná moji matku.. podle ní manža vaří, pere a tak.. každej den, i když jezdí z práce večer a kecne sebou na gauč a to je všechno, ale já jsem totálka neschopná, si jen válím držku 😀

majdula
1. čer 2011

@zdendula86 Tak jak to popisujes ted, je to o necem jinym. Zrejme to zadna privetiva a pomilovanihodna pani nebude a jak pisu, nezavidim ti to ani trosku. Kazdopadne, i kdyby to byla megera na n-tou, tak to ber tak, ze je to babicka tve dcery a ta ma na babicku narok, byt by byla sebehorsi. Ted se mi vybavil Sex ve meste, tchyne Mirandy, taky chlastala plus Alzheimer ci co, jako doma bych tohle mit nechtela, ale porad je to clovek a ten nejblizsi pribuznej... 😖

U nas nic vaznyho, oproti problemum co resite slabej cajicek, nasi i tchanata jsou hodni, vnoucata milujou, jen se s nima malinko rozchazime v nazoru na vychovu... oni zastavaji takovou tu tradicni - napominani, placani pres rucicku, nechat vyrvat, kdy uz prestanes kojit atd... jako vse v dobrem a s laskou, ale my s manzelem se k detem chovame jinak a je strasne tezky jim to vysvetlit, aniz by se jich to dotklo 😒

zdendula86
1. čer 2011

@deyana uff, tak to je teda matka za všechny prachy ☹

zdendula86
1. čer 2011

@majdula přiznám se, že to není pro mě nejbližší člověk a nikdy nebude a dceru jí svěřit taky nemůžu, páč jí nevěřím ani trošku a navíc i druhou vnučku - 4letou navádí a vyzvídá co doma a tak a to se mi taky nelíbí...když u ní spala dvě noci tak jí ani jeden večer nevykoupala ani nevysprchovala, tak co to je??? Týhle ženský svoje dítě fakt nesvěřím....
a na vnučku by nárok měla pokud by se chovala normálně...je mraky rodin, kdy babičky nevidí vnoučata vůbec a tak může být ráda, že za mojí přítomnosti jí alespoň vidí....
cizí lidi se k nám chovají líp než vlastní tchýně !

jo, tomu rozumím, taky jsem slýchala věci, proč kojím a přikrmuju, že se na kojení mám vykašlat atd... dost mě tyhle řeči štvaly...
stejně jsem si to ale dělala po svém 😉

vally.
2. čer 2011

Ahoj maminky, tak musím říct že mě včera ta moje tchýně potěšila..Volala z nemocnice aby mi popřála, se divím že na to nezapoměla.. Za to muj milovaný manžílek zapoměl. Až když se ho večer zeptal děda tak si vzpoměl. Ale co místo aby popřal nebo tak šel spát. Až když večer zjistil že nemužu spát tak mi teda popřál. To se mi za všechny ty roky sním stalo poprvé a musím teda uznat že jsem to teda dost obrečela. Jako chapejte neočekavala jsem od něj dary nebo tak ale prostě jen to že si vzpoměl. Přišel navíc pozdě že si šel s chlapama na pivko. No prostě mě sklamal ☹ Moc se to sem nehodí ale musela jsem se svěřit tak se omlouvám ale dneska na mě padla depka ☹ ☹

moudivlacek
2. čer 2011

@vally. jako ze Ti nepopral k narozkam? 😲 😠 😠 ☹ to bych asi zurila a stvalo by me,ze tchyne si vzpomnela a vlastni manzel ne 😢 tak vse neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej 😵

vally.
2. čer 2011

@moudivlacek : ne nepopřál teda joo až v noci teda řekl vše nej - těsně předtím než usnul... Ani nevíš jak mě to štve a mrzí. To byly asi ty nejvíc ubrečené narozeniny v mém životě.. Když si představím že mi včera přišlo asi 30 sms od v podstatě cizích lidí a vlastní manžel - se kterým už mimochodem asi týden planujeme že by mi k narozeninám koupil ten welnes pobyt na víkend někde pro dva. A v ten den jde s kamarády na pivo. Jako to zamrzí a hodně. JInak moc děkuji za přáníčko 😵

lucisa
2. čer 2011

@vally. to zamrzí, ale myslím, že jeho to teď bude štvát ještě víc.
Tak aspoň opožděně ode mě, všechno nejlepší.
Mmch, chlapi mají hrozného pamatováka na tyhle věci, já úplně hledím, že manžel si mě a děti pamatuje, ještě tak si vzpomene na své narozky, ale narozeniny, svátky, výročí ostatní rodiny neví vůbec, to, že má tchýně narozky mu připomínám já a on se diví, a kolik má let neví vůbec, což taky nechápu 😅

lucisa
2. čer 2011

@vally. hmm, tak tím, že jste o tom mluvili, asi to bral jako hotovku, že ty víš, že on ví a včera to zazdil. 😒
Já měla včera s manžou výročí svatby a tenhle termín na den dětí jsem schválně vybrala, aby v budoucnu nezapomínal. 🙂

moudivlacek
2. čer 2011

@lucisa my meli take vice terminu svatby a manze rekl,ze to musi byt 8.8.,aby si to lip pamatoval a zatim pamatuje 😀 😉