Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

sunysara
1. led 2012

@beisis
@carculka

tak nakonec šel manžel sám, a nějak neprotestoval, přišel zpátky za hodinu a jako normálně v pohodě, tchyne prý brečela ale at si to jako užije, když se o malýho nezajímá tak najednou bulí????

no co. prdím na to je to za náma.

ija1
1. led 2012

@janii - urcite nevnucujes, tady kazda mame nejakej problem (icek) s tchyni 🙂, u nas se to uz zlepsuje, ale taky jsem na ni nadavala kudy chodila, jen jedna vec, na kterou bohuzel spousta maminek zapomina, ze tchyne at je jakakoli, ma pravo svoje vnouce aspon parkrat videt...... pokud nejevi zajem, jeji vec, ale pokud se aspon manzel s tchyni styka, tak by jim snachy branit nemely................. aby se pak nelekly obsilky od soudu............ i takove pripady se stavaji.....

1983hr
1. led 2012

Holky nic si s tchyní nedělejte,já se s tou svojí nervovala 6let☹ Pořád nám píše sprosté sms,uráží nás i děti.Kašlu na ní je to ožralá potvora....

sunysara
1. led 2012

koukám, že hodně tchyní chlastá, mou vyhodili za chlast z práce. ona nasává jako pomalu ale jiste naví má vysoký tlak takže je to fakt pako no.

1983hr
1. led 2012

@ija1 To je pravda,kamarádky máma si vysoudila styk s vnukem.Zajímavy bylo že chtěla jen 1vnuka a ten druhý ji nezajima.Nechapu soud že ji to povolil.

1983hr
1. led 2012

@sunysara Jo mojí tchyni taky vyhodili s práce,dokonce přišla o byt kvuli chlastu.A nejlepší je že ji to nevadi a chlastá dál

sunysara
1. led 2012

@1983hr bože můj , já doufám, že tak blbá tchyne nebudu já teda 😀

ija1
1. led 2012

@1983hr - pravo je bohuzel slozity, a pokud zaloba znela jen na jednoho vnuka, pak proste to tak je. a soudce rozhodne aby to bylo v zajmu ditete..... je to blby, ale je to tak...... cetla jsem i spis kde tchyne dostala vnuka na 3 dny v mesici, to je pak masakr pro tu snachu, proto je dobry se aspon snazit o dohodu a aspon nejakej styk.....

1983hr
1. led 2012

@ija1 tak já bych tchyni dítě nepujčila,je alkoholička.píše nám tak sproste sms že by u soudu koukali.Navic detem ani pohled nepošle a nadava i jim a to jsou malý

ija1
1. led 2012

@1983hr - no jasne, ja to nemyslela nijak smerodatne, kdyz je takova tak je takova.......to spis bylo myslene na ten fakt, ze nektere maminky odmitaji vubec dovolit, aby tchyne vidaly vnoucata i v pritomnosti rodicu.......

1983hr
1. led 2012

@ija1 Tak pokud k tomu maji duvod tak je to správné,já bych dala vše za to aby byla tchyne normální.Děti potřebuji babičku ale ne ožeru

ija1
1. led 2012

@1983hr - no jasne, to chapu....... jakmile je v tom jeste alkohol, je to pruser.....

1983hr
1. led 2012

Snad se nám naše tchyně tento rok vzpamatují a začnou se chovat jako lidi🙂

janulisek1988
2. led 2012

@elvira : díky moc
@ija1: díky moc
@gab7: díky moc

janulisek1988
7. led 2012

@ija1: ahojky, to jako kdybych se odstěhovala, tak tchýně mě může dát na soud že chce vidět svoje vnouče??? co to čtu? tak to ani omylem....v těhotenství mi řekla že to není přítelové dítě..a teraz je šťastná babička(tchýně)...a teraz mi ubližuje...jak slovně i taky uraží... mno, přemyšlím že se fakt odstěhuju...bo jsem si za celou tu dobu jak za porodné a rodičáku nekoupila ...a jenom živila mého přítele... (teraz ti řekne když si koupíš foťak,to ho pak budeš jíst....)malému nic nekoupí.... všechno obstaravam já.(on si myslí že mi 200kč na měsíc stačí?).. tchýně furt má blbé kecy... že teraz už si nebudu libovat jak jsem si libovala bo od února mě bude chodit jenom 3800kč... ani omylem..přijdou mi peníze a stěhuju se... a přítel bude platit jak mourovatej.... už na to nemám nervy poslouchat ty jejich kecy... končím...

gab7
8. led 2012

@janulisek1988 Ahoj ☹ ,tak to je mi opravdu moc líto,Ty jsi psala,že můžeš jít ke své mamce,viď.To bych na Tvém místě taky udělala 😉 .Jak je to s tím,že musíš umožnit kontakt,to já netuším,nemám s tím vůbec zkušenosti.Jak tu psaly ostatní maminky.Ale držím Ti pěsti,ať jsi s malým hlavně v pohodě 😉 .To,co píšeš nemá smysl.Pokud dojde na nějaký soud,tak to tam určitě tohle všechno uveď .bude to jen ve Tvůj prospěch.Co vím,z doslechu od známých.Hlavní je,že máš oporu v mamce 🙂 .Držím pěsti a přeji hodně štěstí 😉

ija1
8. led 2012

@janulisek1988 - ahojky. jo bohuzel musis, pred RD jsem pracovala jako pravnik, takze v tomhle mam trosku vic prehled. ..a opravdu musis nejakej kontakt umoznit, jednou za mesic, mesic a pul............ jinak te normalne tchyne muze zazalovat, a ver mi ze soudci v mnoha pripadech prirkli babickam az tri dny v mesici, takze bacha........ jako jo, je lepsi kdyz se strany dohodnou, pac v zajmu ditete je ze by se melo s prarodici aspon nejak stykat.........jo kdyz je babicka tvrdej alkoholik, tak asi ne, ale pokud aspon trosku projevuje zajem, tak znas to................. bych byla hoooooodne opatrna, nemusis dite s ni nechavat samotne, staci hodka, dve v tve pritomnosti, ale pokud projevi zajem.......... alespon nejaky kontakt umoznit musis.........

jarkamartinkova
8. led 2012

Já bych chtěla mít tchýni,jako je moje mamka.Ne že by byla zlá a neměla mě ráda,ale je strašně lakomá,malá měla 3.ledna rok a ani si nevzpoměla:(Což mě docela vzalo,první a poslední vnučka od syna a ona zapomene

janulisek1988
8. led 2012

@ija1: no ona určitě zajem bude mit,ale bojim se ze mi ho vezme a uz neda,a to bych skoncila na psychine.preci s pritelem jsme my rodice,ona at se stara o svoje.a chtela jsem se zeptat kdyz jsem na materske,mam pravni zastoupeni u soudu zdarma nebo za nejaky poplatek?diky

ija1
8. led 2012

@janulisek1988 - tvoje obava je naprosto prehnana a nebude ji nikdo brat v potaz..... prece pokud budes s ni v mistnosti tak ti ho nidko vzit nemuze a pokud by se o neco pokusila, tak proste zasahne policie.......rodice jste vy..... a nikdo vam rodicovskou zodpovednost jen tak nevezme a uz vubec ne dite........ ale pokud tam vyrukujes s timhle argumentem ze ti ho nevrati tak se akorat shodis............ co se zastoupeni zdarma nebo za snizeny poplatek tyce, tak o tom musi rozhodnout soudce, ale myslim, ze tohle by projit mohlo.............. ale neboj, tohle je relativne nova vec, lidi o tom moc nevi, takze treba ani tchyne, ale nedrazdila bych hada bosou nohou.......dyt hodinka mesicne te neubude

janulisek1988
8. led 2012

@ija1: ale tak to by slo.mohl by treba pritel zazadat o to,ze by mel maleho treba 1x mesicne o vikendu bez me pritomnosti?ale porad me boli to,ze urazi kdy jen to je mozne a hlavne v nepritomnosti pritele.

ija1
8. led 2012

@janulisek1988 - podle toho ze mate hodne male ditko tak urcite zatim ne, ale kdyz bude starsi, tak urcite ano...(
kolem 2-3), to se fakt vsechno resi individualne..........

janulisek1988
8. led 2012

@ija1: dekuji za radu. moc si mi pomohla

luuuckapucka
11. led 2012

Ahój holky, teď mě právě tchýně vytočila!!!!! Bydlíme s ní....... taaak skoro rutina........ Nic méně někdo chytrý mi kdysi řekl, že slovo TCHÝNĚ vzniklo spojením tchoř a svině!!!!!! A já to musím jen potvrdit a bohužel si myslím,, že ten dotyčný, který na toto přišel jí až moc šetřil, že to spojení slov já bych našla určitě horší.....

majacek_83
29. únor 2012

Ahoj holky, tak taky přispěju svou troškou do mlýna, vzhledem k tomu, že tchýně nikdy neschválila mnžovi žádnou slečnu, tak pochopitelně neschválila ani mě. Na to hůř, že se rozhodl bydlet se mnou a vzít si mě, to už tušila, že jde - pro ni do tuhého. Asi dva roky mě ignorovala, čili na zdvořilostní otázku, nikdy žádná odpověď. Na svatbě byl naštěstí klid, za což jsem vděčná. Teď jsem ve 4. měsíci a už opět začíná přitvrzovat. Teď přišla s tím, že bych měla držet dietu dle své krevní skupina - okamžitě přestat jíst maso a mléčné výrobky a nahradit to sojou. Smaozřejmě ani já ani manža nesouhlasíme (navíc mám zdravotní komplikace, které se zatím naštěstí na miminku neprojevují). Tchýně je uražená, protože jí manža (po tom co tři dny mě naháněla) řekl, že si nepřeje, aby nám tkahle pořád radila, že si toho vážíme, ale že až budeme chtít radu, tak si o ní řeknem a že pro něj je důležité zdraví mě a miminka a né její bláznivé diety. Pominu to, že máme vybraná jména, ale opět špatně - mají špatné karmické zatížení.
Manžel je jedináček a tak je mi to docela líto, protože asi si to tchýně neuvědomuje, ale takhle o něj přijde.

zuza01
29. únor 2012

@majacek_83 Nezávidím a mám podobnou, bohužel. Kritizovala mě před svatbou, po svatbě, v těhotenství. Má spoustu lepších nápadů. Dnes zas špatně krmím malou (čerstvě sedm měsíců) - podle ní už může jíst to, co jíme my. Normálka. Mám jí už dost, přestávám na ni mít nervy...ale nesmím ustoupit, problém je v tom, že už se na ni nemůžu ani podívat, začínám ji nesnášet.

elvira
1. bře 2012

@majacek_83 - to jste měli vědět, že v takovém případě se jména dopředu NIKDY neprozrazují. 😀
Hele a tchýně nemá manžela? Že mi to připadá, že chce být užitečná a stát synáčkovi za prdelkou nejlíp do konce života... 😒

@zuza01 - jasně, že může půlroční děcko všechno, co dospělí. 😀 Bože, to jsou moudra... Mě tch. taky vykládala, jak manžel snědl v osmi měsících talíř prdelačky na zabíjačce a "jen" se trochu pos.... 🤐 😝

Mě tchýně nas.... nedávno. 😠 Na malého dva roky vydatně házela bobek - nezajímala se, nejezdila za ním, nehlídala - zájem nula.
Byli jsme za tchánem v nemocnici, malý, aniž by nějak blbnul ,upadnul a bouchnul se do hlavy. Pochopitelně řev, snažila jsem se ho uklidnit - nechtěla jsem dělat povyk přes celé oddělení. Tchýně okamžitě vstanula a začala mi Kubu rvát z rukou: "Kubíčku, pojď za babičkou..." Takže řev ještě větší, malý pořád :"mamíí, mamííí", tak jsem tchýni řekla, že jí ho nedám, když tak křičí.
Co si, kur... , baba myslí? Že bude hrát babičku, když se to jí zrovna hodí do krámu? 😝

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
katerinanov
1. bře 2012

Jestli můžu přispět svojí zkušeností... Když jsme začali s manžou spolu chodit, tchýně si taky myslela že synáčkovi musí stát za prdelí až do konce života. Bydleli jsme na baráku, který manžel prodával a stěhovali se do dvou bytů. Ale ona pořád jakoby to nebrala v potaz a pořád jsem poslouchala jak se těší až bude mít novou kuchyň a bude synáčkovi vyvařovat, že do práce mu bude dělat čaj do termosky aby mu bylo teplíčko a svačinky - do té doby nic takového nedělala. 5x denně manžovi volala a sdělovala mu jaký má horoskop a že dneska má jít k lékaři atd. Že budeme jezdit do supermarketu na velké nákupy a budeme to mít blíž ale že kdyby manžel neměl auto tak neví co by dělala - je dost líná ale do obchodu je schopná si zajít. No ale tyhle řeči měla vždycky jen přede mnou. Až jednou začala před manžou, který jí okamžitě zpražil. Řekl jí, že chceme bydlet sami, vzít se a mít rodinu a že už není její malý chlapeček kterému musí vyvařovat, že na to má mě. No přestěhovali jsme se, my jsme ve svojem, tchánovci ve svojem a jsme myslím že všichni spokojeni.

majacek_83
2. bře 2012

@zuza01 No s pocity jsme na tom obdobně....i když mě to až tak netrápí kvůli mě...ale kvůli manžovi, je jedináček a myslel si, že má milující rodinu....