Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

lielunka
3. srp 2012

Ahojky. Čekám doma na manžele, který jel právě pro tchýni. Už jsem z toho pěkně ve stresu, co mě zase čeká. Napadlo mě napsat ve vyhledávači tchýně a otevřela se mi tato diskuze. Jsem ráda, že opravdu nejsem jediná, kdo má s těmito ,,roztomilými,, ženuškami problémy. S moji tchýní to začalo v okamžiku, kdy mě tehdy ještě přítel jel představit. Budoucí tchýně nás přivítala namol opilá. Což pro ni není problém, pila už za manželova dětství. Dál jsme se viděly až na svatbě, kde vykřikovala, že ji beru manžela a že už není její 😒 Nejlepší však bylo, když za námi přijela ze 100km vzdálenosti a na procházce se mnou a s kočárkem se pos.... 😒 Když jsme přišly k nám domů, jen si umyla v umyvadle kalhoty mýdlem na ruce a ani se nešla vykoupat 😒 Byla u nás tři dny a když konečně odjela, já jsem vzala rukavice a šla jsem mýt všechno na co sáhla. Od té doby k ní mám úplný odpor 😖 A jako by toho nebylo málo, u mého 4letého synka vypěstovala neskutečnou fóbii z nafukovacích balónků. Když mu bylo 1,5roku začala je nafukovat a pouštět, jenže jeden balónek ho tehdy zahnal až do kouta a vlétnul mu do obličeje - od té doby se bojí všeho nafouknutého dokonce i bazénu ☹ Tchýně bydlí sice daleko, ale těch pár okamžiků s ní stojí vždy fakt zato 😖

dashi
7. srp 2012

@lielunka Ty bláho tak to je teda hustý, když už někdo neudrží stolici 😝 Já už jsem tu názor na sovojí tchýni psala.
Ale taky přidám jednu histroku, která mě odrovnala a řekla jsem dost, že s ní pod jednou střechou bydlet nebudu (pro upřesnění bydleli jsem provizorně, pač rrekonstrujeme baráček)
Byl červen a blížily se moje narozky, tak jí říkám, že oslavu velkou dělat nebudu a že jen udělám sváteční nedělní obět a v pátek jako zákusek střechu z be be sušenek. Nic náročnýho a hlavně dobrýho 😉
Ona - na to, že jí udělá
Já - že ne, že si jí udělám sama
Ona - já to udělám, dělej si na zahrádce
Já - ne, ne, udělám si jí sama, jsou to moje narozeniny 😠 😠 😠
Tak přijedu v pátek z práce "domů" s ingrediencema a co myslíte 😠 😠
Začala to dělat po svým 😠 😠 a že si to mám dodělat 😠 😠 To mě teda maximálně vytočilo, ale držela jsem se co to šlo
Jenže jak začala dělat krém, tak tam asi narvala moc ztuhlýho másla,vzala na to mixer a rozmixovala, já se dostala k finálnímu dodělání udělat střechu a pomazat čokoládou
Tak ten její slavnej krém ztuhnul, no a druhý den říkám přítelovi jestli chce zákusek, jo proč ne
Začínám krájet, já to nemohla ani ukrojit, protože to nebyl tvaroh s máslem, ale máslo s tvarohem, takž sušenky nenasákly a byly tvrdyý. Přítel na to co toooo jeeee vždyť se to nedá jíst 😝 😝
To už jsem nevydržela a celou záležitost s tchýní jsem vyklopila na přítele, jak se mi pořád do všeho montuje, že z ničeho nemůžu mít radost ☹
Moučník ležel v lednici asi 4 dny a když se zeptala proč to nejíme, tak jí říkám, že je tam moc másla a že to nejde ukrojít
Odpoěď: Ale žádnýho moc másla tam není
Já tak není,noooo 😖
Prostě musí všechno dělat baba jedna a myslí si, že to dělá nejlíp, ale svojí chybu nepřizná
A výsledek moučník tajně přítel vyhodil slepicím

pejullka
7. srp 2012

@katerinanov presne jak rikas, na cigara by nebylo, zrovna dneska a vcera psala zase o penize, uze nema ni k jidlu, jelikoz cekam na materskou, taky nemame navic, tak nmic nedostala. Kazdopadne, mu jpritel jezdil jen na cirkvni tabory, ty jsou zadarmo a na zadny vylet taky nikde nyjel. Pritele jeho matka taky sere, ale jak rika, je to jeho mama a nemuze ji nechat o hladu., Mam jiny nazor.

katerinanov
7. srp 2012

@pejullka No já bych svoji mámu o hladu taky nenechala. Ale moje máma je úžasná a nedovedu si představit, že by se chovala takhle. Jinak od poslední návštěvy tchýně se po ní slehla zem, asi se zase dlouho neukáže. Samozřejmě ale o cigarety si zavolala 😀 Ale to už neřeším, když na to manžel má nervy, ať jí je vozí.
Já nevím, jestli jsem to tady už nepsala, ale taky jsem byla kuřačka před těhotenstvím ale nikdy jsem nekouřila doma, určitě by mě nenapadlo kouřit pod nos dětem a na hygienu a to, abych nesmrděla na sto honů jsem vždycky dbala. Samozřejmě, že kuřák je nekuřákovi cítit, to je jasné, ale ne tak, aby člověk musel půl hodiny větrat, když dotyčný (u nás tchýně) odejde z místrnosti.
Jinak můj otčím je taky silný kuřák ale když jde k malému, tak mi to ani nevadí a nijak se nad tím nepozastavuju, protože si vždycky umyje ruce, většinou žvýká žvýkačku nebo cumlá nějaké bonbony (to ale pořád, ne jen u malého🙂) a člověk z něho toho kuřáka cítí jen když je opravdu blízko u něj. A když jsme u nich, tak je to taky ok protože doma nekouří a venku jde taky od kočárku dál. Takže ono to podle mě není jen o těch cigaretách, ale hlavně o přístupu.

pejullka
7. srp 2012

@katerinanov ja taky ne, ale nemuzes nekoho zivit 5 let a jeste si dneska napise, ze jsme si nakoupily boty a vonac´vky a ona nic nema, a koho to zajima, at tahne makat a nakoupi si. A taky si samozrejme napsala o penize a prej laskave mi to dovez a aspon 300, minuly tyden dostala 600. Tak to jde porad dokola.

katerinanov
7. srp 2012

@pejullka Tak jako s tímhle přístupem bych ji poslala asi někam. Jedna věc, je pomoc mamince v těžké situaci a druhá je to, že takhle se o to prostě neříká. Ne jen o peníze, ale o nic se neříká stylem laskavě mi to dovez. No a nemá kouřit. Podle mě, kdo má na to, aby si vyhuloval zobák, není na tom špatně.
Znala jsem jednu paní, a ta tvrdila, že nemá na uživení dítěte a přemýšlí, že ho dá do klokánku. Sama vykouřila dvacet denně a jezdila taxíkem. Nechápu takové lidi. Už jenom to, že bych tohle ze sebe nedokázala vypustit! Ale to sem nepatří 🙂
A výčitky, že jste si nakoupili voňavky a boty? Aha 😀 No na to jsem se akorát pousmála.

pejullka
7. srp 2012

@katerinanov kdyz me to neuveritelne vytaci, zase jsme se dnes pohadaly, jako ja vim, ze ho to taky stve, ale nema za ni porad stat. Ja si muzu koupit co chci a na svych detech setrit nebudu a ze nema co zrat me nezajima, pro me to neni rodina, nic.

katerinanov
9. srp 2012

@pejullka Já bych v případě, že by manžel takhle za ní stál asi na ni tolik nenasazovala. Chápu, že tě to štve ale bála bych se, že mi to zničí vztah.

pejullka
9. srp 2012

@katerinanov ja se snazim, ale kdyz ona me tak strasne pije krev, ze staci jen zminkla o ni a mam otevrenou kudlu v kapse

frutinka
11. srp 2012

Ahoj.dlouho jsem tu nebyla.Jelikož přítel mamku nezmění a co se týče bydlení jsem se od něj dozvěděla,že oni v tom domku bydleli když byl malý,ona s jeho tatkou a dědou,po tom co odešla jeho babička-která ji neměla ráda a nemluvila s ní.Tak potom jak tam bydleli,tak tam začala cokoliv opravovat,dělat na tom domku,tak jsem se zeptala a radil jí někdo co a jak má udělat jak umí radit ona?Tak řekl,že ne,že ona si do ničeho mluvit nenechá.Zajímavé,ale ona se do všeho plést a mluvit může,to už jí nevadí.Tak jsem mu říkala,že já si taky nenechám do ničeho mluvit.Tak mi řekl,ale ona už je prostě taková.
Ten domek,je z dědického práva tedy napsaný na něj a na ni,asi z důvodu,že na tom domku pracovala.Papírově se prý toho zřekla,že to tedy bude jen na syna-přítele.Ale chová se jak kdyby ten domek byl jejich společný,do všeho na záčátku rekonstrukce kecala a vnucovala své názory.
Potom si se svým manželem,přítelovým tatkou stavili domek,kde ted bydlí,tak jsem se opět zeptala a vnucoval jim někdo se názory,co a jak by měli postavit?Odpověděl znovu ne,nenechala by si to.
Ale jak přítel začal rekonstruovat domek,tak tam pořád chodila a říkala zedníkům jak by chtěla mít velkou kuchyn a okna v kuchyni. Potom mu říkala jak si má udělat schodiště a nemohla vstřebat jak si dal střešní okna.Přitom ona tam bydlet nebude.
Poznala jsem jaká je,skrytých intrik a nerespektování jsem si od ní užila.Včera jsem mu řekla,že bysme pak mohli v týdnu být sami a o víkendu navštít jeho mamku nebo moji.Aby to dostalo pak nějaký řád.Tohle mi nemohl co se týče jeho mamky slíbit.A co se týče mé,tak bych bydlela 55km od rodiny.To by se mu nechtělo každých 14 dní někam jezdit.tak bych musela jet sama,aby to bylo vyrovnané.
Po zvážení pro a proti jsme se dohodli,že budeme kamarádi.Jeho mamku opravdu ani svoji bych nedala (ale ta do ničeho nekecá-nechává brouka žít) ,abych ji měla skoro každý den za zadkem a říkala co mám a nemám dělat,co mám dávat jíst a jak to mám oblékat,apod.Takže dokud ještě nemám dítko,tak jsem z toho vztahu odešla,kvůli tomu,že přítel je mamánek-což on by ji nezměnil což chápu a mamka je generál.
Cítim se ted líp.

hanaflint
11. srp 2012

Ahoj holky,

ja bych mohla na toto tema take vypravet. Tchyne je velice materialisticky zalozena a vylozene si "kupuje" nase deti. Opici laska. Ja se hodne zajimam o duchovno, verim v energii a sily, proste jsem uplne odlisna nez ona. Snazi se nas vsechny komandovat a ridit. To se mi samozrejme nelibi a tak jsem se jednou ozvala a od te doby je zle. Stale tajne komanduje meho manzela, ten mi to rekne vzdy ve chvili, kdy uz mu dojdou sily. Bohuzel se ji neumi postavit a tak je to zacarovany kruh. Momentalne jsme ve fazi, ze se spolu s tchyni vubec nebavime, ani nezdravime. Je to hrozne, ja vim, ale bohuzel to tak vse vyplynulo. Na jednu stranu pro me dobre, ze se s ni nemusim kontaktovat, ale vim, ze to manzela trapi....

kathule
19. srp 2012

TEDA HOLKY!!!!!!!!!!!!! Já jsem zas tak nasraná na tu ježibabu.... ještě že ten můj konečně dostal rozum, jinak by jsme už šli od sebe.... ona to stále zkouší, ted mi 3 dny píše veřejně na zeď FB ... taková ostuda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zablokovala jsem ji a ona hned psal na skype že proč ji jako blokuju a že jsem nějaká citlivá moc..grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr fakt krááva 😠 😠 😠

bocinka
19. srp 2012

@kathule co Ti tam psala? 😲 😲

kathule
19. srp 2012

@bocinka že se ji mám ve vlastním zájmu ozvat kvůli příteli, že jako co se u nás děje apod kraviny. Já příteli nezakázala tam jezdit ale je to za cestu dobře 1000,- na benzínu a ona chce jen posekat trávu třeba nebo vyvést smetí..... přitom on je ze 4 dětí. Ostatní na ni se..rou úplně a jen ten můj hodnej trouba tam jel tehdy. no už mu to došlo a řekl ji že nebude jezdit. A od té doby peklo prostě

bocinka
19. srp 2012

@kathule no tak blokace by byla jasná 😠 ať si bába pomůže.... smetí vynáší i moje devadesátiletá prababiččka a trávu jí za dvě pivka pokosí nějaký kluk, ne???? 😕

leja87
24. srp 2012

@cajori17 Ahojky, tak já jsem na tom úplně stejně ☹ Do té doby, než se nám narodila malá, jsem s tchýní vycházela celkem dobře. Po narození malé jsem se samozřejmě změnila jak já tak i ona. Vždy, když jsme přišli s přítelem a malou k tchánovcům na návštěvu, tak si tchýně malou zabrala jen pro sebe, odnesla si ji do pokoje a hrála si s ní, nám uvařila čaj a usadila nás do obýváku a my čekali až si spolu vyhrajou a půjdeme domu. Za nějaký čas jsem si začala připadat, že jsem u nich jak páté kolo u vozu a spíš jí tam překážím. Pak už jsem tam i přestala chodit. Několikrát se mi stalo, že když jsme k tchánovcům přišli na návštěvu, tak se začala tchýně zdravit s malou (1,5 roku) a mně ani neodpověděla na pozdrav. Jednou jsme je potkali ve městě a přidali se k nám, že s námi půjdou domů (bydlí cca 200 m od nás), tchýně si vzala kočárek s malou a my s přítelem jsme šli spolu vedle kočáru a tchýně povídá malé: "Terezko, je tam táta?" (A já jsem asi vzduch) A to dělala pokaždé i u nich doma. "Terezko, dones to tátovi" (No já tam prostě nikdy nebyla) nebo jednou zkoušela malou po obědě uspávat a malá jí nechtěla usnout a tak řekla přítelovi ať jí jde uspat (tak to už mě teda pořádně nasr...!), když ví moc dobře, že jí přítel nikdy neuspává, ani doma. Prostě se mě snažila neustále od malé oddělovat a malou si strašně přivlastňovala. Mě nikdy nepochválila (třeba, že je vidět, že se malé věnujeme, protože v roce a půl začíná krásně mluvit), chválu slyšíme od mých rodičů, ale i třeba od cizích lidí a ona prostě nikdy nic. To samé, že mě nikdy nepodpořila v ničem co se malé týkalo. Stačilo by, kdyby mi třeba řekla, když byla malá nemocná, že ví jak je to náročné se starat o prcka, když má tak vysoké horečky a že to bude dobré. Prostě nikdy nic. Zajímala jí jen malá a s námi už se úplně přestala bavit. Nevím jestli nejsem moc velká citlivka, ale přišlo mi třeba líto i to, když měla malá 1. narozeniny tak si ji vzala na klín a začala jí učit sfoukávat svíčku na dortu (možná jsem sobec, ale strašně moc jsem chtěla mít malou na tom klíně já a sfouknout to s ní). Jednou, když jsme byly u tchánovců nám tchán (mně a přítelovi) ukazoval na pc nějaké fotky a tchýně si hrála s malou vedle nás. Malá ke mně přilezla a začla mi lézt po nohách a já pořád koukala na ty fotky co nám ukazoval tchán. Tchýně hned na malou: "Máma tě nechce" a to mě taky zamrzelo. Nevím, ale mně připadá, že tchýně semnou o malou soupeří a snaží se jí ukázat, že je lepší než já. Taky nám tchýně s tchánem pořád organizovali náš čas. Tchýně si vždy našla nějakou záminku, abychom tam přišli a mohla být s malou. Nikdy jsme tam nemohli sami od sebe přijít jen tak na návštěvu, ale vždy nás předběhla a zvala na jídlo, nebo jsme si měli něco vyzvednout, nebo se na něco podívat. S přítelem jsme se kvůli ní pořád hádali, protože přítel stojí za svou "maminkou" a nikdy si ničeho nevšimne. Teď jsme ve fázi, že já se s tchánovcema nebavím, protože jsem řekla vše, co mi vadí a oni říkají, že to vše je můj výplod fantazie. Na jednu stranu jsem si oddychla, protože je od nich klid, ale na druhou stranu mě to mrzí kvůli malé. Až se mě třeba jednou zeptá, proč s nimi nejdu k babičce, bude těžké jí to vysvětlit.

zizala79
26. srp 2012

@leja87 já to mám podobné. já nemám důvod ke tchýni chodit nebo jít ven s mužem na hřiště, když tam má být aj tchýně a švagrová s dětmi. jako proč bych se s ní měla stýkat? abych pokaždé jenom slyšela, co neumím nebo co bych měla dělat jinak? ale je fakt, že to vnímám mnohem silněji, jak dítě roste, protože si uvědomuju moc dobře, že syn to bude vnímat a mám i obavu z toho, co bude tchýně vykládat, když tam s ním nebudu

elvira
27. srp 2012

Já se s tím vysvětlováním moc párat nebudu. Až malý pobere rozum, řeknu, že mě babička s dědou nemají rádi, proto se moc nenavštěvujeme. Zkrátka se to v životě stává, že ne všichni jsou hodní a ne všichni tě mají rádi.
Samozřejmě mu nebudu plést hlavu teď. Momentálně se před malým o dědácích ani nebavíme, nechci na něj přenášet nějaké stresy.
Teď jsme byli u tchánů popřát k narozeninám a měla jsem se co držet.
Děda seděl, ani slovo nepromluvil - myslím k malému a jen babka poskakovala a "Kubíčku, běž za dědečkem, běž ho potěšit, děděček má bolavou nožičku." a bla bla bla... Už jsem rostla. On nemá pusu, ruce, nohy? Vždyť může vzít knížku, hračku, zavolat malýho, věnovat se mu....
A děda na to:" jak nemám kokina, tak on nepřijde..." Mj. to je jejich teorie, že je třeba si dítě "koupit"... Až z toho někdy rostu.

knuffel
31. srp 2012

@leja87
Myslím, že řešíš prkotiny. Polož si zásadní otázky: Má babička vnučku ráda? Věnuje se jí? Přece je přirozené, že je to dcera jejího syna, proto pořád povídá něco o taťkovi. To odfiltruj, uklidni se a ono si to sedne samo... Máš zbytečný šprajc a uvidíš, že až bude dcerka větší, že některé věci vypustíš. Neřeš blbosti, fakt...

ivca_doubek
1. zář 2012

@knuffel @leja87 Ahojky, já teda nevím, ale kdyby moje tchýně řekla mému dítěti, že ho maminka nechce, tak už v životě neuvidí ani mě ani moje děti.
Ten zbytek bych asi moc neřešila, já osobně bych dala nevím co za to, aby si mě tchýně občas nevšímala a všímala si spíš dětí 😀. A nemusela jsem do detailů vysvětlovat každé rozhodnutí ohledně výchovy, stravy, čehokoliv - ať jí řeknu co jí řeknu tak za tím následuje PROČ? a nedá pokoj dokud nenajdu nějaké pro ni přijatelné proto. A dost často pak následuje ještě poučení o tom jak to dělala švagrová a že nevidí jediný důvod proč bych to neměla dělat taky tak.
Babička je skvělá, ale naprosto ignoruje co jí říkám a má prostě svoji hlavu (viz. nedávejte mu banán, nemá ho rád a občas po něm zvrací, je na něj moc těžký. A Matýsek se mi vrátí od babičky pozvracený, protože ke svačince mu babí dala banán - je zdravý a jedí ho přece všechny děti!!)

tarra27
1. zář 2012

Holky to je téma 🙂 znáte někdo normální tchýni??

Já mám taky teda dost divnou a i partnerova sestra, dělají to však ale dost šikovně a to tak, že se na oko snaží....hodně dlouho trvalo, než to partner prokoukl, každopádně je to jeho rodina a asi je nikdy uplně nevymaže ze života....každopádně bydlíme 240km daleko, tak alespoň nějaká výhoda....

ale jsou to dvě pijavice, začátky a i pak to bylo dost náročné, i ted máme občas problém, ale hodnš se to zlepšilo...máme holčičku 1rok a čekáme druhé mimi....již brzy....nemůžou to nějak zkousnout, protože on je k nám zodpovědný a krásně se o nás stará....a tak samozřejmě na něj tlačí ohledně syna od sestry, pořád mu ho podstrkávají....je to trapné...vzali si ho za kmotra a ted slyšíme kmotříček kmotříček....pořád posílají mms apod...ona partnerova sestra byla na partnerovi dost závislá....to bylo....ted se na něj snaží jít přese mě, přetvářky, komedie...hlavně jsou hodně věřící, respektivě jdou na něho přes víru atd.....

jediný štěstí, že partner v 18ti letech odešel z domu kvůli studiu.....protože jinak by byl nepoužitelný pro život....

ted jim strašně leží v žaludku, že nejsme vzatý....ted tu byli a prý alepson na uřadě.....se pomátli....je to hlavně proto, jak to vypadá.....teda hlavně tchýně.....sestra je naopak ráda....a taky si myslí, že nám půjde za kmotru -- to jistě ne, nejsem blázen, aby mě pak dítě zkoušela z náboženství, stačí že ted dceři neustále posílá pohledy a knížky ohledné víry....a už jsem to řekla i doma, že ony - matka i sestra mi do výchovy zasahovat nebudou a vůbec ne co se týká víry....at jim to řekne nebo že jim to povím já....to že to posílají nám Ok, ale dětem plést hlavu nebudou.....

Leja87 - podle mě to zase takové kraviny nejsou, docela tě chápu....samozřejmě některé věci se člověk přecházet naučí, ale TY jsi matka a ona babička a nepřijde mi normální, že jen co vidí dceru, hned ji bere vedle....

každopádně jestli můžu radit, nikdy nenaváděj děti proti babičce, moje mamka to dělala a my si užili....pak jsme jen babičku bránili, pak když jsem byla starší, mamku jsem chápala a i bych se ji zastala, ale tím jak pořád zbrojila proti babičce mě to nebavilo...kdyby mamka byla ticho, byla bych se ji zastávala víc....matka je matka, to nikdo nenahradí.....a spíš ji nech at se spálí bába sama....protože až bude malá starší, tak řekne - a babi, proč tak o mamce mluvíš??? apod...

je to težké, ale musíš být diplomat.....nevytýkat uplně vše, ale jednou za čas říct partnerovi, že se ti to její chování nelíbí.....já bych udělala i to, že bych si šla hrát s nima - na tom nic není, je to přece vaše dítě....a co se týká sfoukávání svíček - udělala bych oslavy dvě - jednu vaši soukromou, kde budete jen vy a dcera a jednu s babičkama .)

sarkar
1. zář 2012

@leja87 Ahoj, problémy s rodiči manžela určitě nepodeňuju, ale jak už tu někdo psal tak mi přijde, že to moc řešíš...četla jsem tu o horších tchýních, bohužel. Tak k nim prostě přestaň chodit a vídat se s nimi a bude. Jiný řešení nevidím, nemyslím, že by ´pomohlo, kdyby sis o tom s tchýní promluvila, Sebrala jsi jí syna a navždy na tebe bude koukat kriticky.

Já jsem teprve ve 4.měsíci, ale pevně doufám, že naše situace se vyvine tak, jak to máme v plánu a že se tchýně s námi bude vídat jen minimálně. A doufám, že vůbec nebude mít příležitost být s dítětěm sama. Včera mě na MK někdo nařkl, že jsem bio-eko-alternativní matka a fakt asi jsem, tchýně je zase klasický odchovanec komunismu. Takže si představ ty rozdíly ve stravování atd. Fakt netoužím, aby dítěti cpala lev ný párky, polívky ze sáčku a levný jogurty (protože čím levnější něco je, tím lepší jí to připadá). Dál si nedovedu představit jak by byla schopná sladit svou vášeň pro PC, u kterýho je schopná prosedět fakt celý den (je nezaměstnaná), protože kdyby šla ven, třeba jen do krámu, tak by musela sejít tři patra a pak je zase vyjít, s hlídáním dítěte (protože mimo jiné nebudu chtít, aby dítě koukalo na TV - v omezené míře je to ok, ale chci mu pořady cenzurovat a pouštět na DVD a chci aby spíš běhalo venku než sedělo doma). A je tam toho víc.

Jinak moje tchýně zas tak hrozná není, akorát jsme se v květnu přestěhovali zpět k ní a byla to chyba. Takže nám předvedla pár hysterických scén a já o ní ztratila svý mínění. Hlavně jsem jí víc poznala a vůbec mi jako člověk nevyhovuje. do konce roku snad budeme mít hotový jiný bydlení dál od ní a pak už se snad nebudeme tak často vídat. Už se těšííím!

katerinanov
8. zář 2012

Ahojte, mám novou perličku. Tchán je na léčení v psychiatrické léčebně - je nemocný, je hospitalizovaný docela pravidelně. No a tchýňka se mě zeptala, jestli pro něho zajedu. No když pominu to, že je to hodina a půl jízdy což by se zvládnout klidně dalo tak se čtyřměsíčním miminkem asi těžko pojedu mezi psychicky nemocné lidi. Já vím, že všichni nejsou stejní ale po zkušenosti s tchánem se jich bojím navíc bych s ním nechtěla být tu hodinu a půl sama s malým v autě. Pak jak vím, se vždycky i 2 hodiny čeká na propouštěcí papíry a už vidím, jak na mě ti blázni civí jak kojím. No jako určitě celá žhavá tam jet. Naštěstí manžel ji rychle vyvedl z omylu, že by mě tam s malým ani nepusti.

tarra27
8. zář 2012

@katerinanov a ona nemá řidičák?? já bych pochopila, že by se zeptala, pokud nemá nikoho jiného v rodině.....ale když máte takhle malé mimi, taky bych se bála......a v závěru by měl mít i nárok na sanitku domu.

katerinanov
8. zář 2012

@tarra27 Ne, řidičák nemá. A s tou sanitkou jsem jí to taky řekla a ona že prý nárok nemá. Spíš to je pohodlnost, aby pro něho ona nemusela jet vlakem nebo autobusem. A navíc moc dobře ví, že z něho mám strach a malého k dědovi vůbec nepřibližuju a ona po mě chce tohle.

blandik
8. zář 2012

@leja87 - my to máme podobné, taky jsme se s tchýní mentálně "rozešly", když se malý narodil. Ona byla strašně hrr a já potřebovala mít jistotu, že se postará a ona mi začala dokazovat, jak je schopná babička - takže místo respektování mých přání, prostě mi začala dokazovat, že ona ví lépe a vychovala dvě děti..mrzí mě to kvůli ni, protože malý byl její první vnouče a ona prostě si ho nemohla užít, tak jak potřebovala, protože já ji ho nedokázala takto "dát"...navíc prostě ona zobrazuje vše, co se mi příčí - její hodnoty, její chování, její výchovné metody..navíc malý k ní prostě nechtěl, odmítal ji a já to cítila, takže jsem ho nenutila, takže ona vlastně teď trpí, protože já snacha jsem ji připravila o vztah s ní...vesměs tam chodí manžel s malým, samého ho tam nenecháváme, až na vyjímečné případy..já fakt zřídka..ona k nám jen na narozeniny. Nemůžu si pomoci, snažím se ji chápat a respektovat a vnímat, že ona se nezmění, ale nejde to..jakoby ona neakceptuje mě, já neakceptuji ji.

zirafka82
13. zář 2012

Ahoj holky, asi už mi hrabe, ale moje tchýně stojí za ...... . A dneska opravdu poslední kapka. Tchýně byla, jak už to bývá, do svatby super, jenže jsem si dovolila odvést jí syna, o kterém všichni tvrdili, že je mamánek a že s maminkou zůstane. A on se po 3 měsících rozhodl si mě vzít a už jsme spolu 4 roky a máme skoro 9 měsíční holčičku 🙂
Po svatbě samozřejmě problémy, klasika, když se narodila malá, tak pořád jen posloucháme, proč to děláš takhle, když za ní se to dělalo takhle, proč jí to jídlo neosolím, , že kdybych jí to osolila, určitě by jí to chutnalo...proč jí dáváme špenát ( měla to jako příkrm ze skleničky, když jsme začínali s příkrmy ), že to je hnusné, chutná to jak lebeda. Proč jí tolik oblékám, když venku je teplo. Proč jí banán mixuju, že už má zub, musí se naučit kousat ( bylo jí 5 měsíců a přišla mi malá na kousky ve stravě ), prostě pořád něco. Teď budu slavit 30 narozeniny, nejdřív jsem si říkala, že udělám jen něco dobrého k obědu a oslavím to s mužem a dcerou, pak jsme se rozhodli pro trochu větší oslavu, nejdřív odřekl švagr, teď i tchýně, že prostě nemůže přijet, důvod de facto neřekla. Je mi jasné, její maminka slaví narozeniny 10 dní po mě tak hřeší na to, že já se potáhnu s malou na sever Čech slavit narozeniny její maminky. A vrchol dneska...posílala jsem si na finančák dodatečné daňové přiznání, dneska mi volala paní z FÚ, že tam je něco špatně, ale že dostanu zpátky vyšší částku, ale je potřeba to opravit. A protože mám trvalé bydliště na severu Čech a bydlím v Praze, domluvili jsme se s tou úřednicí, že tam pošlu tchýni ( bydlí cca 10 km od toho úřadu ), ona to opraví, paní byla fakt miloučká, na úředníka, chápala, že s malým dítětem jet vlakem, přestupovat, když auto máme v servisu, je blbost a že když to tchýně opraví podobným písmem, že pohoda....a tchýně? Nemůže!!!! Důvod? žádný......Asi už jsem fakt přecitlivě nebo nevím... Bože, jestli já budu jednou taky taková :-/....

tarra27
13. zář 2012

@zirafka82 Dělá naschvály, co na to říct....ty hlavně řeš vše v klidu, at manžel vidí, jakou má matku a pamatuj, i když to je někdy sakra těžké, měj na paměti (stejně jako já si pořád říkám a držím se 🙂 ) že on musí vidět, že TY jsi jiná, že ty jsi na úrovni, lepší..... 🙂

asi bych poprosila manžela, zda by to nešlo nějak udělat, že by tam zajel alepson on, když jeho mamka nemůže.....ne si hned stěžovat na jeho matku, jaká to je .... ani nebudu psát co 🙂

tarra27
13. zář 2012

@zirafka82 a hlavně že bydlíte daleko....to je tvoje další záchrana....a s malým mimi bych nikam nejela....a taky bych řekla manželovi, že tě to mrzí, že jeho mamka nechce přijet na tvé narozeniny, že když máte malé mimi,že nemůžeš s ní jet tak daleko...a že je to škoda...

at vidí, že ty se snažíš.....a ona dělá rozbroje...

zirafka82
13. zář 2012

@tarra27 Ono právě díky bohu, že bydlíme tak daleko.....musím říct, že mě dneska tak naštvala, že to má u mě jako v trezoru 🙂....Ještě že máme koníka, že se mám kde vykecat 🙂....