Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

tarra27
12. říj 2012

@elvira
@katerinanov holky, mě u prvního řekla - no lepší když někdo přibyde než když zemře....a u druhého těhu - a je to jistý? :D to by jste nevěřily...

elvira
12. říj 2012

No u nás to bylo fakt super - P. jim totiž první řekl, že nás bude víc... Reakce tchýně:" a co zas - budete mít koťata?"
A pak to pokračovalo, jak jsem napsala...

To jsou fakt perly. A přemýšlím, proč takové blbosti říkají. Jestli prostě nevědí co říct, tak plácnou něco jen tak, nebo je v tom úmysl...

Ještě mi vytanula jedna vzpomínka. Když jsme se odstěhovali, tak to tcháni špatně nesli.
Doteď slyším tchána:" mamo, necháš si vydělat danu a uděláme si další děcko, když jsme ty dvě tak blbě vychovali..."
Škoda, že v těch 45 letech do toho nešli. Byla by sranda. 😀

elvira
12. říj 2012

@katerinanov - to si musela s odpovědí namáhat hlavičku. 😀

oktarina
12. říj 2012

@elvira mmoje zas do ke chtěla cpát dorty a rakouský s tím, že těhotenství cukrovka je blbost a za nich se to netešilo, že jsem moc opatrná a že bych měla na dobré trávení pít po každém obědě pivo a na červené novinky víno-no comment. Sama na dítě čekala 7 let, já čekala, že zrovna ona to pochopí, když čekám vytoužené miminko a chci být opatrná.... ale takových zapichu s n mám tisíce. Akorát se vždy nastvu. Nebo mi vykládala jak v den porodu ještě byla celý dům a okna a prala a kdesicosi ale já nemám ani vědět pradlo, protože jinak uškrtim dítě na prádelny šňůře. Rozčiluje mě že cokoli říká, je jako bych schválně něco dělal špatně, že neřekne že bych se nemusela natahovat, aby mi třeba nepřišlo břicho a já nedělám strie - to je podle ji taky vymyslenost nás mladých, řešit nějaká kila navíc a strie... jednou jsem tam přes trhu obedvala, bylo ^zdravé" vepřo-knedlo a pořád mi házela na talíř maso a porci jak pro tří lidí, prý musím pořádně jíst, aby to chudatko malé netrpelo hlady... mmch modelka jsem nikdy nebyla, s vahou bojuju od puberty. To je pořád něco. Nekonečná story 😀

elvira
12. říj 2012

@oktarina - to je skvost... 😠
Já jsem při každé příležitosti slyšela, že mám dávat čajíky, že má malý žížeňku /při tom slově skáču z okna/, mám mu rozvařit ovesné vločky /novorozenci/, krupicovou kaši udělat řídkou a dát do flašky. A syrový žloutek. A med...
Seděli jsme onehdy u nich, že malýmu dají med. Zakázali jsme to /malýmu byly 3 měsíce/. Počkali, až nebudeme dávat pozor a šup mu lžičku do pusy... Myslela jsem, že mě odvezou.
Když jim člověk řekne o alergiích, tak jediná reakce je:" to my v rodině nemáme..." Kur.., ale že ji mám já, to je jedno, a navíc se na mě dívá, že to hraju, abych nemusela skládat seno... holt jsem taková herečka, že si umím napuchnout na povel oči, spustit rýmu atd....

Jak sleduju, tak je nás tu víc, co stačí vzpomenout cokoliv a máme milion "milých" vzpomínek na naše "drahé" tchýně. 😀

ziti
12. říj 2012

nesouhlasila jsem s tchýni a její výchovou. No, spíš ona s mojí ;) Skončilo to hádkou a my tam přestali jezdit. Pár měsíců byl klid a pak to nenápadně zkusila přes manžela 🙂 Teď když tam přijedeme jednou za čas na oběd, neřekne půl slova a respektuje rodiče. Přece jen to jde....

katerinanov
12. říj 2012

@tarra27 Fuj, ty tchýně jsou takové megery :D Jenom ať tady za pár let nepíšou naše snachy jaké my jsme pi... :D

@elvira :D :D Ale vymyslela to bravůrně, no ne? :D

petrakol
12. říj 2012

@kajalka Je velice pravděpodobné, že i u nás to tak je. Je fajn, že si to Tvůj partner uvědomuje (poradna).

@elvira Přesně tak, nemusí mě, od prvního podání ruky, žádné boje ani hádky mezi námi nebyly a nejsou, jen mě prostě "nemusí". Když jsme se s manželem nastěhovali do našeho prvního bytu 1+1, tak si z domu přivezl i školní sešity ze základky a posilovací stroj. Řekl mi, že mu to mamka nachystala 😕 Jak už jsem psala, bydlíme v jednom městě, navíc manžel tam docela často jezdí, protože jeho rodiče docela často něco potřebují, takže si takové věci mohl nechat doma (mají rodinný domek). Myslím, že byla dost naštvaná, a že zrovna já jsem jeho vyvolená. Ani tam k nám nikdy nepřišla, vlastně ano, když jsem byla v práci 😀

kajalka
12. říj 2012

@petrakol To mi připomíná naše stěhování do mrňavýho bytečku. Co jsme odstěhovali všechno potřebný a mírně se zabydleli a jeli ještě pro něco k nim domu, vrazila nám tchýně igelitky s různým harampádím se slovy "a teď už tady nic mít nebudeš". Když k nim přijel na návštěvu, nechali ho stát mezi futrama. A tak různě. Třeba když jsme se rozhodli se vzít, tak její reakce byla "Není vůbec vhodný se brát v ten samý rok, co JÁ mám kulatý narozeniny" 😀

elvira
12. říj 2012

@kajalka - a taky není dobrý, abyste se brali rok před a čtyři roky po kulatých narozeninách, že? 😀
Paní je vtipná...
Sousedi toho letos měli požehnaně - vdávali dceru, za měsíc měla její babička osmdesát a za šest týdnů po svatbě měli její máma kulatiny. A zvládli to... 🙂
@petrakol - tak to je taky super přístup... Ale co bude, až budou staří a nebudou moct. Já se toho děsím už teď... Je jim teprve 56 a už teď mají řeči, jak staříci nad hrobem a nejraději by nás zaměstnali u nich od rána do večera... Taky na mě prdkají, v náš svatební den tchýně před svědky brečela a že si představovali pro P. jinou nevěstu... Když se zeptali, co proti mě má, tak odpověděla, že moji rodiče jsou rozvedení a oni to v rodině nemají...
To je důvod, jak noha. 😀
Doufám, že pod vlivem zkušeností ušetřím svoje děcko podobných výlevů a nechám ho žít. Snad nezatrpknu a nebudu si to chtít užít na svojí snaše. 😀

kajalka
12. říj 2012

@elvira To je jak nějaká smrtelná choroba, mít rozvedený rodiče 😀
Fakt nevím, co se jim na nás tak nelíbí! Já si nedovedu představit, že bych takhle měla proti nějakýmu člověku štvát, ať je jakejkoliv. Třebas proti tchýni, mít na ní neustále nějaký narážky, připomínky, výhrady. Bože, ať si dělá, co chce a uzná za vhodný, ale ať se to netýká mě nebo mýho muže ve zlým.

katerinanov
12. říj 2012

Holky, a jak se vyrovnáváte s tím, že tchýně není babička? Před porodem mi vykládala jak ho bude vozi a kdesi cosi. No a teď ho viděla 2x při babičkovském záchvatu. No 2x za 5 měsíců mi přijde žalostně málo, dá se vlastně říct, že to je cizí člověk. Nechci dělat nějaké zbytečné vlny ale tak nějak to vidím, že při dalším jejim záchvatu ji odkážu do patřičných míst - samozřejmě slušně. Mě se to nelíbí. Tak buď se o něho zajímat bude nebo nebude. Už ji vidím, jak na něho za nějako dobu piští pojď za babičkou a malý řve protože vlastně ani neví, kdo to je. Tak to totiž bylo i u jejího prvního vnuka. S manželem jsme se dohodli, že od nás malý nikdy neuslyší no tak, běž za babičkou.

bocinka
12. říj 2012

@elvira mýmu dítěti proti mýmu zákazu narvat někdo něco do pusy, tak by viděl.... a ještě tak miminu med, mě by ta lžička mohla zabít 😠 😠 😠

oktarina
12. říj 2012

@elvira a cos ji na ten neřekla, když si to zjistila?

tarra27
12. říj 2012

holky, pro nás ponaučení, že takhle se k protějškům naším dětem chovat nebudeme....a vnoučata si užijeme .)

každopádně ale co se týká vození kočárku a hlídání apod, tak v tom jsme já teda dost striktní - my jsme dítě/děti chtěli, my si je máme vozit i hlídat....to zase podle mého názoru není jejich povinnost....je asi normální, že by babičky vozit chtěly, a že ony se třeba k tomu nemají, ale to bych jim zase nevyčítala....

kajalka
12. říj 2012

@tarra27 Řekla bych, že jde i o to, že tch. o tom furt mele, ale skutek utek. Ale jinak souhlasím, absolutně to není povinnost.

katerinanov
12. říj 2012

@tarra27 Předpokládám, že to bylo k mému příspěvku. Já to myslela tak, že vykládala, že bude vozit = zajímat se o malého. O to, že nevozí mi nejde, špatně jsem to napsala. Jde mi prostě o tom, že se nezajímá a přitom měla před porodem plnou pusu řečí když to napíšu hezky :D Jinak hlídání není povinnost, na to mám stejný názor jako ty.

sklenicka24
12. říj 2012

@katerinanov ahojky holky, vaší diskuzi jsem celou nečetla, ale stačil mi poslední příspěvek paní Katky. Jsme na tom stejně. Moje tchýně byla v době těhu úžasná. Pořád mi hladila bříško, mluvila na miminko, ale to bylo asi tak všechno. První mimi vozila cca 3x a druhhé vůbec. Na veřejnosti by děti láskou snědla a ve skutečnosti je hlídat moc nechce. Jeden den přes noc možná, s tím, že hned ráno jdou kluci domů, ale víc jak jeden den nepřipadá v úvahu. Je to unavující...nebaví mě chodit tam a ukazovat kluky jako cvičené opice. Nebaví mě poslouchat jak prý furt kňučí a jaečí. NO béééže, jsou to děti a kluci k tomu ne? Chtěla bych vidět tiché a 100% vychované dítě. Které nedělá nic jiného, než sedí a kouká.... Sakra, jen to tu napíšu a už jsem zase nasraná.

Nemám mamku, umřela mi před osmi lety, takže kluky nezažila. Ale můj tatínek s námi žije a za kluky by dýchal. I když už má dalších pět vnoučat, miluje je všechny stejně. Když kluky den nevidí je neštťastný.... Hlídá je rád a sám od sebe si je bere ven atd....chjo, je tohle normální?

sklenicka24
12. říj 2012

@tarra27 tak to mě u prvního řekla, to snad nemyslíte vážně a u druhého ty jsi zase těhotná???? Jo a manželova babička mu řekla při prvním mimi, že když neumí šu...t, tak ať se do toho nesere. To je láska co?

katerinanov
12. říj 2012

@sklenicka24 Děti holt kňučí i ječí, to už se tak stává :D Nic si z toho nedělej, jak už jsem psala, moje tchýně viděla malého 2x, nezeptá se na něj jak se má, jestli je zdravý... Jednou jsem jí nabídla, že když bude chtít, tak jí ho přivezu ukázat v rámci procházky, tak se na něj milostivě podívala do kočárku - to bylo sotva 5 minut. Takže jo, viděla ho 3x :D Ale ona byla matka jenom když se jí zachtělo, babička asi taky chce být jak se jí zachce. S hlídáním... no zatím jsem se od malého skoro nehla akorát mi ho 2x vozila moje babička když jsem byla u zubařky. S mojí mamkou jsem to ještě vůbec neřešila, ale předpokládám, že když bude třeba a bude moct tak pohlídá (i my sem tam hlídáme mojeho malého brášku) ale po tchýni by mě vůůůbec nenapadlo chtít hlídání.

elvira
12. říj 2012

@katerinanov - bylo to tak i u nás - to bylo vzdechů, jak bude vozit, vnoučata jsou radost, jak bude vnoučkovi kupovat a bla bla bla...
Kočár vezla asi pětkrát, tchán jednou.
Není to jejich povinnost, s tím souhlasím.
Jenže pak poslouchám, jak si malýho neužila, a říká mu:" kubíčku, ty za babičkou nepřijdeš..."
Teď to završila tím, že P. řekla, že by si mohla malýho vzít na hlídání /navazovala na to, že je teď půl roku doma bez práce/, prý když má jít do té školky, ať si zvykne i jinde, ať potom nebrečí.
P. jí na to odpověděl, že to si vzpomněla brzo - po třech letech. A jestli bude brečet? Nebude ani první ani poslední.
Za celou dobu, co je malý na světě, jsem si jednou dovolila ji poprosit o hlídání - potřebovala jsem na plicní na rentgen a P. nedostal volno v práci.
Vybrala si termín a pak mi řekla:" ale nejpozději v jednu potřebuju jet pryč.
Když pro ně přijel děda, tak mu to klavírovala a on na to:" pokud vím, tak jsi slíbila hlídání, tak nevím, co vymýšlíš za kraviny..."
Kdybych ji využívala, tak neřeknu ani bé - ale fakt to bylo poprvé.
Už nikdy! Radši polezu po čtyřech...

elvira
12. říj 2012

@sklenicka24 - tak to nemám slov... hlavně babička je asi perla, že?
Já maminku taky nemám, tak jsem si myslela, že aspoň jedna babička bude fungovat a "nahradí" tu jednu, která chybí... Omyl.

sklenicka24
12. říj 2012

@elvira tak to jsme na tom stejně. Na jednu stranu mě to moc mrzí. Kluci je mají moc rádi a když jsem jim řekla, že tam jdeme, tak jsou nadšení. Myslím, že si to jednou uvědomí a už tam chtít nebudou. 😒

katerinanov
12. říj 2012

@elvira No to je fakt bomba. To je to, co přesně čekám. Pojď za babičkou, ty za babičkou nepřijdeš. Ale nééé, na to já naší milé "babičce" řeknu, že co čeká když nepřijde ona za malým. Jako babičky jsou hlídací i nehlídací ale mají své vnoučata rády a aspoň se trošku zajímají... Kdyby jednou za čtrnáct dní zvedla telefon a zeptala se jak se máme, co malý... pohoda. A to podotýkám, že manželovi volá 5x týdně (dovez mi cigarety, dovez mi brambory, zajdi mi na nákup, zavez mě k doktorovi,... ) Kdyby se jednou za měsíc přišla podívat... Ok, je to babička. Ale tím, že ho má na háku u mě babička není a ani malého nepovedu k tomu, že má 2 babičky. Já o ní asi prostě mluvit nebudu.

tarra27
12. říj 2012

@sklenicka24 masakr

kajalka
12. říj 2012

Teda holky, těžký to máte. Zvlášť, když nemáte maminky. Tu svou tch. zatím soudit nemůžu, ale co jsem vypozorovala, mele o tom, jak miluje dětičky, ale jak za ní přijede kamarádka s malejma dětma, furt si stěžuje, jak jsou děsný, uječený, nevychovaný atd. Díky bohu za to, jsou to zdravý děti, jak maj být, to si to neuvědomí?

frutinka
13. říj 2012

Ahoj holky, se máte že je manžel při vás a že jste si pořídili mimčo kdy vy dva jste chtěli.Tak to má být.Já ted už s ex přítelem jsme se domlouvali že si pořídíme malé jak dokončím školu,nebot domek už je zrekonstruovaný a za 9 měs.by se v něm dalo bydlet. Tak po dokončení školy jsem to s ním začala probírat a najednou řekl,že mimčo nejdřív tak za 2-3 roky. To byl výplod jeho maminky,ještě nechce být babičkou.A to mi je ještě chvíli 29.

tarra27
13. říj 2012

@frutinka ahojky...určitě bych ho nenutila....tím nahraješ jak tchýni a on se ještě sekne...nechala bych tomu volný průběh....a nebo bych o tom přestala mluvit a zkusila to za půl roku....

a víš, ono na druhou stranu, jestli si nechá do všeho kecat od maminky, tak jestli nebude lepší s tím ještě počkat....bud se bude chovat jako chlap, který při tobě stojí - ne že by měl být na rodiče zlý, to určitě ně, ale aby se tě alespon v něčem zastal a hlavně s tebou rozebíral důležité věci a domlouval se s tebou....a pokud ne, holka, promysli to....protože po narození mimi by to bylo ještě horší....

drž se....a nemysli si, všude to chce čas a to, aby si to ten chlap nebo v případě, že se tak chová ženská, aby si to uvědomili....někdy jim to trvá, ale hlavně že na to přijdou....oni to nemají snadné, ale musí se postavit za partnera/ku....a nesmějí si nechat do ničeho mluvit....protože pak jsou oni rodiče.....a když začnou prarodiče domlouvat a kecat do výchovy, akorát je to pak rozhádá a rozeštve a nejvíc trpí děti.....

frutinka
13. říj 2012

@tarra27 s tím klukem už nejsem.

tarra27
13. říj 2012

@frutinka tak to je dobře....pro tebe zcela jistě.....bud se probere a dáte se zpet dokupy a nebo neprobere a ty bud ráda....