Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

ija1
5. říj 2012

@koffen - no pokud je to takhle, tak asi fakt zarli, ze oni si tak nepokecaji, proto vyzaduje tu neskutecnou rovnost ve stykani, ale do toho bych si fakt nenechala kecat, vzdyt je to tvoje pravo se vidat s rodicema kdy ty chces, navic kdyz jsi sama, ne tehdy, kdyz to odsouhlasi manzel..........a co se tyce ICQ, skype, facebook.............. do toho taky nikdo kecat nesmi 🙂)))))), vzdyt k jeho rodine jezdite spolecne ne? a co si delate ve svym volnym case, je tvoje vec........
tohle je fakt o tom ze na tu jeho rodinu s..... je fakt irelevantni, vzdyt tam jezdite, tak muze byt spokojen, a pokud na vas nema cas, protoze pracuje, mate narok se zabavit samy........... jeeeeeeejky, tohle by si muj chlap mohl jenom zkusit.....ja jsem na tohle asi moc deformovana svym povolanim 🙂))), hned bych ho servala ze me omezuje 🙂)))

tarra27
5. říj 2012

@racerunner to je báječný, nebudu gartulovat dopředu, ale bylo by tosuper....my co máme malou a ted jak ji byl rok, tak vůbec - všichni mají po žížalkách 😉 😀 a za chvilku budeme mít druhé.... 🙂

koffen
5. říj 2012

@ija1 🙂...mas uplnou pravdu..zkusim to jeste podat jinak... on je proste vychovanej jinak a ona z jiny galaxie..nemam ji rada a vsechny problemy co mame, jsou jen kvuli ni..a to nekecam..hadky jen kvuli ni!!!

ija1
5. říj 2012

@koffen - ja ti rozumim, u nas je to naprosto stejny, oni jsou k sobe hrozne pripoutany, sdelujou si uplne vsechno a mne to prijde ze nam to narusuje soukromej rodinnej zivot............
ja ji taky nemusim a porad posloucham jak ja jsem ta spatna........ uz tomu skoro zacinam verit.......... jsem rada, ze tu je nekdo, kdo ma podobny problem, ze to neni jen ve mne, ze ja mam s ni problem, vzdyt ona je prece tak hodna a uzasna...... a ja ji nepustim k vnucce, to jsem ale...........
jo, my se taky hadame z 90 procent kvuli ni........jinak mame celkem pohodovy manzelstvi....ale tohle me trapi.........

racerunner
5. říj 2012

@anetka1701
@tarra27 holky, no prostě uklidňuje mě jen to, že v tom nejsem sama... a šílené tchánovce má snad každá 3. žena...😀...no tak, prosím, držte palečky, ať se to povede a regulérně mezi koníkářky patřím 🙂

zizala79
6. říj 2012

@ija1
@koffen přidávám se do klubu slepičích prdelek 😀 já rostu z toho, jak si pořád o všem do telefonu. když byl malej nemocnej, šli jsme k mudře, zrovna tu byla i moje kamarádka. vyjdeme od dr., MM jde do lékárny, já s kamarádkou k autu, čekáme, nebylo nijak teplo a MM už visí na tlf a musí to všechno vykládat máti a my tam čekáme jak dvě telata, jak tři, a malej mrzne.... já to prostě nedávám 😀 😀 teď se tomu směju, ale už si vypíná zvonění, páč jsem na ten jeho telefon alergická. on je schopnej to zvednout, i když zrovna malýho má krmit a malej řve, jak má hlad, nebo ho má přebalit nebo cokoli jinýho "urgentního", tak prostě krafe do telefonu, protože by se asi někomu něco stalo, kdyby to nezvednul.
jednou autem jsme někam jeli a měla jsem jeho telefon u sebe (bez zvonění) a volala tchýně, třikrát!!! jsem mu to ani neřekla, měli jsme za chvíli stavět, on prostě zvedá tlf i v autě 🙄

no to tak jen pro pobavení 😀

tarra27
6. říj 2012

@zizala79 no jo no....já to taky nechápu....ano,jsem schopna pochopit, že to jsou rodiče, že vychovali atd....ale když už jsou dospělí, to je teror....a jestli to ten chlap nevidí, toje hrozný, a ještě daleko horší je, pokud bydlí blízko a rozcapují se u vás doma.......

tarra27
6. říj 2012

@racerunner i já si myslím, že problémy s partnerovýma rodičema má spousta žen,...navíc, pořád si myslím, že je lepší, když je v pohodě partner/manžel a tchánovci na houby než naopak....když by jste měli tchánovce super, ale manžel na houby...

zizala79
6. říj 2012

@tarra27 blízko bydlí, ale přes práh se mi tchýně neodváží 😀 😀 😀 má ze mě strach 😀 😀 teď měl MM narozky, byli tu na obědě a já jsem skoro nepromluvila, potom se kolem potloukal mladej, když jsem dala dort a tchýně: chceš ochutnat? a my oba s MM: NE! a ona hned proč, tak jsem řekla, že tam je čoko a tak a že to pro něj není vhodný, ale to byl jediný můj projev, ona to prostě nechápe a rozcházíme se naprosto ve všem, tak radši mlčím...

blbý je, že jak píše aj @koffen esi se nepletu, tak potom jsou tchýnovci zdrojem hádek doma a to je fakt pitomý

tarra27
6. říj 2012

@zizala79 to je pravda, že je pak dusno....já jsem proto, hlavne aby manžel videl, že se snažíš....já bych mluvila- o počasí atd....ale byla klidně i odměřená....prostě by to pak nebylo tak, že ty děláš to dusno....

zizala79
6. říj 2012

@tarra27 jako já jsem i celkem neutrálně odpověděla, jak jsem co vařila, ale ono to dusno visí ve vzduchu, takže je jakýkoli kontakt prostě nesmírně obtížný... víš, když na moje poznámky (normální, ne ironické či co) je vždy odmítavá odpověď a na jakýkoli můj názor, tak ono tě to pak přestane inspirovat 😔

ija1
6. říj 2012

@zizala79 - jo to u nas byvalo taky........... kdyz jsme spolu zacli chodit, uplne jsem z toho silela, to bylo treba rano i odpoledne, a kvuli kravinam.................
kdyz jsme se sestehovali a volala i 3X denne tak uz jsem ji jednou rekla ze uz to prehani.........
a od te doby mu vyvolava kdyz je v praci, tak mam aspon klid 🙂)) (pro predstavu, chodi na odpoledni..... takze to bylo fakt neprijemny....)
ale kdybyste vedeli o cem ona si s nim vyklada? porad neco vyzvida, zajima ji kazdej prd, kdyz jsme chodili v prvnim roce k dr. na mesicni prohlidky hned volala a co dr. rikal a tak......no hruza........
ale co jsem zjistila, manzel moc neni sdilnej ohledne maly, pac on proste takovy detaily co kde kterej pokrok udelala.....tak to on nejak neresi 🙂)), takze ji to nerekne a ona pak nic nevi 🙂)))) a je klidek ........ nemuze uspokojit jeji vyzvidaci touhy ohledne male, pac on proste tyhle veci rad slysi, ale nejak je neni schopnej predat dal, obcas je zapomene, tak mam klid........on se normalne bavi, ale proste tyhle veci tak v pameti nedrzi co kdy kde udelala, co rekla vtipnyho a tak 🙂)), chlap 🙂))
to obcas ma tendence ze i vola mne 3x za sebou, a jelikoz obcas visim taky na tel. s kamoskama, tak je schopna mi volat znova....... tak proste neberu 🙂))) a jednou dokonce volala manzelovi, co se mnou je,.............

luciferinka
6. říj 2012

@ija1 Moje tchýně je to samé...vola mi i dva krát denně a chce se se mnou vybavovat o kravinách,i pětkrát zopakuje to samé v jednom hovoru a pak je z toho 20 minutový rozhovor u kterého usínám 😀,pokud ji to nezvedám,tak mi hned píše,co je se mnou..Vždycky když mi volá,tak se modlím,at se stihne do 10 minut vykecat

ija1
6. říj 2012

@luciferinka -predstava ze by mi volala 2x denne, tak mi asi jebne 🙂, ted uz se od pondelka neozvala, tak mam klidek 🙂)))

tarra27
6. říj 2012

@zizala79 to jo...le musíš ztoho být vždy ty jako ta která se snaží....a nechce dělat problémy...já taky vždycky trpím, když má přijet tchýně nebo máme jet tam,. je mi líto, jak se chovají, na druhou stranu partner za to nemůže a i kdybychom se na hlavu stavěli, tak je nezměníme.....le to neznamená zase, že si člověk nechá vše líbot a bude dělat ustupky na ukor svoji rodiny - svoji myslím sebe, partnera a deti

luciferinka
6. říj 2012

@ija1 jsem si už zvykla 😀

tarra27
6. říj 2012

holky mě tchýně nevolá skoro nikdy.....dokonce letosmi volala až 5.den po mém svátku 😀

petrakol
10. říj 2012

@tarra27 Mně (nám) vůbec nikdy 😅 Ona ani nepřijede popřát Tomáškovi k narozeninám, natož k svátku, ani o Vánocích se nezastaví na krátkou návštěvu, nebo že by poslala malému dáreček. Nic.
Bydlíme v jednom městě. Je mladá babička, letos jí bylo 52 let, je učitelkou v MŠ, má nové auto.
Pamatuji si přesně, kdy u nás byla naposledy - začátkem března 2011, popřát svému vnukovi k svátku, od té doby už nejspíš nic neslavil 😕 Má nás prostě na "háku", babička. A podezírám ji, že tehdy přijela jen proto, že u nás byla moje mamka (aby se neřeklo).
Vzhledem k tomu, jaká je, mi samozřejmě nevadí, že nás nenavštěvuje (jsem vděčné sousto pro její drbání, jak mi řekla švagrová, vyjadřuje se o mně s despektem (?), tak co s takovou ženskou u nás doma, ale hlava mi to nebere kvůli malému, že ho nepotřebuje vidět, nic o něm vědět.
Dost často jdou ruku v ruce problémoví prarodiče - problémový partner. To je ta nejhorší varianta, když manžel nevidí, neslyší, je nekritický, a (jeho) maminka je víc než současná rodina 🙄

tarra27
11. říj 2012

@petrakol to moje chce abychom jezdili my a hlavně když se vidí s malou, dělá vše na oko....je to škoda...je těžký to vysvětlit partnerovi, často nevidí, že je rodiči zneužíván a vůbec když už je třeba starší a je mu přes 30....

kajalka
11. říj 2012

Holky, mě tchýně taky nevolá, po telefonu jsme spolu mluvily jen jedinkrát a omylem, muž mi dal telefon, že volá moje máma. Ale díky bohu! K narozeninám mi nepopřála už 4 roky, ke složenejm státnicím a jinejm zkouškám též ne. Děti zatím nemáme, těžko říct, co přijde potom. Neustále musí mít nad všema navrch a kdo se nepodvolí, toho nebere. Jako třeba já. S manželem bohužel manipuluje též, ale naštěstí ne proti mně, to se muž nenechá. Dost často ho vydíraj sms typu "když neuděláš to a to, tak my už nikdy...". Většinou to muž ale zahraje do autu. Mnohem radši bych byla, kdyby je sprdnul, že tohle si dovolovat nebudou a nazdar. Neumí to. Momentálně jsme ve fázi, kdy se s tchýní nebavím až na pozdravení. Chacha, jeden čas mě dokonce ani nezdravila 😀 No, bylo by to na dlouhej romám.
Myslím si o ní, že je to hloupá, sprostá a zlá ženská. Všechno maskuje, med z ní ukapává, ale když se neuhlídá, je to samý "ku+va, do hajzlu atd. Neumím s takovýma lidma komunikovat, radši nemluvím vůbec. I když vím, že je to špatně. Ale až přijdou děti, jak nebude po mým, vlak přes to nepojede.

tarra27
11. říj 2012

@kajalka ono si člověk fakt nevybere...hlavně že partner je při tobě...ono daleko horší je, když se na oko snaží a je až přesladká, věř mi :D

kajalka
11. říj 2012

@tarra27 Vždyť o tom píšu, jak je naoko medová. Jsem na tohle pozorná, nepoznám to u lidí třebas hned, ale neunikaj mi detaily. Ale než mi to došlo! Nemohla jsem tomu vůbec věřit. Ale pak jsem zjistila, jak každýmu tvrdí něco jinýho, jen aby ona z toho vyšla čistá jak lilium. Dokonce o sobě tvrdí, že je anděl.

tarra27
11. říj 2012

@kajalka holka, tak to je jasný 🙂 to je v pr....totálně.... :D

petrakol
11. říj 2012

@tarra27 Ona ani nechce abychom přijeli, ještě nikdy nás nepozvala, neřekla nebo nenapsala třeba: přijeďtě na kafe nebo stav se s malým, odpoledne jsem doma... , prostě ji nazajímáme.
Kdy mám narozeniny, vůbec neví.

petrakol
11. říj 2012

Možná to s věkem až tak nesouvisí. Manžel je mladší než já, 30 let mu teprve bude (nebo že by to bylo právě proto? 😅 ) Ne, u něj to má rozhodně hlubší příčinu než že "starého psa novým kouskům nenaučíš". Moc citů do něj jako do dítěte nevložila, dodnes je vůči němu, na můj vkus, dost odměřená, ale o to víc k ní manžel tíhne. Má z ní nezdravý respekt, nebo je to strach.

kajalka
11. říj 2012

@petrakol Tohle mám doma taky. Z tchýně, ač se snaží sebevíc, není cítit žádná srdečnost, natož láska. Když jsme chodili do poradny, tak z toho vyplynulo, že muž má strach z toho, že tchýně utne i to malý pouto, co k němu má. Bez milosti. Proto se tak snažej být s nima za dobře, třebas je to i váš případ.

elvira
12. říj 2012

Mě to připadá, že když je tchýně trochu "vadná", tak když nemusí snachu, tak nemusí ani "její" dítě - že prostě pomine to, že je to dítě jejího syna.
U nás je to taky furt stejné.
Nepřijdou, nezavolají, nepomůžou, nezeptají se. Když přijdeme my, tak je to dokola:" jsme sami, sami, nikdo nám nezavolá nepřijede, nezajímá se..." Proč začínat sami u sebe, že? Když je jednodušší říct:" my nic, to oni..." 😝

oktarina
12. říj 2012

@elvira to je u nás to samé, tchýně zavolala letos přesně 2x, pokaždé když něco po mm potřebovala. Jinak znám akorát nejezdíte, zavoláte, kdybych umřela, tak by vám to bylo jedno a proč častěji nepřijdeme a když jsme tam tak celou dobu jak je ráda že sme přijeli a jak nás ráda vidí a co je u nás nového - ona na stejnou otázku už 10 let odpovídá že u nich nic protože tam se nic neděje a když ji mm volá, tak si kaší nejprve vyslechnout jak je ráda že volá, že si kolikrát myslela že by nam i zavolala atd pořád dokola.... no prostě jak píše, je jednodušší furt otravovat jiné s tím co nedělají a jak by to dle ji měli dělat než něco udělat sama. Např oznameni těhotenství regulérně orvala a hodinu vykládala jak.se na dítě tesi. To bylo naposled kdy nam projevila že vůbec o tehu vi, jinak se podržte, volá moji matce aby se ji zeptala na to, jjestli je vše v pořádku. A vykládá ji, že ňák volat nebudem, protože neví, jestli by nás nevyrusovala. Dobrá výmluva že? 🙂
Mm mrzí že s ní nemá vztah ale sám tvrdí, že už to vzdal a jestli nechce být babička, že mu je to uz. jedno.

elvira
12. říj 2012

@oktarina - panebože, musíme mít stejnou tchýni. 😝 😀
To je jejich - my jsme chudáci, my máme všechno nejhorší, ale my nic měnit nebudeme - vy se postarejte, ať je nám líp...
Nám tři roky mleli, jak touží po vnoučeti, jestli víme, jak je to hrozné, když všichni vrstevníci už jsou dědečkové a babičky a oni nic... /samozřejmě, že víme houby, my jsme řešili, jestli vůbec kdy budeme mít nějaké dítě, natož se zaobírat vnoučaty - a oni to moc dobře věděli, že to nejde.../
A pak jsme oznámili, že jsem těhotná. Reakce? Stáli oba jak tvrdé Y - tchýně nakonec řekla:" taťka bude rád"... /tchán stál vedle ní..."
Při rizikovém mě chtěla hnát na výšlap lesem do kopce, zakončeným dvouhodinovým stáním na zmoklé louce...
Když jsme jí to odmítli, tak se na mě dívala, jak na nějakého hypochondra...
Návštěvy v šestinedělí byly perla - v sedm večer, případně v půl osmé se dořítili a seděli do jedenácti.
Nakonec jim to P. slušně řekl, že jsem vyřízená, že by mohli přijít dřív. Teď chodí tak dvakrát, třikrát do roka - opět v sedm večer. 😀 Dřív není čas...

katerinanov
12. říj 2012

@elvira Prý taťka bude rád. Bože :D Moje tchýně zase řekla: "dobře". :D