Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

trinity1973
25. lis 2012

@kajalka chci být taky to hovínkoooo 🙂))

elvira
25. lis 2012

@monyliny - škoda, že zůstalo jen u snění.
Takové nákupy s tchýní, nebo zajít si na kafe a různě "prodrbat" kde co... myšleno v dobrém, ne shánět na někoho špínu.
Ach jo.
Jen pro ukázku - chtěla jsem se vánočně navnadit, chystali jsme se na vánoční trhy, tak se mě P. zeptal, jestli neřekneme i tchýni. Tenkrát jsem byla pro.
Vlezeme mezi stánky a poslouchám:" tady je všechno drahé, furt samé krámy, to je furt dokola, stejně tu není co koupit, je to jako každý rok...
Řekla jsem si:" ožer ju, zalepí jí to pysk..." Jdu koupit horkou medovinu a furt poslouchám, jak nechce, že to zaplatí a následuje dvacet minut přehadování se o peníze. Nakonec dala pokoj, medovinu vypila. Pak si vzpomněla, že měla někam volat, že tchán bude nadávat. Zbývající půl hodiny jsem poslouchala, jak si to zchytne, že na to zapomněla a že je to hrozné a bla bla bla.
Tak jsme ji vzali do starožitnictví. Čistě na "čumendu" - má ráda staré věci, tak jsme si říkali, že se pokochá.
Nepokochala a navíc trvala na tom, že si odsud odneseme nějaký dárek k vánocům. Chtěla nám za pětikilo koupit skoro půlmetrového slona z porcelánu. Bylo mi blbé říct, že je to kýč, tak jsem se bránila řečma kolem. Nakonec se jí P. zeptal, kde ho asi tak dáme... Prý na televizi... Tak jsme to svedli na kočku, že by nám ho shodila.
Vybrala jsem si tam úplně obyčejnou vázu, velkou třeba na chvojí. Tchýně se toho chytla, našla jakousi vymalovávanou vázu a přehadovala se s náma, že nám ji koupí. Stála sedm set...

Když to shrnu - z celé atmosféry jsem měla velké houno a ještě byla unavená a nas....

Nedejbůh se nechat ukecat na její nakup bot. Zkouší si desatery, nechá se obskakovat, pak jí konečně jedny padnou. Hodinu se rozmýšlí, řekne, že vlastně boty nepotřebuje a odcházíme za kyselého ksichtu prodavačky. Doma pak hodinu mele, že si je měla vzít.
Zabít málo. 😀

Ech - tušila jsem, že se nechám unést předvánoční atmosférou... 😀

elvira
25. lis 2012

@trinity1973 - tak tak, bohužel prarodiče mají právní nárok na styk s vnoučetem, takže pokud by to hnali do extrému, mají možnosti si ten styk vymoct...
Ale to už by ty vztahy šly úplně do háje... 😝

kajalka
25. lis 2012

@elvira Což mě napadá, lze to i obráceně? Pokud by se prarodiče nechtěli vídat s vnoučatama, můžu já jako zákonný zástupce zažádat soud, aby se s nima vídali? 😀

elvira
25. lis 2012

@kajalka - nestraš. 😀
Z hlediska právního netuším, jak je to v opačném případě, ale kolikrát bych jim spíš ten styk zakázala, když slyším ty kecy. 😠
Stejně to zní hrozně "soudně si vymoct styk"... ach jo.

trinity1973
25. lis 2012

@elvira ja vím,ale ted jsem mluvila s kamaradem pravnikem a ten rikal to stejne,ze maji narok,pokud to podaji na soud,jenze to znamena mit na krku socialku a to uz by byla zbytecna potiz,byt v hledacku socky. ptala jsem se jen tak,jak to je,a to hlavne z toho duvodu,at jsem chytrejsi nez babizna a jsem o krok napřed🙂 kazdopadne,soud do 3 let veku ditete naridi styk stejnym zpusobem,jako v pripade rozvedenych rodicu,to znamena 1x za 14 dni na cele jedno odpoledne za pritomnosti alespon jednoho z rodicu a od 3 let veku jiz muze styk probehnout bez ucasti rodicu,jako predavka na urcenem miste...hruuuuzaaaa...brrr....ale to snad nezajde tak daleko, kazdopadne,od zitra ju budu intenzivne ,pomale,ale cileně fest masírovat a tlačit. Nesmime se holky nechat zatlacit do kouta... 😎 😠

trinity1973
25. lis 2012

@kajalka To bych si asi nevynucovala,když nemaji zajem,nikdy pak bys nevedela,jestli neprivazou dite treba k popelnici ... 😀 😉

kajalka
25. lis 2012

@trinity1973 No chraň bůh, jen mě napadlo, jestli to lze oboustranně 🙂

zizala79
25. lis 2012

@trinity1973 velice se mi líbí rada @anetka1701 chtěla jsem napsat něco podobnýho 😅 jakože i přes nepohodlí, které to pro tebe bude znamenat, vypadnout z bytu a nenechat se najít a ona to po pár takovýchto neúspěšných pokusech pochopí. moje tchýně na mě taky přímo civěla, když jsem kojila, brrrrrrrrrrrrrr. moje vlastní máma se dekovala, aby nás nechala v klidu a tahle...

holky, já mám strašný problém o tchýni mluvit jinak, než jako "tvoje matka", to bude ještě boj, jak o ní mluvit před mladým, MM a jeho sestry jí o ní mluví jménem 🤐 zdrobnělinou, brrrr... su kravka, že? 😅

trinity1973
26. lis 2012

@zizala79 taky su kravka 😀 Já bych jí klidně dala i jiný jméno ,ale to nelze 🙂 Švagrová jí říká maminko,no i když s ní má stejný dobrodružství jako my, tak to zvládne vyslovit, ja nee, to bych si prvně musela něčeho asi zakouřit,nebo přihnout... 😀
Raději si uhryznu jazyk 😉

elvira
26. lis 2012

Jé - tak "maminko" ani omylem. 😠 Maminku jsem měla jenom jednu.
Když o ní mluvím doma, říkám "Maruš" nebo babi,někdy tchýně, jinak ji vlastně ani neoslovuju, nějak mi to nejde přes pusu.

vladla
26. lis 2012

@elvira Také...i když mám tchyni tykat,prostě mi to nejde.A vlastně jí taky nijak neoslovuji,ale mami bych jí asi nikdy neřekla.To bych se přikláněla k té babi. 😉

katerinanov
26. lis 2012

Holky je mi až trapně, co jsem tady všechno o tchýni napsala, jak jsem si na ni stěžovala, jak se mi nelíbilo toto a tamto. Dnes v noci tchýně zemřela a já jsem si bohužel až dnes uvědomila, že ona nás vlastně měla asi nějakým svým zvláštním způsobem ráda. Manžel teď lítá a zařizuje pohřeb a já jsem s malým doma a přemýšlím... Mrzí mě, že jsem se takhle nezamyslela když tady byla.

monyliny
26. lis 2012

@katerinanov Upřímnou soustrast ☹ Netrap se,stejně už tím ničemu nepomůžeš ☹ Já vím,člověk si pak říká-kdybych já tenkrát........ale nemá smysl se zabývat něčím,co už nelze vrátit.Ale jestli tě trápí trochu svědomí a nějaké slovíčko nevyřčené,tak jí to řekni třeba až bude malej spát.Zapal svíčku a pošeptej.....ona tě uslyší 😢 nezapomeň.že tchýně mají uši všude 😉 nejapný žert,promiň 😅

monyliny
26. lis 2012

@zizala79 Moje tchýně schytá i horší oslovení,chudák manžel,že musí ty moje kecy poslouchat,asi mu taky nejsou příjemný 😅 Ale kdyby tchýně byla o trochu víc lidštější a tolerantnější já bych jí klidně mami říkala 🙂

vladla
26. lis 2012

@katerinanov Upřímnou soustars!!!A nepitvej se v tom,akorát se budeš trápit!! 😉
Teď to tak cítíš a za pár dní to budeš cítit jinak.
Co jsi napsala jsi napsala,prostě to tak bylo a musela jsi to říct. 🙂
Jak říká monyliny....zapal svíčku a pošeptej jí to! 😉

trinity1973
26. lis 2012

Holky a co na tento stav říkají doma vaši mužský ? Protože mám pocit,že nemám ani v něm žádnou podporu,nebo zastání... Kdyby alespon z části stál na mé straně a řekl máti, je to tak a tak to bude a podpořil mě trošičku, tak se budu cítit líp, když budu vědět, že mám oporu a že nejsem "já" ten pošuk.... 😎

anetka1701
26. lis 2012

@trinity1973 Můj chlap mně považoval za pošuka, kterej moc řeší všechno, dokud nepoznal, jaký to je, když tchýně není - docela dost dlouho jsme se s nima nevídali :o) Poznal kouzlo klidu, volnosti a toho, že mu furt nebyla za zadkem a ruku na srdce, šíleně moc se mu to líbí :oD Takže od tý doby stojí výhradně na mojí straně :o)

@katerinanov to je mi moc líto :o( drž se...

ivular
26. lis 2012

@trinity1973 Tak moje místo je daleko za jeho mámou i sestrou 😝 Hele a jak to máš na Vánoce? Já už jsem tu jednou psala, že jsme minulé Vánoce trávili právě u tchánovců a všichni předpokládají, že to tak bude i letos 😖 Sice to pro mě bylo pohodlné - čekal na nás dokonale uklizený byt, veliký stromeček, spousta dárků, čtyřchodová večeře - prostě jako z reklamy. Na jednu stranu jsem za to samozřejmě vděčná, ale na druhou mám pocit, jakoby mi ty Vánoce vlastně brali. Přála bych si trávit štědrý den jen s MM a s malým - je přece dost neobvyklé, aby štědrou večeři připravovala babička 😖 Mluvila jsem o tom s MM, ale on by raději opět na štědrý den k tchánovcům, aby jim udělal radost. Chci to tedy tchýni říct sama, ale ještě jsem nenašla odvahu, tak na to pořád myslím..

kitinka76
26. lis 2012

@trinity1973 můj muž tvrdí, že mám nejhorší tchýni na světě 😀 😀 jako vážně, mamka bydlí za rohem a vidíme ji když po ní něco potřebuju nebo když nás pozve na oběd - třikrát do roka - narozky, hody, vánoce nebo když ji pozveme na narozeniny my. Tchýně naštěstí bydlí 100 km daleko, ale zato dvakrát týdně volá, že už jsme tam dlouho nebyli, kdy dojedeme, jak ona už brzo umře!! Nedávno volalal a tvrdila, že měla slabý infarkt. Možná jo, já spíš myslím že ne, že tím zase jen manžu vydírala aby za ní přijel 😖
Ale před tchýní neřekne manža nic. Ani když hnusně mluví o jeho dceři z prvního manželství. On se s ní prostě hádat nebude, jenom je pak vidět, jak je rád, že už jsme od ní vypadli ☹

vladla
26. lis 2012

@trinity1973 Když jsme bydleli u tchánovců,tak můj chlap neviděl,neslyšel....prostě,když jsem mu řekla,že se mi na jeho rodičích nelíbí(řekla jsem to i tchyni),tak vůbec nechápal co se mi to vlastně nelíbí?!! 😠
Jeho odpověď byla....co zase máš?!!Věčně jsme se hádali a hlavně kvůli nim...
Už bydlíme tři roky sami a jsme v naprostém klidu. 😉
Takže ani já jsem oporu u manžela neměla a věřím,že kdyby s jeho rodiči nastal nějaký konflikt,že opět žádné zastání mít nebudu!!Je to mamánek a basta!! 😀
Hodně záleží v jakém prostředí manžel žil a jaký měl s nimi od malinka vztah.Jestli se v rodičích vidí,budeš se v tomto směru muset spoléhat sama na sebe!!! 😉

kitinka76
26. lis 2012

@anetka1701 hezky sis to zařídila 😉

vladla
26. lis 2012

Včera opět neočekávaná návševa tchánovců...... 😠

kitinka76
26. lis 2012

@ivular pokud na svátky u tchánovců vysloveně netrpíš, tak jim tu radost dopřej 😉 vánoce jsou svátky kdy má být rodina pohromadě a je jedno jestli jen děti a rodiče, nebo i prarodiče a tetičky, strýčkové, sestřenky a bratránci 🙂

kitinka76
26. lis 2012

mně je o svátcích té staré čarodějnice líto, je vdova a je v baráku sama jen s debilním čoklem. Ale rozhodně se nesnesu se švagrem a jeho krasavicou, tak tam jezdíme až šestadvacátého, aby jsme se s něma nepotkali 😅

vladla
26. lis 2012

@kitinka76 Letos bych měla tchánovce na Vánoce pozvat,ale vůbec se mi nechce a nadšenec na společně strávený Štědrý den tedy rozhodně nejsem! 😉

vladla
26. lis 2012

@kitinka76 dobré oslovení!!! 😀 😀

anetka1701
26. lis 2012

@ivular co jsem se vdala, dupla jsem si a rozhodla se, že vánoce jsou NAŠE. Každej rok jsme na vánoce jezdili nejdřív k našim a pak k tchánovcům... takže nejdřív podle našich, pak podle tchánovců = o jedněch jsem trpěla já, o druhejch muž :oD po svatbě a nastěhování do vlastního bytečku jsem řekla, že vánoce budeme trávit prostě spolu :o) byla jsem na konci 8.měsíce a prohlásila jsem, že by cestování bylo náročný :oD :oD Tchýně dělala problémy a prohlašovala, že to nevadí - že si uděláme vánoce jindy :oD den před/den po - tak jsem se sekla, že dvakrát u stromečku a večeře sedět nebudu, takže smůla. Přijeli jsme si vyměnit dárky den předem a na kafe :oD :oD další rok - se skoro roční dcerou - byla snaha o společný vánoce z obou stran - našich i tchánovců. Mámě jsem řekla, že prostě ne - a pochopila - tchýně zase vymyjšlela, jak nám navaří a nabalí celou večeři domů :oD Tak jsem jí taky celkem slušně odpálkovala . a pochopila :oD Letos opět lehkej pokus z její strany - řešila, co zabalí mladý pod stromeček :oD Tak jí muž řekl že nedorazíme a ani se moc nebránila :o) Ale čekám, že to nějak zkusí každej rok...

Jako já to na jednu stranu chápu, že to je pro ně těžký, bejt na vánoce sami... Na druhou stranu oni musej pochopit, že mladá rodina s malym dítětem chce bejt na vánoce o samotě... Tady je to o tom, že jedna strana bude sobecká a druhá smutná... A otázkou je jenom to, co chceš bejt ty - jestli ta sobecká, nebo ta smutná. Já jsem byla smutná 5 let, když jsem jezdila k nim, tak jsem na řadě s tím, bejt taky sobecká...

trinity1973
26. lis 2012

@ivular omlouvam se,pisu jednou rukou,malou mam v naruci,tak bez hacku a carek.... 😀
my kazej rok u tchanovců,vcera jsem to oznamila mm,ze letos nikam. doma. pujdem k nim az 25..12.,tak jak to je bezne. mm zalapal po dechu a v jeho vyrazu bylo prekvapeni. tchanovci to jeste nevi,ale sdelim jim to v patek,pani pak budu muset asi minimálně křísit,nebo dokonce resuscitovat 😀
ale prd vykašlu se na ni... 😎 😠

trinity1973
26. lis 2012

@kitinka76 to je jako u nás. mužský jsou hrozný,držkujou,ale nic neřeknou.... ta naše tchýně umírá každý týden a když náhodou neumírá,tak má 42 vysokou horečku,zánět žil ,odumírá ji mozek apod.... myslím,kde nic není,ani horečka nebere..nutno dodat,že diagnozu si stanovuje sama 😀
a o citovém vydírání ani nemluvím