Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

monulilinka
30. lis 2012

Jako nestíhám koukat,jakou kdo má tchýni...i když ta moje taky není svatoušek,naslibovala hory,doly jak mi pomůže uklidit byt (ptž jsem ho s přítelem dělali celej novej)jak mi se vším pomůže atd...za rok co se ten byt dělal tam byla jenou a pomohla mi umýt jedno okno :D To když jsem tam šla s mojí maminou tak jsme udělali spolu skoro vše.Tchýně nám slíbila novou ledničku,ledničku jsme do dneška ještě neviděli,ale dkyž jsme si sehnali jinou tak nadávala že je malá že by za ní peníze nedala atd...pořád píše přítelovi jestli vůbec ví že má taky rodinu a to ho nevidí třeba jen týden,když tam jdu tak poslouchám jak přítelovo švagrová je nejdokonlješí,a ty jejich kluci to jsou miláčci.Třeba nám i slíbila debilní flaštičku na čajíček pro malou,do dneška jsem jí neviděla :D Ze začátku jsem je měla opravdu ráda,myslela jsem si že to jsou milionový lidi kam se na ně hrabou naši,ale ted poslední dobou jsem zjistila opak moje rodiče jsou ty kdo jsou milionový...ona ne...

evaviki
30. lis 2012

@maya79 vliezt mi tchyne do skrine, tak by dostala nehorazne vynadane.. 😀 a asi by so mnou uz v zivote nepromluvila 😀

kitinka76
30. lis 2012

@maya79 trochu mi připomíná moji hodnou zlatou babičku... když jsme se vrátili z dovolené, měli jsme v lednici navařeno, postele čistě převlečené... prostě zlatá babička, ale když si představím, že to byla mamčina tchýně 😒 tohle já bych od své tchýně nerozdýchala

anetka1701
30. lis 2012

@kitinka76 no ty vole :o) to je přesně ten dvojí metr, co si v poslední době hodně uvědomuju - babička vs. tchýně :oD Já svojí babičku miluju, byla úžasná, dokonalá a skvělá :oD Ale teďka co do toho víc vidím, tak chápu, že jako tchýně byla na zabití :oD Jsem vděčná mojí mámě, že mi to nedala nikdy pocítit a mohla jsem si užít tu nejlepší babičku na světě - a díky tomu i já před malou toleruju ty hromady chyb, co má moje tchýně... Hlavně aby malá měla super babičku :o)

kacabik
30. lis 2012

Ahoj holky, prave jsem zabloudila na Vasi diskuzi a neda mne se nepridat. Vidim, ze je nas docela hodne pocetna skupina. Jsem vdana sedm let a od narozeni prvni dcerky to s manzelem skripe. Hodne jsem premyslela, snazila se - a postupem casu jsem zjistila, ze tchyne navadi manzela proti mne, cokoliv udelam je vzdy spatne, divne a oni maji na vse lepsi, vyzkousenejsi nazor.Co je problem je to, ze manzel stoji za nimi a ne za mnou. Navic jsem odhalila zvlastni mechanismy jeho rodiny - muj manzel byl ten protezany benjaminek, zatimco jeho bracha ten spatny, zly. A svete div se, moje tchyne miluje prvorozenou dceru a na druhou se skoro ani nepodivat. A kdyz velka dela blbosti nebo trapi malou a ja ji okriknu tak se muze zblaznit - co jsem to za mamu a ze divne vychovavam. V breznu jsem se odstehovali do jine casti Prahy, je to sice trochu lepsi ale o moc ne. Stale manzela navadi, postuchuje, pred mnou dela jak jsem bezvadna. Jo holky a to ma v nedeli prijit na obed :-/ Nevim jak na ni, co dal, manzel mne nepodpori....

monulilinka
30. lis 2012

@kacabik Já taky cokoliv jsem řekla,udělala nebo chtěla koupit nebo si řekla svůj názor...jee to bylo zle a ksichtů,nedávno to ve mě všechno bouchlo tak jsem to přítelovi vpálila všechno i o jeho mámě....jenže bohužel my s tím nic neuděláme jsou to jejich maminky kterých se budou zastávat,prostě mamánci :D :(

kacabik
30. lis 2012

boze to nas cekaji casy... nam to opravdu hodne kazi manzelstvi.... a vis co je legracni? jeho bracha se ted ozenil a svagrovka si stezuje UPLNE STEJNE!!!

kitinka76
30. lis 2012

@anetka1701 a víš co je na tom zvláštní, moje máma tvrdí, že měla nejlepší tchýni na světě!!!!Protože to všechno prý dělala z lásk y k nám a ne porto aby slídila, čmuchala a mohla pomlouvat.... je to jako s mojí první skorotchýní (babička od starší dcerky) když se jí něco nelíbí, dojde a na rovinu mi to řekne. Řekne mi svůj názor, ale nevnucuje mi ho. Ale zato tahle babizna!! Na mě se usmívá a za zádama mě pomlouvá!! Třeba na naší svatbě došla za mým dědečkem a tvrdila mu, že mám problémy s alkoholem a neměla bych pít 😠 mimochodem naplech byl manžel, protože byl totálně znechucený z jejího chování, tak kopl pár panáků 😀 😀

maya79
30. lis 2012

@monulilinka a jak to zvládáte s přítelem? Já musím říct, že kdyby byl manžel na matčině straně, tak to se mnou asi zamává a nevím, jak by pak vypadal náš vztah. "Naštěstí" nás to spíše semklo - ona mu tchyně totiž zničila už dva vztahy přede mnou, takže ho to vycvičilo.

@anetka1701 - jo to taky řeším, chci aby děti měly prarodiče, na které se budou těšit, užívat si s nimi apod. Já nepoznala žádné prarodiče, tak bych jim to ráda dopřála.

kajalka
30. lis 2012

@kacabik Myslím, že je ještě dobrý, když byl manžel v pozici protěžovanýho, to můj byl "ten druhej". A doteď je. Kolikrát mi už přišel se slzama v očích domů. Dřív, když jsme byli studenti a museli se od nich odstěhovat a oba jsme pracovali a studovali a třeli bídu s nouzí, jeho bratr dostal auto, zrekonstruovali mu pokoj, dostal notebook. A pak se mi doneslo, že tchýně doufala, že finanční krizi neustojíme a rozejdeme se. Naštěstí nás to stmelilo dohromady a vždycky, když si myslíme, že se máme špatně, vzpomenem si na tehdejší časy. A myslím, že s dětma to bude to samý. Naše budou přehlížený a od jeho bratra rozmachávaný.

monulilinka
30. lis 2012

@maya79 no já se s ním o tom nějak moc nebavím,ale když už na to přijde tak je zle....ale pak si říkám abych se uklidnila,že mám svoje rodiče,který bych nedala za nic na světě,a že jsou lepší než jeho rodina...a když mu to řeknu nebo jen naznačím tak je rticho,ptž ví že mám pravdu,naši nám strašně moc ve všem pomohli jak pomoc na bytě,tak i finančně a to co nakoupily malinký,to v životě od jeho rodičů neuvidím...za chíli budeme bydlet spolu a jsem zvědavá jak často mu bude maminka volat a psát ted bydlíme dá se říct u mých rodičů a to mu po dvou dnech nebo po týdnu napíše jetli vůbec ví že má rodiče atd...

monyliny
30. lis 2012

Zítra na mě myslete 🙂 Přijede tchýně.Uvidím ji po 5 měsících nekomunikace,jelikož si tchyně postavila hlavu.Nedávno se po těch měsících nemluvení ozvala.Je jako mýlius-najednou ji zajímají děti,pozdravuje a ptá se,jak se máme 😖 tak jsem udělala manželovi radost a řekla,ať ji pozve na kafe.Dnes už tak hodná nejsem,kéž bych to mohla vzít zpět. 😒To bude zase komedie 😀 😝

vladla
1. pro 2012

@monyliny Ty brďo drž se!!! 😀 😉
A pro lepší náladu....včera tchyně otevřela dveře na chodbě a volá hola hola!! :o))

maladama
1. pro 2012

@vladla aspoň že k tomu nepřidává "škola volá", případně "tchýně volá" 🙂

monyliny
1. pro 2012

@vladla Díky 🙂 Já bych snad začala zamykat,aby mi tchýně nelezla do soukromí 😒 Ale hola,hola je stejně ulítlý 😀

elvira
2. pro 2012

@kacabik - tak bábu ožer. 😀
To byla legrace... Jestli manžela navádí a on se nechá, tak to vypadá dost bledě. Jedině mu dát pocítit, co dokážeš za šprajc a pokud si to aspoň zčásti neuvědomí, tak jednat...
@monyliny - tak co, přežilas nálet tchýně? Už se ti po ní stýskalo, viď? 😝 😀

U nás momentálně klid, možná se připravují k nám na Mikuláše... 😀 😀 😀 Oni na podobné věci nedrží, ale třeba překvapí...

monyliny
2. pro 2012

Tak holky,návštěvu tchýně mám za sebou a docela klid.Přetvářka jak hadr. 😝 Po půl roce ignorování jsme spolu promluvily jen pár slov a kdyby jsme neměli prcka kolem kterého se točil hovor tak nevím,nevím asi by bylo ticho jako v hrobě.Mojí dceru z prvního vztahu ignorovala,z malého byla vypiclá-najednou bába jedna projevila zájem.Když byli děti nemocní,tak se ani jednou neuráčila zavolat 😠 No a nakonec se se mnou ani nerozloučila 😝

vladla
2. pro 2012

@monyliny Ahojky tak máš splníno a na nějaký čas třeba pokoj! 😉 😉

monyliny
2. pro 2012

@vladla Škoda,že naše fungování s tchyní musím brát jako -splníno 😒 Docela mě mrzí,že nemáme spolu vztah mnohem lepší,aspoň jako kamarádky,když ne jako máma s dcerou. 😅 Za 14 dní ji tady mám znovu,to bude mít prcek 1.narozeniny.No,ale zatím je období klidu,tak si nemůžu stěžovat 🙂

kitinka76
3. pro 2012

Tak já včera taky přežila návštěvu u tchýně 😅 až na menší rýpačku o to, že nevařím a nepeču to bylo docela OK 🙂 spíš trpěl manžel, protože začala vytahovat trapné historky z jeho dětství 😀 😀

vladla
3. pro 2012

@monyliny
@kitinka76 mě čeká návštěva u tchánovců v sobotu...pořádá tu slavnou oslavu Zuzanky 1.narozenin.
Na jednu starnu jsem ráda,že nebudu mít doma binec a na druhou mě to pěkně s***!!! 😉

kacabik
4. pro 2012

@elvira to jsem ti jeste nerekla ze moje tchyne je joginka, vegetarianka a totalni odpurkyne alkoholu 🙂 jak horsi to muze jeste byt???

kacabik
4. pro 2012

@kajalka tak to mne moc mrzi....nestacila jsem drive odpoved, velka onemocnela - super podzim. myslim ale, ze vas to urcite muselo hodne stmelit a je dulezite ze jste spolu, tahata za stejny provaz jednim smerem....

kacabik
4. pro 2012

@vladla ahojky, vidim ze mame asi stejne stare deti - my slavime prvni rok v sobotu, a vy?

monyliny
4. pro 2012

@kacabik Je nás víc 🙂 Můj syn slaví 1.narozeniny 18.12. 🙂

monyliny
4. pro 2012

@vladla Tak to ti nezávidím 😝 ,ale neboj,zvládneš to 😉 .Jestli nekojíš,tak si dej panáka na cestu,ať ti nepřijde tak strašná 😀 Jinak Zuzance taky vše nej nej nejlepší-hlavně zdravíčka a hodně energie,ať mamča nemá čas na blbosti 😀

kitinka76
4. pro 2012

@vladla a jestli kojíš, tak si dej panáka taky, aspoň bude mít dobrou náladu i Zuzka 😉

elvira
4. pro 2012

@kacabik - tak to je v pr... pardon. 😀

vladla
4. pro 2012

@kacabik ahoj my také v sobotu. 😀
V pátek budu patlat dort,v sobotu se slaví u tchánovců a v neděli budu totálně vyfluslá. 😀

vladla
4. pro 2012

@kitinka76 kojím a dám si dva. 😀