Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

elvira
17. pro 2012

@trinity1973 - tak to snad chápe i manžel, ne? Myslím, že není problém, aby jí u práce řekl, že máte na odpoledne program, chcete být spolu atd. Jestli to nechápe po dobrém, tak to bude muset jít po zlém.
Jen by to chtělo asi větší podporu od muže, od něj by to mohla i lépe vzít.
A bába je na důchodě?

baris
17. pro 2012

ahojte holky, jak vidím všude je to stejné. Mě, když tchýně vytočí, tak si vždycky řeknu, že tchýně je zkratka od slov tchoř a svině 😀 a na chvíli mě to uklidní.

K váze dětí - moje holky - starší měří 115cm a váží 17kg, mladší měří 100cm a váží 14kg. Lezou jim žebra, ale podle tchýně jsou tlusté 😠

Když jsou nemocné a mají atb, tak mají chodit ven, aby si vybudovaly tu imunitu 😠

Naštěstí bydlí 100km od nás i s mou "milovanou" švagrovou (o 25let mladší kopie tchýně). K nám naštěstí jezdí 1x za rok (nemůžou přijet, protože prší, je sníh, fouká vítr ...), ani jednou nepřijeli na narozeniny holek. My tam jezdíme tak 4x do roka a říkám si, že by to chtělo ještě omezit. Celou dobu slyším, jak jsem strašná matka, jak znemožňuji jejich synovi konkakt s jeho rodinou (já - oni snad za námi nejezdí), že si mám vzít příklad z Marušky (švagrová), jak to dělá ona.

Holky samozřejmě k nim nechtěji, tak pořád slyším - "ony se musí obeznámit". Pak si jich nevšímají, kecají s mým mužem, pak ho pošlou, aby zadělal na střeše díry, opravil co se dá no a pak jedem domů.

trinity1973
17. pro 2012

@elvira no,on to pořád nějak nechápe...já mu to říkala pěkně,taktně,abych se ho nijak nedotkla . jeho odpověd je :tak to pochop,je to babička,ona si to chce užít...Právě,čekala jsem o něho podporu,že jí třeba něco řekne,že toho je moc,že malá nespí a máme i my co dělat apod....niiic,když jí to řekl,tak bába začne plakat v koupelně,pak se jí to rozleží v hlavě a řekne si: jedu tam,já ju chcu vidět...
Je od lonska na důchodě ,její životní náplní je luštění křížovek a poslouchání rádia v kuchyni a pak se nedivím,že tchán chlastá,když 24h doma nuda...celej život...oni nežijí,ale přežívají. peníze mají,jen je nic nebaví,žádnej koníček,zábava,prostě niiiic....

elvira
17. pro 2012

@baris - tak to je bomba. Ty řeči typu: "podívej, jak to dělá sousedovic Máňa..." miluju taky.
Proč se nestará každá sama o sebe.
S obeznamováním to je u nás taky.
Švagrová jako bezdětná skoročtyřičítka si myslí, že když před mladého vyskládá tašku sladkostí, tak se jí vrhne kolem krku.
Pak jenom kouká, že to tak nefunguje - a s tchýní si zdrbne, jak je mladý nevděčný a jak ho určitě navádíme.

Tchýně taky zdatně perlí:" nemohla jsem přijít, bylo škaredě, ale vy se nestavíte..."
Takže jí se nechce, protože je hnusně, ale já s děckem, pláštěnkou a deštníkem jít přes půlku vsi jít můžu. 😀

@trinity1973 - a řeklas jí to někdy naplno - slušně: hele, mám starosti s dítětem, musíme cvičit, špatně spí, jsem vyčerpaná, potřebuju mít soukromí?
Nejspíš jo, že?

U nás v šestinedělí chodívali tcháni bez ohlášení v sedm večer na návštěvy, seděli do jedenácti. Padala jsem na hubu, naznačovali jsme, párkrát jsem při krmení malého usnula, věděli, že nocama skoro nespím, ale nehnulo to s nima.
Oni dřív nemůžou přijít - musí poklízet zvířata atd....
Nakonec jim to manžel řekl naplno, když ho potkali, jak jde z venku a komentovali:"jééé u vás se nesvítí, je tma, snad tak pozdě nešli ven..."

Ale je to hrozné schovávat se ve vlastním bytě, aby tě tchýně neodchytla.
Aby si našla jinou zálibu, musela by sama chtít. 😒

trinity1973
17. pro 2012

@elvira no jasny,rikala jsem ji to nekolikrat a slusne a pekne a vzdy jsem vyuzila situace,kdyz tam byl i muzskej,chtela jsem,aby i on to slysel aby pak nedoslo k neprijemnostem. ..pokazdy jsem ji rikala,tak chapete to ? rozumime si? nechodte pryc,musime to doresit ! proste jako s ditetem...chápe to jen cca tyden.
Muzskej mi pak na to odpoví,ze to jsem teda nemusela a nebo se mnou nemluví,prijde mi nekdy,ze ani on ,ktery dobre ví,jak to u nas doma funguje a ze je to narocny,tak v nem nemam zastani. a já jsem uz docela unavena z toho,jak neustale musim ženske jedno a to same rikat porad dokola. tak to asi budu muset rict na plnou hubu a snad i muzskej oterve oci. pred mesicem se to u nas tak vyhrotilo,ze jsem byla i schopna rezignovat a 16 let vztahu naprosto ukoncit. ☹ ,proste,láska neláska. jsem uz stara na to,abych se neustale kvuli nekomu omezovala. a schovavat se ve vlastnim byte je katastrofalni.

carculka
17. pro 2012

holky mala zacala chodit v pul roce a ja slysela od tch jak uzasnou holcicku ma jeji znama,jak je sikovna-sedela
atd o nasi ani tuk..a jako po roce jsem tu holku videla-pry jak je krasna-no cela maminka,jak jsem hned videla
maminka je chlapice,sprosta a vzor jaka nebyt a ona mi ji celou dobu predhazovala..a uz papa gulasek a knedlicky a ja jsem nemozna ze v 5 mesicich jsem to nedala atd 😀 😀 😀 😀

jo a to breceni 😀 😀 😀 😀 copak mi to pripomina-me nerekne ani slovo a pak narika muzovi
a to jsem mu rekla ze kdyz ja si nemam stezovat a vyresit si sama tak at on mi toto taky nerika ze nezajem kdyz neresi co vadi me...nejhorsi je ze manzel si mysli ze je hloupa,stara a ona je mezitim vychcana a sobecka

jojo s atb taky chtela malou tahat na slunce ve 30stupnich-je slunicko ne a ma jen zvysenou
😀 😀 a dalsi pripady

@trinity1973 moje tch je taky natvrdla a radsi trcim u ni nez tam nechat malou,furt se dohaduje ze s malou pujde sama na prochazku nebo na malou at s ni jede-jako pokazdy se steknem a nanovo..jediny co byla super ze rika maly ze ji ma moc rada a nase mala ji rika-ja malinko,ja ale moc a mala zas ja ale malinko 😀 😀 😀
vse reknu stokrat a priste nanovo jako by nic..nebo dela ze neslysi a jede si svoje,jako hazet na stenu hrach
byt tebou reknu muzi ze musi byt kompromis ze tedy jednu vetsi navstevu,jednu malou max ze cvo je maximum ze si nezlikvidujes osobni zivot aby ho onaa mela ze teda musite ustoupit obe

trinity1973
17. pro 2012

@carculka Neboj,nehodlám si likvidovat osobní život.Pokud návštěva ,tak za mé přítomnosti,žádný půjčování a podobný věci. Dítě není hračka na hraní a pokud nejsou rozumný,tak se holt nedá to jinak řešit...A přitom prababička je uplně jiná...voláme si,pokecáme,zajedeme jednou za uherák,pač je daleko a ta naopak nikoho neznásilnuje. Je vděčná za každou návštěvu a přitom je s ní legrace,ona má dost moderní názory...Tady jablíčko padlo daaalekooo od stromu 🙂
Přesně,naše tch nehodlá nic řešit se mnou a raději uteče do koupelny plakat a mojemu pak plače na ramínku. Když je problém,tak by se měl řešit a né utíkat....
Bába si už plánuje,jak pujde s náma plavat...no do prdele půjde,ale bez nás... 😀

kitinka76
17. pro 2012

@trinity1973 já ti nevím, ti chlapi se fakt od těch svých maminek nechají tak vydírat!!! můj je stejný ☹ jsem ráda, že tchýně bydlí daleko, páč tohle dělala když byl poprvé ženatý, čekávala na něho před dveřma, aby mu požalovala co jí snacha udělala a nasáčkovala se jim do baráku 😒 a přes to všchno když jsme se stěhovali k sobě a jeho byt zůstal volný, tak nabídl tchýni, ať se tam nastěhuje, ani né 2km od nás 😒 naštěstí je to vysoko a bez výtahu, tak brečela proč jí nepořídíme byt v přízemí!!!! 😕 a pak se naštěstí rozhodla, že se nikam nestěhuje a já mám relativně klid 🙂
Nechápu, proč ženská dokáže svojí mamce říct "hle neser se mi do toho" a chlap bude držet hubu, aby náhodou nebyl před maminkou za podpantofláka??? 😠

elvira
17. pro 2012

@trinity1973 - bába uteče plakat, protože ví, jak synáčka. Ona nic nechce řešit. Tipuju, že chce synkovi ukázat, jakou semetriku má. Zatímco ona, citlivá, vstřícná, nápomocná se snaží a dostane od tebe takovou nakládačku, že roní slzy jak krokodýl. 😝
No, u nás to trvalo zhruba šest let, než chlap pochopil a teď, když máme malýho a bába něco řekne proti němu, tak je spíš chytlavý chlap než já.
Mě celkově ty naše vztahy netěší, ale po x pokusech z mé strany o zlepšení už jsem to definitivně vzdala a hodlám si udržovat chladný odstup.
Narozdíl od tebe mi to bába umožňuje svým laxním přístupem. 😀
Pořiď babce psa nebo ji navrhni nějaký kroužek, ať se nenudí a neprudí. Třeba nějaké zájezdy důchodců, keramiku, taneční pro starší... nebo co já vím... nebo jí pořiď permanentku do sauny, do plavání. Určitě se tam seznámí s nějakou podobně postiženou osůbkou.. 🙂

trinity1973
17. pro 2012

@kitinka76 mužský jsou statečný s kámošema u piva,ale na matinku nesahat....
Muj otec chodi hravat kuzelky s "klukama" kazdou stredu...slintaji tam nad servirkou,ta s nima laskuje kvuli korunkám co nechají do kapsy a tata se už těsí,jak pujde dalsi stredu zase,doma to mati líčí,jak to bylo na prd..... Máti si dělá něco z hlíny. Miluje květináče,tak jsem jí zaplatila kurz a je z toho moc nadšená, že si může něco sama vytvořit a neni to dlouho,co mi řekla,že je stastna,ze jsme uz vsechny deti z domu,ze se muze konecne venovat i sama sobe. Baví ji od všeho něco,ale alespon ma nejakou zábavu. S "kámoškama" zajdou na plk do kavárny a je stastná,ze je vidí,protoze s detma to neslo...jenže tchanovci zhola nic,proc budou chodit na pivo,kdyz si ho radeji daji doma z lahve u tv....strašný.
nedávno u tchanovcu soused stavil strechu,a tchyni nenapadlo nic chytrejsiho,nez vzit foták,schovat se za okno a se samospouští a bleskem fotit( asi něco jako důkaz)....nutno dodat,ze to bylo uz ted v zime,kdy je brzy tma...fotak cvakal o 106...potom prisel soused s fixem,ze ji da i autogram.... ted ma bába ve vsi z ostudy kabát...ten muj chlap ji jen rekl:jejda mami,proc to delas ? a doma mi vypravel,jak je jeho matka hloupá...to má říct jí,ne ? hrdinové mamánci. 😀

kitinka76
17. pro 2012

@trinity1973 to fakt muselo být nenápadné 😀 😀 😀

trinity1973
17. pro 2012

@elvira No,já taky nejsem nadšená,že se to musí takto hrotit a jsem někdy z toho smutná,ale po marných pokusech o dohodu jsem to taky vzdala. Ja jsem se snažila,ale oni neudělají žádný krok k tomu,jak se dohodnout. Ona si myslí,že když má vnoučátko,tak je středobodem vesmíru .Ale ani není sto se zamyslet,proč k nim starší syn přijede jen jednou za měsíc...
Psa mají,toho jim můj pořídil pred 5 lety a co si myslis,kdo ho jezdi vencit??? ten muj jede z prace k mamince,vyvenci psa i kdyz maji hektar pozemku,kde čokl běhá a pak jede za náma teprve domu. Vzdyt prvni cesta muze by mela véct za rodinou,ne ? Nemyslím tim za maminkou,ale za ženou a dítětem !!!!
Hele, v saune by ju asi šlak trefil a v plavání by se asi utopila a ona prostě nikam nebude chodit,jí to nebaví. Ale kdybych jí řekla,ze jdem zitra plavat,tak je u nás cobydup,natotata,okamžitě... 😀
Jo,já jí koupím veget v nějakým studiu a ona mi dá zase sekačku na trávu na jejich trávník,ne ? 😀
No,já taky myslela,ze by se seznamila s nekym stejne tak chycenym,ale to asi neklapne...
😀

trinity1973
17. pro 2012

@kitinka76 si to představ...foták cvaká cca 60 fotek do minuty , za tím oknem to muselo vypadat, jako el.vyboj... 😀

elvira
17. pro 2012

@trinity1973 - mě pose... Co tam ta babka fotila? 😀 Ptám se zbytečně, že? Ono to asi hlubší důvod nemá... znám to od těch "svých" exemplářů...
A nad tou saunou popřemýšlej... 😀 Za pokus by to stálo. 😎
Je to fakt jak u blbých...
Mě taky babka zívala do telefonu, jak se nudí, že už je měsíc doma.... a já nemocná, malý nemocný, nevěděla jsem kde mi hlava stojí a potom ještě nadhodila, jestli bych jí neumyla okna... 😀
Oni vůbec ti moji tcháni nic měnit nebudou, nechtějí, ale nevyhovuje jim to a my se musíme změnit... Mají to hezky vymyšlené... 😝

Tuhle jsme s manželem kecali - přišlo i na oblíbené téma a jen jsem si vzpomněla na některé věci, tak mi tlak stoupnul...
Měli jsme jezevčíka - z útulku, takového stařečka. Tchýně:"to není pes na zahradu, to je lovecký pes, mu se musíte věnovat, musíte s ním chodit na dlouhé procházky..."
Nepomohlo vysvětlovat, že chodím min. 2x denně s kočárem ven na hodinu a pes jde s náma...
Ale že jejich vlčák je zavřený v kleci 2x2 metry, málokdy ho pustí na zahradu, protože lítá po záhoncích, to je v pořádku... A teď mi řekněte, oč je na tom hůř jezevčík na zahradě na volno, než vlčák v kleci...
A to je milion jiných věcí... 😠

trinity1973
18. pro 2012

@elvira Bába fotila souseda,protože co kdyby náááhodou šlápnul třeba na jejich pozemek.Pojala podezření,že zrovna "on",ten soused zločinec jí krade z předzahrádky kamení,co si pokradla jinde🙂 A to víš,co kdyby něco čmajznul,tak musí mít přeci důkaz🙂
Sauna neklapne,tam se musí svlíkat a vzhledem k tomu,že je scvrklá jak švestka a plná mindráků,tak tam nepůjde. Ji se ničím nezavděčím,ale to nejen já,ale i ostatní,protože je fakt nic neba. Její bratr žil léta v emigraci. 30 let ho neviděla. Dnes si píšou max sms. Má velkej nááádhernej statek,s hotelem a restaurací,kam je zval,naprosto úžasnej a ona mi odpoví,že tam nepojede poslouchat,jak si žije a co všechno má. Strýček v rakousku založil firmu,kde jidlo vařil na ohřívači v chatce a po halířích vydělával a vydřel si majetek vlastní prací a dřinou,ale to ona nevidí.Ted koupil nějaky majetek v řecku,říkal jim,at prijedou,ze je zve na dovču,že nikdy nebyla u moře..No a myslíš ,že jela? Ani tuk .Každej jinej by si řekl,že dovča grátis? Juuu letííím...
prostě,všichni jsou zloději a lháři a každý ji křivdí.
Hele a to chtěla mejt okna i když máš sopel ? Nebo to pojala tak,že jako ona,hodná bábi pohlídá a ty si uženeš zápal plic,pak totiž lehneš a ona k tobě poleze starat se o ty hladový dětátka. Ta tvoje taky bude extra třída,žeee? 😀

monyliny
18. pro 2012

@kitinka76 Plně souhlasím.Můj ani neumí říct,co má tchýně koupit k vánocům,aby zase nekoupila zbytečnosti.Já se s mamkou normálně domluvím. 😉

ratata
18. pro 2012

Než se nám narodila Adélka, tak skoro tchyně aniž by se mě zeptala, organizovala kdo koupí kočárek atd. Šestinedělí a další měsíce jsem z ní byla hotová. Odstrkovala mě od kočárku nebo pod záminkou, že nám upekla buchtu nebo něco uvařila, chodila několikrát týdně aniž by se mě zeptala... Ale je fakt, že když potřebuju, pohlídá.

kitinka76
18. pro 2012

@ratata jednou jsem se potkala s kamarádkou a ona měla malého v takové krosničce na zádech a potřebovala něco udělat, tak jsem jí tu krosnu se spícím prckem sundala ze zad a držela. Tu se zničeho nic dohnala její tchýně a začala na mě na ulici řvát, že je to její vnuk ať ho okamžitě pustím!! Já ti byla tak paf, že jsem chvilku uvažovala o tom, že ho zahodím 😅 a pak na té ulici začala brečet, že ona si ho pochovat nesmí a nějaká cizí ženská klidně může 😝
některé tchýně by fakt měly zajít na psychiatrii!!!

elvira
18. pro 2012

@kitinka76 - tak to je síla. 😀 Taky bych se lekla, až bych ho snad zahodila...

😀

trinity1973
18. pro 2012

@kitinka76 Pobavilooo
😀 😀 😀 😀 😀 Taky bych úlekem asi zahodila,obzvlášt,když jsem vydeptaná tou svojí 😀 😀 😀 😀 😀

trinity1973
18. pro 2012

@ratata No,ono je pohlídat a pohlídat...Já naší tch dítě nedám na hlídání a pokud u nás bude,tak v mém slovníku termín "hlídej" znamená :sed na prdeli a čti si noviny...Pač,né každý má to štěstí mít reálně myslící tchyni a ta naše udělá víc špatnýho,než dobrýho.

anetka1701
18. pro 2012

@kitinka76 no ty vago :o( a co na to říkala ta kámoška??

kitinka76
18. pro 2012

@trinity1973 když já měla tenkrát skorotchýni, co se do ničeho moc nesrala, sice jí bylo putna co si přeju - jako cpala mi prcka párkama a nepřivazovala v kočárku, ale jinak mišuge nebyla 😒 takže trochu šok z téhle paní

kitinka76
18. pro 2012

@anetka1701 ta ju zpucovala na tři doby jestli je normální 😉

monyliny
18. pro 2012

@kitinka76 Na psychiatrii a na izolaci 😀

monyliny
18. pro 2012

@ratata Odstrkovat od kočárku? 😠To by mi hnula žlučí.Já fakt nevím,některé tchýně jsou snad vydlabané,že jim spousta věcí nedochází.Myslí si ,že jsou nejchytřejší a nejzkušenější......Ale skutek utek 😝

trinity1973
18. pro 2012

@monyliny Taky jsem zažívala odstrkování,jednou jí to prošlo,pač jsem byla ještě čerstvá a tvárná.... a když "řídila",tak si kráva myslela,že kočár vyskočí sám na obrubník a narážela kočárem do něho a dělala ostudu u silnice..V pr...i bych se viděla... 😀
A jak říkáš,to já spíš pak byla na tu hospitalizaci.

ratata
18. pro 2012

@kitinka76 tak to je hustý ☹(
@ trinity1973 na hlídání je v pohodě. Ted dokonce má Adélku na 2 dny.
Ale občas má fakt jobovky. Jednou mi říkala, že ona svým dětem, když byly mimina, rýmu neodsávala, že je dala na břicho a ono jim to vyteklo. TAK TO JSEM FAKT NEPOCHOPILA...A nebo když naše příbuzná nepřišla před lety na Vánoční rodinnou oslavu, protože přišla o miminko v 5. měsíci těhu, a na oslavě byly samý mimina a jí to bylo samozřejmě líto. To tchýně nedokázala pochopit...
No a to odstrkávání jsem párkrát obrečela . Já teda brečela skoro kvůli všemu, ale z tohodle jsem byla fakt špatná.

trinity1973
19. pro 2012

@ratata Odstrčila mě dvakrát,pak už jí to neprošlo.
No a byla v té době už nějaká odsávačka na ten sopílek ?To jako na tu nudli čekala,až to dětem vyteče z nosu ? Vtipný. 😀
Kamarádka taky potratila a dost dlouho k nám nepřišla a ani nenapsala a já ji nijak neuháněla,protože je to dost smutný,když přijde někdo o miminko. Ta naše tch. by to taky asi nějak nepobrala....už slyším,jak by řekla: no,mohla na chvilku přijít.To člověk nemusí ani prožít,na to aby věděl,jak bolestná je to událost...

ratata
19. pro 2012

@trinity1973 byla taková ta klasická do pusy. Moje mamča jí měla a používala 🙂 No asi čekala na to až se to dětem dostane do ucha. 😒
Jj, přesně. Říkala jsem jí, že je to musí být hrozný tohle zažít, ona na to že by se rozptýlila těma miminkama...Byla jak zabedněnec.
Ale jak tady čtu příhody s tch, tak jsem na tom ještě dobře 🙂 Pro Adélku udělá všechno.