Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

kajalka
18. led 2013

@trinity1973 Na tohle bych asi nervy neměla. Když už je to tak daleko, že postává před dveřma a přetahujete se o kočár, na návštěvy bych nechodila. Buď jsou vztahy alespoň formálně v pořádku a daj se přetrpět i návštěvy a nebo už je to fakt extrém, pak nechápu význam návštěv.

anetka1701
18. led 2013

@kajalka furt je to matka manžela a babička dětí... Prostě nejde odstřihnout babičku a zakázat jí vídat se s dětma :o( Jenom jde o to, nastavit si hranice pro funkční stav :o) U nás to taky bylo velice dramatické, ale povedlo se - a funguje to v rámci možností už dobře :o)

trinity1973
18. led 2013

@anetka1701 Přesně o to se snažím,o ten "funkční stav".

petule246
18. led 2013

@kitinka76
@anetka1701 - já to chápu, vztahy nemusí být ideální, ale něco je také o základní lidské slušnosti a tohle mi přišlo za hranicí.

petule246
18. led 2013

@trinity1973 - konec konců, je to tvůj byznys. Každopádně věřím, že na přísloví "jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá" něco je a věřím, že se ti tvoje "vstřícné chování" jednou určitě vrátí. Jo a určitě si velká frajerka, když nenecháš tchyni sáhnout na madlo kočárku a ještě ji pošleš někam ...

holky mějte se tu a přeji hodně nadhledu v boji s tchyněmi! 😉

anetka1701
18. led 2013

@petule246 a jak moc je pak hraniční, když tchýně x krát za tejden bez pozvání dojde, kecne si ti do bytu, vyžaduje pozornost a ty jí nedostaneš pryč ani heverem, přesto, že potřebuješ svůj klid, věnovat se domácnosti a dítěti? A po dobrym to fakt nejde :o( Já bych (jsem) zrovna postupovala úplně stejně. Dohodnuté "akce" a normální chování tchýně jsem odměňovala - byla jsem jak milius, hodná a fakt příjemná. Jakmile bylo něco proti pravidlům, které jsem nastavila, tak jsem (podle toho, jak moc to bylo špatný) přitvrzovala... Zní to fakt strašně, já si to uvědomuju... Ale ty když jdeš někam na návštěvu, nebo máš s někým nějaký vztah, tak taky nastavíš pravidla, který v tom vztahu budou fungovat - stejně jako ten člověk nastaví svoje. A pokud se někdo drží "mimo pravidla", tak se k němu podle toho chováš... A tchýně si nastaví pravidla pro tebe a drží tě v nich taky (intenzita hlídání, dárky pro děti,...) - a pokud vše funguje tak jak má, obě strany si to uvědomují, navzájem!!!!! se respektují a dodržují ta pravidla, můžeme mluvit o super vztahu snacha/tchýně a je to radost :o)

kitinka76
18. led 2013

@petule246 jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá ☹ pokud by se tchýně chovala slušně, bude se k ní slušně chovat i snacha

elvira
18. led 2013

Ono se nedá nikoho soudit...
To, že babička koupí plíny, je od ní hezké, ale mnohem hezčí by bylo, kdyby se snažila nenarušovat chod synovy domácnosti a rodiny a snažila se na nějaké domluvě. Nikomu nic neudělá, pokud předem zavolá a domluví se, jestli se to druhé straně hodí, aby přišel na návštěvu. Aspoň já to tak dělám všem kolem a jsem radši, když se i ti ostatní předem ohlásí. Už kvůli tomu, že tu může být nepořádek, já nemocná, nevyspaná, případně budu mít naplánované další aktivity.
Je pravdou, že z popisu trinity to zní hrozně, nemám až tak vyhrocené situace ráda, ale stokrát nic umoří i osla a člověk je potom jak na jehlách - stačí málo a výbuch je hned.
Já jsem naštěstí v takové situaci ještě nebyla, ale v duchu jsem tchýni poslala do prdele několirkát.

Moc nechápu tu tchýni - mě několikrát snacha neotevřít, tak se příště buď ohlásím, nebo uraženě nepřijdu vůbec.
Ovšem mojí výhodou je to, že se tchýně u nás vyskytuje sporadicky.

kajalka
18. led 2013

Teda holky, fakt se děsím toho, jaký to bude u nás, až se prtě narodí, když si vás tak čtu. Myslím ale, že se budu držet svýho kopyta, tchýni už dávníčko nezvu, byla u nás jen jedinkrát s její kamarádkou, aby se předvedla. Jinak pozvání ignorovala. Já k nim taky nechodím. A myslím, že i ona se bude držet svých zajetých kolejí. Já jí jsem u zadku, muž jí je víceméně taky u zadku, dítě bude nejspíš taky. Díky bohu za mojí mámu. Jen ona se zeptá, např. jestli můj muž dorazil v pořádku do práce, když tu je sněhová kalamita. Tchýně? Nezájem o cokoliv.

petule246
18. led 2013

@anetka1701
@kitinka76
@elvira - holky, já chápu, že vycházet s tchyní může být těžký. Neohlášená návštěva je pakárna a ne vždycky se hodí a ne vždycky má člověk čas nebo náladu se vykecávat u kafíčka (natož s tchyní 😉. Vůbec nehodnotím, že je někdo špatný, protože nevychází se svojí tchyní. Mne prostě vytočil takový ten povýšený styl toho příspěvku, jak je děsná sranda, že trinity nechala tchyni hodinu čekat na mraze a pak se s ní přetahovala o madlo kočárku - to dělají tříletý děti, ne dospělý člověk. A měla jsem pocit, že je to natolik ubohé, že musím zaregovat. Ale už se v tom nechci pitvat, každý má své problémy a svůj způsob jak je řeší. A opravdu neznám pozadí celého příběhu.
Jdu vytírat, co kdyby mi přišla neohlášená návštěva 😀

bettyx
18. led 2013

ahoj všichni... nějakou donbu jsem tu nebyla a jsem tu zas a opět plná informací a emocí... vánoce? katastrofa... starší syn nechtěl seět u večeře.. to jsem furt poslouchala -nechte ho jíst u počítače když tam chce, stačí že ho nutí ve školce sedět kde nechce.. fajn. pro klid v rodině jsem to nekomentovala.. přišel štědrák a kluk se rozhodl, že nebude večeřet u stolu a začalo divadlo! to máme z toho jak ste k němu benevolentní, teď tady všichni hltáme, ani si to neužijeme, tak se teď nedivte co ste si v něm vypěstovali to máte... bomba, super, skvělý.... pak následovalo další překvapení -to už mi leze krkem a všemy otvory který vlastnim... mladší syn -nedávno mu byl rok -pěkně začíná povídat.. ale co řekne to znamená určitě jméno švagrový.. to mě tak vytáčí! tohle má po ní, tohle dělala ona, tohle jsem měla s ní, to je přesně ona.. to řikají její jméno, oni ji milujou, oni chtějí za ní blablabla!! furt jenom ona! ty děti nemají nic po mě.. všechny citlivosti a vlastnosti mají po ní -jenom ty špatný mají po manželovi... po mě mají fakt kulový... teď ho něco naučim a švagrová pak zjistí co umí a přitáhne za tchýní a jede! ukaž babičce co jsme spolu nacvičili!!!! megera.... a zase se tu utápim v haldách bordelu kterej mi nikdo nepomůže uklidit, odpoledne se jede nakoupit -mělo se jet včera, ale máma chce až dbnes, tak se jede dnes, ale nemůžu já.. tak jsem zvědavá copat tatíček ankoupí... to zas bude nářadí..... doma mám akorát dva jogurty a plátkový sýr... dnes mají děti na oběd brambory naloupačku... hahaha.... fakt si dnes řikám jak to tu nenávidim......
omlouvám se za překlepy, snad jich neni moc... nemám čas to překontrovat -musím zase běžet...

bettyx
18. led 2013

mmch.. celý týden koukám na kyselý obličeje jich dvou a nemám ponětí co jsem zase měla províst tak strašnýho... zlatej můj táta.. jsem to včera řikala manželovi -můj táta mi alespoň řekl že jsem kráva když jsem ho naštvala a byl pokoj.. tady se všichni na sebe xichtí a nikdo se s nikym nebaví...

trinity1973
18. led 2013

@petule246 zajímavý názor,nejspíš jsi stejných "kvalit" jako paní tchyně

petule246
18. led 2013

@trinity1973 - krásný příklad konstruktivní reakce. Vůbec nechápu, jak je možné, že s někým dobře nevycházíš ... 😉

trinity1973
18. led 2013

@petule246 ano,tak jak píšeš,tříleté děti...kdyby jsi to tu četla,tak budeš vědět o čem jsem psala již dříve...já bych si nedovolila hodnotit někoho anichž bych znala pozadí a to z mého pohledu je také docela nevychovanost a myslím,že ti zrovna není dvanáct

trinity1973
18. led 2013

@petule246 no,vycházím s každým,jen ze sebou nenechám orat a čeho je moc,toho je příliš. ty máš možná to štěstí,že máš tch. hodnou,chápavou a po všech stránkách "normální" ženskou,ale my,který jsme tu,tak bohužel to štěstí nemáme.píši schválně bohužel,protože bych uvítala normální babičku,která se postará o vnouče

monyliny
18. led 2013

@petule246 Musím se zastat trinity1973 😒 Chápu,že jsi rozhořčená,ale opravdu neznáš pozadí toho všeho a docela mě mrzí,že si sem jen tak vlítneš a soudíš.Trinity nepsala povýšeně,jak si myslíš ty,ale psala to s nadhledem a snažila se situaci,kterou zažila se svojí "super"tchýní,hodit do nadsázky a vtipu.Myslím,že ty jsi zareagovala neadekvátně.Trinity se snažila hóóódně dlouho,aby vztah fungoval,ale hloupému člověku můžeš stokrát povídat a naznačovat a ono nic-bohužel 😒 😒 Když Ti dlouho někdo dělá ze života peklo a ty jsi bezmocná a nešťastná,pak stačí jen trochu ťuknout a je to ....víš kde ☹ Zřejmě máš velké štěstí,že neznáš a nemáš takovou panímámu.Jsi šťastný člověk,věř mi.My všichni tady si prožíváme s tchýněmi hrozné věci-ponižování,nerespektování a pomluvy.Kdyby jsme měli aspoň trochu hodnou a rozumnou tchýni s rozumem a srdcem na vlastním místě,tak mi věř,že tento blog tady neexistuje ☹

petule246
18. led 2013

@trinity1973 - už mne to nebaví. Nedovolila jsem si hodnotit Tebe, ale tvoje chování.

petule246
18. led 2013

@monyliny - sorry, už jdu pryč 😉 vážně mne to nadzdvihlo, jinak si nevzpomínám, kdy jsem naposledy komentovala cizí diskusi.

zizala79
18. led 2013

@bettyx to je vopruz 🙄

@trinity1973 ad tvoje diskuze s peťulí: 😀 tvoje storka dobrá 😀 😀 😀 😀 aspoň někdy se tomu člověk může i zasmát. babizny!!

ivular
18. led 2013

@petule246 Já mám taktéž tchýni, která je schopná jít přes mrtvoly. Bohužel, občas jedná opravdu bez skurpulí, bez špetky soudnosti.. Několikrát jsem psala do této diskuse a hodně mám i ve svém fotoblogu. Chci se Tě ale zastat, protože z toho, jak tu občas holky píšou o svých tchýních, je mi někdy taky úzko 😕

antymania666
18. led 2013

@ivular ja mam stejnou tchyni asi jako ty

kajalka
18. led 2013

@ivular Když ona je to asi většinou akce - reakce. A těžko říct, kde je zážehovej moment problémů. Ani u sebe ho neznám. Jestli tý mojí na mně něco vadilo, nic bych neuvítala víc, než kdyby přišla a na rovinu, ale slušně mi to řekla. Bohužel začla s pomluvama, intrikama a štvaním muže proti mně. Oplácet jí stejně nebudu, je to pod mojí úroveň, ať si každej dělá, co uzná za vhodný. Ale leží mi v žaludku, baba. 😀

trinity1973
18. led 2013

já se dlouho chovala myslím dost slušně a nechala si docela dost věcí líbit. když jsem s mužským odjela pracovat mimo čr,tak najednou zjistíme,že nekdo žadal o zaslání certifikátu k bú a že nám bude zaslán poštou. hmm?,divím se....
mužskej byl ve spitale a nechal klice u nich,pro potrebu preparkovat vuz apod...byl z topho duplikát klíču od mého bytu,píšu mého umyslně,protože já jsem si ho pořídila i když vždy říkám našeho bytu a nedělám rozdíl...potom,když vše postupem času prasklo a já tchanovce pozadala,at takove veci nedelají,tak se tch . urazila. Prominte mi,ale copak toto se dela? když clovek několikrát slusne žádá ,at takove veci nedela.Nejspis se tu opet nekdo nastve,ale tak at,ja si nenecham lustrovat účet cizí osobou a podobné skopičiny

elvira
19. led 2013

@trinity1973 - a po tom všem zní hrozně, že ji nechceš bez předchozího ohlášení pustit domů... 😝
Ony nejsou špatné jen tchýně, nebo jen snachy. Je to v lidech.
A moc obdivuju tchýně/snachy, které si dokáží udržet zdravý nadhled, zbytečně nekritizují, nezasahují do věcí, které jim nenáleží, na druhou stranu dokážou přehlédnout chyby té druhé...
Jenomže to předpokládá snahu obou stran.
Jen mě z toho tvého psaní vychází, že manžel to tak nějak nechává, ať se s tím popasujete samy... Jako hodně chlapů není na ničí straně, aby si neudělal zle doma nebo u maminky... Nežiju s váma, ale z toho psaní mi to tak připadá.
Já nakonec můžu být ráda, že ta moje tchýně se fakt často nevyskytuje.

kapljhgf
21. led 2013

Asi jsem 1 z těch mála štastlivců kteří maj tchýni až někde za oceánem tudíž bych k tomu neměla nic říkat ae myslím si že ty matky jsou na vás jen dá se říct tak trošku naštvaný že jim odvádíte pryč to jejich dítko které oni ještě kolikrát považujou za malé dítě, proto byste jim měli ukázat jak moc to s tím chlapcem myslíte dobře pochopte že jako matka má přeci o něj strach tj docela přirozené

kitinka76
22. led 2013

@kapljhgf ano máš pravdu, ve velké míře je to o nezdravém vztahu mezi matkou a synem. Proč jinak by třicetiletého chlapa považovala za malé děcko, že???

kajalka
22. led 2013

@kitinka76 Tak s tím naprosto souhlasím! Hlavně kdyby některé včas přestřihly pupeční šňůru. A taky myslím, že kdyby chlapi stáli na 100% za svýma ženama, ne jen slovy, ale i skutky, taky by se mnohé vyřešilo. A mnohé tchýně by pochopily, že přes některé věci prostě nejede vlak.

vosinka
22. led 2013

@kapljhgf já se proto bláhově po svatbě rozhodla bydlet chvíli s ní (než doděláme byt, mohli jsem být i u našich), právě, aby viděla, jak bezva spolu fungujem (už jsme spolu bydleli, ale v jiném městě). No málem jsme se rozvedli. To, že prděla na mě, no fajn, ale ona deptala i svýho syna. Třeba jen tím, že pouštěla rádio ve 4 ráno....nezabrali ani prosby. Mužpak jezdil v zimě na dlouhý služebky nevyspalej a já se celej den o něj bála. To byla jen jedna z "perel" mojí super tchýně......

monyliny
22. led 2013

No holky a to si představte,že mám kámošku,která má dva syny.V loni mi řekla,že je nikomu nedá,že jsou to její miláčci a že nevidí důvod,proč by se měla o ně s někým dělit 😅 😕 Tak a teď víme,kde to začíná.A klukům je 13 a 4 roky.To jsou ty naše milé tchýně 😠