Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

saxana22
20. únor 2016

@radapokec Ja ted jen vůbec netuším, jak to mam s tím mým spravit. Opravdu chce od nás odejít:-/ Mam ho opravdu rada a nedovedu si to bez nej představit. On ale ten stres na všech frontách zřejmě nezvládá a ja nevím, jak mu pomoci. Asi to do teto diskuze ale nepatří.

shine2015
20. únor 2016

@saxana22 hlavne nedolejzej....nech to ted chvili....nic neni ztraceno....zkus ted nic neresit....aby doma vyprchalo dusno....

saxana22
22. únor 2016

@shine2015 vidíš, asi jsem funguje telepatie, protože prave tohle se tak nějak snažím delat. Jen ta nejistota me asi zabije. Nikdy nevím co bude zitra:-/ Ach jo. Všechno chápat asi nemůžu. Dekuju

shine2015
22. únor 2016

@saxana22 to bude dobre...neboj

betynna
23. únor 2016

@saxana22 - to snad ne ? měla by se jít léčit ? 😠

mokro
23. únor 2016

já hlídám někdy 3 děti pětiletého kloučka a dve dvojčátka deset měsicu a dcera mi řekla co si nepřeje a já to dodržuji a je špatné když se vás partner nezastane 🙂

betynna
24. únor 2016

Ahoj holky, v Pátek mě na moje narozeniny požádal můj přítel o ruku ... všichni z toho mají radost moc nám to přejí , jen jeho rodina klasicky mlčí a nevyjadřuje se a přitom to už ví sourozenci i rodiče .... čekám, že z jejich strany to bude ještě boj :( až bude někdy svatba bude tajná, nikdo to nebude vědět, ale myslím, že už ty zásnuby budou peklo a tchýně nám dá zabrat ... i když s námi jeho rodina nemluví, tak toto asi nezůstane časem bez následků... no jsem zvědavá 😉 ale pro mě je hlavní, že můj teď už tedy snoubenec stojí při mě v dobrém i zlém ... 🙂

saxana22
29. únor 2016

@betynna Moc moc gratuluji! A tiše závidím partnera😉

saxana22
29. únor 2016

@mokro Taky bych rada takhle rozumnou tchýni. Tahle paní ví ale bohužel všechno nejlíp a me absolutně neposlouchá nebo ignoruje. Dnes si vynutila, ze bude malého krmit a vypadl ji ze sedačky!! Naštěstí jen na gauč, tak jsem ho stačila chytit. Nebo ho nechá na kraji gauče a odejde, ačkoliv ji řeknu, ze se rychle pretáčí a může spadnout. Neposlouchá a děla stejne co chce:-/ Celou dobu co je u nás mluví jen o sobě případně na malého co babička dělala a udělá a umí a koupí. Na nás nebo na malého se nezepta nikdy. Uz mi vazne leze na nervy:-/

poupe
1. bře 2016

Me tchyně totálně ignoruje, např.já mela svátek,syn hned po me,zavelela ze maji prijet, já byla v praci,dala dárky synovi a poslala našemu psovi pamlsky, me ani bla čokoláda, nic,tak už to praktikuje asi 5 let, jinak darky ji a její rodině dáváme za celou rodinu,dřív mi to nevadilo,ignorovali jsme se,ale co jsou děti větší a starší se me ptá proč mi babí nepoprala ze jsem mela taky svatek, tak to me už zamrzí.

shine2015
1. bře 2016

@saxana22 a manzel to nevidel?

kolibricek36
1. bře 2016

@saxana22 jevanečky, tak takovou bych k malému nepustila - max. když by byl na zemi. ....

betynna
1. bře 2016

Holky, tak naše tchýně dala dětem na vánoce bublifuk, pomeranče a banány a prý peníze ... ty sbalila ex a děti neměli nic :( malý měl před měsícem narozeniny a ještě tam nebyli a o tom, že má ještě vnučku už asi 5 let ani neví 😠

kika_21
3. bře 2016

@saxana22 Rodina jste vy dva a dítě, ne tchyně. V klidu popros, aby Tvůj řekl mamince , že nechceš, aby malého posazovala a krmila medem. Slušně -bez dalšího hodnocení a komentářů. Nikdy se nepostaví proti matce a nechtěj to po něm, nejde to a nemá to cenu. Je mezi mlýn. kameny. Ale domluvit by se mohl. Hodně štěstí. 😉

clarushe
3. bře 2016

Musim rict,ze ma tchyne je nejskvelejsi na svete!!! Preji at to mame taky tak 🙂

saxana22
10. bře 2016

@shine2015 Jasne ze viděl. Ten mi to řekl. On ma holt pocit, ze jeho matka musí mit zkušeností víc než ja, kdyz je starší a tak ma pocit, že ja prehanim a jsem úzkostlivá🙄

saxana22
10. bře 2016

@kolibricek36 Hm, to jde dost těžko. Co zuje boty, vytrhne mi malého a od te doby je to její miminko. Je schopna se o nej přetahovat. Tak ji ho holt na tu dobu nechám, aby byl klid. Stojím stranou, trnu a tchyně me okázale ignoruje a celou dobu u nás "se baví" jen s Kubíkem. Na me hází obličeje a kdyz se snažím navázat hovor otázkami, tak je protivna a odpovídá jako kdybych ji tím děsně otravovala:-/

saxana22
10. bře 2016

@kika_21 Dekuju🙂 Určite mu nedávám ultimáta. Myslím, ze i on musí vidět, ze některé věci co ona děla, jsou uz vazne přes čáru a nebezpečné. Asi chce mit klid, tak ji nic neřekne.

shine2015
10. bře 2016

@saxana22 holka tak ja na moji povahu bych si v klidu sedla a jasne strucne mu dala argumenty...jde o zdravi vaseho ditete a sorry ale nenechala bych to jen tak. Narovinu bych mu rekla ze ocekavam jeho podporu a ne aby sel proti me. A babe bych to rekla i za cenu ze kdyby to nerespektovala tak ji vypakuju z bytu/domu. Slusne ale jasne.

kolibricek36
10. bře 2016

@saxana22 hm, to máš těžký, a nekompenzuje tím si nějaké vlastní mindráky???
já mám tchýni, řekla bych svatou, svoje rodiče už nemám, chová se ke mě dobře, žádné problémy - asi bych jí měla koupit kytku, když to tak tady čtu ....

kika_21
10. bře 2016

@saxana22 Ano, to je pravda, oni většinou chtějí klid.Ten můj prý na snění a přemýšlení. Chlapi, no. 😉

mokro
10. bře 2016

moje druhá maminka- tchyně již nežije ,byla to hodná žena 🙂

betynna
15. bře 2016

Tak naše tchýně zas perlí ... vykládá klukům, že tatínek je zlý a opustil je a nestará se o ně .... ale náš malý se nedal a řekl jí, že taťka se o ně stará líp než mamka a bylo vymalováno 😀

zborilova1989
17. bře 2016

Tak vidím, že těch "povedených" tchýní je hodně. No já si s tou svojí taky pěkně užívám a teď když jsem těhotná mi to přijde ještě horší.

blanka94
25. bře 2016

Včera přijel mladej domu s tim, že mluvil s mámou a že vyřizuje, že máme už povinnost ji malou pujčovat, protože si kvuli nám pořídili kočárek.... že mu ho ukazovala na fotce, on nadšenej, ja v tu chvili ztuhla jako jestli si uz nedela prdel.... nevim jak to řešit, ale budu muset. počita s tim že ji malou budu hned davat na vikendy nebo ja nevim... Chci kojit, látkovat, nosit, kočárek máme vlastní.... jak se tohle řeší, já nevím, ale celou noc jsem nespala a už toho mám tak nějak dost :(

domca89
25. bře 2016

Dámy, já se snažila 3 roky. Máme 17m syna, takže rok a půl se snažím dělat vše co chce ona, aby nedělala problémy, ovšem v tuhle chvíli jejich chování došlo do takové míry, že hledáme vlastní bydlení odcházíme od nich a jen co odejdeme, ustane veškerá komunikace a kontakt.

leryl
25. bře 2016

@blanka94 Předci nemůže tchýně čekat, že jí budete dávat vnučku od malička? Nedovedu si představit, že bych dala kojence na noc jinam, natož na víkend. Bude to Vaše dítě, ne tchyně. Obě dcery byly beze mně na noc poprvé jako dvouleté. Ale každý to má jinak.

karlajasmine
25. bře 2016

@blanka94 je to tvoje dítě, nemusíš ho nikomu dávat.

kika_21
25. bře 2016

@blanka94 Má-li paní rozum, nechá toho. Nestresuj se, nemáš povinnost někam dát novorozence, ba ani kojence. Řekni jí , co cítíš a že může přijít, ale spát bude miminko doma. Pochopí to i tchyně v Africe, pochopí to i Tvoje, neboj. 😔

shenara
25. bře 2016

@blanka94 proc Ti vyrizuje takove blbosti? 🙂 Jake mas povinnosti? Nemyslela to ze srandy? Kasli na to. Mimco bude Tvoje, takze se rozhodnes jak to budes citit. Když si ho bude chtit povozit nedělala bych ji asi problémy, ale predpokladam, ze brat si na víkendy mimco urcite nemá v planu.