Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

jaanicce
7. pro 2017

@eldrag Tak u nás je nadílka v koši na prádlo a je tam teda z 90% ovoce a oříšky (podle stáří dítěte). Prostě kokos, ananas, jablíčka, mandarinky, atp plus buráky, pistácie, vlašáky a nějaký křížaly. Čokoláda jen minimálně a to spíš taková ta klasika Mikuláš a adventní kalendář, ale to zas většinou kupujeme něco trochu lepšího než polskou polevu. Já taky čuměla, k nám jezdila "tchýně" zásadně na návštěvu, když byla večeře. Vždycky, když jsem se slušně zeptala jestli bude jíst s námi, odpověděla něco ve stylu "No já ještě nejedla" nebo " No já musim na nákup", kdyby alespoň rovnou řekla "To jsi hodná, ráda si dám.." musela mi říct nějakou perlu, pak chtěla málo a třikrát si přidala 😂 Stejně neumim vařit, že ? A navíc jsem bordelář 😂 Zpětně se tomu směju, ale byly doby, když jsem s ní nedokázala ani jíst u jednoho stolu, jak protivná mi byla. Pak jsem jí začala brát jako nemocného chudáka, co si na mě děla dobře a přestala jí řešit a byla jsem v pohodě. Jen ona to nerozdýchala, že jsem jí měla na salámu..

marion2017
7. pro 2017

Nečetla jsem vše, ale myslím si, ze kdo to nezažil, tak nepochopí, jaké to je, když je tchyně nanic. Myslím, ze nejsem konfliktní člověk, ale mám svůj názor a ocenila bych, kdyby byl respektován a na vše jen neslyšela od cholerickeho tchána, ze máma vychovala tři děti a já mám držet pusu. Ony zmíněné lentilky se múzou zdát jako blbost, ale muže to byt první či poslední tečka v rámci respektování toho, co jeden říká a jak k dětem přistupuje. Ale když uz je to několikáté věc, kterou nerespektuje, tak to člověka opravdu vytaci. Škoda, s maminkou bývalého jsem si taaaak rozuměla a vím, ze ona by byla babi No.1....Maličkosti, které některé komentují, ze se přece dítě nemůže zkazit za krátkou návštěvu, jako např. To máme nerekneme u me dcery podněcuje pocit, ze je v pořádku lhát. Nebo ježdění sladkého je v pořádku a to jen maminka si vymysli, ze ne, aby ti nedala čokoládu. Nebo nabouravani sebevědomí (dcera je fakt sikovna) typu: ty ještě tohle neumíš? Mám chuť ji říct, ze ona v petasedesati zase neumí tohle a tamto.... mrzí me to, ale pak opravdu nemám zájem děti tchýni sverovat_ani tam nechteji(smutné, já jsem babičky milovala). Nemoci a vše zvladame sami s manželem a radši padni na hubu než se zbavit děti k ni, v tomto tedy nesouhlasím s @eldrag. Bohužel, to ze děti babe nacpu jako svagrova neznamená, ze si získají hezky vztah, tak, jak by to mělo byt...

eldrag
7. pro 2017

@marion2017 Nějak nechápu? Já rozhodně tchýni děti necpu násilím, navíc malou o samotě neměla a dlouho mít nebude, to nedovolím.

jaanicce
7. pro 2017

Já si z toho vzala ponaučení, že ačkoli jde o člověka, ke kterému bych měla cítit úctu, tak né vždycky to jde a neměla bych se tím pocitem "měla bych" nechat svazovat. Protože a jelikož oni na to dost hrají. Budu k ní cítit úctu, když si to zaslouží a taky se podlo toho budu chovat. V případě, že bude dělat něco co mi vadí, slušně jí to JEDNOU vysvětlím. Ve chvíli, kdy to poruší, jí OPĚT jasně vysvětlím svoje hranice a nebudu se s ní patlat. Myslím, že jsme dost staré na to, aby jsme poznaly, že na nás někdo něco zkouší a nebo že mu to jen uklouzlo.. Buďto je pochopení a respekt vzájemný, nebo to prostě nefunguje!

bekyc
7. pro 2017

Hele, vztahy tchýně-snacha sou snad vždycky složitý. Přiznávám, že už mám předem určenej antipostoj vůči všemu, co řekne. Ale snažme se! Budeme s nima muset vycházet ještě hodně dlouho. Na druhou stranu, je dobrý mít hranice. Synovi je rok a půl a tchýně pomalu začíná chápat, že sladký mu dávat nemá a párkrát na nás zkoušela citový vydírání (to sou ale zlí rodiče, že ti nedovolí sníst to a to.. chudáčku..) tak to jsem se já, dost nekonfliktní člověk ozvala, že takhle teda ne. Takže hranice jo, odsaď pocaď. ale zkuste si uvědomit, že něco možná už taky přeháníte... Zkuste bejt někdy vy ty rozumnější a udělat vstřícnej krok. A nebo to její chování aspoň přejít a ignorovat, když to jde.

dasenka888
7. pro 2017

V únoru spolu budeme s Lukášem pět let... Z toho už skoro 4 roky se snažíme otěhotnět... Nikdy jsem jeho rodičům nebyla dobrá a nejspíše nikdy nebudu... Přestože spolu bydlíme téměř celý vztah a já samozřejmě obstarávám celou domácnost... Nejhorší je asi přítele tatínek... Ten mě přestal mít rád, protože jsem přibrala a už nejsem hubená... Přibrala jsem díky hormonům , které pomáhají k početí... Jenže jeho rodině jsme ani jeden neměli tři roky odvahu říct o tom, že se pokoušíme o miminko... Protože přítele maminka je moc mamánková... Je pravda, že Lukáše měla ve 43letech a byl její vysněné dítě... Protože jí tenkrát bylo řečeno , že nemůže mít děti a ona po tří měsíční známosti otěhotněla s Lukášovo tatínkem... Maminka má potřebu nás oba o něčem poučovat. Nejhorší je , když mě poučuje , jak je špatný na pár hodin(3hodiny) nechat psa doma i přestože jste s ním strávily celý den...
Moje rodina má Lukáše ráda... Moje mamka Lukášovi asi po našem 1.ročním výročí nabídla tykání a táta také přestože jsou naši rozvedení a otce nevídám tak často. A Lukášovo rodiče ??? Oboum vykám... Mamka mi také vyká , ale otec mi tyká. Je pravda, že jeho rodiče jsou ve věku mojí babičky... A moje mamka je od nich o skoro 30 let mladší... Ale to nemění nic na tom , jak těžký život díky ním mám... S přítelem jsme se rozhodli stavět barák... Zatím jsme na tom tak, že 3/4 roku sháníme pozemek. A proč ... ? Protože cokoliv najdu , dle našich představ , tak jeho mamince se to nezdá protože.... A protože.... A počkejte si na tuhle lokalitu... Tam teď budou levnější pozemky, ale bude to až v únoru... A tak díky ním a tomu jejímu rozmlouvání domlouvání mi dochází síly... A hlavně mám pocit, že díky ní bydlet nebudeme nikdy... 😀 Jinak letos jsem měla nejlepší dovolenou ... Hlídali jsme mému strýcovi barák se psem, takže jsme tam po tu dobu hlídání fungovali a bydleli... Byla to taková pohoda, když Vám do ničeho nekecá tchýně, ale bohužel jen do dalšího dne. Kdy Lukášovi zazvonil telefon... A ona mu volala doslova kvůli hovadinám a chtěla se vykecávat... Normálně nám kazila dovolenou denně mu dvakrát volala... Po celou dobu našeho pobytu... Jednou volala kvůli tomu , že u nich v chodbě malujou, podruhé že pokládají dlažbu a vyrovnali podlahu a ona do toho šlápla a pak zase volala , protože v přízemí pokládali lino... Chápu, že je starší... Ale bez synáčka by mohla vydržet těch 10 dní... Když jinak bydlíme v paneláku o dva vchody dále a Lukáš je u ní denně protože ona stále kvůli něčemu volá... :(

vladimira_b_l
Autor odpověď smazal
Zobraz
dasenka888
7. pro 2017

@vladimira_b_l No u nás byl strop v půl dvanáctý v noci :D Kdy jsme se báli , že se něco stalo jim, ale ona měla potřebu oznámit, že v kuchyni vypadlo okno , ale že ho už nasadili... :D

bayt
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
anelamates
7. pro 2017

@vladimira_b_l A ona má ta tvje tchyně nějaké problémy? A prosila tě o jejich vyřešení? nebo jak?
Zbožnovat mě nemusíš, na to jsou jiní. A proč si nerýpnout, ne? protože občas jsou ty nářky dost legrační. A třeba zrovna ty - pokud tě tchyně neprosila o vyřešení svých potíží, nemáš jí co do života mluvit, ty by sis to taky líbit nenechala. ASi tak.
A men ty nářky na tchyně a na jejich hrůznost většinou přijdou smutné - z pohledu tchyně. protože si myslím, že si kazíte zbytečně život. nejste schopny respektovat to, že jsou zkrátka jiné - a marně je tlačíte do své formy a je zle. Ovšem když tiotéž udělá ona, tak je megera. A proto radím - odstřelit na svatbě a budete mít klid! Život je moc krátký a moc těžký a složitý na to, abych si ho ničila nějakými nesmyslnými spory.

anelamates
7. pro 2017

@odula Ono si taky ty problémy odně sednou časem. Až budou děti větší, odrostlejší, ženské víc otřískané a trošku věkem bližší věku té tchyně ( prostě už budou starší), tak zjistí, že kolikrát řešily fakt prkotiny typu tři lentilky nebo pět? A že to za to vůbec nestálo. A budou tolerantnější, i ta tchyně se trochu zpacifikuje a pak to jde. Jen to chce čas.

shine2015
7. pro 2017

@anelamates přesně. Některý tchyně jsou hrozny, o tom žádná, ale když tady čtu některé snachy, tak teda žádná hitparáda to není....
A tak či onak snažit se proste stejne musíme všichni.....pokud se nechceme donekonečna hádat a řešit každou blbost a ničit si život.....

rebe
7. pro 2017

@shine2015 Třeba se někdo snaží tak, že upustí páru postěžováním si na víceméně anonymní sociální síti, aby se pak k tchyni mohl chovat slušně a bez přehnaných emocí, to tě nenapadlo? Nebo že je jednodušší sem napsat o blbostech typu čokoládových lentilek, než se svěřovat s opravdovými nechutnostmi, které od babičky slyšely a na které je tahle síť pořád ještě anonymní málo - což?
@anelamates Tahle diskuse je pro holky, které mají potíže se svými tchyněmi a chtějí si postěžovat a vědět, že v tom nejsou samy. Že sem chodíte, aniž byste takový problém měly, je sice pořádně divné, ale je to pořád vaše věc. Ale navážet se do ostatních, co jim má a nemá připadat jako kravina a co je a není jejich vina? Proč si tedy nezaložíte vlastní diskusi o příšerných snachách? Holky stěžováním si tady nikomu neubližují, tak proč nás nenecháte na pokoji? Já za sebe můžu říct, že mezi mnou a tchyní bude pořád stejný rozdíl nejen věkový, ale i v tom, jaké chování považuji v mezilidských vztazích za normální a jaké ne.

shine2015
7. pro 2017

@rebe toto je diskuze a k diskuzi patří i jiný názor než mám třeba i já.... nebo ty nebo kdokoliv jiný.... a promin ale mě reseni typu lentilky přijde zbytečný.....nebo to když někdo řekne - nebrala jsem si tchýni ale pak chce aby ji tchyně pomohla mi přijde taky na hlavu.....
ono někdy stačí být víc tolerantní a pokud ty problémy jsou i závažnější tak se snažit vidět to i z druhé strany .... a taky i když s tím už nemůžu nic dělat a proste tchyně bude fakt kr...tak se snažit nenicit si život hádka a atd.... podle mě to podobne mysli i @anelamates....
Já jsem se dřív rozčilovala taky ale od jistě doby mi to je proste jedno.... ať si říká nebo děla co chce, podstatný je pro mě to ze já se k ni chovam slušně - už jen abych sla příkladem svým dětem, abych se mohla kdykoliv odhlédnout a měla čisté svědomí....a ať je to jak je to jednou vychovala mého muže.....a ano někdy mě štve, ale důležité je aby muž stal při ženě.... a my jsme po nikom nic nechtěli....
Já si proste nemyslím ze všechny jsou tak příšerny jak tu hodne holek popisuje, mě stačí číst jejich reakce tady když s nimi někdo nesouhlasí..... nezastavam se ani jedny strany, ale ať to je jak to je pokud to budou stále řešit dokola a neprijmou tchýni takovou jaká je nebo se nebudou snažit být k ni tolerantní nebo i ji vidět jako holt nešťastnou ženskou nebo ženskou která má taky touhu být spokojena nebo šťastná..... tak si budou ničit život svůj..... nejlepší roky jim utíkají..... místo řešení toho jak ji nepohlida nebo nedonese nákup kdyby tu energii vložila do toho ze zavolá kamosce a řekla si holt nemůže nemůže .... tak se rozčiluje atp.... přitom tchyně muže být starší je ji blbě nebo má depresi a nebo problémy v práci a nechce být nemocná neb potřebuje peníze .... já bych hned všechny tak nesoudila......

rebe
7. pro 2017

@shine2015 Nedivím se, že lidé, kteří takové peklo nikdy neprožili, mají jiný názor. Že mají pocit, že stačí trocha slušnosti nebo tolerance... Že přece kdybychom jim to normálně řekly... Že je to přece asi taky NORMÁLNÍ paní... Nedivím se, než jsem poznala, jaká umí být naše babička, myslela jsem si to taky. Taky jsem si občas o někom utvořila názor na základě pár vět, které někde utrousil. Měla jsem na to právo a máš ho i ty. Taky si ovšem myslím, že jsou situace, kdy je lepší mlčet. Třeba když jde o životy cizích lidí, o kterých skoro nic nevíš.
Taky se snažím ke své tchyni chovat slušně a vycházet s ní. Proč máš pocit, že jsi tím nějak výjimečná a že maminky v téhle diskusi to nedělají? Kdyby to nedělaly, neměly by v téhle diskusi o čem psát, protože by s babičkou dávno přerušily styky. Nesoudíš, to je fajn, ale nesnažíš se ani pochopit. A sem si holky chodí postěžovat a pro pochopení, ne diskutovat, co dělají špatně podle někoho, kdo je vůbec nezná. Máš samozřejmě právo tu diskutovat, jak se ti zlíbí, ale je to ztráta času, kterou nikomu nepomáháš.

shine2015
7. pro 2017

@rebe a odkud beres tu jistotu, ze já mam tchýni jakž takz OK? Já jsem is užila taky a to co jsem zažila by těžko někdo věřil.... i teď.... když třeba nepřeje dětem na svátek narozeniny jen občas když si zve ex partnerku manžela - my jsme 11let spolu a máme tři deti.... a vykládá ji o mě... když synovi dá na Vánoce jediný dárek a to malý kousací balonek pro psa - jsou mu 2roky..... ale proste už se tím nestresuji. Proste to neřeším, doby kdy mě vytacela jsou proste pryč. Je taková a i kdyby co by tak se nezmění.... situaci máme spoustu a fakt by to dalo na knihu.
A promiň ale tady je diskuze a mlčet nebudu... tady každý píše dobrovolně a kolikrát když tady čtu jak reagují holky viz sedíš si na vedení a nebo ještě hur.... nedělám si o nich iluze....
a ani ty a ani já bychom diskutovat nemohly protože tady jsou všechno cizi lidi.... píšeme svoje názory a zkušenosti....
To je vše....

shine2015
7. pro 2017

@rebe na svátek narozeniny jim ne zavolá neposle prani hračku čokoládu bonbóny nic ale pak když dojedeme brečí před nimi - samozřejmě si je bere stranou nebo malou narve sladkym tak až se pozvraci... když ji řeknu nedavej ji toho tolik bude Jj špatne jde za dcerou a řekne nemůžu ti dat víš maminka mi to zakázala.... nebo dva roky slibuje jak ji ušije šaty a pak jde a jen ji ukazuje komu co ušila a moje dcera říká - je ty jsou pro mě? A ona ne do těch by ses nevešla..... fakt mraky mraky mraky situaci..... navádění deti atp a já co mam se z toho zblaznit?? Kdybych to řešila stále dokola tak mě z toho klepne.... návštěvu se snažím přežít s užívat si života aniž bych doma byla vyrizena jak se zase zachovala a co udělala..... mě už to je fakt putna. V jádru není asi zla jen nestastna a proste se chová jak.....
A takových situaci je spousta ....fakt. Proste někdy ať úplně neuvěřitelných......

shine2015
7. pro 2017

Proto všem radim - chovat se slušně a ani snažit se ale jinak sk žít svůj život....říci si holt je taková jiná nebude.../ snažit se vycházet ale nenervovat se, když to nejde...a hlavně nevysirat a nedělat naschvaly....

shine2015
7. pro 2017

A ty sladkosti ji nacpe i klidně po straně ...

vladimira_b_l
Autor odpověď smazal
Zobraz
vladimira_b_l
Autor odpověď smazal
Zobraz
vladimira_b_l
Autor odpověď smazal
Zobraz
anelamates
8. pro 2017

@eldrag No a proč to těm dětem budeš říkat? Čeho tím dosáhneš? jenom toho, že to dětem bude líto. Děti nebudou nenávidět babičku za to, že to snědla, ale bude jim líto, že tam nebyly, když jim Mikuláš tzu nadílku donesl. Ale houby, o tom jsem nechtěla. Chtěla jsem jen jedno - lepší než sedět tady a naříkat nad tím, že tchyně umyla nádobí, pověsila záclony, vyprala,nenakoupila, sežrala nadílku a já nevím co ještě všechno, by možná bylo lepší si sednout a popřemýšlet o ní, ovás, o tom, proč to dělá. Třeba z vás cítí to, že ji moc nemusíte, a chce si vás získat pomocí. Nebo cítí, že ji nemusíte, je pro vás baba, a tak si říká, at si pomůžou jak umí. Baba skákat nebude. Ono je to složité, vím, a chce to hodně dobré vůle na obou stranách, na OBOU. A ne hned brát všechno jako - kritizuje, dává najevo že jsem neschopná, do všeho strkat tu negaci. Dobrá, chce pomáhat, tak si sednout i s ní, dát jí kafe a probrat, v čem by vám skutečně mohla pomoci. Najít něco, co děláte fakt třeba nerady a poprosit ji. Anebo se dohodnout, že byste rády chodily tam a tam a zda by vám v tu dobu pomohla. Dát jí najevo, že je pro vás taky důležitá a že si té pomoci budete cenit. Jsem babča, mám snachu i zetě a povím vám, jsem ráda, když mne požádají o pomoc - třeba o přišití knoflíků nebo hlídání, o cokoliv. Dokonce i věci, které jinak dělám nerada. Protože pak mám pocit, že k nim stále ještě patřím a jsem platná. Jsou to stále moje děti, i když už mají děti. Jinak fakt nevím , jak poradit. jediné, co funguje, je nadhled, tolerance a domluva. Mluvit mluvit a mluvit. Řevem a štěkáním se budete jenom naštvané, obě, a v konečném důsledku i váš chlap. Protože at je jaká chce, bude to pořád jeho máma a ani kvůli vám se jí nevzdá. Je to máma. Tak to prostě funguje.
A možná jsem smířlivá, ale holky, je advent a pro mne smutné období, kdy jsem přišla o oba rodiče a už nikdy jim nemůžu říct to co bych ráda. A je to 25 a 5 let! A přesto stále lituji.

anelamates
8. pro 2017

@vladimira_b_l NOvidíš. Já ti to řeknu jednoduše - když jsme s manželem u jeho rodičů oznámili, že se chceme vzít, reakce byla - to snad nemyslíš vážně? Sezvali celou rodinu, aby mu to rozmluvila, a to přede mnou. nakonec nasadili i pana faráře, který mu domlouval. Vzali jsme se, na svatbě nebyli, pouze sestra a jeden bratr. Když se narodily děti, nepřijeli, nenapsali nic. Ticho. Nezájem. Když jsme dojeli, nedostaly děti nikdy nic. Děti od švagrů ano - a co. Je to bezva rodina, nebudu jim přece závidět. Nikdy jim neposlali posd stromeček, ani nám, kromě pohlednice. Tchán alkoholik jako víno, všude byl, všechno znal, rouzumněl všeckému, líný jako veš. Tchyně ušlápnutá hodná ženička, která ho poslouchala na slovo. A přesto jsme tam jezdili, na můj popud, protože děti to tam milovaly a jezdí tam i ted, i když už babička s dědou nejsou. Byli to manželovi rodiče, viděl jací jsou, ale byli to rodiče a nikdy by mi neodpustil, kdybych šla proti nim. To, že mne vítal tchán do rodiny po nějakých deseti letech i možná víc slovy - no nechtěli jsme tě, no ale nejsi tak špatná, jde to - o tom ani nemluvím. proto si říkám, že znám dost a proto si myslím, že když už tu někdo ventiluje problém, můžu zkusit poradit.

anelamates
8. pro 2017

@shine2015 Ty sladkosti jsou samozřejmě špatně, pokud se z nich děcko pozvrací. Co jí dát něco, aby jim to dávala, ale dětem to neulížilo? Sušené ovoce, hrozinky, brusinky, tak něco? Anebo si pak říci - je to jedno půldne za týden, tak to přežijou? Pokud to do nich nerve denně od rána do večera, tak jo. Je to hloupé, ale je to tak.

vladimira_b_l
Autor odpověď smazal
Zobraz
anelamates
8. pro 2017

Potom nechápu, proč se tu někdo čílí, že když nemám problémovou tchyni ( a to jsem neměla), nemám sem psát. Já si fakt myslím, že se celkem dá dost věcí vyřešit v klidu. jednoduše - dát si třeba před návštěvou panáka a rady pouštět jedním uchem tam a druhým ven. Jak já počítala každý den návštěvy, kdy už pojedeme domů a budu mít klid. A přežila jsem.

eldrag
8. pro 2017

@anelamates ja k ni ale nemam negativni vztah, ani ji nesnasim, jen nechapu jeji myslenkove pochody, není to zlá ženská, ale svým chováním a zkutky ubližuje dětem , mě. O pomoc ji normalne nežadam, zkusili jsme to, ale nedopadlo dobře ani pohlidani v kocarku na 15 minut před poliklinikou. Má zdravotní omezení, která chápu a toleruji i proto jsme si ji s manželem nastěhovali takhle blizko abychom ji mohli pomáhat. Mě jde o to, že když ji slušně požádám v domě kdy jsme nemocní o malý nákup tak řekne ne. A ze ona sama rekne synovi ze pro nej ma nadilku od mikulase a druhy den ji sni... co mu ja mam rikat jineho nez ze ho babicka snedla? (ano jako debil vyženu manžela v 22:00 do globusu aby tajně koupil nového aby děti nebyly zklamané) ... sem se chodím vypsat a vyplakat protože i přes to všechno se k ni chovám slušně. Mluvila jsem s ni nekolikrat, odkyve to, ale nerozumi v cem je problem. Manžel to řešit nechce, vi jakou matku ma mě radí jen se stím smířit. To ale me nejde. Prostě ne.

shine2015
8. pro 2017

@anelamates bydli daleko vídáme se vždy na tři dny několikrát do roka - prijedeme a koblihy polite čokoládou a barevnými zrnicky už na stole - i když tvrdé 😉 Starší dceru musíme hlídat s vahou ona to ví a ona o ni i vykládá ze je silná hodne atd všude ale když dojedeme tak je CPE bonbóny čokolády sušenky perníčky koblihy ..i to sušené ovoce .. jedno jídlo za tři dny nebylo sladké.... nekecam. Dcera jídlo miluje jako já akorát váží hodne na svůj vek a doma máme sladkosti ale ne moc..neupiram ji ale když už tak dopoledne a ne na noc a v rozumném množství.....musíme ji hlídat.
Ale já se s tchýni nehádám - to nemá cenu. Dceri před ni řeknu ať je opatrná ze ji minule bylo špatne a to několikrát ji připomenu a pak je to na ni...mamce jsem to řekla a ona mě odbyla nebo pak vykládá dceri stranou nesmysly...
To samé jako s téma satama..nebo co předvedla na svatbě naši.......ale já se tím už netrápím. Proste to nemá smysl ničit sk život. I proto jsem řádila holkam tady chovat se slušně ať moje deti vidí ze mají inteligentní mamu a ať se za sebe nemusím stydět...

vladimira_b_l
Autor odpověď smazal
Zobraz