Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

knobloska
1. črc 2009

Blandik tak s hračkama problém nemáme. Vždycky shání něco od českých výrobců a nezávadné. Hlavně dřevěný hračky. I oblečení kupuje pěkný. Je fakt hodná, já nevim, co teď takhle blbne.

sklenicka24
1. črc 2009

Klabo: no to se ti nedivím. Já bych jí tam taky poslala. Já jsem dělala to samé, myslím s tím jídlem. Proč oni pořád předhazují ty jejich hlášky... on jedlo tohle ona zase tohle a proč on ne????

Ach můůůůůůůůůj bože 😝 😝 😝 😝

Blandi: to víš že jo, jen se vypiš. Je to někdy lepší, než někomu nadávat 😀 😀 😀 😀
K nám také nechodí, a teď, co jsme přestali chodit do školky, tak už ani nemává 😀 😀 😀 😀 Ale počítám s tím, že se určitě objeví. Včera jsem měla dobrou vůli, tak jsem navrhla, jestli se tam půjdeme podívat, naštěstí začalo hřmít a my neměli slídu, tak jsme valili domů... a hádejte co??? Kousek od našeho baráku se to vybarvilo a začalo svítit sluníčko, no jestli tohle není osud 😀 😀 😀 😀 😀 😀
JInak se nemáš čeho bát, ty brouky zameť pod postel. Vše bude ok 😵 😵 😵

blandik
1. črc 2009

Tak k nám už opět chodí - chjo. Dneska tam byl manžel a už chce jít zitra vozit (asi potřetí od jeho narození). Sice se těíšm, že budu mít volno, ale trošku mě mrazí, nesmím si prostě představovat tu ho'dku, co stráví spolu venku. A ještě mě v telefonu upozornila, že ale chce jít vozit... (tím myslela ne k nám si pohrát - já ji tak většinou spacifikuji, že nakonec vozit nejde). A taky nakousla, že by v pátek zase šla, ale to se prý domluvíme - už slyšela, jak se nadechuji...fakt nevím, ale já s tím mám opravdu problém jí ho svěřit. Musím vymyslet nějaký program na pátek.

whoknows
1. črc 2009

Ahoj,
takže další uplně blbej naschvál od tchánovců. O víkendu česali na zahradě třešně. Mám je ráda, ale sním jich max 10 a ani jsem na ně neměla moc chuť, manžel už od nich nic nechce delší dobu, protože se to vždycky vyhodí. Jejich velké oči a poznámka "to nějak sníte" už u nás neprojde. Takže se manžel se svým otcem po telefonu skoro pohádal, že je prostě neche a že kvůli těch třešním na chatu 30 kilometrů nepojedeme. Pak volali ještě několikrát, jestli jsme si to nerozmysleli, ale nerozmysleli.
Jenže zrovna nám účetní (jejich účetní, která nám také počítá daně) už vypočítala kolik budeme platit a nechala papíry u nich. Manžel řekl, jestli nám to nemůžou poslat po švagrovi, který bydlí kousek od nás a vidíme se skoro každý den. A oni na to že ne, že si pro to musíme přijet! Že vůbec neví, jestli se s ním uvidí (pracují se švagrem v jedné firmě a vidí se každý den) a že určitě budou mít moc práce a že si na to nevzpomenou atd atd. Takže kvůli tomu, že jsme nechtěli ty pitomý třešně, tak tchán začal dělat takovýhle naschvály. Takže si pro ty papíry musíme přijet osobně.
No tak jsem se tam teda další den vypravila sama, protože manžel byl v práci. A tchýně mi najednou do ruky strčila obrovskej koš s třešněma, že se manža s nima domluvil že si je vezmeme. Taková blbost!!! Bože mě to tak na.ralo! Řekla jsem, že je jíst nebudu, protože po těch několika telefoních hovorech o třešních mě vážně veškerá chuť přešla.
Třešně jsem samozřejmě dneska vyhodila, protože 5 kilo jsme fakt nesnědli. O víkendu máme jet k nim na chatu, tak jsem zvědavá co zase bude.

whoknows
1. črc 2009

Bože pitomý třešně, že mě od nich taková hovadina vůbec ještě překvapuje 😀

sklenicka24
1. črc 2009

Blandik, já jsem stejná. Taky se mi nechce ho půjčovat. Naštěstí tu nebyla.

who: ty jo, no to by mě seklo. Tedy já byvh je tam asi nechala. Když řekl ne, tak ne. V§bec se ti nedivím, že jsi naštvaná.

whoknows
1. črc 2009

třešně vem čert, ale jde o to, že se snaží nás takhle manipulovat. bojím se (tedy skoro jistě to vím), že se budou snažit nás manipulovat i až se nám narodí miminko. už teď to zkouší. strašně nám mluví do výběru jména, nic se jim nelíbí, všechno co se líbí nám je podle nich příliš extravagantní nebo se to nehodí k přijímení. chtěli by nejradši, aby to bylo podle nich. protože oni už mají ty "životní zkušenosti".

blandik
1. črc 2009

U nás je to taky tak - tchýně strašně ráda vaří - musí mít nějaké maxi hrnce. Pořád nám kdysi cpala ešusy. Už jsme to několikrát odmítli, že prostě ne a ona si vždycky našla cestičku. Většinou tvrdí, že toho moc navařila a že to oni nesní - a pak nám dá porce pro nás oba tak na tři dny (a to nejíme jako vrabci). To se vždycky zeptá mě, že bude něco vařit a jestli nechcem. Já že ne. Pak slyším jak volá manželovi a zase se ptá. Pak se zeptá ještě tak dvakrát a my to všechno negujem. Nakonec nám to prostě donese domů. Ale to už se s ní skoro hádám, že se nám to pak kazí...což je pravda... ona strašně moc koření a vaří samé omáčky... jednou u nás vařila guláš - ta tam dala celou palici česnku a koření tolik, že by mi to stačilo na 4 takové guláše /mé máně asi tak na 10). A to si nedělám srandu.

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sklenicka24
3. črc 2009

ahoooooooj ženy

no tomu nebudete věřit. My jsme dnes šli zaplatit školku. A poněvadž je tam tchýně kuchařkou, tak jí nešlo nepřehlédnout. 😠 😠 😠 😠 NO ale k tématu. Domluvila si s Daníkem, že dnes pojedou mašinou(jezdí nám tu úzkokolejka), a on že jo. Když ho tam manža vedl, tak prý ječel... ale pak odešli a prý to bylo v pohodě. Je půl sedmé a oni přijdou s tím, že tam chce Daník spát. No jáááááááááááá byla v šokůůůůůůůůůůůůůůůůůůů. Bylo mi to trochu líto. Na jednou jsem mu nechyběla, už mě zase nepotřebuje...... ach jooooooooooo. Takže si sbalil batůžek, dal mi jednu symbolickou a už čekal na schodek, až se rozloučí babi také s Vojtíškem. To je co????

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sklenicka24
3. črc 2009

JJ asi jo. Ale mě by spíš zajímalo, čím ho asi tak navnadila 😀 😀 😀 Protože, ruku na srdce, my máme pěkného vyčůůůůůůůůůůránka 😉

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hancas
4. črc 2009

whoki----to přesně bylo u nás výběr jmen,typ kočárku a že je vše zbytečné,proč tak drahé plínky proč tolik kosmetiky...prostě pořád nám do toho kydala a kydala.Ze začátku jsem se jí bála ale ted už se fakt nenechám děti jsou naše já je porodila a s mm zplodila 😀 a tak i mi je budeme vychovávat.pak začala že už v půl roce nosí teplákovky adidas a že je zvědavá v čem budou chodit až budou velicí...tak jsem jí řekla že se nám to prostě líbí tak to budou nosit a ona že nám do toho nechce kecat 😀 ale že je zbytečné aby to nosili.V tu chvíli by se ve mě krve nedořezal prej nechce kecat!!!!!a přitom nám na to n edala ani korunu to je nejhorší.Takže to teprve začne až se to narodí to mi málem mluvila i do toho jak mám prožít den co mám a nemám....

dagina
4. črc 2009

Ahojky, po delší době nakukuji a koukám zase nové příspěvky..., ono to hadí plemeno prostě pokoj nedá 😠 .

Asanaa, to je moje noční můra, že by Lůca měla někdy spát u tchánovců 😖 , jsi dobrá, že to povolíš, ale když malý chtěl, co se dá dělat 😒. Zatím si to vůbec nedovedu představit.

Hancas, přesně, moje tchyně by chtěla, aby snad až do nástupu do školy chodila Lůca v dupačkách 😠 .

Holky, zítra máme mít debatu u tchánovců skrz to jejich chování mezi 4ma očima, to bude terno 😒 . Ruku na srdce, mě moc mrzí, že nemáme normální vztah, jet k nim v klidu třeba na celý den na zahradu, bavit se normálně, a né pořád čekat jakou perlu zase tchyně vypustí z pusy a nebo ji hlídat aby malou neposazovala...., mimo jiné... .
Oni si myslí, že jsou mistři světa a vůbec je nenapadne, že chyba spíše na jejich straně. No jsem na to zvědavá 😒. Nevím, zda to má vůbec cenu s něma rozebírat, to je jak hrách na zeď házet. 😝

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dagina
4. črc 2009

Asanaa, sorry, to byl Skleničky Daneček, ten se třese na babičku 😅 .

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hancas
5. črc 2009

dagi.....držím palečky,hlavně měj pevné nervy a pak dej vědět já taky dnes uvidám tchánovce už ted mám nervy.pá

sklenicka24
7. črc 2009

Ahoj holllky

to byl tedy víkend. Tak jsme si v sobotu jeli pro Daníka k babi. Hned co jsem vylezla z auta, tak jsem se chytla s tchánem. Prý co ho taháme domů, když oni s ním chtěli jet odpol pryč. Ty vole, tak jsem mu řekla, že vím, co by tam dělal a proč ho bulíkují... no nic, ve vnitř to ve mě stále bublalo. Daník souhlasil, že půjde domů, tak jsme ho sbalili a ta p...............................................a začala s tím, že oni tedy pojedou do lese na houby a borůůůůvky.... no hádejte co malje, já chci taky a já domu nejdu....a začal dupat a vztekat se. Hele do mě vjel takový vztek, že říkám, tak si ho tu nechte, ale příště se laskavě zeptejte, jestli nemáme něco v plánu a když ho chtějí na celý víkend, tak to mají říct do předu. My jsme měli jet v sobotu na návštěvu, to víte, že mě přešla chuť, bez malého si to nedovedu představit a ani užít.... no ona na mě koukala jako puk. FAkt mě sere, že se nazajímají o to, jestli my nemáme něco v plánu, berou to prostě jako automatiku. Oni se neptají, prostě jen oznamují a ty se prostě poser. NO sedli jsme do auta, s manžou jsme se tak pohádali, že jsem myslela, že ho fakt vyhodím....... na konec se sebral a pro Daníka došel pěšky. Prý abych měla klid, debil jeden. 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 A oni mu prý řekli, že se to dalo ode mne čekat

Pak ho přivedl a povídá, neboj, ty tvý scény jsem nepopisoval. NO já mít kudlu, tak je po něm fakt.

Ale závěr se povedl, odkryli jsme bazén, vyndali Vojtíkovi starý kočárek a byli celý den na zahradě. Super jako rodina, prostě klídeček. Večer jsme si udělali ohýnek, upekli buřty......... fakt paráda

v neděli jsme jeli na slíbený výlet.... tam to bylo taky fajn.

Včera jsem šla s malým na výlet, zmohli jsme jako prase, a hádejte, kam jsme se museli utíkat schovat........... ke tchýni. No nálada mizerná... ale co jsem měla dělat. Byla jsem mokrá až na p.... Normálně tchán byl v poho, ale ono se tvářila jako citron. No já nechápu, proč zrovna já jí musím mít tady...

sklenicka24
7. črc 2009

Dag: budu držet pěstičky, aby jsi vydržela do toho svého 😉 😉 😉 😉

dagina
8. črc 2009

Ahoj holky,
Sklenička, tak to je teda nářez, ale zmákla jsi to dobře. Jak jsou starý tak jsou blbý..., takhle snížují tvou autoritu..., když řekneš, že se jede domů, tak to mají respektovat a podporovat. Na mě jdou mrákoty, jelikož takhle je stavěná i naše tchyně 😠 . Jinak manža také mohl víc podpořit....

U nás se nakonec nic nekonalo 😒 . Den předtím manža mluvil po tel. s tátou..., ten se ptal, ať přijedeme na noc atd, tak mu manža říkal, že to není možný a vysvětlil mu proč....., byl to asi půl hodinový hovor, řvali na sebe jak koně.
V neděli jsme tedy jeli na návštěvu a ani nerejsnili, sice úplně v poho to nebylo, ale to bych chtěla asi moc.
Nejhorší je, že svagrovka není o moc lepší. Nad malou mává s chrastítkem jak kdyby byla Lůca novorozenec, tak jí řeknu, ať ji to klidně podá, že si s tím malá poradí, takhle že je neklidná, když se na to má jenom dívat. Tchyně hned odpověděla za ni, že neví, že Lůcinka táááákhle velkou hračku udrží sama a švagrovka se div nerozbulila 😖 (ona bulí kvůli všemu - je jí 28 let). Za hodinu opět vidím, jak nad malou mává s hračkou, Lucinka třepe ručičkama jak o život, ji vůbec nenapadne, že jí to má podat. Prostě rodinka k pohledání. 😠

Kdysi jsem nevěřila jednomu kolegovi, který říkal, že když si beru manžela, tak si ho beru i s jeho rodinou..., a ona to je pravda. kdyžby to byla rodina normální, tak to beru, ale tohle... 😠 😠 😠 , panovační sobci!!!! 😝

Já bych zase střílela!!!

damin
8. črc 2009

Já, když vidím, že by tchánovci chtěli, aby u nich syn spal - tak to zahraju do stracena. A pak doma syna navedu, že pojedeme k mojí máme, jestli si sám zbalí kufřík, že tam může spát. A když ho pak chtějí tchánovci, žek řeknu, že tenhle týden už spal jinde,až zase příště. Musí jim stačit, že ho mají občas přes den.

sarinkam
8. črc 2009

UUf, tak jsem po několika měsících byla u tchánovcu na navštevě, a to jsem ale schytala, jsem 14 dni nezamestana, ale kluk pujde do skolky az v zari a ted si obe deti vzala na tyden moje mama. A ja jsem měla naplanovanou takovou strestenou akci, dalkovy pochod na 103 km se psama, bylo to 500km jizdy autem dohromady, vydaje za ubytovani,beznin, znate to ne, a oni spustili, že ted v dobe krize se nehodi abych si taklhe bez prace vyhazovala z kopytka, kolik že to stalo, ze jsem mela radsi trhat boruvky na brigade, no des, a pritom jsme od nich nedostali ani korunu, a vubec, že se pro vdanou ženu nehodi aby jezdila nekam sama, no ale manza dalkovym pochodum neholduje, tak jsme se v pohode domluvili, jak to provedem,
Vite co me na tom s..e nejvic? ze kdyby to bylo opacne, tak se rekne, no chlap, musi mit nejakou zabavu, bud rada, za ti nechodi do hospody.

zvlastni je, ze to nejhur nese tchyne, tchan jen drobet bruci..

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dagina
8. črc 2009

Sari 😅 , taky dobrá fůrie. A vy se vidíte jen jednou za několik měsíců??? To bych brala.

Blandík, a co že si vzpomněla na vození 😕 ?? Pro mě je docela lepší když povozí, než aby si s malou hráli doma, ty jejich hry a vtípky jsou trochu mimo. Ale oni když vozí, tak si pak i chvíli hrají, pokud se tomu hraní dá nazvat, tahají Lůcu jak pytel brambor, vždycky rostu 😖 .

sklenicka24
8. črc 2009

Sari: no tak to bych jim dala, ať si hlídají vlastní finance a né ty vaše.

Damin: tak to já mu zase nebráním, když tam chce, tak ať jde,ale né víc jak na jednu noc. Kolikrát jsem jí říkala, že ho chci ráno dovést, ale ona na to, ale ono se mu nchce..... fakt ho strašně bulíkují.... Před návštěvou hraje divadélko, jaká je ona strašně hodná babi.................. JJ, jeho bych taky nejraději někdy kopla do prdele, ale zase když to tak vezmu, tak lepšího chlapa bych opravdu nenašla. V tomhle je jinej, jsou to jeho rodiče, jo taky občas vezme na vědomí, co říkám proti nim, a řekne, že je to pravda, ale??? No to ale tam prostě je.

whoknows
8. črc 2009

Ahoj,
takže jsme byli o víkendu na chatě. Slavili jsme narozeniny a tchýně se opět nezapoměla několikrát zmínit, že nechce abych měla chlapečka. Kluky prý "neberem" a když budu mít kluka tak ho utopí v řece nebo ho vymění za jiné dítě apod. Asi si připadá hrozně vtipná s tímhle svým radikálním názorem (chápu že to má z toho, že sama nezvládla dost dobře výchovu svých dvou zlobivých a hyperaktivních synů), ale není to vůbec její věc jestli budu mít chlapečka nebo holčičku. Bože já bych si snad přála, aby to fakt byl kluk abych jí teda mohla říct, že kluka nechtěla, tak jí ho přece nebudu půjčovat na hlídání apod. Ta mě zase naštvala! 😖

whoknows
8. črc 2009

A když to tak vezmu, tak tchán je celkem v pohodě chlapík, je mnohem mladší duchem, jen je to takovej submisák a podpantoflák, že ona má nakonec stejně poslední slovo 😒 jestli se tohle nakonec stane ze všech chlapů ...😖

damin
8. črc 2009

sklenicka24 - to já mu nebráním, aby k nim chodil. Ale spát u nich zrovna nemusí. Bydlíme přes plot, tak ho vidí, kdy chtějí. On stejně chce u nich být jen, když jsou tam ještě jeho sestřenice. Minule jí syn něco řekl - jí se to dotklo - začala bulet a samozřejmě jsem syna naočkovala já, špatná jsem já. Přitom si to syn vymyslel. Ale ona z toho udělala zase scénu.