Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sklenicka24
8. črc 2009

who: no to je ale k............s velkým K. to fakt nechápu, jak může být takhle bezcharakterní. TEdy sranda odsaď podsaď. Bych jí nakopala tu její p......

Ty máš být v klidu a v pohodě a né tohle. Když si to tak vezmu kolem a kolem, tak moje se taky nijak zvlášť netěšila.... pořád také chtěla holčičku akdyž jsme jí řekli, že to bude mužský,t ak se tvářila jako šťovík. Já jsem sice byla také dost zklamaná, ale teĎ bych opravdu neměnila. 😀 😀 😀 😀 😀

mircka
8. črc 2009

whoknows: to je fakt masakr. Dovolit si říct něco takovýho. 🙄 😲 No měla bys jí poslat fakt někam...
I když se bohužel občas takový "inteligenti" najdou. Např. pro svou babičku jsem byla méněcenná jen proto, že nemám camprlíka mezi nohama. Těžce prosazovala mého bratra. 😖 A co se týče hodně blbých keců, tak kamarádce, která právě potratila, řekla její tchýně, že je to boží trest za to, že nechodí do kostela. 🙄 🙄

dagina
8. črc 2009

Who: a copak jsi ji na to řekla?? Fakt to je pííí-a, pro tu fůrii snad není důležitější, aby bylo mimčo zdravé, než jakého je pohlaví?!

Mě už z té baby jdou mrákoty jen na ní pomyslím 😝 , no vlastně né jenom z ní 😖 ...

Asanaa, ty budeš za chvíli rodit 😉

pepibubu
9. črc 2009

Who - za poznámku o utopení bych jí nesvěřila ani kluka, ani holku.... A jak se na to tvářil manžel?

whoknows
9. črc 2009

Manžel mi pořád tvrdí že ona to tak nemyslí, že musím vidět za to co říká, ale mě je to jedno. Včera jsem s ním na toto téma vedla dlouhý rozhovor, třeba když s ní manža měl asi v 19 letech nějakej problém, ona mu řekla že by bylo lepší aby někde chcíp. Prý to tak tehdy taky nemyslela. Ona je prostě fakt labilní...někdy přehnaně přecitlivělá, jindy zase příliš tvrdá za každou cenu.
Každopádně si myslím že je dost stará na to aby rozpoznala co je "vtipný" a vhodný říkat a co ne. Takže ať se vyjadřuje jak chce, ale pak ať se nediví že ho prostě hlídat nebude (samozřejmě pak budu ta špatná já...).

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pepibubu
9. črc 2009

Who - no... manžela na jednu stranu chápu, je na to odjakživa zvyklej a jinou mámu prostě nezná... Ale Ty si musíš vymezit hranice, aby věděla, co si k tobě může dovolit a co už je za hranicí. A že budeš za tu špatnou? No budeš, s tím počítej, ale za ten klid ti to stojí... A manželovi pak vysvětli, že na co je on od ní celoživotně zvyklej a bere to za normál, tak ty to tak prostě nebereš a nemáš důvod brát 🙂 Přeju hodně sil.

hancas
9. črc 2009

who----tohle kdyby někdo řekl o mých dětech tak se buu hodně moc rozhodovat jestli s ní jěšě promluvím,není snad jedno co se narodi,ale hlavně at je ok,asi ne pro mou tchýni to taky nebylo dobré chtěla prostě jedno vnouče a ne hned dvojčata prostě od té doby nám do všechno kecá a děti jí nepůjčuji už jen z toho důvodu že i když jsme na návštěve tak se prostě o ně neumí postarat a to chce abych jí je půjčovala.Nikdy mm na to nic neříká řekl jí že chce mít klid v rodině a že když já nechcu tak prostě ne.Je to na tobě ale za tohle bych jí opravdu něco řekla a nenechala se tak napadat a gor ne to miminko,které jěště není na světě a které má babičku na hovínko ☹

dagina
9. črc 2009

Ahojky, Asanna, aspoň ti tchyně přijde povozit 😉 . Máš dobrý rozestup mezi klukama. 😉

Stářím asi měkne a blbne mozek, jinak si to nedovedu vysvětlit. Se zase blíží víkend a na mě jdou mrákoty. 😒

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
andyalukasek2008
10. črc 2009

Ahoj holky, zatím jsem k tomuto tématu nikdy nic nepsala, ale pravidelně Vás čtu 🙂... Mám též problémy s tchýní, hodně se to zhoršilo, ale jelikož si vždycky přečtu, že to skoro samé trápí i Vás, nějak mě to uklidní i bez psaní. Mám ročního chlapečka, a nevím, buď jsem se změnila i já, od té doby co máme Lukinka, je to s tchýní někdy na prdlačku, neb máme prostě odlišné názory na spostu věcí a nedokáže našeho syna úplně tolerovat, jeho potřeby a tak, že on se nebude podřizovat všem, ale musí to udělat ostatní malému děcku.

Ale proč píši...

whoknows: protože to, co jsi napsala mne už zvedlo ze židle. Jak si to tchýně Tvá může dovolit? Řeknu Ti, že s dnešním rozumem co mám a nebojácností se ohradit a bránit svou rodinu zuby nehty (to mě chytlo po porodu, do té doby jsem byla srágora 🙂 ) bych tchýni poslala někam, rovnou jí něco řekla od plic, poslala ji do ... a skončila s ní. Aby mi někdo říkal, že utopit mé dítě??? 😕 😔 Co si vůbec myslí? Normálně bych s ní skončila... Manžel by to musel pochopit, neb bych mu nadhodila, co by dělal on, kdyby to říkala má máma? A hlavně, bych jí jej nepůjčila... Držím pěsti a hodně sil... Holky, my musíme být jiné tchýně, nemůžeme přeci být jednou stejné ☹ ...

dagina
10. črc 2009

As, však ti to bodne, když občas povozí, a s kecama si umíš poradit, né??? Mě teď hrozně mrzí, že jsem hned od začátku tchyni neuzemnila, vždyť by na tom nic nebylo..., nevím proč 😖 , teď je to moc přitažené za vlasy.
Za chvíli přijedou machři vozit 😒 , ani se mě ji nechce dneska půjčovat 😖 .

Andy, moji tchyni také přeskočil mozek a po narození malé, předtím to docela šlo, a nebo člověk nebyl tak vytížený a nějaký ten kec snáze přehlídl..., ale teď, když jsme 24 hodin denně vytížené s mimčem, tak na nějaké pruďárny není nálada 😅 .

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rioko
10. črc 2009

holky můžu se přidat? já mám šílenou tchýni i tchána a navíc u nic bydlíme - zatím. Dům ale je blbě postavený, máme sice svoji domácnost ale společný vchod, pak dolní chodbu - kde bydlíme my, takže kolem nás chodí a tchýně absolutně nic neříká soukromí, leze mi sem furt a i když tu nejsem tak šmejdí. Pořád říká že chce abysme tu žili jako dohromady jedna rodina a nechápe, že já s ní a tchánem žít dohromady nechci 😠 tchán je zase hrozně zlý člověk, všem rozkazuje a každý se ho bojí a leze mu do zadku - kromě mě, já se mu vyhýbám a to si pak zase stěžuje tchýni a ta mi to pak chodí říkat...
Vojtíška by chtěla pořád ňuňat ale já jí ho moc nepůjčuji, protože na procházku bych jí ho půjčila a to ho vzala asi 3 x na začátku protože se chtěla pochlubit sousedkám a tím to zkončilo, jen mi leze furt sem a šišle na něho. Navíc se mi snaží furt blbě radit - třeba i jak mám žehlit a podobně, fakt baba. Manžela i mě bere jako malé děcka - a to mě je 32 a m. 36, ale podle ní asi nic neumíme. Teď navíc cvičíme vojtovku a teda ty řeči jak to Vojtík nepotřebuje a podoně, že ho trápím, stepuje furt za dveřma - jsem jí zakázala tam lézt když cvičím.
No ale trápení snad brzy zkončí, dokopala jsem konečně m. k tomu, že jsme si do srpna našli pronájem bytu v Brně. On tady taky nechtěl zůstat, protože oni mu na víkendy a podobně plánují práci a organizují čas, pořád mají i k němu nějaké připomínky, ale na druhou stranu by je nenapadlo, že se odstěhujeme - hned na první návštěvě tady mi bylo od tchýně řečeno, že si nepřeje aby se ., někdy odstěhoval. Tak teď hledáme odvahu jim to říct, protože to bude pořádně dusno. Tchán nám sem zakáže asi jezdit, mě nebude chtít vidět už nikdy - což mě nevadí a budou mě oba nesnášet, protože to je moje vina. No bude to drsné než se odstěhujeme, ale holky ani nevíte jak moc se na to těším

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rioko
10. črc 2009

no právě nám trochu dělá problém termín, protože pronájem máme od 1.8 ale to jsme měli jet do 10.8 na dovolenou, tak ji posuneme a přestěhujeme se toho 1-2.8 abysme se sem už nevraceli z dovolené. A musíme to říct dřív protože bude hodně balení, s Vojtou po chvilkách a tajně to fakt nejde, ona sem stejně furt poleze - bude to síla, on už plánuje s kým bude Vojtík chodit tady do školky a podobně, fakt to bude pro ně šok, ale hlavně nebude chápat co nám tak vadí

sklenicka24
10. črc 2009

ahooooooooooooooj kočky

rio: no tak to by mě švihlo. Já bych jí asi musela zabít, jenže ono je to těžké viď?? Poslouchat řeči typu můžete nám být vděční, máte kde bydlet bla bla bla............. ať už jste pryč. Fakt vám to přeji. Budeš mít klid na Vojtíška(my ho máme také 😀 😀 😀 )a hlavně budete mít klid jeden pro druhého. Tohle opravdu nedělá dobrotu. Ze začátku to bude určitě zlé, budou házet klacky pod nohy, brblat, pomlouvat a přemlouvat.l..... ale přejde je to. A nebo, jak píšeš, nebudou tě chtít vidět. tím líp. budeš mít do konce života klid 😅 😅 😅 😅 Každopádně ti držím pěstičky, abyste to přežili v pořádku

Asa: to je super, to tu budeme mít miminko, jj, když já rodila nedávno... a ono už mu budou 3 měsíce. No jo, letí to.

Ty jo, jsem dnes nějaká nostalgická......... to budou asi nervíky na pochodu.Dnes mi řve jedno dítě přes to druhé.

Tak se držte kočky a pááááááááá

kveta
10. črc 2009

Rioko, co keby ste zaplatili svokrovcom vikendovy pobyt mimo dobu a za ten cas sa vystahovali??? 😉

whoknows
10. črc 2009

rioko, taky si myslím, že je důležité jim to co nejdýl neříkat. budou ze začátku asi naštvaný a třeba s váma nebudou chtít mluvit, ale z dlouhodobýho hlediska to vašemu vzájemnému vztahu jen prospěje. stejně tak to prospěje tvému vztahu s manželem a malým. jste dospělí a máte právo na vlastní rodinné prostředí a soukromí a ne mít pocit jako "na návštěvě. A jestli vám tam tchán zakáže jezdit, tak je to vůl a vyprdněte se na něj.
Jinak přeju hodně sil ke stěhování, my se stěhovali před měsícem a byl to záhul 🙂

rioko
10. črc 2009

Holky díky za reakce, je to fajn se vykecat, mě to štve celou dobu co tu bydlíme - asi 3 roky a je fakt, že to často mezi mnou a m. skřípe právě k vůli tomu - vadí mi, že si nárokují jeho volný čas který by měl věnovat mě a Vojtovi, ale on se nechce s nimi hádat tak vyhoví. A co mě vytočilo úplně bylo, když jsem před týdenm asi vyslechla tchýni - ona o tom nevěděla, jak si stěžuje cizím lidem, kteří si přijeli pro med, jak je pro m. nejdůležitější Vojta, že přijede a jde hned za ním a já že jí nepomůžu na zahradě - já od ní ani nic ze zahrady nechci a nesnáším to, tak to dělat nebudu, ale ona by chtěla aby bylo všechno podle ní. I nám chtěla organizovat kde bude kočár a podobně a je pak strašně uražená, když si to udělám podle svého. Teď jedeme do Zlína na křtiny - mám tam rodinu a to ona je taky naštvaná, protože mu plánovala křtiny tady u katoliků ve Křtinách a brala to jako samozřejmost, ale já jsem evangelička a domluvili jsme se s m. že ho pokřtí fařář který křtil ve Zlíně mě - tak oni uražení nepojedou, ale to mě vůůůůůůůůůůůůůůůůbec nevadí

sklenicka24
11. črc 2009

Rio: tak to je jako u nás. Oni pokřtění nejsou, tak proč by měly být i mé děti že?? Já křtěná jsem. Sice jsem takový věřící nevěřící, mám chaos v evang. a katolí.... nevím, o co tam jde, ale děti jsem pokřtěné mít chtěla. Už kvůli tomu, že mohou mít jednou obřad v kostele. No, ale abbych řekla poentu. Taky nikam nejeli. A jsem za to ráda. Teď budeme křít Vojtíka, chci za kmotru m. sestřenku ze slovače a věřím, že to už pojedou, přece si neudělají ostudu před vlastní rodinou.... Acho jo, asi jim stejně něco řeknu

dagina
11. črc 2009

ahojky, Rioko, tak to je dobrý masakr, uff, už aby jste byli ve svým. Si říkám, zda je vůbec možné přežít bydlení u tchánovců, když je malé mimčo, vím to podle sebe, člověk potřebuje svůj klid a pohodu, a ne se pořád ohlížet, zda ti baba vleze do bytu.... , žádný klid. Kdypak bude ten byt??? Ona ví jako líp jak mudr zda malý potřebuje Vojtkovku či né?! Jen to čtu a už se mi otvírá kudla v kapse.

Asanaa, tak to mě vůbec nedocvaklo, no jo, baby většinou dělají rozdíly 😖 .

Včera přišli tedy povozit, a malá jako na potvoru spala jak dudek, normálně v tuhle dobu nespává..., tchyně zase machrovala a tchán byl také na zabití...., už mě to s něma nebaví, nejraději bych je vyměnila 😝 .

sklenicka24
11. črc 2009

HOlky pomoc, prý mi jdou na návštěvu 😖 😖 😖 😖 😖 😖 😖

mám dnes narozky, tak mi prý jdou popřát, ach jooooooooooooooooooooooooooooooooooooo, bych se bez toho asi obešla. 😉

blandik
11. črc 2009

Rioko - napadla mě docela šílená věc - přesně jak to udělala moje kamarádka -vyčíhla dobu, kdy nebyli její rodiče doma (bydleji v jiným bytě, ve stejném vchodě) a objednala stěhováky a odstěhovala se z bytu. Co takhle to udělat takto a tchánům nic neříkat? To by čučeli jako péra. Probůh - je to váš život - a ne tchánů. Někdy mám pocit, že čím víc je to radikální - tak se aspoň dá něco říct a ukončit stýkání se tchánovci. U nás to je takové nijaké - tchýně me se.e, ale zase to není až tak vyšinutá baba, že bych ji mohla na tvrdo postlat do..jen mě pořád buzeruje tím, že malého chce vozit a já si připadám, že se to děje proti mé vůli - byla bych nejraději, kdyby se vůbec nezapojovala do naší výchovy a chodila jen k nám si s ním pohrát - to bych ji měla na očích. Úplně se děsím až začne malý chodit a ona ho bude chtít vzít ven na ulici - nevím jak to utnout, když te'd občas vozí a pak bych jí to zatrhla? máte s tím někdo nějakou zkušenost? Dost tady čtu, že "nepůjčujete děti" do tří, čtyř let nikomu ven a to bych si přála (tedy svou mámu snesu - ta je ztělesněná opatrnost).

A Whoknows - to je síla - ta tvoje tchýně - myslím, že potřebuje dostat dost na čumák - já bych jí asi začala říkat, co si myslím o tom, co říká - třeba s tím utopením - já bych ji asi řekla, jestli je normální a prostě bych vstala a řekla manželovi, že jdeme pryč a odkráčela bych...Ona je tak extrémní, že to vyžaduje extrémní reakce a po dobu těhotenství bych jí už nechtěla vidět - a´t se bába chytne za nos a nebudeš muset řešit půjčování po porodu - ten kec s utopením bych jí neodpustila.

blandik
11. črc 2009

A whoknows - jak manžel říká, že ona to tak nemyslí - to je možné, ale to neznamená, že to ty musíš akceptovat. To by si každý mohl hlásat cokoliv a urážet a ubližovat kohokoliv a pokud to tak někdo dělá - pak to není normání = tudíž není to osoba hodná svěření děti. Někdy lidi zacházejí do krajností právě proto, že to okoli akceptuje a oni posouvají ty hranice víc a víc do extrému.

Skleničko - držím pěsti, a't to máš rychle za sebou.

luucia
12. črc 2009

Ahoj kočky, tak jsme zpět z dovolený a koukám, že se tady nic nezměnilo 😀 tchýně jsou pořád stejný 😀 Ta naše má dneska přijít 😠 😠 😠

Před dovolenou tady byli přát mi k narozkám..tchán se ani neobtěžoval zvednout ze sedačky a tchýně mi předala dárek se slovy....tak tady něco máš nooo 😲 dostala jsem kosmetickou taštičku s cenovkou 😀 a manža, ikdyž nic neslavil, tak jí dostal taky...asi aby nebyl ochuzenej 😀

whoknows, ta reakce na pohlaví miminka je strašná 😒 bohužel jsem zažila něco podobného ☹ když jsme tchánovcům oznamovali, že čekáme holčičku..tak tchán začal manžu poučovat, že holky jsou na nic, ani kopnout do balonu prý neumí 😠 a že at nečeká, že ho mimino bude bavit, že to začne až tak ve 3 letech 😠 😠 😠

sisstin
12. črc 2009

luci: Honza dostal kosmetickou taštičku? 😲 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

lucenek
12. črc 2009

whoknows tvoje tchýně je pi.a 😠 😠 😠 😠
jako jak to tady čtu je to masakr.....
já nemám mamku, ani manžel nemá rodiče, takže tyhle věci neřešíme...ale je to fakt síla....
takové bych pověsila za kule či stydké pysky do průvanu 😀 😝

lucenek
12. črc 2009

luuuci to je taky brutus, kdyby radši nedali nic,m nebo kytku...udělali by líp.....to je humus...
a jak řešíte vánoce??? 😅