Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

sisstin
16. črc 2009

holky, a nejde se s nima prostě nestýkat? 😕 Já jsem MP prostě řekla, že jeho rodinu nemusim, že si nemám s nima, co říct...a navíc jsou daleko, takže já se s nima fakt vůbec nestýkám..tchyni jsem viděla asi 6x 😝

sisstin
16. črc 2009

i.a: MP jezdí domů běžně, stýká se s nima 😉 já prostě ne 😎 moc se nestýkám ani s tou svojí, teda kromě rodičů a hodně blízkých příbuzných..prostě to nemám v povaze 🙂

sisstin
16. črc 2009

jo, tchyni neviděla malýho nikdy 😝 má teda dohromady 5 vnoučat, a dle mýho ji to moc netrápí..MP má synátora z prvního manželství, ale rozešli se celkem brzo potom, co se narodil...a tchyně za nim nejezdí vůbec, takže tak 😎 jako zas nemůžu říct, malýmu asi 2x poslala nějaké peníze 😉 takže úplně lhostejná není...ale prostě pro mě je to člověk, se kterým jsem totálně v křeči...stačilo mi těch pár návštěv, když jsme ještě neměli malýho, a občas jsem tam zajela..a děsný, děsný, děsný 😝 jako nemůžu říct, že by na mě byla zlá nebo tak...ale pro mě je to člověk jak z jiný planety...vůbec si nedokážu představit, že bych jí půjčila malého..ona má zkušenost s úplně jinejma dětma( povahově), navíc neřeší jídlo atd. 😝

sisstin
16. črc 2009

jinak, respektive MP řekl, že tchyně posílá peníze a dal mi je, bůh ví, jak to bylo 😉

tady nejde o to, že by měla trapné kecy(teda ty má taky), ale že jejich rodina je hodně, hodně prapodivná...a já s takovejma lidma nechci mít nic společnýho 😕 a myslím, že MP to chápe, i když on na ně nedá dopustit, ale to zas chápu já 😉

makelka
16. črc 2009

Já mám teda tchýni moc fajn, jasan, má svoje mouchy, ale je to přeci babička. Ale proč píšu.

Holky já znám spoustu lidí, spíš ženských kolem sebe, co se jim jejich tchýně nelíbí z určitého důvodu a ony z nich pak dělaj megery, ač to vůbec není potřeba 😖

sisstin
16. črc 2009

makelka: no u nás jde fakt o něco jiného, než třeba blbý kecy, trapný dárky a tak, jak to mají ostatní holky 😉

damin
16. črc 2009

Všimla jsem si, že když někdo tady radí, že taky jednou budeme tchýněmi, a že nejsou tak špatné a pod. věci - tak s tchýní nemá problém. Evidentně neví o čem je řeč.
Mám s tchýní a s tchánem problém, v žádném případě nezakazuju manželovi a synům, aby k nim chodili. Manželovi připomínám, kdy mají narozeniny, aby jim šel gratulovat - i když opačně to tak není. K synům se chovají hezky. Ale já tam prostě k ní nechodím, já se o ně nestarám a to také - teď už tvrdě vyžaduju od nich - ať se o nás taky nestarají. Přijedu - ona na zahradě (sousedíme) - kde jste byli? Byli jste nakupovat? A kde? Odjíždím - kam jedete? Co tam budete dělat? Je už MM doma? A kdy přijede? A co dělá? A kde byl? A on nebyl syn ve školce? A proč?
Proč bych jí proboha měla hlásit každý svůj krok. A mimochodem - jak jsem se zmiňovala, že bojuju o ten nepřikrytý nenapuštěný bazén - pořád se nic nezměnilo. Synovi jsem dala tvrdý zákaz u nich chodit na zahradu - honí se tam se sestřenicemi a nebudu čekat až tam spadne. Z toho ona strach nemá. Hlavně, že mi posílá vystřihovánky z novin, kdy nějaký pes někoho pokousal (máme vlčáka). Tak jsem jí řekla, že větší riziko je ten jejich bazén. O ona na to - no to už by děti asi nepřežily, kdyby tam spadli, to by byly rovnou mrtví - ale stejně s tím nic neudělá.
Moje máma taky měla problém s tchyní - a jako tchýně je výborná. Protože ví, jaký to je a v žádným případě by mně ani bráchovi do manželství nekecala.

pepibubu
16. črc 2009

makelka - jo, občas to tak je, občas je chybka i ve "slovníku" zúčastněných stran... Dám jeden příklad za všechny - já když řeknu "nazdar," tak je to výraz mý naštvanosti na toho komu to říkám, a pro jiného je to naprosto normální pozdrav, bez jakéhokoliv emočního zabarvení... A i z takovýchto věcí můžou vznikat třecí plochy. Ale třeba co psala whoknows o tom že jestli to bude kluk tak ho maj utopit, to myslím je dost jednoznačný...😖 a je fajn že existuje téma, kde se dá "vypustit pára" - no já ji vypouštím v sesterském tématu "matka je horší než tchýně 😀 "

sisstin
16. črc 2009

holky, já bych takovýhle věci vůbec neřešila..pár věcí, co tady píšou holky mně osobně přijdou jako banality( i když chápu, že někomu ne), ale u nás je to fakt o něčem jiným 😉 pro mě je MP rodina fakt děs...my jsme se v těhu pohádali, já mu narovinu řekla, že je nemám ráda a ty důvody..a myslím, že to i pochopil..v žádném případě mu nezakazuju se s nima stýkat, či něco podobného..ale já tam prostě jezdit nebudu, a nechci, aby tam jezdil syn 😝

damin
16. črc 2009

Mně tchýně řekla, že vychovávám syna bez lásky - a to jen proto, že když zlobil, tak jsem řekla, že dostane na prdel a ne na zadeček. Vyloženě na mě útočí. Když jsem kojila skoro 2 roky - proč ho kojím. Když jsem pro něj kupovala příkrmy -proč je kupuju a nevařím, že to stojí peníze - přece utrácím mužovo peníze. A tak jsem jí řekla, že jsem vydělala dost, že si to můžu dovolit, a že jsem ušetřila kojením. A špatný bylo, že když jsme u nich bydleli, že jsem si manželovi dovolila říct, aby se nejdřív domů přišel pozdravit se mnou a synem a pak se šel dolů vykecávat s rodičema. Tchánovci na mě řvali, že jsem si muže vzala pro peníze - přitom jsem dala do baráku 6ti místnou sumu Kč. Mám vzdělání, peníze, starám se o rodinu, denně vařím, doma peču - do hospůdky chodím minimálně - teď co máme miminko vůbec a jsem špatná? Za co. Že s manželem děláme všechno dohormady a nerozhoduje on sám beze mě? Oni si představovali, že se manža bude radit s nima a ne se mnou.

pepibubu
16. črc 2009

Siss - tak tos to vyřešila nejlíp jak jsi mohla, tleskám ti, akorát- až Tygr pobere víc rozumu a bude chtít s tátou za babičkou? co mu řekneš? striktní NE?

sisstin
16. črc 2009

damin: tak to, co popisuješ, je dle mýho většina problémů s tchyněma 😉

sisstin
16. črc 2009

pepi: no to já nevim, on ani pomalu nezná MP 😉 je to pro něj vcelku cizí člověk..ale jako je možný, že ta situace nastane( osobně teda tomu nevěřim), tak třeba na víkend s Mp tam bude moct, ale až bude starší, a samostatnější, ted ho tam nepustim ani omylem 😝 sice mi MP už jednou vyčetl( v hádce 😝 ), že jsem neschopná vzít kočár, a nasednout do vlaku... 😅 ale pak teda uznal, že těžko pojedu sama s Tygrem, s pěti taškama, obřím kočárem 3h vlakem, pak 20minut MHD po Bratislavě, a pak hodinu autobusem k nim domů.. 😝

damin
16. črc 2009

Oni si prostě zapomněli odstřihnout pupeční šňůru a podotýkám, že to samé dělali a dělají i druhé švagrové - tak kde bude chyba? Akortá, že druhá švagrová si to nechá líbit a já jsem tak drzá - že si to líbit nenchám. Já jsem tak vychovaná od našich - že se před nikým nemám ponižovat. Už před svatbou mi manžel naznačil, abych jim trochu lezla do zadku - řekla jsem mu narovinu, že má rodiče natolik inteligentní, že poznají, kdo jim leze do zatku, že to rozhodně dělat nebudu - jako druhá švagrová. Jsem špatná protože jsem se s manželem vzali, vdávala jsem se těhotná, jsem špatná, protože vím, co od života chci a nenechám si to od nikoho vzít, jsem špatná, že nenechám na sobě dříví štípat, jsem špatná, že nemám pokřtěné děti a že jsem se nevdávala v kostele. Jsem špatná, protože jsem ateista.

sisstin
16. črc 2009

damin: tímhle třeba hrozně trpí moje máma 😉 můj táta je ze 4 dětí, a všechny snachy jsou ok, jen moje máma ne, páč nevaří, žijeme ve městě, chodila do práce, s tátou se umějí na všem dohodnout..a tak clekově, její tchyni vadí, že mají v podstatně naprosto bezproblémové manželství, a nikdy jeden na druhýho nekydaj špínu.. 😝 a moje máma se stejně celejch těch 25let snaží tchyni zavděčit, a pak trpí, když to nejde 😝 tohohle já jsem ušetřená, mně je to naprosto šumák 😎

pepibubu
16. črc 2009

damin: hlavně jsou špatní oni, že nerespektují tvé právo na vlastní názor a vlastní život 😉

sisstin
16. črc 2009

já si třeba neumím představit, že bych se musela stýkat s lidma, který nemusím, jen proto, že se to tak má, nebo to tak chce můj partner 😕 možná jsem v tomhle sobecká, ale prostě to nedokážu 😔 vcelku se nestýkám ani se svojí vlastní rodinou( myšleno babičky, sestřenice atd), od tý doby, co jsem tam nemusela povinně, mě tam nikdo neviděl 😝

jako určitě je fajn, když má někdo rodinu, se kterou si rozumí 🙂 ale já se prostě nebudu omezovat, a stýkat se s lidma, který jsou mi naprosto cizí, nebo si s nima nemám, co říct, jen proto, že to rodina je 😕

snad jsem to napsala nějak srozumitelně 😝

damin
16. črc 2009

Než jsme začali stavět - tak jsme bydleli rok u nich - společná kuchyň a koupelna - kdyby jsem nenašla podnájem a manžel do něj nešel se mnou - tak nás tchánovci normálně rozvedli. Měla jsem půlroční dítě a dovolila jsem si jít na celý den nakupovat pleny apod. věci na dítě - když jsem se večer vrátila - ona - co dám zedníkům k jídlu - tak jsem honem šla vařit - s dítětem - ani to mi nepohlídala - kojila jsem cca po 1,5 - 2 hod. ve dne v noci - naprosto nevyspalá a vyřízená. Ráno jsem vstala a po všech umyla nádobí uvařila, po obědě po všech umyla nádobí. Za ten rok - byli tchánovci s kočárem - 5x - aby lidi vyděli. Když jsem si z našeho obýváku odskočila na wc - tchán mi zatím vypnul televizi - na elektřinu a vodu jsme samozřejmě peníze dávali - na tom jsme trvala, že tam zadarmo bydlet nebudu. A žádnou symbolickou částku. A vždycky na mě začali - když nebyl muž doma, aby u toho nebyl a špatná jsem byla jen já.
Pak jsme postavili - a bydlíme přes cestičku - on šmíruje, že jsem byla u sousedky na kafi - a hned mě drbal po vesnici, že nic nedělám, a že mám doma bordel a špínu. Ještě, že tu bydlí kolegyně z práce, a ví, že nejsem žádná bordelářka, že se u nás dá jíst i z kotelny.

sisstin
16. črc 2009

damin: no fakt učebnicová tchyně 😔 já jsem v tomhle asi hroší povaha, mně je fakt jedno, i kdyby o mně říkala, že jsem bordelář(to jsem 😝 ), nebo že se někde tahám, mně je ten člověk naprosto ukradenej, a na to, co si o nás řeknou sousedi si nehrajem 😎

damin
16. črc 2009

sisstin: a to je podle tchýně taky špatně - máš žít, aby lidi viděli. Já prostě nežiju pro lidi, ale pro svojí rodinu - mně jsou sousedi taky ukradení. Ty co mě znají, vědí jaká jsem a ty co mě neznají a věří pomluvám - ty jsou mi ukradený. Já si dělám úsudek na člověka až po osobním kontaktu a ne podle drbů. Mně nevadí, že máme ještě na zahradě staveniště, ale hlavně, že doděláváme domeček uvnitř - není čas na to lítat po zahradě, aby lidi viděli. A tchánovci rejou ať už tu zahradu doděláme - a klidně nemusíme dodělávat bydlení - to lidi nevidí 😀

sisstin
16. črc 2009

damin: tchyně je taky v tomhle docela děsná, Mp ji dává peníze( ona sama nemá vůbec nic), ale ted už jí ty peníze dává regulovaně, páč předtím ji dal určitej obnos třeba na týden( rozhodně ne malej 😉 ) a ona vzala auto, a jela do obchodáku, a všechny ty prachy utratila pouze za žrádlo, aby jako lidi viděli, že oni na to maj 😕 jinak u nich jsou 2ledničky, vaří každý den 10kg jídla, ale musej mít každej den nový jídlo..takže u nich jsou miliony zbytků, který si pak MP bere ještě 14dní do práce 😅

lenkabu
16. črc 2009

siss:10 kg jídla denně jo?já jí tam nastěhuju MM 😀

damin
16. črc 2009

sisstin: tak to mi trvalo 4 roky než jsem odbourala nošení jídla od tchánovců. Mně by to ani nevadilo. Ale já napekla vánočky - a ona to věděla a přesto mi vánočku poslala - co s tím? Nebo má na víkend napečíno od a v pondělí zjistí, že jí to zbývá a tak nám to strčila - starý, oschlý.Ona by nám to nedala v sobotu. Jako kdybych já napečíno neměla. Když mě vezl muž po císaři z porodnice, tak jsem chtěla cestou zastavit, že si koupíme něco k jídlu. MM, že mu máma uvařila - doma byla rýže v nějaký bílý hnusný omáčce. Já potřebovala kašovitou stravu a ne rýži, po který bych si na wc nedošla vůbec. Podle mě to udělala schválně. Když jsme u nich bydleli a já uvařila rajskou - mám v ní ráda na kostičky nakrájenou cibulku a ještě jí to říkám - než jsem přišla z práce, tak mi jí zcedila a cibuli vyhodila - prý jí nadýmá, ale mě ne. Když jsem uvařila vývar - flákla mi do něj magi nebo masox - tohle já vůbec nepoužívám, mám libeček. O to nejde, ale bylo to moje jídlo, tak mi do něj nemá zasahovat. Ale byla jsem zticha a těšila se na vlastní kuchyni. Jenže on občas i ten pohár trpělivosti přeteče a pak vybouchnu. A pak mě to štve, že jí ukážu svojí slabinu, co mi vadí - protože vím, že to použije proti mně. Ze začátku jsem se jí s něčím svěřila a ona mi to při první příležitosti vpálila. To jsem se ještě neuměla bránit, ale od té doby, co bydlíme ve svém si už nic líbit nenechám, jsem ve střehu a nedám se 😀

ia.
17. črc 2009

damin a můžu se zeptat, proč jste si postavili barák těsně vedle tchánovců, i když jste s nima bydleli a všimla sis, že to neklape? pže to, co popisuješ, to vnímám i u své tchýně, bydlí tam 35 letý švagr se svou ženou, ta s nima nekomunikuje vůbec, a oni se taky ptají švagra, kde jede, kam přijede, co bude dělat, a švagrová s nima úplně přestala mluvit, pže ji to sere, místo aby si o tom promluvili, to jsou zkrátka rodiče, starostliví, pokud mají své dítě vedle sebe, tak se prostě o něho zajímají, bojí, mají ho stále na očích. Proto jsem už od začátku chtěla bydlet samostatně. Neznám rodinu, která sdílí společné bydlení a rozumí si. Jsou to generační rozdíly a to co nám dnes přijde normální budou naše děti za x let považovat za oprus a děs..
chci jen říct, že zatímco my, holky, které máme rodiče a tchýně x km od sebe, tak nesledujeme každé slovíčko tchýně, každou poznámku tak, jako holky, které s nima bydlí pod jednou střechou a pro které je to jako píchnutí do vosího hnízda. Damin věř, že kdyby jste s nimi nikdy nebydlely, a nikdy si vedle nich nepostavili dům, tak v této diskuzi vůbec nepíšete...

dagina
17. črc 2009

Ahojky, tak tady to zase žije 😅 . No není divu...

ia - právě proto že vím, co to je porodit, vychovávat dítě...., tak absolutně nechápu tu neuctu a nepochopení od tchyně. Manžel si s něma promlouval po dobrým, pak musel i trochu přitvrdit, ale vše marné. Oba jsou zahleděný do sebe a přes to vlak nejede. Už jsem se i naučila spoustu "banalit" pouštět ven, ale oni vždycky vybalí zase něco nového a je to v pr... . Fakt jak bludný kruh. Moc bych si přála kvůli malé mít s něma pěkný vztah, ale musí se snažit obě strany..., a to je problém. 😖

Sis, a to všechno sní 😀 ??? Koho ještě živí???? 🙂

damin
17. črc 2009

ia. Protože ten pozemek manžel koupil ještě za svobodna asi tak týden před tím, než jsem zjistila, že jsem těhotná. Zjistit to dřív - tak se pozemek kupoval jinde, takhle jsem mu do toho ještě nemohla mluvit.
A nemůžu souhlasit s tebou, že by se to nestalo, kdyby jsme s nimi nebydleli a nepostavili přes cestu - druhá švagrová u nich nebydlela, bydlí na druhý straně města a chovají se k ní taky tak - ještě dřív, byla dřív v rodině. Tchýně je prostě typická učitelka. U nich to není o vzdálenosti - já je omlouvám tím, že asi nejsou šťastní - šťastní lidé se takhle nechovají. Včera slavila tchýně svátek - tak jsem to hned mužovi připoměnla - dala jsem jí a hlavně mužovi najevo,že jsem lepší, protože ona mi k svátku nebo k narozeninám neřekne ani: všechno nejlepší.

rioko
18. črc 2009

tchýni jsem přechválila - včera přišla za námi a že jestli bysme si to nerozmysleli, kdyby oni šli bydlet dolů a my nahoru. Jsem říkala, že tím se to nevyřeší a ona už docela naštvaně - Ty tu prostě nechceš být co? Tak jsem jí říkala že fakt nechci a prý - a to jsi nevěděla dřív? Tak jsem říkala že ne a ona dost naštvaně odešla a dnes se taky tváří uraženě a když viděla Vojtu tak prošla a fňukala. No asi jí to došlo teprve včera, že to myslíme vážně

kveta
18. črc 2009

Rioko, ešte čakaj, že tak o týždeň sa bude svokra tváriť, že je na smrteľnej posteli... 😉

dagina
18. črc 2009

Rioko, si nějak věřila, že by jste u nich zůstali 😉 .

hancas
19. črc 2009

holki----dnes dojdou tchánovci,byli v chorvatsku a tak jsem zvědavá co dovezou dětem,týden jsem si užívala svobody s tím že jsou 1000km daleko a včera už dojeli ☹ skončil klid,jěště že odjíždíme mi příští týden taky na dovču opět klid.večer písnu co jim dovezli ju,co to zase bude šíleného