Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

dagina
29. črc 2009

Asan, hm, tak to ta ženská opravdu nemá rozum, každý den prudit pár dní po porodu 😠 , co k tomu dodat... . Blbý je to v sobě všechno dusit...

Luci, tchánovci, když bylo malé pár dní či týdnů nejdřív zavolali (manžovi) zda malá nespí, že přijedou, bo ze spící vnučky nic nemají 😠 ...

blandik
29. črc 2009

Lucia --- naše tchýně možná bude nezaměstnaná. Má se vrátit ženská z materřké a ona je tam na záskok, jestli se nevrátí, pak tam zůstane do důchodu (tedy doufám), ale jestli zůstane doma, to se zblázním. Ona je silně hyperaktivní a bude tady pořád. Ne prostě tam musí zůstat.

Asana - a nedalo by se tchýni naznačit, že jsi přetažená, že potřebuješ klid a ať tak často nechodí?

blandik
29. črc 2009

Dagi - tak to jsem si přála, aby zavolali, jestli nepsí a aby chodili jen, když nespí. Protože oni prostě přišli a čekali až se produdí. A když tam malý k'nukl, tchýně už startovala a chtěla tam jít - takže mi ho pár krát prubudila zcela zbytečně, než jsem našal kuráž ji říct, že ke spícímu si budu opravdu chodit jen já. Takže tady pobyli vždycky daleko déle a já byla z toho ve stresu.

dagina
29. črc 2009

Blandík, je to vůbec možný 😅 ??? No comment

sklenicka24
29. črc 2009

Ahoooooooooooooooj kočky

assa, tak to bych jí pakovala, nenech si lézt do soukromí, hele vše jde jen s mírou 😉 😉 😉

Jinak já jsem bez dítěte, představte si, že si ho dnes vzala na noc. Ale důůůůůůůůůůůůůůůůrazně jsem jí řekla, že dopoledne bude doma 🙄 🙄 🙄 🙄 Jen doufám, že nebude DAnda ječet, jestli mu bude zase něco slibovat, tak něco vezmu a opravdu jí .......................... 😉

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
blandik
30. črc 2009

Včera jsem byli venku na pivu s tchánama. Tak se ho'Dku a půl střídali, měli malého pořád na rukou a chodili a seděli s nim a pořád si ho předávali. Pak tchýně položila plenu na vodítko pro psa /na tu horní část/ a tak jsem plenu sbalila bez řečí a hledala novou. Tchýně si toho všimla, tak se pak omlouvala několikrát /až to bylo nepříjemné - vždyť jsem ji nic neřekla, jen jsem tu plenu vyměnila/ a tchán se do toho pustil, že jako proč by to mělo vadit, že to tam položila, manžel na to, že si to přeci ten pes žužlá...tchán se nedal. A to je přesně důvod, proč nechci, aby ho měli sami - mají hranice snesitelnosti posunuté úplně někam jinam než já, takže mě opět včera nezklamali. To nošení jsem přežila se zatnutými zuby, říkala jsem si, vidíme se po měsíci, tak to nebudu hrotit. A pak tchýně pronesla, že maj u nich snižovat stavy a že počítá s tím, že ji propustí. POMOC! Jestli to tak bude, tak u nás bude asi opět dusno. Opět to bude trvat delší dobu než pochopí, že ji tadý více než 2x za týden na max hodinu nechci a že od ní žádnou pomoc taky nechci /jako jezinka - podáte prst a urve celou ruku i s kloubem).

Dagi - to jsem myslela vážně - oni nám tady přišli a čekali třeba dvě ho'dky než se probudí, to jsem mohla spát, odsávat, prostě si dělat cokoliv a být v klidu - takže v té době bych vážně uvítala, aby zavolali a dohodli se. Navíc tady chodili neohlášení, prostě přišli - já jsem z toho byla opravdu dost vyčerpaná.

sklenicka24
30. črc 2009

Ahooooooj ženy

blan: tak to je jako u nás, podáš prst a majícelou ruku

Tak si představte, opět byl řev a křik,ale dal si to celkem rozumně vysvětlit a byl klídek. Ale stalo se něco jiného. Ale začnu od začátku, jelikož nemám mamku, tak má Danda náhradní babičku v podobně mé tety. Prostě je to babi Mitášu a ta druhá.......... NO a dnes jsem šla s Danem na procházku a on povídá, že ona není jeho babička, ale že babi Hani jooooo, no mnou to projelo jako blesk........ sám by na to rozhodně nepřišel, mám největší chuť na ní vlítnout, co mu to vykládala. FAkt jsem byla nasraná. Jenže babku sere, že on má rád ještě někoho jiného.. než jí. Si s ní hodlám pokecat, už to vidím, já jsem mu nic neříkala a bla bla bla........... jak já jí můžu nachytat, nevíte ??????

blandik
30. črc 2009

Asi to na ni normálně vybalit, že malý přišel s tím, že teta babička není opravdová babička, ale ona jo. Jestli o tom něco neví a že se ti to nelíbí, že to klukovi zbytečně motá hlavu. To je mazec - s věkem inteligence a hlavně emoční kvocient nějak náramně klesá, nezdá se vám? Naše tchýně, když malého lapne, tak mu říká, že je její miminko a že ho nedá (normálně mi to není moc milé - je to naše miminko, tak a't aspoň říká, že je naše a ne její - ale to už je slovičkaření).

sklenicka24
30. črc 2009

Blan: no vidíš, to by mě nenapadlo, tak to tedy zkusím

blandik
31. črc 2009

Tak pak napiš, jak jsi pochodila. Hodně štěstí. Naší tcháni jedou opět pryč na víkend, tak bude klid.

rioko
31. črc 2009

Tak tchán mě totálně ignoruje, neodpoví na pozdrav, projde kolem mě jako vzduch. Ale včera si zvali m. nahoru a přáli mu k narozkám - má je dnes, tchán ani nechtěl sejít dolů aby mě nemusel vidět. To že mě tchán ignoruje je mi fakt jedno, ale mrzí mě, že to stěhování padá jen na mou hlavu a že mě v tom m. nechal. Já jsem mu to i řekla, ale on že mám pravdu a to je všechno, jim nic neřekl. V tomhle je fakt slaboch. No snad dospěje když budeme bydlet sami a bude mít víc za někoho zodpovědnost. I kolem stěhování jsem všechno musela zařídit, objednat stěhováky, zabalit - s Vojtou to bylo docela náročné, ale m. byl schopný si zabalit jen svoji skříň
holky, poslední noc 😵

sklenicka24
31. črc 2009

Rio, nelam si hlavu, ten můj je stejnej, doma mě vyslechne, vše odsouhlasí, ale jinak drží úsměv 🙄 🙄 🙄 🙄

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kveta
31. črc 2009

Rioko, poctivo informuj manžela o všetkom, čo jeho rodičia robia, napr. že Ťa jeho otec nezdraví, atď. V budúcnosti sa Ti to trvalé informovanie manžela môže hodiť...

Vydrž, ešte jedna noc a si na slobode. 😉

rioko
31. črc 2009

holky jdu se rozloučit, balení je v konečné fázi - ale máme toho strašně moc, ale fakt mám obavy, že to ani stěhovák nepobere.Byt jsme dnes přebrali, zatím to tam vypadá tak smutně, ale až to zařídíme, bude to útulné. Se moc těším, že bude mít Vojta svůj pokoj - na hraní, spát bude s námi asi do roka
V pondělí jedeme na tu dovču, ale pak si necháme zapojit net, tak bych se měla ozvat.

kveta
1. srp 2009

Rioko, gratuľujem. Dožila si sa...

dagina
1. srp 2009

Ahojky,
rioko, hurááá, konečně ve svém 😉 .

Musím se vám s něčím svěřit. V úterý jsem byla hlavně skrz tchánovce na kineziologii, paní mě "očistila", dodala energii..., a věřte nebo ne, s tchánovcema si umím poradit pokud prudí, umím jim říct co potřebuji nebo se ohradit skrz malou, sice konkrétně dneska tchán byl jak pijavice, pořád si mlel svou, ale já si s ním poradila, vůbec jsem se u toho necítila sklíčeně, srdíčko nebušilo..., prostě úúúplně super. Možná na můj vkus jsem až dost ostrá, ale na hrubý pytel hrubá záplata. Pořád lepší být drzá než uťáplá pipka. Sice budu asi i nadále u nich plýtvat energií...., jsou dost nároční na "usměrnění" . Ale na tom nic nemění fakt, že jim skrz malou nevěřím, a na delší dobu samotnou bych ji s něma nenechala. 😒

Blandík, jj, též zatínám zuby jak malou pořád tahají...., dnes jse bábi už řekla, ať malou položí na zem mezi hračky....
JInak dvakrát do týdne je až až.

knobloska
3. srp 2009

S timhle problém nemám. Tchýni řeknu všechno narovinu. Ona se neurazí. Včera zase prudila s jídlem, ale vyřídila jsem si to. Prostě jsem malé uvařila polévku, tak ať jí necpe bramborama ze svého talíře. Prej proč? No protože jsem řekla, že bude jíst polívku. Manžel mi akorát řekl, že jsem nemusela být tak nepříjemná.
A další perlička....chtěla včera vozit, když malá spala, tak OK, ale jezděte jen tady ve stínu mezi stromy, ať jí neuvaříme, malá spala nahá. Na cestě se jí jezdilo špatně, tak šla na silnici, na rozpálený asfalt a malou přikryla mokrou plenou. No comment 😠 . Manžel byl vytočenej víc než já.

dagina
3. srp 2009

Ahojky, knobloska, a respektuje to???? Já se sice otrkávám a též i dost nepříjemně něco řeknu, ale tchán to hrozně řeší, diskutuje proč to chci tak a tak, vždyť se malé nic nestane, když to udělá po svém..., někdy mě docházejí slova a neumím tak rychle reagovat 😖 .... . On je hrozný sobec, do huby si fakt nevidí a je těžké s ním diskutovat a nebo mu říct jak bude s malou zacházet....
Včera mě zase vytočil, pokud nemusím, tak s ním nekomunikuji 😒

knobloska
3. srp 2009

Respektuje, i když to dělá pořád. Ale když jí něco zakážu, tak to nedělá. Ona je zvyklá mluvit s lidmi na rovinu a oceňuje totéž. Vypadá to, že jsem držkatá, ale musím jí to říct rázně. Pak už o tom ani nemele. Není zase tak hrozná, není to ten typ slepice.

dagina
4. srp 2009

Ahojky,
Kno, tak to máš dobrý.., teda až na tu mokrou plenu 😅 , a tak jsi ji spérovala??? 🙂

knobloska
4. srp 2009

Ne, to už ne. To už jsem nemohla ovlivnit, takže jsem nic neříkala.
Cítím ve vzduchu další konflikt, je věřící, a už se richtuje malej kupovat Bibli. Nic proti víře, ale tohle by měla nechat na nás, a hlavně ať se malá potom sama rozhodne. Klidně jí koupím dětskou Bibli a manžel jí to vysvětlí, ale stará see do toho plést nebude, to se s ní klidně pohádám.

ojika
4. srp 2009

Ahojda, tak jsem si přečetla cca poslední dvě stránky diskuze a koukám.... někdo tady má stejného "nepřítele" jako já 😉 Tak bych se k vaší diskuzi ráda přidala - jestli můžu.....

Sice s manžou ještě nemáme mimi, ale tchyňku i tak nemůžu cítit. To jsem opravdu zvědavá, jaké to bude "tóčo", až to mimi jednou bude. Protože jestli bude praktikovat to, co vaše tchyně, tak jí asi prohodím oknem 😉

Jen pro odlehčení tématu: víte z čeho vzniklo slovo tchýně? TCHOŘ + SV*NĚ 😀 😀 😀

anezka14
5. srp 2009

😀 😀 jj. Ojinko, a taky ma iba dva zuby: jeden aby ji vzdy bolel a druhy aby mohla otvirat pivo 😵
Zienky, trosku to tady ctu, vlastne uz dlouho, ale neprispivam, protoze tchyne sa da stravit. Horsi je to s moji maminkou. 🙄
Drzim vam vsetkym palce, at to s nima vydrzite. Nektere jsom fakt pripady pro psychiatra 😕 😕

sklenicka24
5. srp 2009

Ahooooooooooooooooj kočky

no já mám také další perlu, volala mi tchýňka z Kaufu, jestli tam něco nechci, tak jsem si poručila dva oleje a melouna pro Dandulu. Oni mi to dovezli a zase jsme se chytli kvůli penězům, nic nechtěla, jako já vím, že bych měla držet usměv a krok,a l tohle mě vytáčí, jako bych na to neměla. 😠 😠 😠 😠 No ale dál, tak jsem jí řekla, ať mi tedy příště nevolá. a žě děkuji. Ta naše malá slepičí prdelka se okamžitě zbalila, a že chce jít k nim. No tak jsem to dovolila, a ona na to, že ho přiveze až druhý den k navečeru, tak jsem řekla, že ne, že ho chci mít ráno doma, že nevím, jesslti nbude mít manža něco v plánu. Oni hlavně jeli na chalupu brousit parkety, dokážete si jistě představit ten bordel a náš mladej v tom. Zase by byl tchán akorád nervozní. No a oni, že tedy jo, ale že už to bude v sedm. Tak sjem jim řekla, e je mi to jedno, že stejně tak vstáváme. Holky, tak já vstala v těch sedm, jindy si ještě jen tak plácáme v posteli, vše jsem si uklidila atd.... víte v kolik dojeli??? O půl deváté, no šel dolu pro něho manžel, já bch se asi neudržela. Nebo nechápu jinou věc, nakoupila jsem mu k nim oblečení a ona mu dává na sebe hadry co jsou ještě po mém manžovi, no rozumíte tomu?????

tak jsem to zase ze sebe potřebovala dostat, holky ona mě normálně dohání k šílenství 🙄 🙄 🙄

knuffel
5. srp 2009

Ahoj holky, občas sleduju, co všechno zažíváte, někdy je to hrůza, co tu čtu... Já mám tchyni v poho, spíš já jsem občas držka držkatá, takže by mě ani nepřekvapilo opačné téma 🤐 😀 .
Skleni, to, co píšeš, trochu chápu, ale vidím to i se svým nadhledem a pochopením, myslím, že to nemyslela zle, prostě koupila nějaké věci a asi je nechtěla zaplatit, protože jí to třeba nestálo za ty počty 😀 , to bych jí nezazlívala. Taky to, že dala malému věci po manželovi bych neviděla jako tragédii, zřejmě chce šetřit oblečení, aby si zbytečně nezamazal třeba nové... Prostě se mi zdá, že jsi už předem napružená a chybí Ti už ten zdravý nadhled nad některými věcmi jenom mávnout rukou 😉 .

hupcza
5. srp 2009

u nás dobrý - tchýnědaleko, srdcervoucí sms už nepíše....je klid..manža tam nějak jezdit nepotřebuje....
naposledy jsme tam byli s manžovou sestřenkou - má 8 měsíčního prcka
tchýnějí asi 8x bhem naší hodinové návštěvy řekla, jak vypadá skvěle, jako holčička, že na ní vůbecnejde vidět, že rodila (já byla v té doběpo poporodu 3 měsíce a v podobné kondici jako před těhu) ...mi se ani nezmínila
docela trapas 🙂
pak jínabídla asi 5x opakovaně buchtu, dokonce jí přistrčila talíř, pak jejímu manžovi, pak mému a pak talíř sbalila 😀 😀
docela sranda 😀

sklenicka24
5. srp 2009

Hup: no tk to máte veselo

Knuf: ono vůbec nejde, napružená jistě jsem, ale když si stěžovala, že tam Dan nic nemá, tak jsem jí tam věci dala, tak nevidím důvod, proč by mu je neměla dávat. Pak s ním jde na procházku v mikině, kterou má jako šaty, tebe by to netočilo? Věci jsou od toho, aby se nosily a né aby ležely vu skříni

knuffel
5. srp 2009

Skleni, jasan, tak to jo... Protože my jsme měli něco podobného, vrátila se od babičky s oblečením po manželovi, tak ho nosí doma, nám se hodí 🙂 . A bylo to myšleno u nás určitě dobře. U vás to je úplně o něčem jiném, jak tak koukám 😒