Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

svataterezicka
14. lis 2009

Dagi mě to taky nejdřív štvalo jak si ji ze začátku každej podával z ruky do ruky, ale ted jsem zas ráda že je o ni takový zájem 🙂 Lepší než nezájem.. Ten by asi vadil víc. Je to těžký vycházet ale musíme se snažit kvůli dětem. Oni za to nemůžou že je ta komunikace tak těžká. a Jak píše dont_speak, čím dál od sebe, tím lepší vztahy...

jabluncanka
14. lis 2009

Terzičko,

svatá pravda... 😀 😀 😀
Já mám tchýni na sousední parcele a je to teda nářez Ti řeknu... 😒 ☹ Taky těžký nerespekt a co je horší,ona se mnou bojuje o místo na slunci...máme spolu takový nevyslovený spor = protože jsem to měla v životě mnohem těžší než ona,mám více zkušeností a pochopitelně taky čuch na lidi...a BOHUŽEL na moje slova vždycky dojde...to ona ovšem těžko nese,protože se vždycky řekne,že jsem měla zase pravdu...a ona má pocit,že to ohrožuje její pozici v rodině a tak vymýšlí různé úskoky...
Momentálně jsem zase tak napružená,že jí to brzy všechno vystřílím...nemám co ztratit,spíš získat...ona je totiž jako babička nepoužitelná,protože je extrémně sobecká a pohodlná...všechno co dělá je jen na efekt = aby byla ve vesnici vidět,ale nenarušilo to její pohodlí...
Navíc,ve chvíli kdy jsem šla na PN a potom na MD,tak se ke mně začala chovat stylem,že teda když nechodím do práce a nevydělávám a živí mě její syn,tak budu poslouchat...a to teda naráží neustále... 😠

svataterezicka
14. lis 2009

Jabluncanko to máš taky dobrý 😒 To je blbý ale holt tvoje maminka to není abys ji poslouchala.
Já když už to ve mě prostě vře tak to taky řeknu. Snažím se slušne.. moje tchyně není takhle zákeřná ale já jsem z ní vyčerpaná. Ona dojede kdy ona chce, v té lepší variantě to oznámí aspon dopředu... Tak už jsem jí řekla že je jak kulomet, mluví a mluví a mluví a já jsem z ní pak vyštavená a unavená... a ona mi na to řekne že holt jiná nebude že to musím vydržet. Tak říkám musím jenom umřít 😵

dagina
14. lis 2009

Ahojky,
dontspeak - se máš 😀.
Terezička - mě se až tak normální nezdá, když baba vyndá spící dítě z kočáru, aby si ho pochovala... 😖 . Také mě úplně vyčerpává, je jak vysavač..., mě stačí je vidět, ani nemusí nic říkat, a už se mi zvedá adrenalin 😒 .

Hancas, jak ty se máš, co jedubaba????

hancas
14. lis 2009

daginko-.....zrovna se ti chystát psat,no představ si že jim před 14 dny koupila čepky,klárince byla ok ale kubíkovi malá prej jí vymění,a hovno minulou neděli se mi ptala jestli nemám cestu do města že bych si to vyměnila,ale já chytla hnisavou angínu a kubíček má bronchitidu takže ne a dnes manža říkal že to jěště nevyměnila,takže jí zítra dám i tu klárčenu s tím že když nemá kubík tak prostě smůla,at si říká co chce,ale oni neví jestli zítra dojdou prej aby jsme je nenakazili,ty vole mě by se krve nedožezal,já u njsem fit jen mám antibiotika a kubík bere jen kapky a jinak lítá,dobrá výmluva ne???

dont_speak
14. lis 2009

dagi, no 😉 nemusim se aspon vymlouvat, proc neprijedu na navstevu 🙂

jabluncanka
14. lis 2009

Jo holky,

to by jeden neřekl jak jsou ti staroušci na sebe cimprlich co!? My lítáme s horečkama,pomalu v bezvědomí a oni by se chudáci mohli nakazit... 😝 🙄
Hancas,nedej bože kdybys chtěla hlídat...to by od Tebe bylo vrcholně nemravný... 😀 😀 😀 😉

hancas
14. lis 2009

jablu..přesně tak si nemůžeš dovolit ležwt dýl jak jeden den protože s dvojkama to ani nejde!!!!bože at nechytne rýnečku!!!zmije

jabluncanka
14. lis 2009

Hancas neboj...to bude něco lepšího...třeba začne chrochtat(....... 😀 😀 😀 😀 )

oli.k
14. lis 2009

😠 😠 🙂 😒 Dagi: to úplně chápu, že tě to pěkně naštvalo s tím, jak malou vzbudili a vyndali z kočárku..a přesně jak píšeš..ty jim potřebuješ věřit a ne se bát, co udělají za rohem, kde je neuvidíš. U nás je to v tomhle dost podobné. Naposled, když u nás byli na návštěvě na víkend, tak dceří ten druhý den nebylo dobře, měla zvýšenou teplotu, lesklý očička..sami říkali, že je to na ni vidět, že něco není v pořádku...ale hned potom je napadlo, že chtějí ještě odpoledne navštívit stejdu a tetu a že pojedem všichni. Tak jsem jim říkala, že my zůstaneme radši doma (navíc to nebyla žádná domluvená návštěva nebo tak). A oni, že stačí, když si malá zdřímne před obědem, na 20min, a bude to dobrý a má jít taky. Pořád nás přemlouvali, ať jedeme taky, že to nevadí (a to to měla být návštěva na několik hodin). Jasně, že jsem malou nikam netáhla, ale pochopit to nemohli. Oni nejsou zákeřní nebo tak, jak některé tchýně tady od holek,to vůbec, jen jsou prostě v některých věcech takový jednodušší...jak ses ptala bydlí normálně, ale takové ty některé základní návyky (mytí rukou po wc, před jídlem, stolování atd.) prostě nemají a ani nechápou, proč by mít měli. Když jsme u nich byli s malou na úplně první návštěvě, tak jsem třeba našla tchyni, jak ji chová a v té samé ruce má zmuchlaný látkový kapesník, do kterého průběžně smrkala a kašlala...a ještě tou rukou šahala malé na obličej. Ona na tom prostě nic špatného nevidí. Nebo při každé návštěvě se jí jako první věc snaží strčit ruce do pusinky, aby jim ukázala zuby...i když se třeba zrovna hrabali na zahradě nebo v garáži.

hancas
15. lis 2009

oli.----to si děláš prdel ne???to bych jim něco řekla to není normální

martimarti
15. lis 2009

Holky, s těmi hygienickými návyky, tak to máte tedy pravdu 😉 My byli u tchýně, ta obalovala kuřecí řízky k obědu, ruce od masa 😒 a malá začala brečet a ne a ne se utišit. Tak tchýně říká "pojď sem, já tě pochovám" , lehce otřela ruce do suché utěrky a těma rukama od masa po ní šla. Dost věcí mi tedy nevadí, ale tady jsem to utnula a bylo vidět, že to i tchýni zamrzelo, prostě vůbec si to neuvědomila. Teď si pečlivě myje ruce, tak jsem v klidu. Ale tenktár mne to dost šokovalo.
Ani nekomentuji to, že měla pocit, že zrovna ona jí ukonější a přestane plakat 😉

martimarti
15. lis 2009

Teď jsem přečetla pěkný vtip na MMB:

Zvoní zvonek, muž jde otevřít a za dveřmi stojí tchýně.
"Dobrý den maminko, vítám vás, jak dlouho se zdržíte?"
"Jen dokud vám nezačnu lézt na nervy"
"A nedáte si alespoň kafe?"

😀 😀 😀 😀 😀

dagina
15. lis 2009

Ahojky holky,
manža právě odjel s malou ke tchánovcům, tak mám chvíli, ale musím jít makat 😖

Olik, normálně se mi zvedá žaludek když to čtu, zrovna obědvám a přestalo mi docela chutnat 😝 😝 .

Marti, jj, beru, že si tchánovci (nejen) občas něco neuvědomí a pak je to mrzí, popř. se omluví a uzanají, že to nebylo OK..., ale většinou to je tak, že chybu neuznají, jsme drzí, oni přeci nikdy chyby nedělají, takže co jim má kdo co vyčítat..., navíc přeci vychovali děti.... a blabla ...
A ten vtip je dobrý 😀 .

Zrovna mě dneska opět zamrzelo - tchán volal manžovi zda přijedeme, ať přijedeme hned ráno a zůstaneme do večera a blablabla...., když manža řekl, že tady máme hodně práce...., a že nejřív po obědě přijede. Tchán na to, co jakože celý den děláme, s malou si přeci jen hrajeme, máme spoustu času si včas všechno udělat... , a tamhle soused s dvojčaty všechno zvládá...., takové srovnávání opravdu nesnáším. Mě je úplně u pr--le co kdo jak zvládá
Ale aby třeba řekli, přijedeme povozit, je hezky, spojíme příjemné s užitečným, ať si můžete třeba trochu dáchnout, to je ani nenapadne, prostě jen sobeckost, myslí jen sebe, často předhazují jak oni VŠECHNO zvládali na jedničku...
No prostě škoda slov a času. 😒

Hancas, hm, opět baba nepřekvapila, viď.

No nic, jdu něco dělat 😅 .

hancas
15. lis 2009

dagi...tak prej na chvilku dojdou se podívat,to mám teda radost pak písn co a jak ju.pí

hancas
15. lis 2009

daginko a spol.---tak jedubaba už odešla přišli ve 3 a ve 4 šli mají hodně práce,seděla na gauči celou dobu pila kávu,a byla naštvaná,ovšem nevím proč,tak jsem se jen v duchu smála co té hodné paní kdo zase udělal 😀 měla jsem z toho radost,tak jsem si hrála s manžou s dětma na zemi,nepřišla za něma,tchán čučel na televizi a během té hodiny akorát s manžou cosi prohodil jinak komunikace žádná,takže návštěva opět zbytečná,tak snad za týden znova už ted mám nervy 😀

dagina
15. lis 2009

Hancas, tak to byla krátká návštěva, se dalo přežít, viď.

Manža přijel od tchánovců totál naštvaný. Oni vykáceli všechny ovocné stromy, prý z nich bylo jen listí a nic moc neplodili. Teď když mají vnučku, tak je vykacejí, u bábi a dědy si už neutrhne ani jablko. Je vidět že se nudí, tak dělají blbiny.

A já jsem též naštvaná, odešla mi pračka 😅 , zrovna při velkém praní 😖

hancas
21. lis 2009

daginko-zítra zase ke txhýni tak pak písnu dojmy ju 😉 jsem zvědavá s čím zase přijde drž mi pěsti

dagina
26. lis 2009

Ahojky, tady klid po pěšině. Nějaký divný 😅 .

Hancas, už se zase blíží víkend 😀 ☹

Tchánovci přijeli v pondělí, pže manža tam v neděli s malou nejel (malá dlouho spala). Tak nám razantně vytkli, proč jako že jsme nepřijeli, že oni mají hodně práce s barákem, takže nemůžou přijet malou povozit, my máme "jen" byt a jedno dítě, tak nechápou co jako děláme 😠 . Tak jsem se držela, konec konců debatovali s manžou, já si dělala svou práci. Když při odchodu strašně řešili že nám malá chodí pozdě spát, tak jsme samozř. hrozný rodiče, dítě musí spát do 19 hodin, a co jako s ní děláme ..., a že ji rozmazlujeme a že s náma bude pěkně mávat, to už jsem se neudržela a dědkovi řekla, že jejich dcera (28 let) s něma také pěkně mává, drzá na ně je jak opice mimo jiné, takže jejich dokonalost také musela někde selhat při výchově.
Proč teda chodí na návštěvu když chtěj prudit, navíc plýtvají svým drahoceným časem. Teda momentálně prudí tchán, tchyně je o něco lepší, jakštakš pochopila, že čím více bude rejsnit, tím více budou přicházet o vnučku.

hancas
26. lis 2009

daginko----takže minulý týden měla tchýně narozky přišli jsme jí popřát v neděli myslela jsem že bude aspon buchta,chutovky nebo něco a ona byla jen káva a to se jěšte chlubila jak tam v sobotu byla její sestra a dělala na oběd guláš,pekla sekanou a buchtu když ona je přes to jídlo,jsem myslela že jí zabiju ani dětem neudělala blbou bábovku,tak jsme po hodině ucrcávání kávy odjeli.manže z toho nechápal co to jako mělo znamenat a já to nekomentovala hlavně že měla její 200kilová sestřička ale vlasním vnoučátkům nic.NO COMMENT a v neděli dorazí oni nýbrž děti jsou nemocní,takže to bude už ve dveřích že spichají....ale aspon budou brzo pryč .a já bych se vykašlala něco chystat kávu a konec nebo ne??

aurecon
26. lis 2009

hancas: Ber to z té lepší stránky. Buchty nejsou zdravé a aspoň se vám neuložily tuky 🙂

berynka
26. lis 2009

Hancas, to mi připomíná jednu naší tetu. Taky nás pozvala na "raut", předložila pár šneků (na plátky nakrájená roláda z listového těsta) a pak se tam hodně mluvilo o tom, že mají ve spíži 11kg jehněčího 🙄 😀 .

hancas
27. lis 2009

aurecon.....to máě pravdu jěště bychom nakynuli a co pak že 🙂 na to se nedá nic říct

berynka-----asi škrtí na vánoce jehněčí ne???tak proč dávat rodině že ano!!!

helcenka
27. lis 2009

Jéé holky, my máme teď klid.
Poslední návštěva byla 20 minutová před měsícem, kdy měl manžel svátek, to už jsem psala, že tchýně přinesla čokoládový dort a malýmu čokoládový brumíky, když má alergii na kakao.
Klid bude určitě až do Vánoc, jenom 25. prosince nás čeká každoroční návštěva. Tak to už se těším, jak bude do malýho cpát kakaový cukroví a bude nám dávat salát, ze kterýho jsem se pozvracela při první návštěvě v manželově rodině. To je takový vtipný příběh, tak ho písnu, aby jste se trochu rozptýlili.
Moje první návštěva u tchýně byla 26. prosince, dopoledne. Zrovna dávali Pyšnou prizceznu, tak se nás asi 6 tísnilo v maličký kuchyňce u stolu (já seděla jako návštěva na židli, jinak 3 lidi postávali nebo byli opření o stůl nebo lednici) a koukali na přenosnou černobílou televizku. Nevím, proč jsme nekoukali v obýváku na normální telku. Nikdo se se mnou nezačal zaobírat dřív, než pohádka skončila - to je vtipný co? Pak bylo už půl dvanácté a tchýně řekla, že musím zůstat na oběd. Nandala mi obří porci salátu a kapra. Tak jsem si s chutí nabrala salát na lžíci, bylo mi blbý odmítnout a proč taky, když už jsem měla hlad a salát a kapra mám ráda...
Stčila jsem lžíci do pusy, spolkla a běžela na záchod (už jsem na něm před tím byla, tak jsem běžela najisto) a tam to šlo ven. Něco tak děsnýho jsem ještě v životě nejedla. Když jsem se vrátila, tak na mě všichni koukali, no nic jsem nekomentovala a dělala jako by nic. Ochutnala jsem kapra, ten byl dobrej, tak jsem ho snědla. Pak jsme se měli přesunout na kávu do obýváku, manželovi bylo jasný, co jsem na tom záchodě dělala, když všichni odešli, salát nenápadně vrátil do misky a bylo. 😀 😀 😀
Příště napíšu zase nějakou povedenou příhodu.
Tak pevné nervy a vyprdněte se na to, proč si kazit náladu.

korduna1
30. lis 2009

Ahojky, dlouho jsem tu nebyla a chci vám taky napsat svůj příběh. Mám dost podivnou tchýni 😖 Když už jsme s manželem chodili a já jí šla poprvé navštívit a viděla jí, hned mi šel mráz po zádech. Jen ten pohled...Normálně když k ní jedem na návštěvu už mám žaludek na vodě. Srší z ní tak negativní energie, že tam déle jak dvě hodky nevydržím. Normálně ona se vůbec se mnou nebaví a neodpovídá mi na ozázky. Je tam pořád ticho a jediné co se od ní dozvídám, tak jak je utahaná z práce. Já vůbec nevím jaké téma nahodit a co říkat. Nějaké ženské drby jí nezajímaj a jediné o čem by se sní dalo bavit tak jsou dějiny nebo zeměpis, ale to zas nebaví mě a popravdě se jako ona v dějinách nevyznám. Pak mi přijde, že jsem hloupá, když o nevím, kdo a kdy vládnul. 😒To by ješte se dalo zkousnout, ale co malá je starší, tak nám pořád říká jak ji máme špatně vychovanou, jak ji rozmazlujeme a že tohle by si k ní nedovolila atd. Vím není ukázková, ale je dost akční a také dost od malička uplakaná a to jí děsně leze na nervy. Pořád z nás s manželem dělá debili a ona je ta jediná chytrá. Manžel jí nikdy nic neřekne, nebo něco zabrumlá a já bych musela se s ní pohádat a náš vztah ukončit, ale nevím jak to udělat, nějak k tomu nemám odvahu a taky se bojím co by pak následovalo. Ale jezdit tam s odporem, to asi dlouho nevydržím... 😢

pitrisek
4. pro 2009

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla. Dnes jsem asi ukončila definitivně vztah s tchánovci. Řekla jsem svůj názor 🙂
Já už dělám kyselé obličeje jen když je vidím ☹ Dneska přišli přinést Mikuláše a nevím proč, ale ksždý měsíc nám nosí tisíc korun. Několikrát už jsem jí řekla at nám nic nenosí, že to n ení nutné. Pořád totiž ¨si totiž stěžují, že nemají peníze.
Tak jsem jim dnes řekla, že at to radši skládají dceři a potom jí to dají, že takhle se to utratí a nic z toho není. Na to mi tchyně řekla, že ať se nebojím, že Anička dostane. To mě tak namíchlo. Řekla jsem, jí, že jsem nikdy po nich žádné peníze nechtěla. Na to se dala brečet, že už chodit nebude, že se k ní chováme strašně. Jak odešli, tak mi manžel nadal, že se musím omluvit. Tak jsme překonala hrdost a volala jsem jí a omluvila se. Bylo mi řečeno, že si máme dělat, co chcem.
Takže jsem opět špatná já. Udělá ze mě tu nejhorší před celou rodinou.
Holky, co mám dělat????

misak78
4. pro 2009

Ahoj,
tak já se taky přidám 😀 .Moje tchýně mně dost s.ala. Jinak se to nedá říct. Co mi dělala je na dlouhé vyprávění dám dva příklady- A)rozhodla se, že nám koupí k Vánocům záclonu do ložnice. Já si změřila okno, řekla jsem jí, že chci čistě bílou- mám ráda rovné linie, tudíž se mi moc nelíbí řasené záclony. Ale komu ano, ať si je má, že?Zkrátím to- na 3mokno koupila6mzáclony. Chtěla sem na parapet, aby v zimě nešlo topení pod záclonou na okno, ale do prostoru. Tak je až na zem. Když sem jí řekla, proč to kupovala, když sem chtěla jinou, tak mi řekla, že takhle se jí to líbí. B)když jsme přemýšleli o kočárku, tak jsem jí řekla, že nechci kupovat hluboký kočár a pak třeba sporťák, že koupíme kombinaci. Tak obcházela sousedy a říkala jim, že sem nějaká divná, že nechci koupit kočář a že tedy jí by zajímalo, v čem to dítě budeme vozit. Tolik pro ilustraci.
Na jaře tohoto roku mi málem zemřela kamarádka- 32let, dvě děti. Najednou upadla do bezvědomí, zjistili jí, že má krvácení do mozku. Odoperovali jí a vzorek poslali na histologii. Tak už je holka po ozařování. ...
Proč to píšu? Protože od té doby si říkám, že nemá cenu si kazit život pro něčí debilitu, člověk nikdy neví, co se stane za minutu... Takže od té doby jí mám na háku. Když nám chce něco dát, tak si to vezmu, slušně poděkuju. Když to je k tomu, tak to užívám, když ne, tak vedle v baráku je charita. Peníze nám občas taky nacpe- tak to dám malé na spoření. Když mi kecá do výchovy, tak jí slušně poděkuju za názor, řeknu jí že to skusím, ale především si moji nevýchovu musím vyžrat sama- protože jsem to já, kdo je s malou nejvíc času atd. Takže si neničte životy zbytečným nervováním, je neuvěřitelně krátký a nikdy nikdo neví kdy a jak zkončí!

hancas
5. pro 2009

pitrísek.....samozřejně že mi budeme vždy ty nejhorší když řekneme svůj názor,dobře si jim to nandala a omlouvat se za svůj názor???chápu že to chtěl manža,ale myslím si že to nebylo nutné a zase si toho moc neřekla.Když už tak jsi jim měla říct vše co máš na srdci aby sis ulevila úplně já bych to tak udělala když už jí nas.at tak pořádně 🙂 kašli na to budou Vánoce a ty se nebudeš přece nervit nějakou jedubabou které plive samý jedy.Držím palečky zvládneš to musíme být silné a odolné

svataterezicka
5. pro 2009

Pitrisek tak mě by teda nevadilo kdyby mi každej měsíc někdo nosil tisíc korun 😲 Myslím že peníze se na mateřské hodí. A když Vám je dávaj tak asi maj ty peníze (i když si stěžujou). A když je nechceš utratit tak je ukládej sama dceři někam na účet, stavebko, spořko...

zdenka26
5. pro 2009

Pitrisek jestli je jediný důvod proč nemusíš svoji tchýni,tak se mi to zdá trochu hloupé 😉 Když ty peníze chce dát a nekecá ti za co je máš utratit,tak je to přece super a že si stěžuje?to bych hodila za hlavu a myslela si svoje.Mě někdo dávat peníze jen tak tak jsem spokojená 😉