Tolerovat manželovi takové chování?

3. led 2020

Rada by som sa s Vami poradila, pokúsom sa byť stručná...
Manželia sme 5 rokov a deti nemáme. Prvé nezhody začali pred cca 2 rokmi, keď manžel zmenil prácu a nosieval si pracovné problémy domov, bol podráždený a ventiloval si to na mne (pohadali sme sa kvoli banalitam). Samozrejme jeho to do polhodiny večer prešlo, ale mňa nie pretože celkovo mi bolo ľuto ako sa ku mne chova a kritizuje blbosti. Takže začali prve nezhody a ja som proste nebola schopná mať s ním sex, čo trvá prakticky do dnes.
Po pol roku som zase bola ja zaneprázdnená kvoli škole, mala som veľa projektov, písať prácu atď... Takže mi na neho neostávalo veľa času. V tej dobe sa trochu zblížil s kolegyňou o čom mi normálne povedal.... Nie som žiarlivá (naštastie ani on) a sama mám kamarátov opačného pohlavia. Ale všimla som si že sa počase dosť zblížili a začal mi kvoli nej klamať. napr povedal ze musi do prace ale nakoniec boli spolu von a šli si spolu zabehať. To som sa všetko dozvedela po čase, keď som to nevydržala a proste prelašovala správy čo si píšu.
Nie som veľmi komunikatívny typ a tak som to nechala v naádeji že s tým nejak prestanú, pretože aj kolegyňa mala partnera dokonca sa mala vydávať. Jej už súčasný manžel tiež nebol nadsený že sa spolu stretávajú...
Ubehol už skoro rok a v našom vzťahu to stále škrípe. Ja nejak nie som schopná prehryznúť tú jeho kolegyňu, údajne spolu nič nemali. Ale aj tak sa to vo mne stále prieči, ja som stále odmeranejšia vočí nemu a neviem mu to jednoducho odpustit. Nikdy sme sa o tom praktickyporiadne nerozprávali, nie som proste ten typ. Som ten tichy trpiteľ a čakám až sa to vyvŕbi a poriadne problém vyhnije, pretože nechcem byť tá čo robí rozbroje.
Takže nás sexuálny život je úplne v troskách, pri objatí si hovorím že to už nie je ono a že od neho už to objatie ani nechem. No stále sme manželia a premýšľala som nad návštevou poradne... Snáď by to mohlo pomôcť, ale nemám s tým skúsonosti, nikdy som u psychológa alebo vzťahového poradcu nebola.
Ale pred pár dňami som sa ponáhľala do práce tak som ho hnala nech si pohne, na to na mňa vyletel že mi môže byť u p**i že prídem o 5 minút skôr alebo neskôr. Za 3 minúty sa tváril, že je všetko ok. Ja som nepovedala nič, len som vyjavene pozerala, že toto vypustil z úst. a neboloto pravdupovediac prvýkrát. Občas mu takto ustrelia nervy. A včera to zaklincoval úplne... Mám ist budúci týždeň na gyn na preventívku a spomenula som ze mi akurát vychdza na ten termín menzes. Na to utrusil s vtipom, že s postreleným zvieraťom by som na gynekológiu asi ísť nemala. Hovorila som mu aby na túto tému nevtipkoval pretože mi to nie je príjemné. Býva príšerne zle, mám silné kŕče atď... Cítila som sa ako posledná handra teda a nevedela už čo povedať, myslím že toto by povedal svojej žene len obyčajný chudák... Toto chovanie mne osobne už nepríde úplne v poriadku, alebo sa mýlim? Nejaká úcta voči partnerovi by tam mala byť predsa vždy, nech je situácia akokoľvek zlá.
Snažila som sa nejak stručne zhrnúť súčasnú situáciu a snáď to nie je moc chaotické.
Ďakujem ak sa niekto dočital až sem 🙂) a za každú správu, či už pozitívnu alebo negatívnu. Rada by som vedela ako by ste asi reagovali Vy?

meronym
3. led 2020

Podla vasho popisu mate problemy s komunikaciou a zda sa, ze vina je na oboch stranach. Vyhlasenie - necham problem vyhnit, lebo som taky typ, je cisty alibizmus. Okrem toho sa mi zdate precitlivena - vulgarizmy nie su v poriadku, ale obcas to ujde asi kazdemu, vtip ohladne navstevy gynekologie sa mi zda celkom neskodny. Rada - pracujte najprv na sebe, pokojne zajdite za psychologom sama, aby vam pomohol prekonat tu komunikacnu barieru a ked si ujasnite, co chcete, zacnite to riesit s manzelom.

marcicek84
3. led 2020

Ano,jasny problem s komunikaci,pak se to prolina do sexualniho zivota a babych vtipku z jeho strany,promluvte si spolu...

areh
3. led 2020

Z vlastní zkušenosti mohu říct, že komunikace je základ. Pokud spolu nejste schopni mluvit - říct jak se oba cítíte, co vám vadí, co se líbí, tak můžete jít rovnou od sebe.

lv
3. led 2020

Zkuste tu poradnu.

volcok87
3. led 2020

Si asi hodně upjata. Mě osobně to s postrelenym zvířetem přišlo vtipný, můj manžel by taky něco takovýho řekl a já bych se zasmala

sudylichozrout
3. led 2020

@volcok87 Nemyslim, ze by to bylo o upjatosti. Pokud nejsou ve vztahu ok, tak slova, ktera by za normalnich okolnosti brala v pohode, ublizi.

volcok87
3. led 2020

@sudylichozrout vis co? V popisku je, jestli mu má takové chování trpět. Ale z vlastní zkušenosti vím, ze by měla začít sama u sebe a ne hned hledat chyby na druhých.
Pomohla by určitě návštěva psychoterapeuta a začala bych sama se sebou, mě už to v době krize několikrát velice pomohlo a nakonec jsme si i dokázali pěkné promluvit a vyřešit to.

dominika1986
3. led 2020

Nemyslim si, ze bys byla upjata, vulgarity mi dost vadi a takovyto "vtip" v dane situaci nepovazuji za vtipny, ale spis urazlivy...zajimalo by me, zda by se vsichni pritomni tak od srdce neupjate zasmali, kdyby v dane situaci byli oni.
Zakladem je podle meho nazoru prestat s tichym trpitelstvim, ocividne to nikam nevede, a zacit o vecech, co mi vadi, narovinu mluvit. A bez nejakeho baleni do cukrove vaty, nebot manzel si dle techto popisu taky zrovna nebere servitky...
Pokud bych citila, ze vztah jeste chci zachranit, zalezi mi na nem a je tam snaha z obou stran, tak bych uvazovala o poradne.

autor
3. led 2020

ďakujem za názory a postrehy. skúsim teda poradňu.
Tych problemov je celkovo viac, v popise som sa snazila byt stručna a netvrdím, že ja som bez viny... potrebovala som asi len popostrčit, zaujat pevny postoj a začať situaciu naozaj riešiť. Ešte raz vďaka za Váš čas 🙂

cikitkapb
3. led 2020

Pokud s tím opravdu chceš něco udělat, tak začni u sebe, svojí sólo návštěvou u terapeuta. Až si vyřešíš svoje problémy, uvidíš, že zmizí i pár těch vztahových... I kdyby to mělo znamenat „jen“ to, že si dokážeš sednout a normálně si promluvit s manželem o tom, co ti vadí. 😉

lolam10
4. led 2020

Typ netyp,pokud chcete mit spokojene vztahy(jakekoliv) komunikovat se naucit musite...pokud nebude chtit jit partner do poradny zkuste terapii pro sebe,mohlo by vam to pomoct naucit se se otevrit a v komunikaci