Už mi dochází síly i trpělivost...

luciashek
25. lis 2015

Ahojky holky... Třeba tohle taky některá řešíte nebo řešila a třeba poradíte, protože já už si nevím rady... Jsme spolu s manželem teprve rok a půl a máme 5ti měsíční dcerku. Zezačátku bylo vše fajn, těhotenství přišlo po 2 měsících vztahu, ale miminko chtěl. Rovnou podotknu, že je o 6 let mladší než já. Celé těhotenství bylo vše fajn, pomáhal mi, jen jsem ho celou dobu prosila ať doma nekouří...ignoroval mě, ale to by ještě šlo. Od té doby, co je malá na světě mi s ničím nepomůže, celé dny kmitám kolem malé, luxuju, uklízím, venčím pejska, starám se o vše doma, nakupuju, myju nádobí...jen občas nádobí uklidí nebo sem tam pověsí prádlo...ale on má pocit, že furt s něčím pomáhá. Ale hlavní problém je v tom, že malou nepřebalí, nevykoupe, nenakrmí, nechová, když nemůže spinkat, nejde s ní ven s kočárkem. Přebalil jí za celou dobu asi 5x. Kdykoliv po něm něco chci, tak se strašně pohádáme, že on dělá, co může, že maká a že nemá sílu ani náladu doma cokoliv dělat. Takže já chodím 3x ven s pejskem, dělám doma vše a plně se starám o dcerku jen já. Pak přijde a očekává teplé jídlo, každý den maso, takže já každý den nedělám nic jiného než že myju hromady nádobí, venčím a uklízím do půlnoci, pak jdu nakrmit dcerku a spát. Nestíhám se ani najíst. A další věc peníze, on odmítá jezdit do práce mhd, takže každý den autem, platí si kde co, pořád něco dělá na autě, malé nekoupil jedinou věc do výbavy, nemá tušení, kolik stojí plenky, nic. Jsem totálně bez peněz, vše vrážím do nákupů jídla, do dcerky a nájmu, snažím se přivydělat prodejem věcí, ale to opravdu nestačí, ale jeho to nezajímá, on potřebuje na měsíc min. sedm tisíc jako kapesné, ale to že já jsem v mínusu a pro sebe si nikdy nemohu nic koupit, to ho nezajímá. Nezajímá ho, že jsem unavená, že nemohu ven, protože on nedokáže dceru pohlídat, nemá na ní nervy, když pláče, nehraje si s ní. Jsem už šíleně vyčerpaná, zdeptaná, každý den se hádáme a já přemýšlím, co mám dělat...už kvůli té malé... Když požádám, zda dojde večer s pejskem, že mi je zle, řekne, že ne, tečka... Ale podle něj dělá vše správně a může se pro nás přetrhnout... Už si nevím rady, večer doma brečím, protože on se v deset sebere, že jde spát a já začínám uklízet... Já tu kmitám, dělám večeři, chovám malou a on sedí u počítače a hraje... Pokud jste některá dočetla až do konce, máte můj obdiv! A pokud máte některá zkušenost či radu, sem s ní, prosííím!!!!!

kocicinka
26. lis 2015

@mrsnikola tak takto přesně to vypadá u nás, když je s dětmi sám. Pamatuji se, když jsem přijela z porodnice, po třech dnech, tak místo toho, abych si odpočinula a dala se do kupy a věnovala se malé, jsem nasadila rukavice a dala se do práce 😀 Ale on byl hrdej, jak to zvládnul!

mrsnikola
26. lis 2015

holky, ale já neříkám, že je neschopný 🙂 on to zvládne všechno sám, když nejsem dostupná. Sice ne tak efektně jako já, ale zvládá zapnout pračku, uklidit, a postarat se o malou. Akorát to po něm nevyžaduju. Je v práci denně cca 14h a kolikrát víkendy, je mi líto po něm štěkat, že by taky mohl vysát, když už je taky jednou doma 🙂 každá to máme nastavené jinak, každý chlap má jiné zaměstnání a časové možnosti. Já ráda pečuji o něj, ale není to můj středobod. A jak jsem říkala, snídani do postele má hlavně proto, že tam snídáme všichni 😀 včetně malé..někdo má ráno vše v kuchyni a my v posteli no... 🙂
@kocicinka tak krásně to máte nastavené a při třech dětech to muselo být 🙂 ale stejně jste pěkně sehraní! zavidím 🙂 každopádně já to při jednom hodným dítěti vcelku zvládám...i když je pravda, že když před nedávnem přišel v rozhovor téma další dítě, rezolutně jsem odmítla. To bych sama nedávala a můj partner je takový jaký je a já to vím, takže pokud to mohu ovlivnit, tak nějakým problémům raději předejdu. A druhé moožná za tři roky 😀 a o třetím si můžu nechat zdát 😀 a to jsem vždycky chtěla aspoň čtyři... 🙂

monikagurthova
26. lis 2015

@anetka1701 Ahoj, souhlasím s Tebou. Já mám 2 zkušenosti. První manžel byl přesně ten typ ženské a mužské práce, akorát v bytě v podnájmu žádné mužské práce nebyly a tak jen seděl a čučel na bednu a já lítala + k tomu do práce. Když jsem ho o cokoliv požádala bylo mu za těžko a že je unavený z práce, ale já přeci taky pracovala....po přestěhování se do domku jsem čekala, že teda konečně bude aspoň dělat na baráku, to jsem se fakt přepočítala, nehnul prstem a všechno já. Co se peněz týkalo, to byla taky tragédie, já táhla skoro vše a on rozhazoval za kraviny a pak byl schopen mi vyčíst, že mu nekoupím oblečení.... Po 4 letech mi došla trpělivost a když jsem si uvědomila, že bych s tímto člověkem měla mít děti.....a to jsem ho dle rad výše zmíněných chválila i za to, že si uklidil po sobě hrneček....nic platno. Můj druhý manžel je přesný opak, do práce chodíme oba, je pravda, že kolem domácnosti toho dělám více já, ale on maká na baráku, ale na druhou stranu žehlí, není mu za těžko vyprat, uklidit a uvařit. Když mi v prvním trimestru bylo ouvej zastal mě absolutně na 100%. A přesně jak tu zaznělo, jsme partneři. Absolutně se nebojím, co bude až se malá narodí a věřím, že manžel mi pomáhat bude dál, pokud bude třeba.
A co se peněz týče, od mé výplaty platím j, jelikož hypec a všechny poplatky jdou z mého účtu, manžel mi tu částku dorovná a pak jedeme z jeho výplaty. Po porodu to máme jasné, z mateřské/rodičovské budu hradit mimčo + své potřeby a poplatky, jídlo a tak půjde na něj. Sám řekl, že je to snad jasné, že finančně to bude táhnout on a ne já.
Ale jak je vidět, každý chlap je jiný.....

mrsnikola
26. lis 2015

@kocicinka 😀 ti chlapi jsou prostě boží 😀 já to měla podobně, akorát že jeho druhý den po porodu skolila angína, takže nemocnej chlap = konec světa.... přijeli jsme domů, já malou nechala v kočárku a uklidila nejdřív celou ložnici, kapesníky, nádobí, a peřiny... ale bylo to vtipný..celou cestu z porodnice totiž jen mluvil o tom, že to tak nechtěl, že mě chtěl překvapit a jak moc se omlouvá, ale že prostě nemohl ani vstát 😀 někomu by se to nezdálo, ale pro mě je to hezká vzpomínka 🙂

anetka1701
26. lis 2015

@mrsnikola v tomhle případě to je fakt asi jiná situace... Můj chlap chodí na 8 hodin a je programátor :o) Takže v práci sedí u PC a když přjde dom, stavět kostky a číst knihy dětem na dobrou noc je vítaná změna

monikagurthova
26. lis 2015

A s tím chválením, když manželovi řeknu, děkuji, že jsi vyžehlil, podívá se na mě a řekne tak snad tam mám i svoje věci ne? Nebo děkuji že jsi uklidil z/do myčky, tak mi řekne a já jsem snad nejedl? Tohohle si vážím, že si uvědomuje spoluúčast.

markyska88
26. lis 2015

Já teda , ač s tim nesouhlasím, dovedu pochopit situaci, že se chlap moc nezapojuje v případě, že opravdu živí rodinu a dře od rána do večera v práci a kompletně finančně vše zajišťuje. Což ale není tvůj případ..
Né jako to je hrozný číst tvůj příběh 😖 si tak říkám, co z toho života s ním máš...

akankeo
26. lis 2015

@anetka1701 ale zapominas na to, ze jak si to lidi nastavi, tak to maji a nekteri chlapi na jiny model nez on vydelavat a ona obstarat zbytek proste nepristoupi, je to dohoda tech dvou a melo by k ni dojit nejlepe jeste nez jsou deti. A nekterym zenam to v konecnem dusledku vyhovuje, nekterym hold ne. Vetsina paru jenom ocekava a protoze kazdy ocekava neco diametralne odlisneho, tak je z toho prusvih... Takze je to jen o vzajemne dohode, ale pro tu musi byt podminky, kdyz se nastavujou veci uz za behu, tak to proste jde ztuha a na partnera muzem bud koukat kriticky nebo si proste uzivat okamziku jako mrsnikola aneb ono se to nepo, zijeme jen jednou a mit doma naklizeno neni ve vetsdine domacnosti nutnosti, jen my zeny mame rady latky vys nez je treba...

hvezdnenebe
26. lis 2015

@luciashek nečetla jsem odpovědi tak promiň, jestli už to tady někdo napsal.
- sepiš na jeden papír co jsi za celý den dělala a to včetně údajů o čase
- na druhý papír sepiš kolik a za co utratíš
tyto dva papíry mu dej přečíst. oni to chlapi potřebujou vizuálně 🙂
a jestli ani pak nepochopí, možná bys měla zvážit, jestli je ti takový pán doma k něčemu. nejsem zastáncem rozchodů za každou cenu, ale partneři v té loďce jménem život jedou společně a ne že jeden vesluje a druhý se kochá výhledem 😉

somalicats
26. lis 2015

@akankeo Zapomínáš na to, že jestliže chlap chce tradiční rozdělení rolí, tedy že on bude ten živitel rodiny, tak ale taky musí přijít a ty peníze dát na stůl. Pokud zakladatelka kmitá doma jak fretka a ještě vše táhne ze svého a milostpán jí nedá ani korunu, tak takového chlapa bych hnala svinským krokem, to není živitel, ale parazit.

anetka1701
26. lis 2015

@akankeo no, kdyby vydělával a dával peníze, tak ještě OK... ale když na ní hází vše a ještě je škrt? můj muž jezdí do práce vlakem - i když nerad - aby ušetřil na jiný věci... A lítat autem když prachy nejsou je fakt hulvátství...

monikagurthova
26. lis 2015

@akankeo Kdyby jí aspoň dával peníze pak ok, živí rodinu, ale aby to táhla z rodičáku, který je 3,50 kč sama? To je kámen úrazu.

akankeo
26. lis 2015

@somalicats parazit to byt muze a nemusi, zalezi na tom, jak je do financi zapojeny a to neni jenom o tom polozit penize na stul, ale vedet kolik penez domacnosti protece a kam a hlavne mit moznost spolurozhodovat o tom jak by to melo byt a to tu chybi. Zakladatelka diskuse se evidentne snazi setrit, to stoji cas, cas ktery pak nema na to, aby se venovala treba sobe nebo uklizeni nebo dalsim vecem. _Jak moc jeji chlap vi o tom, kolik penez protece na jidlo, drogerii, to slavne maso, energie, najem, pojisteni, obleceni atd atd? Jak to maji rozdelene a maji to rozdelene vubec? Vi o tom kolik penez v domacnosti chybi a jestli si tedy nezijou nad pomery vzhledem k prijmum?

akankeo
26. lis 2015

@monikagurthova rodicak je pokud vim kolem 7000, u deti sem brala 11500 mesicne, coz zas takova tragedie neni, zalezi co vsechno z toho plati, me z toho prispevku strasne vyzniva, ze chlap neni do zakladnich veci vubec zapojeny, zkaladatelka mela nejake predstavy, ktere jasne zavcasu slovne nevyjadrila ated si kazdy jedou na svem pisecku a oba si mysli, ze ten druhy ho vubec neoceni, tot vse. Nepise se jasne co vsechno do domacnosti plati, to auto evidentne ano, zda i najem/hypo a energie. Casto chlap plati jen tyto polozky a zena z rodicaku pak jidlo a veci na deti, zalezi to na te dohode a na tom jake maj prijmy...

akankeo
26. lis 2015

@anetka1701 opet, vi ze prachy nejsou, ze do domacnosti je treba narvat rekneme 30000 ale k dispozici je jen 20000? Nebo ma jen kuse informace a stiznosti? Vi co stoji drogerie, vi co stoji balik plen, vi co stoji jeho vecere? Ja myslim, ze nema tuseni, kolik domacnost da za jidlo a zakladni veci a tudiz kdyz vi kolik penez ji chodi, si mysli, ze je jen prosustruje... Spousta chlapu to tak ma a proc, protoze je zenska nezpaojila, snazi se setrit aniz by draha polovicka vubec vwedela, zen osi domu malo penez a pred nedostatkem ho ochranuje, takze on opravdu nevi, ze nejsou, slysi jen stiznosti, ale kolem sebe ma vsechno co potrebuje...

somalicats
26. lis 2015

@akankeo Zakladatelka píše, že i nájem táhne ona. A promiň, ale kdybych řekla chlapovi, že můj příjem na to vše nestačí a že je jaksi potřeba, aby taky přispěl na domácnost a on mi sdělil, že chce mít každý měsíc 7tis kapesného (což zakladatelka píše), tak to je opravdu tak max na nakopání do zadku. Je fakt, že o tom financování si měli promluvit už dávno, ale pokud ona měla snahu a on ne, tak to se dost těžko domlouvá... Tohle si myslím, že je u nich zásadní problém. A jestli ten její čeká, že z 11500 Kč rodičáku utáhne nájem, jídlo a potřeby pro dítě (za předpokladu, že takový rodičák mít bude) a sám bude trvat na svém kapesném, tak to je opravdu parazit.

barulina
26. lis 2015

@mrsnikola ja jich znam dost. Muj chlap pere,vesi pradlo v susarne,doma montuje,vrta sroubuje,da mycku vxtahne mycku,nekdy uvari. A dalsi veci. Co se tyce pomoci s mslou tak ukazkova. Ja jen ze jsoubtaci a neciti se byt kvuli tomu min chlapem

somalicats
26. lis 2015

@luciashek Podle toho, co píšeš, je u vás hlavní problém to financování chodu domácnosti. Takže si jeden večer sedni, sepiš si všechny výdaje, které za měsíc financuješ, zvlášť jídlo, zvlášť potřeby pro malou, věci do domácnosti, nájem, prostě všechno, co platíš Ty. Pak mu ten papír dej a zeptej se ho, kde je polovina jeho příspěvku na domácnost, protože je naprosto normální, že když v té domácnosti žije, musí se na jejím chodu taky podílet, a to minimálně finančně. Co se kapesného týče, jste rovnocenní partneři, takže na kapesné máš nárok i Ty, a to ve stejné výši jako on. Čili musí vyklopit na stůl (nebo na účet) svoji výplatu, Ty svou PPM/RP, odečtete od toho platby za domácnost a teprve to, co zbyde, si rozdělíte jako kapesné půl na půl. A pokud nezbyde moc, tak se buď bude muset chlapec víc snažit a víc vydělávat, aby měl i na své záliby, nebo si holt bude muset řadu věcí odříct. Už není sám, má rodinu, tak se podle toho musí chovat. Co se toho pomáhání v domácnosti týče, ta mimina nezvládá každý chlap, ale jestliže bude kmitat a nosit domů peníze, tak pak má právo očekávat domácí servis. Pokud domů peníze nosit nehodlá, tak pak nemá nárok na nic.

vitoriova
26. lis 2015

Ty jo, slysim to porad, jak chlapi jen sedej u PC, cekaj na teple jidlo a nic jineho je nezajima....tohle je hodne vychovou....proste to tak je...mamanci, co nemuseli doma nikdy nic delat, pac maminka udelala vse.Nemaji zadny rad a neznaji, co je to prace...Na pole s nima! Co je tohle za dobu...chlapi uz fakt nejsou chlapi, jsou to zhyckane krehotinky...ja kdyz tohle vidim, tak bych to zflakala...krasny priklad jsou sousedi, dva kluci kolem 30 a nosi mame domu tasku na vyprani....a ona pere a zehli.....Proste v tomhle je chyba ve vychove, ze nebyli vedeni k tomu, ze muz je ten silak a ma na svych bedrech tu starost chlapa....Pryc od takoveho typka, takoveho uz neprevychovas, na to je pozde.....

monikagurthova
26. lis 2015

@akankeo ta částka byla myšlena s nadsázkou. Mimojiné zakladatelka píše: sem totálně bez peněz, vše vrážím do nákupů jídla, do dcerky a nájmu.
Z toho mi vyplývá, že platí i nájem a vše okolo a on jen auto + si nechává 7000 pro sebe.

mrsnikola
26. lis 2015

@barulina tak to máš velké štěstí 🙂 o takového chlapa je vyloženě poptávka 🙂

verusky
26. lis 2015

@luciashek nectu prispevky, ale muj nazor- je to typicky chlapske pro mladeho kluka, ktery zalozil rodinu. mela jsem to s prvnim partnerem podobne, rikal, jak porad vse dela pro nas. tznamenalo to, ze chodi do prace a ma nas rad. hodne jsem toho pochopila az casem a dalsim nahledem... on je to i pro toho chlapa opravdu sok. male dite je nova zkusenost a ubyva energie. my to zvladnout musime a padame na hubu, oni zvladaji tu praci a tak... neves hlavu, ze nekoupa, neprebaluje, tatova role plne prichazi s prvnimi narozeninami, jak se ditko rozchodi, i ten tata najednou rozkvete. s malym miminkem proste maloktery umi komunikovat, netrap se, ze jiny jo, Tvuj ne.
druha vec jsou ovsem ty finance. platis najem? on s Vami bydli a neprispiva? okamzite vyresit! ja mela najem, muj nakupy, predtim naopak. dat mu ukol koupit plenky a napsat nakup, ze proste nemas. ani cas ani sil ani penize 🙂.
bud hlavne, prosim, v klidu. my z teh chlapu vzdycky jancime, jsme nestastne, placeme, vetsinou se to casem vyresi a zbytecne jen uzirame sebe. chlap potrebuje nas nadhled a to krouceni krkem, ktere neni okate (velmi spatne se to aplikuje, kdyz jsi vycerpana!!!!).
radim- nemakat tolik. holt nebude uklizeno (stejne casem budes muset slevit z poradku, nebot bys nezvladala, s behavym ditkem, ktere se samo krmi, bude nekde binec porad...). varit maso? at tedy prispeje! co!! at si ho KOUPI!
bud chytra. dres, on vsechno nevidi, vecer jsi unavena, ale on prece taky. nedri. udelej si radost (ze s malou pustis peknou muziku, neco si prectes, co ja vim, co dal).
ja drela zacatkem tohoto posledniho tehotentsvi, starala se o kojence, kupovala nakupy pro deset lidi (pritel ma jeste dva velke kluky v peci plus jeden uz pritelkyni...), vychovavala starsi me dcerky, vedu je i v hudbe a najednou nevolnosti a?? jsem lina jak ves...........................................
byla jsem od nej tri mesice, nakonec jsme to dali zpatky dohromady, sice tady zase vse ohledne domu (velky barak) delam, ale na sestinedeli vyhlasim pauzu a uz ted zadavam ukoly... v klidu... v pretizeni je kazdy nervozni, utlacovany a komunikace je vznetliva...
takze vyresit finance. a pak Ty neco vypust.
a jeste rada- davej maso pect do pekace, je to mnohem mene pracne, ja se to ucim az ted, na jare jsem jeste taky vyvarovala s deckem v naruci, takze vycerpavajici. proste jednoducha, rychla jidla. at vareni nezatezuje presprilis.
kdyztak napis ip, me pocity s predchozim patnerem byly velmi podobne a vlastni chyby jsem uvidela az casem. chyby- moc se snazime! chlap trictvrte nasich cinnosti nevidi a mysli si, ze si jen tak v poklidu domova hrajeme s mrnatkem a on chudak dre v praci jako kun...
drz se, holka. medunka a trezalka na uklidneni (caj), pomaha. a ty finance rozeberte, napiste, udelejte rozumny kompromis. davej dohromady ucty, at mas neco v rukach.

mika251
26. lis 2015

@somalicats
ono hrozne záleží na povaze, ale ja kebyže na svojho chlapa vybalím tento konfrontačný tón, typu "tu sú všetky moje výdaje, navaľ svoj príspevok" tak za hodinu idem spať s plačom, aká som nepochopená a že náš vzťah už nemá cenu a že ma nemiluje a nechce sa snažiť a že sa rozvediem a kašlem na to.

Pričom kebyže tie isté argumenty nadhodím pri slušnej konverzácii s otázkou, ako to vidí on, či je z jeho strany nejaký priestor na zlepšenie a ako by sme to spolu mohli vyriešiť, tak by sa debata vyvíjala úplne iným - pozitívnym - smerom.

Ja si nemožem pomocť, ale táto prednasranosť zhoršuje vzťahy apriori. Ja vobec netuším, ako to v domácnosti zadávateľky chodí, ale čo keď je jej muž frustrovaný zo svojej životnej situácie a nevie, ako z toho von? V práci na neho celý deň jačí šéf, domov príde frustrovaný k žene, ktorá mu furt niečo vyčíta a má na neho nejaké požiadavky. To je potom k hádke už len krok. Ja sa ho nezastávam. Len je vždy fajn pozrieť sa na situáciu aj očami toho druhého a predstaviť si, ako sa asi cíti on. Ultimáta a agresívny tón by som použila až keď všetky asertívnejšie prístupy zlyhajú.

V momente, kedy majú obaja pocit krivdy, že sa možu pre rodinu rozkrájať a ten druhý si toho neváži, je akákoľovek pohoda vo vzťahu nemožná.

ilonkaseda
26. lis 2015

@luciashek Myslím,že by si nám měla ještě dodatečně přiblížit jak je to s těmi financemi.To opravdu vše táhneš ze svého a on nijak nepřispívá??

craki
26. lis 2015

@luciashek Necetla jsem vsechno, ale souhlasim ze nejdriv ze vseho je treba resit penize. To prece nejde aby on mel penize pro sebe a ty si platila vsechno... Jste prece rodina a v ramci ni by se melo vse resit spolecne. Ja jako sileny pragmatik a realista zatizeny na cisla bych na papir sepsala co vsechno se bezne kupuje, co kolik stoji a jake jsou naklady na prcka. Treba ani nevi ze balik plen stoji treba 400 a vydrzi tyden (ciste priklad). Dale bych se ho zeptala jestli i ty mas narok na kapesne. Rodicovska je proste tvoje prace. Cely den prece nesedis na zadku. (u nas byla obdoba s dovolenou. Muz mel tyden dovolenea predstavoval si to tak ze to cele prosedi u PC u nove hry. Tak jsem se ho ostreji zeptala kdy budu mut takovou dovolenou ja kdyz jsem v praci na rodicaku a s prckem jsem 24/7 a uz najednou jsem si mohla dat v klidu aspon kafe a muz byl s malym).

A co vikendy? Travite je spolu? Chodite spolu treba na prochazky? O vikendu totiz aspon muj muz vidi ze s prckem zas neni takove leharo a uvarit obed je nekdy nadlidsky vykon.

A k vareni. Ja kdyz varim, tak zasadne na dva dny. Aspon. Dopoledne jsme s malym venku a kdyz prijdu 11.30 domu, neuvarim nic. Takze varim vecer kdyz uz maly spi. Vetsinou mi muz pomuze, takze varime spolu.

A uklid... Vyzaduje to muz? Muj ano. Tak jsem mu po prvnim mesici s malym rekla ze bud uklidi on a ja budu s malym nebo naopak. Co myslis, v klidu jsem si uklidila. Uz pred porodem jsem nezehlila. Za me zbytecnost. Zvlast s prcekm. Nezehlila jsem ani latkovky. A uklizim jednou za tyden, nekdy i mene. Kuchyn teda casteji, ale to jsem muze naucila ze nadobi da aspon do mycky nebo umyje protoze to v nasi minikuchyni skladovat nejde.

A zaverem. Pro nas bylo fakt dulezite aby muzovi cvaklo, ze se doma neflakam a ze maly fakt ten cas zere. Navic ted kdyz mu rostou zuby a je protivny a clovek nemuze malem opustit pokoj....Materska je proste mejo prace tak jako je ta jeho akorat ja nemam moznost zavrit dvere, jit domu a hodit nohy na stul...

barulina
26. lis 2015

@mrsnikola taky si ho hlidam. Ale dalsich par takovych tnam. Kazde preju takoveho muzskeho

barulina
26. lis 2015

@craki ja neuklizet aspon 2x tydne tak je u nas mrdnik,nehlede na to,ze bych nevlezla do sprchy atd.jak ti delas ze je doma poradek.a nenadres se? Ja ikdxz chodim uz do prace tak proste pouklizim a vytiram take min 1 tydne a stejne je furt doma bordel

somalicats
26. lis 2015

@mika251 Zakladatelka píše, že každý pokus o debatu skončil hádkou. Jasně, nebydlíme s nima, žádná z nás neví, jestli debata byla vedena stylem "chlap přijde utahanej z práce a ženská na něj vyštěká, že nic nedělá a že jí nedává peníze", nebo stylem "chlap odpočatý, po dobré večeři, ženská si k němu sedne a začne něco ve smyslu víš, musíme probrat, jak to bude dál...". Ale faktem je, že pokud bych byla na místě zakladatelky a dosavadní pokusy se na čemkoliv domluvit selhaly (a nemívám ve zvyku začínat stylem štěkot), tak už by šla veškerá asertivita taky stranou a chlap by dostal nůž na krk.
Jo, může být frustrovaný z práce, může mít jakýkoliv problém, může na něj toho být moc prostě jen proto, že najednou má živit dva nepracující krky. Ale ta ženská kmitá doma kolem dítěte, domácnosti, taky je toho na ni najednou moc. A snaha tohle řešit musí jít od obou.

craki
26. lis 2015

@barulina Uklizim prubezne. Nenechavam vsude hrnky, pradlo patri do kose, kdyz dojim uklidim po sobe atd Doma poadek neni. Panuje tam takovy lehky chaos. Pred porodem jsem zkousela mit vsude naklizeno, ale muz to stejne neocenil, "bordel" udelal i v uklizenem takze jsem rezignovala. A tim "bordelem" myslim obleceni tam kde z neho spadlo, talirky a hrnky tak kde dojedl, vysypane kapsy od kalhot na vylestenem sklenenem stole takovym zpusobem ze tam nepolozis ani hrnek.... No proste me to nebavilo, tak to nedelam. Maly ma teprv pul roku takze on moc neporadku nenadela. Uklizim to nejnutnejsi, obcas to vezmu poctive a je to. A jeho veci se snazim neuklizet. Jen poznamkuju, ze ty ponozky samy neodejdou, na ten stul se vejde i neco jineho nez jenom jeho kapsy a podobne. Jak s malym. Ale nemuzu mu vecne stat za prdeli. Nejvic me desi to, ze maly povyroste a uvidi tohle chovani, ze si tata po sobe neuklizi, tak to nebude delat taky...

somalicats
26. lis 2015

@craki Na Tvém místě bych na chlapa začala tlačit, ať aspoň ten bordel z kapes nenechává na stole nebo kdekoli jinde, kam časem dosáhne mrňous. Ono pak není nic "lepšího", než lovit -náctiměsíčnímu dítku z pusy svorku/šroubek/matku/mince či jánevímcoještě...