Už nevím jak dál v manželství...

ptacena
17. dub 2015

ahoj,s manželem jsme 6 let stoho 4 manzele ,jenze co se nam narodila dcera 3, roku je všechno spatne,jenom se hadame manzel ma na prvním miste kamarady všechno co delam je spatne jeden den nas strasne miluje ale jak se naštve všechno je sptane hadky nadavani at se odstehujem at vypadnem a když si vypije ,vycita všechno nadava na mou rodinu vydelava hodne penez tak si mysli ze on muze všechno a ja mu jen vychovavam dcerua a to hned vedle bydli tchyne takze jak se pohádáme jde žalovat mamince a stěžovat si ským to žije nejhorší jsem samozdrejme ja...vůbec se tu necitim jak doma furt jen slysim at se zeberu a vydapnu jenze co s dcerou moc ho miluje a nvm zda snim vůbec bude rozumna domluva ohledne pece o ni. jsem s toho nestastna kazdy den cekam s jakou naladou prijde domu a jestli bude ok nebo zase nadavat...uz nvm jak dal . ☹ ☹

kaatulka
17. dub 2015

souhlasím s @clariceannstarling ...podle toho co popisuješ, tak to opravdu vypadá na ten typ, co bude proti tobě používat dceru...
Až se dáš do kupy a nastoupíš do práce, tak to bude v pohodě...Hlavně si už dopředu zjisti co tě čeká, ať jsi na všechno připravená, neboj se výhružek a stůj si za svým rozhodnutím.

ptacena
autor
17. dub 2015

@clariceannstarling no to ze se bude mstit je mi jasne bude ji kupovat co ji na ocich vidi a ja budu ta matka co ji nic nekoupi protože na to nemá..a ta stridava pece to by se starala tchyne a ne on....preji hodne sil.

clariceannstarling
17. dub 2015

@ptacena Děkuji. Snaž se to nastavit hned a bojuj, protože pak už bys mohla (nedejbože) jen litovat, a odnášet to bude primárně dcera...
Pokud Ti můžu poradit, přečti si diskuze z bojů o dítě, střídavou péči, fóra "pro tatínky", rozhodnutí soudů atd - kdo je připraven, není překvapen. Nechávej si výhrůžné smsky, klidně ho zkus nahrávat.

ptacena
autor
17. dub 2015

Moc děkuji za rady udělám.všechno aby malá trpěla co nejmíň...moc děkuji

dannyblakely
17. dub 2015

U nás doma byla atmosféra taky děsná a zanechalo to na mě dost velké následky, kterých mě teď zbavuje paní kinezioložka... Co tím chci říct.. Malá to všechno vnímá a čím později od manžela odejdete, tím hůře pro ni.. Děti potřebují mít doma pohodu!!

clariceannstarling
17. dub 2015

@ptacena hlavně pokud odejdeš, tak neudělej stejnou chybu jako já - že (aby to pro dítě nebylo stresující "odstřihnutí" od otce) mu ji budeš hodně dávat... jakmile jednou začne fungovat střídavá péče, i kdyby ústní dohodou, soud ji potom jen potvrdí. Potvrdí to co už funguje a na co je dítě zvyklé. Ono to zní tvrdě, ale vzhledem k tomu že Tvůj bývalý je zřejmě bez pardonu pěkná svině, tak si dávej opravdu moc dobrý pozor.

ptacena
autor
17. dub 2015

@dannyblakely mala je hodne vnimava vždycky když se hadame beci a nebo jenom zvednem hlas uz říká zase se na sebe zlobite??,je to strasne se pre ni hadat

ptacena
autor
17. dub 2015

@clariceannstarling peci bych si představovala jednou za 14 dni vikend stejne by sni jinak byla jen tchyne a on v hospode a to nechci...manželova neter je socialni pracvnice uz jsem to sni resila na podzim stoji na moji strane tak rikala ze mi pomuze co se tyka pece tak uvidíme...nekdy mel narážky ze klidne všechno proda jen aby mel malou v peci,ale tak zas snad tohle by neudelal nekdy mi prijde ze mu mala prekazi v aktivitách s kamarady takze snad nebude delat problémy....

clariceannstarling
17. dub 2015

@ptacena to, že otec nakonec ani s dítětem čas netráví, se už taky někde řešilo. Klidně ji šoupne k tchyni, ale půjde mu o to, aby se Ti pomstil, protože bude vědět že je Ti po ní smutno, a pak taky aby Ti nemusel dávat moc vysoké alimenty - abys na tom byla finančně špatně. On pak koupí barbínu... děti jsou nevinné a zmanipulovatelné. Stačí aby u soudu projevil zájem o SP, podmínky (pokojíček pro malou, fin. zabezpečení) - a střídavku dostane, po týdnu, nazdar.

ptacena
autor
17. dub 2015

@clariceannstarling presne jak pises...no naschvály a hazeni klacku pod nohy je u nas i ted...

clariceannstarling
17. dub 2015

@ptacena Co jsem mohla, jsem poradila. Takže v duchu "doufej v lepší, počítej s horším"... hodně štěstí. A uvědom si, že to děláš pro malou, i když Ti stokrát vlítnou slzy do očí až se Tě bude ptát proč už nejste s tatínkem dohromady, a že se jí po něm stýská a že se stýská tatínkovi po ní, a že nechce jezdit tam a zpátky... děláš to pro ni. Od takového hajzla nemůže nic dobrého vzejít, s takovým člověkem přece nechceš dítě vychovávat - to jak prožije dětství a co uvidí mezi vámi dvěma, poznamená celý její život, jak jí budou fungovat partnerské vztahy, jaké chlapy si bude vybírat a co si od nich nechá líbit...

dannyblakely
17. dub 2015

@ptacena já si živě pamatuju, jak mi bylo, když se naši hádali.. Bylo to zoufalství, co jsem cítila. Nerozuměla jsem tomu, proč se musí hádat.. Hrozné.. Tolik proplakaných chvil.. Rychle pryč od něj. Malá to nebude možná chápat a on si ji třeba bude snažit koupit, ale za ten klid v její dušičce to stojí.

anatanka
17. dub 2015

@ptacena Mela jsem to doma hodne podobne, jen s tim , ze me nikdy nevyhazoval. Kazdopadne, kdyby to rekl jednou, tak jsem s malou do vecera pryc.
Vim, ze je to tezke, neni to tak jednoznacne rozhodnuti, jak se zda. Ale udelej ho. Az casem jsem si uvedomila, jak dobre mi je bez nej. Neobetuj pro "rodinu" svuj zivot, svoje sebevedomi.... Tohle ani neni rodina, tak ma fungovat jinak, dceri to zadny dobry vzor do zivota neprinese. Pises, ze ho mala miluje, ale pro deti je rozchod v tomto veku mnohem min bolestna zalezitost, nez pozdeji. Navic cim driv si zvykne na jiny styl zivota, tim pro ni lepe...
Drzim palce 🙂

domiz
17. dub 2015

@ptacena Zmetek hnusnej,takový řeči jsem od svýho ex taky slyšela.Pak když jsem se sbalila už začal prosit.Něco hodně podobnýho jsem zažila,ponižování a hlavně na prvním místě byl chlast,sedět u počítače a kamarádi.Všechno bylo na mě,nemohla jsem se na něj spolehnout v ničem.Rychle pryč od takovýho debila,malá často viděla,jak se choval ke mě a byl agresivní.Chvíli mi to trvalo,ale odešla jsem,když mi začal být ještě nevěrnej.Měla jsem kam s dcerou jít a časem jsem si sehnala podnájem.Neříkám,že je to jednoduchý,ale ted už po roce a půl vím,že to bylo nejlepší rozhodnutí v mém životě.Ne že ublížil jen mě,to už je za mnou,ale hlavně naší dceři.Ta o něm nechce ani slyšet a děsí mě to.Rok jí nenavštívil a doufám,že to tak zůstane.U soudu se předvedl teda a ještě mě čeká rozvod a konečně to uzavřu.Mám úžasnýho přítele,kterej nás miluje a dcera ho také.Hlavně to dítě to všechno vnímá..A já byla věčně vynervovaná z toho,co se zas stane.Co s takovým debilem,bych byla radši do smrti sama.Začátky jsou těžký,ale věř,že bude líp Tobě i dceři.Já mám teda štěstí,že mám úžasný rodiče,sestru a zbytek rodiny,který nám vždycky pomůžou a přítel mě celou dobu drží a pomáhá.Přeji hodně sil a štěstí i tvojí holčičce.

zo_ja
17. dub 2015

@xinka Ano, a taky proto, že když to dcera vidí, v dospělosti jí pak může přijít normální, že chlap na ženu řve a chová se k ní takhle neurvale - rodičovské vzory a stereotypy.

zo_ja
17. dub 2015

@kaatulka No, já bych to možná tak dopředu neoznamovala, aby se ten čas nestal nesnesitelným. Může přiostřit, a to dost. Spíš bych si v klidu sbalila, jednoho dne se přestěhovala a oznámila - asi až poté.

zo_ja
17. dub 2015

@ptacena Do druhýho miminka nejdi, ani náhodou, je to jen způsob, je Tě omezit a přivázat doma. Člověk, který miluje svou ženu a děti se chová JINAK.
I při stříavce může dojít na to, že Ti on bude ještě muset platit, pže máš mít stejnou živ. úroveň.... tak klid. Pomůžou-li příp. rodiče, máš-li kde bydlet, je to super start do tohoto nelehkého kroku.

ronyx
17. dub 2015

@ptacena To co tu popisuješ je jako příběh mé sestry přes kopírák.Měla to takhle hodně dlouho,několikrát od něj odešla k mámě,on po nějaké době zase přilezl s prosíkem,pár dní sekal latinu a pak zase všechno nanovo.Trvalo to takhle několik let,nakonec se stejně rozvedli,opravdu to nešlo.Takoví chlapi se nikdy nezmění.A s dcerama je to taky stejné jak popisuješ,taky se stará spíš tchýně.... Nevím no,já bych brala nohy na ramena a šla od toho,každopádně přeji hodně štěstí ať se rozhodneš jakkoliv 😉

ptacena
autor
17. dub 2015

@ronyx ano taky jsem.několikrát.odešla a zase vrátila ale je to.furt.dokola...

focuss
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mandala
17. dub 2015

@focuss Zajímavé, že jsi založila otázku, jestli toto někdo zná, že se jedná PRÝ o účinné metody, z čehož usuzuji, že jsi ještě sama nevyzkoušela a tady vřele doporučuješ ? 😕

focuss
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
yamdena
18. dub 2015

@ptacena Ahoj, je mi líto, že máš tak těžké období. Zachovej si ale chladnou hlavu a promysli si dobře vše co budeš potřebovat pro to, abys od manžela odešla.

Bydlení máš vyřešené. Potřebuješ finanční rezervu - možná máte něco našetřené, popř. vyber peníze z účtu - ulož to na bezpečné místo (do bytu, k rodičům). Vezmi všechny důležité dokumenty (pasy, rodné listy, oddací list, smlouvy) a také je odnes pryč. Sbal si jednu tašku s věcmi pro sebe a pro dceru a také ji odnes do bytu (kdybys musela odejít náhle). Určitě Tě napadne řada dalších věcí, které budeš potřebovat pro život bez manžela, takže je také odnes nebo to zařiď.

Až budeš mít připravené všechno zázemí, navrhni manželovi manželskou poradnu, chceš-li. Pokud se nedohodnete na ničem, přestěhuj se do svého nového bytu (manžel by od něj neměl mít klíče). Napiš mu dopis, ve kterém mu vše věcně vysvětlíš a navrhni praktická řešení - kdy se může vidět s dcerou, manželská poradna, pauza ve vztahu, rozvod. Když budeš mít dobré zázemí a budeš na manželovi nezávislá, bude se Ti s ním lépe vyjednávat o čemkoliv.

Snad Ti to dobře dopadne, drž se.

vroninka22
26. dub 2015

Ahoj, moje momentální situace, jsem od manžela prestehovana měsíc, a odešlajjsem už po 3.....pořád čekám na zázrak, změnu chování, ale zatím to vydrželo vždy jen pár dnů a spadlo to do stejných problémů, nezná ani svojichybu a vvše je pouze na vína a nadávky jsem si jen zasloužila, zatím nemám odvahu požádat o rozvod, bohužel ☹

vroninka22
26. dub 2015

Jinak do Poradny chodím sama, on to zásadně odmítl!

eanie
26. dub 2015

@vroninka22 neber to v zlom. Ale ty nepotrebujes poradnu pre manzelov, ale dobreho psychoterapeuta. Odist od manzela 3x a vratit sa, cakat na zazrak a navyse nemas odvahu poziadat o rozvod? Dievca, mas 27 rokov! Nemate spolu dieta! Manzel sa nikdy nezmeni - k lepsiemu rozhodne nie. Odid kym je cas!!!!

domiz
26. dub 2015

@vroninka22 Odcházela jsem několikrát a myslela si,že se stane zázrak.Nestal,bylo to víc a víc horší.U nás bylo hodně problémů,alkohol,nezájem o rodinu a poslední kapka byla nevěra.Ano chybu sice přiznal,snažil se a nechtěl ať odcházím..Bylo pozdě.Já už dál nemohla a nechtěla,aby v tom vyrůstala dcera a ve 26letech si přece nezkazím život.Štastná jsem rozhodně nebyla,jen vynervovaná a bála se,co se zase stane..Jsme o sebe rok a půl a bylo to nejlepší rozhodnutí v mém životě.Bylo to těžký,jak pro mě,tak pro dceru a ještě mě čeká rozvod.Ale jsem štastná jako nikdy předtím a mám úžasnýho,hodnýho přítele,kterej nás miluje obě dvě.Jsi mladá ,tak si nenič život a tvůj manžel s tím ani nehodlá nic dělat a nepřizná chybu.Ví,že tě má stejně jistou a vrátíš se na co by se snažil.Znám to,taky jsem to tak dělala a chvíli to bylo dobrý.V manželství jsem byla na vše sama,úplně na všechno.Ale tak to přeci fungovat nemá,ted mám pravý opak.

vroninka22
26. dub 2015

@eanie právě je i psycholog a pomáhá mi právě k tomu, abych mělassílu odejít, jenže po letech něčeho manipulace, výčitek, ponižování, mam sebevědomí pryč a navíc si pořád něco vycitam, že je to má chyba, což i mmůj manžel tvrdí a za s prominutím zkurvene fetacky a děvky se nikdy nemluví, pac jsem si to zasloužila a byla to cesta k tomu, mě odnaučit kouřit.....

eanie
26. dub 2015

@vroninka22 Ak by ti terapia nepomahala viac ako rok tak zmen terapeuta. Podla tvojho prispevku je situacia tak vazna, ze sa ta dalej nedovazujem nic pytat ani to nechcem dalej rozoberat. Tvoj manzel je zjavne sociopat. Skus kontaktovat zeny s podobnym osudom ktore tym presli a ktore o tom dokazu rozpravat. Tam by si mohla najst podporu ktoru potrebujes. Vela stastia.

yamdena
27. dub 2015

Ahoj @vroninka22 jeden krok za druhým, neboj, ono to půjde 😉 jsi přestěhovaná, to je přece super! To chtělo velkou odvahu a zvládlas to! 😉

A nevím, jestli jsem přesně pochopila tvůj poslední příspěvek, ale řeknu k tomu asi tolik: jestli ti někdy v životě v něčem pomohl, ať je to cokoliv, tak mu za to poděkuj a tečka. Tečka. Díky a měj se blaze. Na vděčnost až do konce života se dneska už nehraje. Ne, když se k tobě chová hnusně. Jestli ti někdy pomohl, tak buď proto, že je to hodný chlapík nebo možná ale i proto, aby v tobě vyvolal pocity doživotního vděku, ale taky závislosti a podřízenosti. Jak si odpovíš na tuhle otázku?

Já nevím, co ti provedl on, ani co jsi mu provedla ty. Ale takhle se k sobě partneři nechovají. Nejste spolu šťastní a on nemá vůli na zlepšení vztahu pracovat. Bez ohledu na to, co se stalo, co byla či nebyla čí vina, kdo jaký byl a jak se choval. Už nemá cenu nic víc řešit, nic si vyčítat. Už k sobě prostě nepatříte a tak to je. Udělej za tím tlustou čáru a nepřemýšlej o tom. Jeho výpady ignoruj, nereaguj na ně. Když si uvědomíš, že je to skutečný konec, můžeš začít nový začátek. Řekni si poslední větu nahlas: už to skončilo a já začínám nový život. Ne žádné začnu - ale začínám - právě teď. Klidně si dny bez něj odškrtávej - za čas budeš mít řadu dnů, na kterých uvidíš, žes to zvládla 😉