Uz nevím, jestli mu mám dál věřit...

srdicko123456789
25. lis 2020

Zdravím ,vcera večer přišeuj přítel z práce a byl divný.Proste vypadal jakoby zhulenej chápete tak mu říkám :.. nezačal si zase opět hulit trávu ne ?? Ion ,že ne a že ,ty červený oči má z únavy tak říkám hm dobrý ale,v hlavě jsem si říkala tvl 🙄 zase lže budu doufat,že ne .No nic přijel jeho kámoš dolů ke vchodu vezlu mikinu co u něj nechal a v tom jak odešel jsem na zemi v kuchyni našla balíček s trávou ...já byla tak naštvaná ,že mi zase kecal ..čekala jsem až přijde a rekla aha tak ty nehulis ?!???! Víš co bez do pí a on jen řekl promiň to jsem neměl dělat já vím....jako takhle on nehuli kazdy den to bych s ním ani nežila ..ale,občas si zahuli a ví ,že to nenávidím a beztak to udělá ?? Fakt nechápu ho někdy proč to dělá jaký má důvod nevím ptala jsem se ho a sprostě mu nadávala atd....že já takoví věci nedělám tak ať je nedělá ani on .Chápu je celý den ,v práci stará se o nás ,ale dá seu věřit když lže o pitome trávě ? Já zhuleny lidi poznám nejsem cvok a on mě pokaždý řekne ,že zhuleny není .Proč to dělá ?🤷Může mi to někdo někdo říct? Prý se jen bál ,že na to přijdu tak mi lhal a já jsem naštvaná do teď anwbodlam mu to odpouštět je to hnus je mu 33 léta chová se jak na 15 někdy nesnáším když mu někdo napíše pojď se zhulit a on jde jsem zklamaná akurat :(

srdicko123456789
autor
25. lis 2020

Pardon klávesnice si dělá co chce omlouvám se chyby ...v textu.

jitkaem
25. lis 2020

Jakmile se lze kvuli drogam, alkoholu nebo hracim automatum je to spatne.

srdicko123456789
autor
25. lis 2020

@jitkaem jj to jo mám úplně na něj nervy ...on nemá důvod to dělat .Nechápu proč akurat mi zkazil náladu 🙁 a já mu asi přestávám věřit což je v háji už ji AK vztah máme pěkný mezi sebou

amazonkajanik
25. lis 2020

@srdicko123456789 jestli si dá jointa na uvolnění po práci a je v pohodě,je to rozhodně lepší,než kdyby po práci dal 10piv,nebo flašku vodky. Proti hulicum nic nemám,pokud jsou normální. Znám hafo lidí,do kterých by to nikdo neřekl. Jsou zodpovědní,ale prostě potřebují relax. A pak takový,který se vypálí jak taška bramac a vlezou třeba za volant a ty bych hnala svinskym krokem.
Takže jestli máš doma milujícího,pracovitého chlapa,na kterého je toho občas moc,tak bych ho za to nepeskovala,jestli si dá jednou za čas

srdicko123456789
autor
25. lis 2020

@amazonkajanik jo byl vlastně i za volantem včera zhuleny to jsem zapomněla napsat ,ale jel prej jen kousek od baráku .Ale,i tak mám po náladě nic mě nebaví a do toho on mě takhle naštve ?? Dělá ze mě cvoka no 😆chapu ,že je po práci a co já ?? Jsem s dětmi zase celý dny on ne ...

amazonkajanik
25. lis 2020

@srdicko123456789 tak třeba bývalý švagr řídil,měl v ruce jointa a vzadu děti 😟
Jinak,je ten tvůj i přes jointa je v pohodě? Normálně se baví,je schopný dělat základní úkony,pohrát si s dětmi?
To,že toho máš doma plný kecky,to chápu,ale tím,že ho budeš peskovat si nepomůžeš. Chce to se domluvit a buď ať se hecne a jeden den obstará děti on,nebo sežeňte hlídání a udělejte si hezký den.

zuzkasim
25. lis 2020

Mezi svými známými nemám nikoho, kdo by hulil pro relax, měla jsem pár takových spolužáků na střední a když to vezmu dnes s odstupem, tak ani s jedním bych nechtěla založit rodinu, byť teoreticky, jakože hezcí, hodní a chytří přiměřeně byli, své kouzlo měli. Ale holka s nimi měla věčně nějaké problémy. Jestli má někdo už svou vlastní rodinu, dítě, tak má podle mě myslet víc na ně, postavit se k životu zodpovědně a ne utíkat k jakýmkoliv náhražkám spokojenosti (hulení, alkohol, jiné závislosti). Nemluvě o tom řízení, jako nevadilo by úplně stejně, kdyby kousek od baráku jel nalitý? Ono to totiž stejné je.
@srdicko123456789 Vůbec se nedivím tvému naštvání. Do partnerství lži nepatří. Přemýšlím, jestli by šlo, aby si našel nějakou jinou formou relaxu, třeba sport? Teď je všechno omezené, ale přece jenom, vyběhat se, projet se na kole, nebo třeba projít se s prckem po práci venku, zacvičit si doma... Možná je to blbost, nevím.

irmamala
25. lis 2020

Možná si mu měla sprostě nadávat víc, aby to pochopil 😀

svetlanalana
25. lis 2020

nevím, co to říct, já osobně bych se také moc naštvala. Tys teď v pozici matky a in v pozici dítěte nebo teenagera, když ty ho kontroluješ a on ti lže, protože ví, že něco provedl a nesmí to prozradit. Tohle není vztah dospělý partner vs. dospělý partner. Říkáš, že nemá důvod to dělat, jenže pokud to dělá, musí mít k tomu mít důvod (preddispozice k závislostem, předchozí nevyřešená závislost, frustrace, stres atd). Pokud by byl v pozici dospělého, tak to přizná a proberete to. Co s tím, jestli má problém nebo jiný názor, jestli hodlá to řešit nebo dle něj není co resit atd... Musí být odpovědný za svá rozhodnutí, obzvlášť pokud jsou v přímé kolizi se tvými zasadami nebo predstavami

srdicko123456789
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
srdicko123456789
autor
25. lis 2020

@svetlanalana taky nevím ,co stim a vím ,že to udělá za čas zase ....prostě jsem úplně na nervy on je v práci a vsadím se že hulí zase až přijde domů řeknu mu své a jak s tím nepřestane tak se znali a vypadne z mého bytu

svetlanalana
25. lis 2020

@srdicko123456789 pokud nezmění svůj styl chování, hlavně ve vztahu k odpovědnosti, nebudeš moct mu věřit. A jsou tam dvě možnosti: bud si přiznat, že takový je a takový zůstane nebo se vám pokazí vztah a je to cesta k rozchodu. Jo, možná to zní hodně dramaticky a možná přeháním, mluvím, jak to cítím a vidím ja

srdicko123456789
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
orisek56
25. lis 2020

Proč se tak chová. ... No logicky, protože je to člověk závislý na návykových látkách. Marihuana je droga tak jako všechny. Já víceméně co znám ve svém okolí všechny známé uživatele drog, konkrétně marihuany, tak nedopadli dobře. Když si neuvědomí, že má problém, bude lhát a lhát dal a stejně si v životě zničí vše co měl i tu rodinu. A ty ho k ničemu nedonutí s, pokud on sám nebude chtít se sebou něco dělat.

bledulka84
25. lis 2020

Tak ono záleží, co od toho vztahu čekáš, ale věř, bude se to jen zhoršovat. Ex mi na začátku vztahu sliboval, že hulit nebude. Prislo první dítě - občas si zase dal, pak druhé a šup, posledního půl roku, než jsem ho vypakovala hulil denně. Ale ta, kdo má problém a je histerická jsem byla já... Takže letěl a teď už mám klid (za mě je histerie jen projev totálního zoufalství, kdy už nevíš, co dělat...) A mimochodem, to, že po něm řveš žádný efekt fakt mít nebude, v tomto už jsem se do budoucna poucila.

azanka
25. lis 2020

@orisek56 fakt? Okolo mě hulilo na střední a pak v mladším dospělým věku dost lidí (včetně mě) a jediná holčina u toho zůstala... A nikdo nesklouznul k ničemu silnějšímu.

trlik
25. lis 2020

@azanka přesně. V mojí generaci hulil každý druhý a nikam nesklouzli. Na VŠ s náma hulila půlka učitelů - doktoři, docenti, doktorandi. Alkohol je zdravotně i návykově nebezpečnější, ale má tu delší tradici, tak ho lidi berou v pohodě. Autorce ale vadí, když si její zahulí a já zas nesnáším, když můj pije. Poznám na něm po telefonu i malé pivo, to ať si radši zahulí. Takže autorku chápu, každému vadi něco jiného.

amazonkajanik
25. lis 2020

@trlik a hlavně,všimli jsme si toho s mým mužským,že když dojde na hospodskou rvačku,tak zpravidla těch,co jsou pod vlivem alkoholu. Ti,co hulili(ale pili nealko)byli buď už moc vypaleny na to,cokoliv řešit,nebo byli prostě v pohodě 😂
A jinak známe pár lidí,co mají konopí jako léčivo,jinak trpí ohromnou bolestí ...

ejmate
25. lis 2020

@srdicko123456789 hele já nvm, ale když nehulí každej den a je to spíš výjimečně, tak podle mě děláš zbytečnou scénu. Já se mu nedivím, že to tutla, když ho pak server jak malého fakana. Píšeš že je dospělej, tak se tak k němu chovej. Proč by neměl dělat něco jen proto že to neděláš ty? 😁 Já taky nehulím, ani nekouřím a nepiju alkohol (výjimečně tak 2x za rok). A nenávidím alkohol a kouření a můj přítel začal kouřit a 3x týdne je na pivu a když nejde do hospody, tak si ho dá doma. Ale přece na něj nebudu řvát jako na malýho, je to jeho rozhodnutí. Když ho nebudu chtít tolerovat, můžu odejít. On taky toleruje věci, který dělám já a on je nesnáší. O tom přeci vztah je.

orisek56
25. lis 2020

@azanka oni nepotřebovali sklouznout k ničemu silnějšímu. Teda spolužák sklouzl k heraku. Ti zbylí, jeden zahynul za volantem, protože byl zhuleny, staršímu spolužákovi že střední se rozpadla rodina, protože už to nezovadal, byl agresivní a měl těžké Abstaky (pořád mluvím jen o Mariane), známá holčina, ta Hulína při svém vrozeném handicapu, závažnější onemocnění a od té doby je na tom zdravotně velice špatně, fakticky už nezvlada věci běžného fungovani. No a další kluk z vejsky, tak ten jen furt zhuleny tak, že ho z každé práce vyhazujou. Naposled dělal v lese u těžby, teď už nevím co s ním je. No a (ne) známý soused, ten vtom jede tai těžce, že je na svou manželku agresivní a ona se ho boji..maji malou holcicku.. No tak to by byl výčet Šťastného života s Marihuanou... Já opravdu nevím o nikom, kdo by s tím sekl a úplně bez následků. Upřímně říkám, jak bych zjistila, že můj protějšek bere Marihuanu, sbírám se a jdu. Po těch případech pro to úplně pochopení nemam.

miskamed
25. lis 2020

@ejmate vztah určitě není o toleranci věcí, které na druhém nesnášíš.

ejmate
25. lis 2020

@miskamed No o tom řvát na partnera jako na malýho fakana taky ne. Mě kdyby řekl partner ať jdu do pí*i za to, že bych si zahulila, tak jdu a už se nevracim. Tj neúcta k druhýmu jak blázen a takový jednání neschvaluju. Každej má něco, co ten druhý nemá rád. A pro mě je teda mnohem lepší tolerovat jeho blbý kouření a jinak mít celkem spokojenej vztah než abych se kvůli tomu neustále hádala a dělala dusno. Něco jinýho by to bylo, kdyby tu trávu hulil každej den a nefungoval kvůli tomu doma. Ale to už je pak na zvážení, jestli s takovým člověkem být. Pokud by si vybral každodenní huleni místo rodiny, tak bych šla o dům dál. Toť můj názor.

ejmate
25. lis 2020

A ještě teda když uz mluvite o ty trávě, jak je děsně návyková...nvm jak ostatní, ale mě to nepřijde. Asi tak 7 let zpátky jsem měla dost náročnou práci a abych se pořádně vyspala, jednoho jointa denně jsem si večer dala. Takhle to trvalo půl roku. Když jsem na tom místě skončila sezónu a odjela zpět domů, ani mě nenapadlo si zapálit a žádný "abstaky" jsem teda neměla. Marihuana je méně návyková než třeba kofein. To že po x letech denodeniho huleni je člověk vymletej je druhá věc.

miskamed
25. lis 2020

@ejmate na hulení mám názor jiný, ale jinak v zásadě souhlasím s tím, že řvát po někom sprostě do vztahu též nepatří.

amazonkajanik
25. lis 2020

@ejmate Jedinej abstak,kterej měl můj brácha,spočíval v tom,že mu chyběl pohled na jeho ženskou,páč zjistil, že si v podstatě nerozumí. Ale nějak do dál a jsou spolu furt. Pak známý mé spolužačky začal znovu hulit,páč nedával svět,jak jsou lidi na sebe zlý,apod. Skončil kvůli tomu na chvilku i na psychine a co začal zase hulit,tak v pohodě. Dle doktorů je příliš emocionální a ganja je lepší alternativa,než ho cpát antidepresivy(které mají sakra vedlejší účinky).
Abstinecni příznaky nebudou ani tak na thc jako takové,ale spíš na ty stavy pohody. Nebo ještě zjistili,že je něco přestalo bolet (druhý brácha má těžkou artrozu,nemít na ráno ubaleno,tak to nedá a hlavně tráva je jeden z důvodů,proč si neudělal řidičák)

ejmate
26. lis 2020

@amazonkajanik Přesně, záleží na situaci a třeba taková marihuanová mast vyléčila moji kobyle sarkom 🙏
Jinak ještě k diskuzi, nic jinýho než si rovnocenně sednout a probrat to ti nepomůže. Třeba má nějaký probly v práci nebo doma a tohle je jeho útěk od nich. Zajimej se a třeba ti to poví, když ho budeš brát jako sobě rovného.

cikitkapb
27. lis 2020

Já jsem teda silně proti huličům, tráva mi smrdí... Ale tohle mě fakt rozesmálo. 😅 On se chová jako patnáctiletej, protože ty po něm štěkáš, jako kdyby mu 15 bylo. 🤷🏻‍♀️ Jenže on už je dospělej, svéprávnej, a když si chce dát cestou z práce jointa, tak si ho dá a ty s tím fakt nic neuděláš. A štěkáním a nadáváním mu fakt oči neotevřeš. Chápu, že tě vytočilo, že ti lhal, to nebylo správný, na druhou stranu sis sama odpověděla, proč ti lhal.

srdicko123456789
autor
29. lis 2020

@cikitkapb jestli to udělá znova končím s ním nebo prostě nebudu už ta poslušná ženuška ...

srdicko123456789
autor
29. lis 2020

@miskamed a co to jsem ho jako měla pochválit jooo prober se taky

miskamed
29. lis 2020

@srdicko123456789 prober se ty, jestli si myslíš, že je normální sprostě nadávat svýmu partnerovi. On je dle mého blb, kvůli tomu co dělá (řízení, když hulil, lhaní, hulení obecně), ale jaký příklad dáváš ty dětem? Že je normální si sprostě nadávat? Řešit se to dá i jinak.