Úzkostné záchvaty 13leté dcery

mimisekelis
28. bře 2016

Moc vás prosím, mám dceru- v červenci jí bude 13 let a už asi 2 roky má strašné úzkostné záchvaty: brečí, řve, trhá sebou, třepe se. Trvá to asi od té doby, co jsme se s manželem rozvedli- to jí bylo 11. Je to většinou večer , když se například pohádáme, nebo je třeba přetažená atd. Ze začátku jsem myslela, že jenom vydírá křičela takový věci jeko " ty mě nemás ráda" kdybych tady nebyla" atd. Ale ted se zacne treba divat na dvere a kricet " ne, ja nechci, prosim nee" jakoby neco videla... krici treba i hodinu a pul a potom treba usne ikdyz je to treba ve 4 odpoledne. Už nejak nevim co mam delat PROSIM poradte!!!!! jsem zoufala...

mauss
28. bře 2016

Tady ti neporadime...
Supajdi k odborníkovi,hlavně aby to holka vzala v pohodě a spolupracovala...

veruska007
28. bře 2016

@mimisekelis Dobrým dětským klinickým psychologem určitě nic nezkazíš. Normální to není. Příčina může být v čemkoli.

pavlak5
28. bře 2016

Tady je jen jedina rada ,objednejte se na detskou psychiatrii,tam vam po vysetreni reknoj ,zda je to na leky ,nebo terapii.Drzim pesti.

hvezdnenebe
29. bře 2016

@mimisekelis určitě s ní zajdi k dětskému psychiatrovi. objednací termíny jsou zhruba měsíc, takže lékaři přesně popiš co se u vás děje - je pravděpodobné, že vás vezmou přednostně. držím pěsti ať se dceři (a tím i tobě) co nejdříve uleví.

senta_sofia
29. bře 2016

Urcite k odbornikovi, ak tam je nejaka diagnoza, nie je to sranda. Ked to na nu pride,skusit ju upokojit,silno obajt,povedat,ze to bude dobre, ak mas pocit,ze niekoho vidi,povedat,ze ho vidis tiez a ze uz isiel. Docasne mozes skusit nejake bylinky a caj, medunka,trezalka teckovana, homeopatikum Sedatif PC alebo Magne B6. Celkovo vitaminy skupiny B su fajn na nervy,plus cokoska 😉

kacenka1111
29. bře 2016

psycholog asi urcite, ale pokud vidi duchy a pod, je potreba to resit i s jinym clovekem ... muze to znit blazniv, ale muze miz na sobe jen nalepeny nejaky duse/dusi a sikovny lecitel to z ni sunda a poradi, co delat.. psycholog ji stopro posle fofrem k psychiatrovi a ten ji narve leky bez milosti...dcera se jen utlumi, ale problem to nevyresi....ja bych ji sice klidne objednala, za mesic ji dr vezme, ale stopro bych ji mezitim vzala k leciteli, ktery se timto zabyva .. mam s tim zkusenosti, od sebe i sve dceri... prasky bych ji nedala ani za boha, deti jsou s prominutim na odpis...

kacenka1111
29. bře 2016

dcery ..omlouvam se za chyby, pisu z mobilu a oprava jde tezko...

hvezdnenebe
29. bře 2016

@kacenka1111 promiň, ale moje dítě bere léky na depresi a na odpis rozhodně není. nebýt léků, tak tady už není !!!

kacenka1111
29. bře 2016

@hvezdnenebe nemyslela jsem to zle... ale nekdy se leky nasazuji zcela zbytecne a pak je dite zbytecne jak to rict setrne.... pokud jde treba o nejakou diagnozu a diteti to pomuze, ok, ale nekdy ne a vim to z hodne konktretnich zdroju...

kacenka1111
29. bře 2016

@hvezdnenebe napr moje matka... utikala k dr, ze je psycho, ten ji bez poradnyho vystreni narval prasky, po tydnu chtela jit na nadrazi a nasledovat bartosovou, jaky mela stavy a pozdeji se prislo na to, ze s ni mava tlak venku a mela zanet v těle, priznaky samozrejme skoro na hospitalizaci...doted s tim ma problemy

klaras26
29. bře 2016

Z vlastni zkusenosti vim ze ani ten nejlepsi psychlog nepomuze...Musis s ni travit vic casu a hlavne ji davej co nejvice najevo svoji lasku.Musis se ji ted na 100 procent venovat.Zkuste si najit nejakej konicek ktery se ji bude velmi libit...Co takhle kone?

klaras26
29. bře 2016

Me kdyz tenkrat mamka vzala k psychologovi byla jsem akorat jeste vic nastvana a zhorsilo se to.

werik153
29. bře 2016

Taky jsem jako dítě měla takové problémy, bohužel si sama nevzpomínám na podstatu toho všeho, co ale vím, že teď asi před rokem, se mi takový stav vrátil, vyvolal ho velký stres a myslela jsem si, že jsem zešílela, zašlo to až tak daleko, že jsem se nemohla pořádně nadechnout a byla jsem úplně mimo....takže já bych to rozhodně řešila, zeptala se jí jestli by s tím ona chtěla něco dělat....

zvirka
29. bře 2016

Určitě psychiatrie!!! Klidně jeďte okamžitě, akutní stav - a tohle určitě je akutní stav - vezmou okamžitě, ve větší nemocnici i mimo ordinační dobu, mají stále pohotovost. Tohle bych svoje dítě nenechala zažívat, řešte to!

kacenka1111
29. bře 2016

@klaras26
@zvirka nechtela jsem do toho moc plest, protoze sama jsem mama a strach o dite je obrovsky a mama rozhoduje o hodne dulezity veci...myslim, ze jedna to bere lehceji a druha zas hur nez to je... urcite to chce nejakou pomoc-klara, ale zase az tak ne-zvirka....kdyz ji najde hobby, tohle nespravi a kdyz ji odveze na psychu, narvou ji okamzite nejakyma sedativama a holka je vite kde.... chtelo by to neco mezi.... psychina je falt osemetna, nechat byt taky...psycholog zase posle k psychiatrovi, ktery musi!!!! napsat na tohle prasky... vim, ze se tomuhle tezko veri, ale nektere deti tyhle veci vidi, sama se tim zabyvam...to, jak sam zakladatelka uvadi, holcicka "neco, nekoho" vidi... a co myslite, ze to je? zabyvam se tim kazdy den... okamzite bych kontaktovala @marinka s prosbou o radu.... a pak bych videla.... na prasky je vzdycly casu dost... samotny psycholog je dobra vec, ale az se uzdravi tyto prvotni veci.... psycholog muze pomoci s tim rozvodem, je to na dlouho, terapie.... ale tyhle ataky je potreba resit hned...jak pisu, napsala bych Marince a ona bude vedet...

kacenka1111
29. bře 2016

jibak videt svy dite bezvladny pod praskama je podle me sileny.. ja bych to neudelala... videt ji nekde splihlou... to neni jako lupnout ibalgin na hlavu... tohle bych si dobre rozmyslela....

kacenka1111
29. bře 2016

@werik153 to vypada na nejakou panickou ataku, to je neco jineho, nez duchove...

werik153
29. bře 2016

@kacenka1111 Nene žádná panika v tom nebyla....jsem ráda že je to už pryč, fakt jsem si přišla, že jsem zešílela...tenkrát jsem si myslela, jestli nemám ten premenstruační syndrom...ale tohle se mi stalo jen jednou....za posledních pár let tedy....a jsem ráda že je to už pryč.

kotty
29. bře 2016

Určitě k odborníkovi, v dnešní době je hodně častá diagnoza úzkostná porucha, tu doprovází pěkně hnusné rozjeté ataky, které klidně svými projevy připomínají infarkt ( bolest na hrudi, vysoký tlak, ztížené dýchání.. )..nechci strašit, ale radši to podchyťte dřív, než třeba bude potřeba nasadit AD...sice s nima u dětí jsou asi opatrnější , ale často ty stavy ještě ze začátku zhorší..

kotty
29. bře 2016

@kacenka1111 né vždy se lékaři trefí, bohužel. A po začátku braní AD se ten stav konkr. u panických poruch klidně ještě na 14 dní zhorší, že člověk myslí, že zešílí, a pak se to pomalu uklidní.. Neříkám práškům ani ano, ani ne, ale někdy už člověk potřebuje i tu práškovou podporu, aby vůbec našel sílu bojovat a spravovat se na psychoterapii.

zvirka
29. bře 2016

@kacenka1111 Nacpou práškama???? Normálně jí předepíšou něco na zklidnění a pošlou domů, napřed doporučí menší dávku, případně ji dle potřeby zvednou. Až se zklidní, podle stavu, v jakém tam dojdou, klidně hned, proberou další postup. Terapie, případně další léky, antidepresiva, nevím, nejsem psychiatr. Píšu z vlastní zkušenosti, procházela jsem si od dětství něčím podobným a za nic na světě nechtěla jít k psychiatrovi, nejsem blázen, že. Dohnala mě k tomu až nutnost neschopenky před pár lety. Dnes toho moc lituju, škoda, že jsem nešla dřív, nemusela jsem se trápit.

kacenka1111
29. bře 2016

@zvirka ja taky byla u psycho i psychi... neplacam jen tak do vetru a rozhodne neobhajuji svuj postoj jako jediny spravny, jen poukazuji na moznost toho, ze v tomto pripade mohou prasky napachat vic skod, nez uzitku...

zvirka
29. bře 2016

@kacenka1111 "V tomto případě". My přece nemůžeme soudit vůbec nic z nělikolika vět od zakladatelky. Za mě opravdu velmi silně doporučuji návštěvu psychiatra, tím se určitě nic nezkazí, zbůhdarma do děvčete nikdo cpát prášky nebude.

westie
29. bře 2016

@mimisekelis rozhodne vyhledat odbornika. A co vam dcera rika, kdyz se ji pak zpetne ptate, co ji trapilo?

dannyblakely
29. bře 2016

kineziologie by mohla pomoci, ale najděte si recenze na někoho opravdu dobrého.. je to psycholog v jiném kabátě. Počtěte si o tom na netu.

klaras26
29. bře 2016

@kacenka1111 To co ona vidí jsem právě viděla taky proto vím o čem mluvim.

angel456
30. bře 2016

Jak vycházíte s jejím tatínkem, jaký byl rozvod, máte nového přítele, on přítelkyni, stěhovali jste se?(nechci znát odpovědi) My máme tři slečny se střídavce, všechno OK, jen ta prostřední je nemocná stále, v týdnu u maminky, chybí ve škole vždy, 2-3 dny i celý týden... pořád, jde k mamince je nemocná, kašel, rýma, problémy s dechem... pátrala jsem pátrala a narazila na stránku empatia.cz- duchovní příčina nemocí a super...http://empatia.cz/duchovni-priciny-nemoci/plice... mě samotné se rozvedli rodiči, táta umřel... znám tyto stavy, je to volání o pomoc, o pomoc mámou... nehádejte se s ní, vždy když to bude vyhrocený obejměte ji a mlčte... (sama jsem se s naší prostřední hádala a ona bylo o to víc nemocná, pořád dokola, já řval, ona, manžel, do dvou dnů padla...). Pak jsem šla na terapii, p. doktorka mi moc pomohla, já změnila své chování k ní a ona rozkvetla jako poupátko... Nevím, jak jste se rozvedli a proč a jak to u vás teď vypadá, ale myslím, že byste měla zapracovat na tom, aby vztahy s ex, byli dobré, podporovat dceřin a otce vztah (nevím proč jste se rozvedli), podporovat ho a nikdy před ní neříkat křivého slova o něm... Naše prostřední skončila taky na práškách (jen placebo efekt b-komplex a při záchvatu céčko), zafungovalo to jako, TIME-OUT, začala jsem chodit na terapii hlavně já, pochopila jsem ji, naučila se s ní mluvit a světe div se u nás nemocná, ani jednou od začátku roku nebyla, u maminky, každý týden (NEŘÍKÁM, ŽE JE NA NI "ZLÁ"...., JEN (ona optřebuje individuální lásku, jen pro sebe) NA MALOU ČLOVĚK MUSÍ PŘIJÍT, JINAK JE TO S NÍ VELMI VELMI NÁROČNÝ

angel456
30. bře 2016

neřešte důsledek, ale příčinu... mluvte s ní, smějte se, obejměte jí...

angel456
30. bře 2016

samozřejmě je to běh na dlouhou trať a jestli trpí už dva roky, třeba by i ty léky třeba na měsíc pomohli jako time-out, určitě jděte i pro pomoc i vy, já šla s tím, že mě to tak drtilo, jako macechu. už mě tak lezla na nervy, že jsem ji jen viděla a "co zas!!!" ona přišla s přístupem "co jsem zase udělala špatně" a teď jsem ušla jsem velký kus cesty, pomohlo to mě (netrápím se, nejsem naštvaná, v křeči...) a pomohlo to neskutečným způsobem ji...

http://empatia.cz/prehled-pricin-nemoci/deprese

kacenka1111
30. bře 2016

@zvirka bude...nize jsou uvedeny jine zpusoby, lepsi zpusoby, co neco vyresi! hakmile vstoupite na pudu psychiatrie, dostanete prasky! mam to primo od dojtora. bohuzel.. takto mi i to bylo receno.... a nejen z jednoho, z vice zdroju.. dobrych zdroju...