Věkový rozdíl a dítě z předchozího vztahu

zuzulinda16
19. dub 2021

Ahoj holky, chtěla bych se podělit se svou momentální životní situací. Za pár měsíců oslavím 20. narozeniny a maturita klepe na dveře. Našla jsem si o 11 let staršího přítele, skvěle si rozumíme, všechno nám klape. Jediný problém je jeho bláznivá ex a dvouletá dcera. Jsem na svůj věk poměrně vyspělá, nejsem jako ostatní baby v mým věku. Ráda vařím, uklidím, postarám se o svou malou neteř a s ničím takovým nemám problém. Bohužel mám trochu problém se smířit s tím, že má přítel dítě. Je to super chlap, nechci se ho vzdávat, ale to dítě je pro mě opravdu těžké překousnout. Jsme spolu už skoro půl roku a známe se dva roky, když jsme se začali vídat poprvé tak to bylo spíš pro zpříjemnění života a potom jsme se vraceli domů za tím svým... Svou bývalou přítelkyni nikdy nemiloval a neplánoval s ní rodinu, spíš měl v plánu se s ní rozejít, ale ona vysadila prášky aby si ho pojistila kvůli penězům a bylo to... Jelikož přítel nikdy nepoznal svého otce a jeho dětství nebyla procházka růžovým sadem, chtěl své dceři zařídit plnohodnotnou rodinu a chtěl to se svou ex udržet jen kvůli malé. Dozvěděl se ale, že zatímco on makal od rána do večera aby mohl své rodině dopřát co nejvíc, ona si domů vodila cizí chlapy a podváděla ho a tak to skončilo. Ona se odstěhovala a malou mu dává jednou za 14 dní na dva dny. Mám ráda děti, ale bojím se, že s jeho dcerou se nedokážu patřičně skamarádit. Bohužel je to tak trochu rozmazlený fracek, její matka bydlí u své matky a nestará se, neustále lítá po všech čertech a malou nechává hlídat, takže je v neustálém obložení babiček a tetiček. Jsou jí 2 roky, neumí říct ani slovo, nedokáže se na chvíli sama zabavit, ať se děje cokoliv tak se neustále vzteká a brečí, neřekne si kdy má hlad a co by chtěla, nikdo ji to nenaučil. Ještě do toho spí mezi námi v posteli, když je u nás jednou za těch 14 dní, protože její matka ji zásadně nechtěla učit spávat v postýlce ve svým pokoji, aby k ní nemusela vstávat. Pro mě je to peklo, přítel bývá od rána do večera v práci 7 dní v týdnu a volno si bere jen kvůli malé, takže spolu sami dva netrávíme skoro žádný čas a s tou malou to nejde už vůbec. Výchova nulová, malá může dělat bordel, řvát, mlátit se vším, nemá žádný režim a chodí si spát kdy chce. Přítel to vůbec neřeší, vídá ji málo a je rád že ji vidí, že se s ní pomazlí a pohraje a nějaká výchova ho nezajímá. Já s nimi ale svůj čas trávit nechci, vždy to skončí tak, že on skáče kolem malé, když mě obejme nebo mi dá pusu tak malá začne plakat, protože se jí to nelíbí že není středem jeho pozornosti a já potom celý víkend sedím sama u televize a nudím se. Proto si to vždy plánuju tak, že chodím aspoň do práce když on má malou abych tam nemusela být s nimi, ale vznikají kvůli tomu akorát hádky, že mi vadí jeho dcera a nechci s ní trávit čas... Trochu to tak je, bohužel, nevím jestli se s tím do budoucna dokážu smířit. Do toho nám dělá peklo jeho ex, není s ní pořádná domluva, někdy mi přijde, že je nemocná a měla by se jít léčit. Ta malá holčička je chudák, že schytala takovou matku a mě je to hrozně líto, ale nevím jestli to ve svým věku zvládnu. Chci mít i svoje děti za pár let a nevím, jak to bude vypadat, když bude jeho dcera naočkovaná proti mě a bude mi dělat jen zle. Přijdu si jako chudinka co si jen stěžuje, ale opravdu je toho na mě takhle moc, přítele se vzdát nechci, ale nevím si rady.

helen_h
19. dub 2021

V první řadě jste neměla randit se ženatým... Tak to bude snad rada do života - pro příště.

treasurka
19. dub 2021

Na mě to působí "trochu" černobíle - zlá ex, strašné dítě, skvělá a vyspělá ty a neschopný přítel - oběť okolností 🙂 Být tebou najdu si kluka ve tvém věku, se starostmi jako máš ty, cestuju po světě, takhle evidentně nejsi spokojená a dítě bude s vámi chudák...

helen_h
19. dub 2021

(Tedy se zadaným.) Pokud nastávají problémy už teď, relativně ne moc dlouho po tom, co jste spolu naplno, tak si bohužel nemyslím, že bude líp...

gramar
19. dub 2021

Našla jsi si chlapa s dítětem, tak se s tím buď smiř, nebo si najdi chlapa bez závazků... Dvouleté dítě prostě chce být středem pozornosti, zvlášť když se vida s tátou málo. Buď s ní navážeš přátelský vztah, nebo s tím budeš válčit a za pár let, až budete mít spolu dítě tu budeš ta špatná ex s hrozným dítětem třeba ty. Zde není rada, ale srovnání priorit a kompromis, nebo páčko 🤷

lidija1234
19. dub 2021

velký věkový rozdíl to zas tolik není 🙂 každopádně jsi věděla že m dítě tak se s tím musíš smířit a naučit se s malou vycházet nebo za včas odejdi. Pokud sním plánuje rodinu, měla by jsi tak přistupovat i k té malé přece jenom jednou budeš její nevlastní maminkou a není dobré potom mezi dětmi dělat rozdíl. Pokud se ti nelíbí jak je to u vás doma nastavené promluv si o tom s přítelem a nastavte si režim tak aby vyhovoval všem. Kamarádka je rozvedená a zas si furt stěžuje že ex nemá žádný režim že dítě nevychovává.....chápu že ji táta vidí jednou za 14 dní ale to neznamená že on nemá vychovávat a má jen rozmazlovat. Ale za mě asi nejdůležitější je aby ty ses rozhodla zda chceš být ve 20 letech náhradní maminkou a strat se a vychovat malou holčičku.

jijulka
19. dub 2021

je to dvouletý dite, co popisuješ je normalni dvouletý dite.
Asi nebudes zas tak moc vyspela, kdyz ti tohle vadi. Tak si najdi chlapa bez ditete.
A jsem zvědavá co budes rikat az se tvy vlastní dvouletý bude chovat takhle 😀😀

bezinka22
19. dub 2021

@zuzulinda16 hele, tohle fungovat nebude. Mozna jsi mnohem vyspelejsi nez baby v tvem veku, ale o detech mas hooodne zkreslenou predstavu. Ve skutecnosti se skamaradit nechces, ale dcera tu je a nezmizi. Bud to prekousnes a budes se snazit nebo jdi od toho. A ano, dvoulete dite chce byt stredem pozornosti, neumi se poradne vyjadrit, natoz zabavit samo. Muj syn se na chvili zabavi az ted kolem 3. roku, ale i tak si chce hrat s nami a ne sam. A to, ze spi s vami a ne sama v pokoji je taky uplne normalni. Tatu vidi jednou za 14 dni, pak prijede a misto mazleni ma byt sama v pokojiku? 2 lete dite je fakt jeste male, neumi se vyporadat s emocemi a potrebuje kolem sebe jistotu. Jako neber to, ze te kritizuju, ja te chapu a uprimne za sebe rikam, ze v 19 letech bych tohle nedala, ale je fajn si to priznat a jit kdyztak dal. Oba si muzete najit protejsky, ktere vam muzou dat, co potrebujete.

andelka
19. dub 2021

Jsi normální? Viděla jsi někdy dvouleté dítě? Takové, na které nemáš averzi? Představ si,že běžně dvouleté děti nemluví, neumí si říct co by chtěly, nevyznaji se v sobě, jsou to ještě batolata. Já třeba svého 2 a čtvrt roku starého prcka kojím, spí s námi v posteli, vyjadřuje se žvatláním a prožívá super období prvního vzdoru ( což je normální životní fáze). Podle mě ocekavas od takového prcka příliš. Vůbec nekomentuj jeho výchovu. Jsi s přítelem pár měsíců, o životě a výchově víš houby, tak se zklidni. Jeho ex mu taky nikdo nepřidělil na národním výboru. Ač znám podobné případy, vím,čeho jsou ženské schopné a že chlap kolikrát se radši zdekuje a je rád,že mu vůbec dítě půjčí..Tak takhle soudit ti vůbec nepřísluší. A jestli tě už teď tolik irituje,že má ex, minulost a dítě,tak se na to vykašli. Udělej službu všem a najdi si někoho jiného. Tohle fungovat nebude. Dítě a ex k němu budou patřit dalších 18 let.

te_reza
19. dub 2021

Najdi si bezdětného chlapa. Očividně to tak super není. Problem solved🤷‍♀️

jitulka87
19. dub 2021

Jsem s ostatnimi za jedno. Netrap jeho ani malou a dej jim sanci na spokojeny zivot s nekym, kdo to da. Tohle nebude nic pro tebe. Dite je vzdy az na prvnim miste!

andelka
19. dub 2021

@lidija1234 ono je těžké vychovávat 4 dny v měsíci. Zvlášť u starších dětí, puberťaku je to strašně málo prostoru na nějaké působení. A psaní,telefon, online kontakt to nespasi. A když by i otec chtěl,tak nakonec z toho vyjde jako ten co prudi, ač je úplně mimo, nastávají konflikty, hádky,protože za dva dny se stihne vyřešit a probrat hrozně málo ( zvlášť když není jedno dítě v rodině), a pak fakt lepší rezignovat a užívat si s dítětem zábavu.

orisek56
19. dub 2021

Komentare jsem nečetla. ....A on snad "svou starou " S tebou ne podváděl? Odhod pokrytectví. Byla jsi normální milenka, tak o co jako jde. Co se týče dítěte, to je tvůj problém že ho nemůžeš přijmout. Když to nedokážeš, tak se seber a jdi si najít svobodného. Věk na to máš.Je sice hezké, že umíš vařit a uklízet, ale mentální stránka ještě nevyspela. Promiň, ale toto řešíš po půl roce? Půl rok není žádný vztah, to zatím není vůbec nic, takže si myslím, že je zcela mimo mísu chtít po chlapovi, aby pro něho nebyla dcera a prvním místě a začít ji nějak upozadovat. Ty na me působis docela sobeckym a sebestředný dojmem. Chceš s ním vlastní děti, ale nejsi schopna jeho samotného prijmout se vším všudy? To znamená i s pro tebe neoblíbeným dítětem? To je zase opět tvůj problém, nasla jsi si ženace se závazky... A jestli ti to vadí už teď.... Po půl roce... Tak jim prosím nekal život, protože jiné to nebude.

zelenaesmolda
19. dub 2021

Popisujes uplne normalni 2 lete dite.Najdi si chlapa ve svem veku a uzivejte zivota.

mimi1004
19. dub 2021

Takže ty jsi mu "zpříjemňovala" život a on byl chudáček, co ho ex podváděla!? Jako vážně? Zameť si před svým prahem, než začneš očerňovat jinou. A ta holčička se chová přiměřeně svému věku, nevím, co bys od ní chtěla. Najdi si kluka ke svému věku, hlavně ale single a bezdětného. Ale problém je v tom, že tito kluci si teprve zázemí budují, že? Navíc to dítě tu bude už navždy a navždy bude jeho první dcerou.

janinkafo
19. dub 2021

Tohle je ale úplně normální 2 letý dítě, co popisuješ. Nic neobvyklého. A zvlášť, když tátu vidí 1x za 14 dní, tak je jasný, že je na něj fixovaná ještě víc a on s ni chce být, protože se mu stýská.

Tak si najdi bezdětného, pokud je pro tebe jeho dítě problém. Jeho dítě jen tak nezmizí, ona tu bude pořád.

Popravdě, mému ex bylo taky 30, když si začal s 19. Ano dceři bylo 5, ale ta představa, že bych tu na koni četla to co tu píšeš ty, bylo by mi z toho hodně smutno a klidně bych to snad i vytiskla a dala to přečíst bývalému.
Neříkám, že ji miluje jako vlastní, ale prostě vychází spolu a bere ji. Protože věděla, že si začíná s chlapem, co má dítě.

Jinak ještě k té pozornosti a že se chvíli nezabaví. Dceři je 7,5. Mám půl roku přítele, teď u něj i bydlíme, mají se rádi, sedli si, ale divila by ses jak nám furt visí za krkem. Vždy se zabavila sama a teď pořád slyším, jak se nudí a chce být s námi. A ne, rozhodně na přítele nežárlí.

Jak tu zaznělo, buď si najít nějakou cestu k malý nebo je nechat jít. Časem se totiž budete trápit všichni. Sama píšeš, že vznikají hádky, že s nimi nechceš trávit čas.

sajul
19. dub 2021

Nejlíp se hodnotí výchova v pozici bezdětné. Až budeš mít jednou svoje dítě, budeš mluvit jinak. Ne nadarmo se říká.. rodič míní, dítě mění 😉

izz76
19. dub 2021

@zuzulinda16 Nemáš vztah k dětem, tak se na to radeji vykasli, najdi si bezdetneho a máš klid.. To co popisuješ, je normální dvouleté dítě a ne rozmazlenej smrad, tátu vidí 4 dny v měsíci, proč ten by jí měl kvůli tobě buzerovat.

lenickakl
19. dub 2021

Je mi z tebe normálně na blití. Rozejdi se s ním, ať má možnost si najít nějakou, která ho bude brát i s dcerkou.

alla007
19. dub 2021

Nech ho jít. Ať si najde někoho vyspělejšího... A ty někoho, kdo s tebou začne s čistým štítem.

klokanka31
19. dub 2021

@zuzulinda16 Je sranda jak vždycky za všechno můžou ex manželky, zatímco jejich manželé je nikdy vlastně nemilovali, a děti mají protože si ex vysadila antikoncepci tajně aby si chlapa pojistila ☺ Taky jsem se ve dvaceti cítila děsně vyspělá, měla jsem chlapa o dost staršího s dítětem. Dnes vidím že člověk ve dvaceti většinou není tak vyspělý na to, aby přijal za vlastní cizí dítě. Že je jeho dítě pro tebe spratek, jak to můžeš soudit, když ty jsi žádný dítě ještě neměla ani nevychovala? Suď až ti bude třicet a budeš mít nějaké životní zkušenosti. Že žárlíš na dvouletého prcka fakt není dobrý pro fungující vztah. Najdi si někoho věkově rovného a budete spokojeni všichni.

maaaadlaaaaa
19. dub 2021

@zuzulinda16 Pokud si vyspělá jak píšeš, tak to ve svém věku zvládneš ne? Dost to vypadá, že všichni kolem tebe jsou blbci a ty jsi nejlepší. Buď to přijmeš, že má dítě nebo se na to vykašli. Jednou za 14 dní není zase takový problém pro 20 letou vyspělou ženu obětovat polibek, objetí atd. od přítele, aby malá nevyšilovala. A pokud má matku na baterky jak píšeš, tak bych se snažila, aby se za námi těšila a pokusila bych se ji to drobet vynahradit a jít jí příkladem, když už na to okolí peče. Tohle je ještě tvárný dítě a dobře si zvykne, když zvolíš správný přístup.

zelenaesmolda
19. dub 2021

@maaaadlaaaaa
presne to me taky napadlo,ze ve dvou letech si na ni jeste mala krasne zvykne.nesmi s ni ale autorka souperit ale snazit se s ni vychazet.

uzivatelkapetra
19. dub 2021

Já měla chlapa s čtyřletým synem a bylo mi 22. Bylo to hrozně těžké, taky jsem byla nešťastná před víkendem s ním. Ale dusila jsem to v sobě. Chápala jsem, že tak malé dítě je v podstatě"sobec", že prostě zatím nechápe, že se celý svět kolem něj netočí. Snažila jsem se to před chlapem tajit, přece jen je to jeho dítě a neumí si představit jak se cítím. Pořád jsem si říkala, že se za pár let bude dát s ním domluvit.
No vydržela jsem, klukovi bude 15 a je to hodný kluk, který si krásně hraje se svým dvouapůlletým bratrem.

kamino
19. dub 2021

Říkám to pořád - děti jsou jako prdy, sneseš jen vlastní. Jsou ženské pečovatelky, a jsou ženské, které takové zkrátka nejsou. A pokud nejsou, nikdy nemá cenu to lámat. Dítě tu už bude pořád a s tím se musíš smířit. A ber to tak, že dítě s vámi bude o dovolených, dnech volna, program společného času se opět bude točit kolem dítěte, bude stát čím dál víc peněz.. osobně bych do toho nešla. Ano, zní to sobecky, ale je ti 20, nemáš dostudováno, život před sebou, k malé nemáš vztah, nechala bych to být..

gracinka7
19. dub 2021

To bude troll.
Uživatelka tu sice má profil už 3 roky, ale jestli si někdo dělá v 16 registraci na portále pro maminky, jde si akorát zpestřit den provokováním jiných.

maaaadlaaaaa
19. dub 2021

@zelenaesmolda Já bych se snažila jak blázen ji to nějak udělat hezčí, pokud by tomu bylo tak jak to autorka prezentuje. Dítě za nic nemůže a už vůbec ne takhle malé.

cherie24
19. dub 2021

@zuzulinda16 no nevím jestli nejsi schopná překousnout, že má dítě, vztah by jsi měla ukončit i když ho máš ráda. To že dítě spí s rodiči v posteli je normální věc. Malá taky spí s námi a můj partner není její otec. To že se 2 létě dítě pořád vzteká? Normální období vzdoru, to má každé dítě. I tvoje děti si v tomto věku budou vzteky lehat na zem. Musí se naučit svoje emoce zpracovat a vypořádat se s tím, že všechno není po jejich vůli. A že by se nějaké dítě samo zabavilo? Zdravé dítě u všeho asistuje a samo si vydrží hrát možná tak malou chvilku. Moc vyspěle nepůsobíš, ale je to asi celkem běžná deziluze těch, co vlastní děti ještě nemají. Ale pokud žiješ v domění, že jeho ex je děsná kráva a jeho dítě nevychovaný smrad, tak je asi na čase si přiznat, že tohle není perspektivní vztah. Protože ať to mezi nimi bylo jakkoli oba už budou součástí jeho života a tak to prostě je když jsou děti.

alilali
20. dub 2021

Prej "ex nikdy nemiloval a nechtěl s ní dítě" 😀 tomu fakt věříš? To asi nejsi zas tolik vyspělá...

andelka
20. dub 2021

@alilali no, částečně to může být pravda. Chlapi kolikrát myslí a " milují" určitou partií ( a taky je rozdíl mezi zamilovaností, zaujetím a láskou) a v případě potenciálního početí jsou kolikrát hloupější a naivnejsi než ženy. Nicméně ve věku ke 30, kdy bylo to dítě počato bych už u chlapa očekávala trochu zkušeností a rozumu.

drakenn
20. dub 2021

To chce si s ním ihned pořídit mimíska, ten vyřeší všechny problémy!!