Vyrovnání se s minulostí partnera. Jak se s tím vypořádat?

21. zář 2022

Ahoj holky, jsem v situaci, kdy nevím, co mám dělat. S partnerem jsme 8 let a máme 2 krásné holky. Předtím jsem ale měla “divokou” minulost. Měla jsem 18 partnerů, nejsem na to hrdá, naopak, vím, že to byla chyba. Chtěla jsem mít vztah, ale šla jsem spíš z jednoho do druhého. Pocházím z malého města, takže jsem nejdřív byla na intru, pak na kolejích, vedla studentský život, party, potkávala spoustu lidí.. Nechci se vymlouvat, kdybych mohla, vezmu to zpátky a opravdu se za to stydím a mrzí mě to. Partnerovi jsem to řekla asi po měsíci vztahu, když se mě na to číslo zeptal. Chtěla jsem být upřímná, věděla jsem, že by to mohl být problém a chtěla jsem mít jasno od začátku. Vadilo mu to hodně, přesto se mnou zůstal a pořídili jsme si děti. Jednou za čas to ale v něm stejně nějak vybublá na povrch, i teď, po osmi letech. Kor když máme dvě holky, má strach, aby to nebylo stejné i u nich. Chtěla jsem se zeptat na radu, jak se s tím vypořádat? A naopak, když mi vyhrožuje rozchodem kvůli tomuhle, jestli mi může vzít děti z péče? Popravdě nevím, co bych si bez holek počala..

zuzaaaaa
21. zář 2022

18 neni zadna traga, mam kamaradky ktery by to nespocitaly a absolutne je to netrapi. Jak by rekl muj muz, asi to tak melo byt 😂a zbytecne se uziras zbytecnosti 🤷🤷🤷 takze to hod za hlavu.

zuzaaaaa
21. zář 2022

A vyhrozovat rozchodem, to snad neeeee....

lencaa11
21. zář 2022

A tvůj chlap nikoho neměl ? Nejak nechápu proč vytahuje něco co jsi dělala v mládí tak sis užila život máme jen jeden a když teď jsi spokojená máma a partnerka tak co mu vadí tohle se netika jeho je to tvoje vlastní věc a když šel do toho vztahu že to věděl tak měl to hodit za hlavu a ty udělej to samé minulost už nezměnis důležité že jsis to uvědomila a že jsi lepší člověk a co bylo tak bylo a není to nic za co by te někdo měl odsuzovat nikdo nejsme bez hříchu a děti ti vzit nemůže to je jasný 😉 a rozhod zda stim vyhrožuje tak to je od něj " trapné " je jak malé dítě 🙈

autor
21. zář 2022

@lencaa11 Já to v sobě uzavřené mám, vím, že to nemůžu změnit a jediné, co můžu udělat, je žít jinak. Za tu dobu mi to už i přebila kupa silnějších zážitků a chci řešit výchovu dětí a budoucnost a ne se vracet k tomu, co bylo před x lety.. ale partner se k tomu jednou za čas prostě vrátí a včera to nějak vygradovalo v hádku, kdy se chtěl rozejít a že mi vezme děti atd. Není s tím smířený a něco zaslechne nebo si přečte a nějak to v něm jednou za čas prostě vybublá.. on mel přede mnou jen 3 partnerky. Chtěla bych, aby to už taky nějak uzavřel, přešel, akceptoval to a už se k tomu nevracel, ale ani jeden nevíme,jak to udělat...

lencaa11
21. zář 2022

Bohužel to musí ON jít dál a hlavně tohle nemůže používat celý život jako nejakou zbraň proti vám přijde mi že si vás neváží až natolik je to jeho vnitřní boj samohrejme tohle je do budoucnosti pro váš velký problém přeci nikdo v životě nebude porad řešit minulost kdyby jste třeba udělala něco závažného tak ještě možná jo ale tohle nevím daleko to ve vašem vztahu nepůjde když se na to nevykasle

autor
21. zář 2022

@lencaa11 to právě vím, jen nevím, jak tomu pomoct, aby to uzavřel..

lencaa11
21. zář 2022

No ono pomoct na to není žádná extra max sním můžete o tom promluvit a říct že teď už je to uzavřené ale to je celé víc udělat nelze a aby jste si to pořád třeba vicitala to je špatný vše je na něm pokud on to nepřijme což už měl když svama šel do vztahu tak vztah není na dlouho to se budete pořád točit v kruhu a hlavně když to vytáhne tak vás tim vždy ranní a to se milovanému člověku se kterym mám dvě děti nedělá

jjasmina
21. zář 2022

Jen 18? Z toho bych si hlavu ani nedělala popravdě, ne děti ti vzít nemůže. Ví to celou dobu a vyhrožuje ti jako teď? Mě by to chlap řekl jednou, tak bych mu řekl tak běž a hotovo, jako aby při každé příležitosti vytahoval x starou věc, to fakt ne a chyba je v něm, ne v tobě. No co užili sme si to všechny, hlavně přestaň mít pocit viny kvůli tomu, že je v tobě vyvolává beztak jen on a má mindraky

zlataberta
21. zář 2022

Asi nemá sebevědomí, že vytahuje takové kraviny z minulosti a navíc o tom všem věděl od začátku, tak v čem je teď, po osmi letech problém?

sinicka
21. zář 2022

WTF? To je sakra tvoje soukromi, to ho nemá co zajimat. Nemela jsi mu na to ani odpovidat, to je tvoje vec. At jde nekam na terapii. Paneboze, aby ses omlouvala, ze ses s nekym na stredni nebo na vejsce vyspala… to je bizar. Chyba neni na tvoji straně. Jsme lidi a provozujeme sex. Stejne jako kralici, pejsci, hmyz.. ja bych ho fakt nekam nahnala, klidne do parove poradny..

krisstina93
21. zář 2022

18 je ještě celkem v pohodě :D hele máš blbého chlapa, každý má minulost, ale aby tě kvůli ní pořád vydíral a deptal, to moc dobrý partner není. Si tě neměl brát, pokud mu to vadí. A děti ti kvůli tomu určitě nesebere.

dianemash
21. zář 2022

Já bych řekla,že je v něm nějaká nevyřáděnost a že na něj čas od času dolehne něco jako "závist" ,že sis užila jak se patří,zatímco on měl jen 3 partnerky 😏 Co s tím to nevím,to si v sobě musí vyřešit hlavně on. Hlavně počet partnerů neudává kvalitu sexu,tak si s ním zkus o tom nějak v klidu promluvit, minulost už opravdu nezměníš a těžko říct čeho by rád dosáhl,když vyhrožuje rozchodem po takové době. Já bych řekla,že to na něj prostě padlo,že si nestihl užít tolik co ty. Zkus ho podpořit třeba větou,že kdybys věděla,že potkáš jeho,tak bys na něj čekala 😄

domix147
21. zář 2022

Ahoj, myslim si, zeby ste si mali k tomu sadnut. Mala by si mu otvorene povedat, ze ta to trapi. Ze ano nemalo to tak byt.. Ale ze.bohuzial,vtedy si sa rozhodla, ako si sa rozhodla..ze to nejde vratit.
Ale ze nemoze ta trestat, za nieco co bolo v minulosti.
To ako leby si sa ty chcela s nim rozist za to, ze sa dobre neucil.
Nemoze ta za to deptat, terazako dospelu zenu. A ak to robi, tak ti to robi naschval, lebo vie, ze ti tym ublizuje. A to nie je pekne.
Ty si v tom teraz "nevinne" pretoze vytahovat veci 8 rokov a viac stare nema pravo.
Mal to riesit teraz.
A deti ti nevezmu. Aky by bol dovod? Rozvodu? Ze si mala 18nast chlapov? Ved byho sudkyna vyiala, ze mu to nevadilo, mal s twboudvedeti, ze co to tuvytahuje.
To je vymysel. Problem moze byt inde.podla mna to pouziva ako zbran.

aarriel
21. zář 2022

No tak sis uzila, no boze 🤷 rekni mu, ze uz sis uzila dost a aspon nemas potrebu mu utikat, kvuli tomu, ze sis neuzila 🤣 to rikam ja memu chlapovi, teda ne, ze by mi neco vycital, zrovna on taky neni svaty 🤣🤣🤣

shirilka
21. zář 2022

Já mám pocit, že se cítí, že mu "ujel vlak", jakože ty sis svoje užila za mlada bez závazků, máš to v hlavě/srdci srovnané což je super, že bys to při pohledu zpět udělala jinak vůbec neřeš, každý má něco co by udělal jinak nebo neudělal vůbec. Mi tak připadá, že se mu sem tam možná "posteskne", že on toho za sebou na milostném poli nemá tolik, že možná o něco přišel a tak když narazí na nějaký článek, tak ho to zabolí a než aby si to srovnal v hlavě tak si to vyleje na tobě, což je fakt smutné. Děti ti rozhodně nevezme, počet partnerů v minulosti důvodem fakt není.

sinicka
21. zář 2022

@domix147 proc to tak nemelo byt a proc by ji to melo trapit? Tak si uzila par borcu kdyz byla mlada, za dobu na stredni a vysce to vychazi na 6 borcu rocne, co to je 😀
To on ma problem, ne ona.
Ja bych se teda neomlouvala, proste jsem takova byla. Ja bych mu naopak rekla, ze toho nelituju, proste jsem si uzivala zivot, formovala se pro budoucnost, asi jako 90% lidi mezi nami.
Vyspat se s nekym na stredni a na vysce je neco, za co se mam omlouvat?
Zensky maj drzet celibat, dokud je nekdo milostive nepozada o ruku?

martinka_33
21. zář 2022

S tím se musí vyrovnat on, ne ty. A nechápu proč s tebou teda zustal když mu to tak vadí?

levandule_k
21. zář 2022

@domix147 Nechápu, proč by měla přiznávat, že to tak být nemělo. Jako podprahově ji podsouváš, že by se měla stydět, za to, že měla sex...

Autorka: Podle mě s tím úplně srovnaná nejsi, že jsi měla 18, protože píšeš, že na to nejsi hrdá a stydíš se za to. Tvůj předchozí sexuální život není důvod k sebemrskačství. Takže bych si znovu projela proč, si za to sypeš popel na hlavu. Asi jako kdyby existoval nějaký dokonalý počet partnerů. Až si to skutečně vyřešíš sama v sobě, změní se i chování tvého partnera, ale i tak byste se o tom měli naučit bavit věcně a rozebrat, co Vás skutečně trápí.

Viděla jsi film Divočina, hlavní hrdinka se trochu plácá v životě, zemřela jí máma, krachlo manželství, experimentuje s drogami, má náhodné známosti na jednu noc, aby si srovnala život, rozhodne se jít na dlouhou trasu přes hory, i když má mizernou fyzičku a nemá zkušenosti na to, jak se chovat v divočině. Na závěr říká, že kdyby měla možnost něco změnit ze své minulosti, neudělala by to, protože každá zkušenost, každá známost, každý čin ji dovedl až sem, a přesně tak to mělo být. (Spoiler nakonec zakotvila ve šťastném manželství a měla děti.) Přesně tak je to i u tebe, každá známost tě formovala a dovedla tě přesně na to místo, kde jsi teď.

On může žárlit, že jsi měla více partnerů než on.
Nedávno jsem narazila na rozhovor 13 hříchů rodičovství, zmiňuje se tam, nezapomeňte dětem, co nejdřív znechutit sexuální život. Jestli se otec obává, že dcery budou sexuálně aktivní, tak by si měl uvědomit, že děti jsou zrcadlo a zracadlí nám naše nevyřešené problémy. Jediné, co může udělat, je naučit je, aby si vážily samy sebe. Jestli nechce, aby si dcery našly nějakého blba, tak by se k tobě jako partnerce měl chovat s úctou, jinak si dcery najdou někoho, kdo se jich nebude vážit. Respekt k tobě se projeví i tak, že nebude mít problém s tím, že jsi nebyla panna, když jsi ho poznala. https://video.aktualne.cz/dvtv/13-hrichu-rodico...

westie
21. zář 2022

A co konkretne mu na tom vadi? Ovlivnuje to nejak vas vztah? Vzdyt je to minulost, rekla jsi mu o tom, nic jsi nezapirala, nelhala, nemas potrebu se tak nadale chovat. Kdyby mel 18 partnerek chlap, tak si s nim chlapy jeste davaji highfive, jaky je to kanec. Tvuj partner ocividne potrebuje resit sam sebe, protoze tohle vytahovat po 8 letech vztahu.
A ty mu pro ty hadky davas nejakou pricinu? Nebo v jakych situacich to ted vytahuje?

l_
21. zář 2022

Je to tak, jak pisou holky.. a vis co? Kdybys jich mela 17, nepotkas manzela a nejste ted spolu a nemate deti.. ono to tak proste je.. kazda zkusenost nam neco dava.. neco vidime hned, neco se nam ukaze az dele.. ale kdyby to nebylo tak jak to bylo, nejsi ted tady a s nim... I ty si to v sobe srovnej, pocet partneru o nicem nevypovida.. ver mi, vim o cem mluvim 🙈 a kazdy tu potrebu ma jinou.. a za me.lepsi si uzivat a pak zalozit rodinu, nez ji zalozit s prvnim partnerem a pak po case se teprv hledat, nebo litovat nepoznaneho..

irmamala
21. zář 2022

To je hodně mírné číslo, mě by na to pět rukou nestačilo 😀 Promiň, ale tvůj chlap je zamindrákovaný blbec. Už vidím to odůvodnění rozvodu - Odpůrkyně měla přede mnou příliš mnoho partnerů 😀 Chápu, že to chlapovi, kterému se podaří ohnout za celý život jen tři baby může vadit, ale v tom případě nechápu, proč si tě bral. Nenech ze sebe dělat špínu, on má problém, ne ty.

bohumilakupkova
21. zář 2022

Nechápu, jak ti může vyčítat něco, co o tobě dávno věděl. 18 se nastřádá snadno za několik let. To není jeden týdně. Je dobře, žes mu nelhala. Nevím, proč by ses měla stydět. Myslím, že je problém v jeho počtu, že to srovnává. Tahat po 8 letech minulost do vztahu není moc ok. Je to o dost víc proti němu, ale kdyby ses srovnala s jinýma holkama, jsi podle mě jen lehce nad průměrem. Aspoň když to beru podle svého okolí.

konidana
21. zář 2022

jak mu pomoct... pokud nebude chtít sám si to uzavřít, tak nijak. JIonak nejlepší asi párová terapie, kde byste si vše vyříkali, domluvili se, naučili komunikovat.... . Pokud je ale v tomto marnej, tak to vytahovat bude, a je jen na tobě, jak to zpracuješ... Jestli to není moc často, a i po nějakém vážném rozhovoru se k tomu výjimečně uchýlí, tak asi nejlepší pouštět jedním uchem tam a druhým hned ven.

exbordelar
21. zář 2022

Tam je tech duvodu mnohem vic a jsem presvedcena, ze se zrejme musite posledni dobou hadat hodne a o vsem, kdyz vytahuje ze zoufalstvi reci o rozvodu, ze ti sebere deti a pocet tvych partneru. V hadkach se rikaji uplne nerelevantni veci. Je to jenom vnejsi obal, ktery ukryva nejake zraneni. A je potreba tu zakladni emoci, vysleknout donaha, zbavit ji tech jedovatych a agresivnich obalu. Pak se dopatrate, co vlastne toho druheho ve skutecnosti stve.
Prozradis nam k tomu vice? Napr. co je spoustecem takovych hadek? Jak na ne reagujes ty? Jaky vlastne vedete zivot? Mate se radi? Co vas sex? Jak se shodnete na vychove deti? Je ve vasem vztahu nejaka zarlivost? Jakou delate praci? Kdo vydelava vic? Pracujete v muzskem/zenskem kolektivu? Je to smisene? Co sirsi rodina? Mluvi vam do zivota nebo vas nechava v klidu? Atd atd. Otazek je mnoho...🙂

klokanka31
21. zář 2022

Taky mi nepřijde 18 šílený číslo. Já svýmu manželovi nikdy číslo neřekla, vždycky jsem to zaobalila tak že je to minulost a nemá cenu to vytahovat, a nebo že jsem to prostě nepočítala. A kdyby mě hodně štval, asi bych mu řekla ať je rád že jsem si užívala před ním v mládí, než teď 😄

makovice88
21. zář 2022

Tak ja budu asi jedina, ale me 18 prijde hodne 🙈 Ale! I kdyby to cislo muj partner mel a ja to vedela uz od zacatku, nikdy by me nenapadlo mu to vycitat, kor po tolika letech a 2 detech!? S tim se musi vyrovnat on a rekla bych, ze nejlepe za pomoci nejakeho psychologickeho sezeni.

autor
21. zář 2022

@exbordelar Spouštěčem je většinou to, když se o tomto tématu baví v televizi nebo si nekde něco přečte. Nebo potkáme mého bývalého. Ale rodina nám do vztahu nemluví ani jedna. A pracujeme oba v mužském kolektivu, ale já jsem teď na rodičovské. A jinak máme celkem spokojený vztah, jen bychom asi potřebovali trávit spolu více času. Což s dvěma malými dětmi je trochu náročné. A tím i sex atd., není to už jako dřív, ale jednou týdně určitě.. Žárlivost je jinak taky normální, nejsem z těch, co by dělaly scény když jde s chlapama ven a vrátí se v 5 ráno. A naopak ja jsem teď teda jen doma, ale dřív jsme taky mivali akce v práci a nikdy mi nedělal kvůli tomu problémy. Je fakt, že teď se hádáme častěji kvůli tomu, že bych chtěla, aby s námi trávil víc času a víc mi doma pomáhal a on mě naopak, že nemá doma takový komfort jako dřív před dětmi, uklizeno atd., je to občas chaos.

felis
21. zář 2022

Čo bolo to bolo... absolutně nechápu, jak se tím může někdo zabývat, ať na straně Tvojí, tak Tvého muže. Můj partner žil nějaký čas v Asii a tam se teda děly věci 😂 jeho číslo je kolem 30... Upřímně? Je mi to fakt jedno. Po návratu do ČR se podrobil všem vyšetřením, jestli je zdravý, což je... a neřeším. Mě dokonce potěšilo, že jsem to nejlepší v intimním životě, co kdy zažil (lepší než Asiatky, Američanky, Australanky, Evropanky, Češky) - jako chápete? To je prostě pocta 😀 a vyřádil se dosyta! Teď je věrný a pozorný nejen v ložnici... Je přece důležité, co je teď. Nebrala bych to jako Tvojí chybu. Trochu z toho cítím tu maloměstskou výchovu. Nechci se nikoho dotknout, ale prostě za některé názory bych v 21. století střílela. Místo tolerance stud? Místo žití v přítomnosti probírání h-ven z minulosti? Úlet. A pokud Ti vyhrožuje rozchodem po 8mi letech, tak to je ještě větší úlet svědčící spíš o jeho nezralosti, než o Tvé lehko-vážnosti.

felis
21. zář 2022

@klokanka31 přesně! Vyřádit se a pak mít hezký spořádaný život 😀

felis
21. zář 2022

A ještě dovětek... je nesmysl, aby Ti soud sebral děti z důvodu množství sexuálních partnerů před tím, než jsi měla děti 😂 mě úplně fascinuje, co lidi, když jsou v úzkých, tak dokážou vymyslet za nesmysly.
A jak aby to nebylo stejné u vašich dcer? Panebože! Další názor pro odstřel... Děti jsou přece samostatné bytosti, který si prostě řídí, ať chcete nebo nechcete, stejně zařídí podle sebe. Anebo jim snad ukazuješ alba svých "zářezů" a říkáš, jak je to skvělý a mají tak žít? To jsem samozřejmě teď vyhrotila, ale jen jsem chtěla poukázat na to, jak mimo takové myšlení je.