Změna příjmení dítěte na příjmení matky

timotha
6. lis 2018

Muj syn ma cizi jmeno i prijmeni po pritelovi, jmenuje se Timothy Oliver Siuraru. Pritel mi slibil ze se po narozeni syna vezmeme ale to se nestalo a spis to vypada ze se rozejdeme. Me trapi ze syn ma jine prijmeni nez ja. Pritel nyni souhlasi ze by syn mel stejne prijmeni jako ja, jenze ja se jmenuji cesky Cerna. Myslite ze Timothy Oliver Cerny zni opravdu hodne blbe? Nechci aby se synovi smali ale zas touzim mit stejne prijmeni jako muj syn. Dekuji za nazory.

timotha
autor
7. lis 2018

@michaela19911991 nevim presne, proste nechci aby mel stejny jmeno jako rodina co se o nej vubec nezajima. Zajima se o nej jen ma matka, takze koreny bude mit jen ceske.. uznavam ze jsou dulezitejsi veci nez jen jmeno ale...

baris
7. lis 2018

@timotha už jsem jednou psala. Chápu tě. Vychovávat holky budeš ty, pomáhá ti tvoje mamka, ty s ním budeš chodit po doktorech, do školy ....

A co se týče jména. Nechej jen Timothy černý. Viděla jsem větší šílenosti 😀

timotha
autor
7. lis 2018

@baris takze Timothy Cerny ti prijde lepsi nez Timothy Oliver Cerny? Ja se omlouvam ze to tu porad omylam dokola ale mam z toho zamotanou hlavu

michaela19911991
7. lis 2018

@timotha hele tohle bych uz vazne nedelala. To mu radeji dej to prijmeni Cerny, ale menit i křestní je uz moc. To mu můžeš dat rovnou i jméno Bořivoj Černý ... jednou jste mu to krestni jméno dali tak ted mu ho menit jen na Timothy kvuli tomu, ze se možná rozejdete je ujety.

gruyerre
7. lis 2018

@timotha Já bych to nehrotila, vzdyt i ta Charlotte Cervenkova zni nakonec dobre, to je jako kdybys nemohla dat k nemeckemu prijmeni ceske jmeno...např. Jaroslav Muller...to se prece taky dava a pobuřuje to někoho? 😉🙂
K tomu tvému problému...myslím si, že dítě bude radši mít přijmeni po ridici, se kterym bydli a travi vic času... nevím, jestli jsi to ty nebo partner, ale podle toho bych se řídila 🙂.
Osobně mi líp zní Timothy Černy než Timothy Oliver Černý, ale záleží na tom, aby vám to druhé jméno nechybělo 🙂 obojí je fajn

timotha
autor
7. lis 2018

Holky vsem vam moc dekuju! Promyslim jeste a potom budu konat

baris
7. lis 2018

@timotha záleží na tom, zda jméno Oliver používáte nebo ne. Pokud ho oslovujete jenom Timothy, tak bych mu nechala jen Timohty Černý. Jak už tady psaly holky výše - dneska je to už celkem jedno.

A teď vidím tu blbost, co mi přespal mobil - tam mělo být napsané, vychovávat HO budeš ty. 🙂

merylinn80
24. únor 2019

@timotha Timothy Oliver černý mi zní náhodou moc hezky.