Dárek pro roční dítě. Máte tip?

urtica
29. led 2020

Ahoj holky, předem se omlouvám za téma, které tu padlo už mockrát - nicméně by mě zajímaly aktuální odpovědi. Nás syn oslaví první narozeniny a vůbec netuším, co mu "nadělit" - po starší ségře zdědil prakticky "všechno" - krámů máme až na půdu a co neměl, dostal k narození nebo k Vánocům od příbuzných. Další hrkačka, vkládačka, míček, vozítko apod. je zbytečné, navíc netuším, kam bychom to dávali...ale něco dostat by měl - už jen kvůli sestřičce... Neměl by někdo nějaký tip na neotřelý dárek?

areh
29. led 2020

Synovi jsme dělali učící věž nebo je vděčná activity board

urtica
autor
29. led 2020

@areh Ta je super, ale taky máme 🙂)

layaa
29. led 2020

Ahoj, a co třeba stříbrný přívěsek na krk se znamením? (bude nosit později) nebo založit spoření? Nebo koloodrážedlo, kurz plavání, kurz muzikohrátky.. nějaká interaktivní knížka, nebo jak jsou teď v kurzu ty látkové knížky. Jestliže hraček máte hromadu, tak tou cestou bych se asi nedávala.

similenka
29. led 2020

@urtica Dcera dostala tatru a knizky. Doporucuji Axioma...Zvuky sveta nebo Rokenrol. A pak Svojtka.

daisymaminka
29. led 2020

@urtica Ahoj, já jsem minimalista a vyznavač toho, že do určitého věku dítě nemá z dárků rozum. Navíc mamka, babička, tchánovci a 3 švagrové to cítí tak, že musí něco koupit. Ať už k Vánocům nebo k narozeninám. K prvním narozeninám se mi to hodně podařilo uhrát na plínky. Koupila jsem ty, které jsem chtěla na dceři vyzkoušet. Nicméně hlavní dárek bylo hopsadlo (nafukovací koník) a plavecké pomůcky do vody (měli jsme nový bazén, dcera milovnice vody a plavání)... Na Vánoce už se mi to na pleny uhrát nepodařilo, ale nechtěla jsem, aby dcera dostala hračky, které třeba úplně neuznávám (plastové blikací vřískací), tak jsem každému dárek pro dceru koupila. Děláme tak "vyměnný obchod", jelikož všichni máme děti, tak si každá nakoupíme, co chceme a pak jen povyměňujeme... Na Vánoce byl hlavní dárek odrážedlo - motorka.
Jinak u nás platí pravidlo 3 a dost. Tedy od nás jako rodičů odrážedlo, kniha, dřevěná vkládačka. Tím se také omezí množství hraček.
Učící věž tvořil manžel, super vděčná věc. A jako tip ke 2. narozeninám mám Pikler triangle a pak nějaké dřevěné hračky, dost se inspiruji na webu Agátin svět.
Mám ráda hračky dřevěné, látkové, knihy, puzzle, magnety...

nisulka
29. led 2020

Som na tom s darčekmi rovnako...všetko máme, takže dostane drevenú misku na dobrotky, hračky do vody a nejaké oblečenie už na leto. https://www.doow.cz/eshop/dreveny-talir-liska/

ah1234
29. led 2020

My sme dali synovi obraz (od Benku, slovensky autor) a spolu zvazujeme, ze mu kupime nejaky pozemok.
Inak z hraciek je vdacna u nas Wobbel doska.

katkapavlik
29. led 2020

@urtica ahoj já jsem synovi první narozeniny dárkem moc neřešila koupili jsme mu zvířata do vany upekla dort, stejnak dostal spoustu dalších hraček od známých podle mne s toho nemá rozum.
@urtica

urtica
autor
29. led 2020

Děkuji všem za odpovědi, myslím, že něco vyberu.
@katkapavlik Souhlasím. Jde o to, že za měsíc má narozeniny dcera a chci, aby viděla , že i bráška dostane dárek...

katkapavlik
29. led 2020

@urtica 🍰🍰🍰 přesně tak tomu bylo i u nás a do konce hračku vybral starší brácha. Tak přeji vše nejlepší hlavně zdraví.

badyr
29. led 2020

@urtica my nechali na první narozeniny vyrobit activity board, za nás super věc. Malý si denně hraje a to už ji bude mít rok 😉

malytlustyhroch
29. led 2020

My to budeme nejspis resit dalsim lego duplo - toho neni nikdy dost 🙂 mladsi by si sice v roce klidne vystacil se trema kostkama predpokladam, ale pro starsiho bude zjevne, 1. ze mladsi darek dostal, 2. ze mladsi ma svate pravo hrat si s nasi rodinou bednickou dupla. Starsi navic dalsi kostky rozhodne uzije. Mladsi ziska ty prava na vsechno duplo v domacnosti a pak si bude tyden hrat s krabici, v ktery to bude zabaleny. Ja budu spokojena, ze nam domu nepribyl dalsi kram 🙂

iris92
29. led 2020

Nas to ceka za tyden a syn dostane konika Futu, je to houpaci dreveny kun a balancni prkno v jednom 😉 jinak dostane jeste takove ty krouzky na tycce, prvni pribor a drevene auticko Little dutch 🙂

lida9
30. led 2020

kdyz ma vsechno, tak pojmout narozeninovy dny jako neco ,,extra,, a s rodinou spolecne zajit na nejakou ,,zabavou,,.... u nas to tak funguje, protoze syn ma svatek, narozky a vanoce prakticky spolecne, tak aspon nejak odlisujeme🙂

mourovatakocka
30. led 2020

Rodinný výlet do zoo. Lepší než další a další hračky.

urtica
autor
30. led 2020

@lida9
@mourovatakocka To je prima nápad, ale roční prcek z toho ještě nebude nic mít - a přece jen by to měl být dárek hlavně pro něho..kromě toho teda dcera má aktuálně zápal plic, takže zážitky padají..

suromana
30. led 2020

@urtica
Stačí nějaká drobnost, on z toho prcek fakt nemá ještě rozum. Syn dostal vláčkodráhu, a to ho baví do teď. Momentálně teď ve čtyřech letech ujíždí na číslech a písmenkách, na Vánoce měl největší radost z plastelíny a vykrajovátek ve tvaru písmen a čísel, obojí cca za 250 Kč, nemusel by už nic jiného dostat 🙂 A když jsme šli před Vánoci od doktora a měl slíbenou hračkárnu, tak si vybral voskovou trojku pro sestřenku na narozeninový dort a řetěz na vánoční stromeček, obojí za 48 Kč 🙂 Děti neznají hodnotu peněz a nepotřebují drahé dárky.

mourovatakocka
30. led 2020

@urtica Nevím, dcera byla v zoo někdy před prvním rokem a rozhodně z toho výletů něco měla 🙂

urtica
autor
30. led 2020

@mourovatakocka Tak syn by nebyl ten případ - spíš by to pro něho bylo za trest (v kočárku ani v nosítku dlouho nevydrží). S dcerou jsem byla v ZOO poprvé ve dvou letech a spíš než zvířata ji zajímalo místní hřiště 🙂. Jinak ale - obecně - se s tou filosofií ztotožňuju. Ale ono je to jedno - jak jsem psala, minimálně do půlky února jsme stejně uvázaní doma.

lenkanovosadova20
27. únor 2020

Ahoj,
Ja bych mu klidne koupila uz nejake pribory pro deti. To je skvely napad a potesi to hlavne maminku🙂