Jak provádíte nadílku dárků na Štědrý den?

bluelucy
5. pro 2017

Ahoj maminky, prosím o vaše postřehy či zkušenosti. Zajímá mě, jak provádíte "nadílku dárků" na Štědrý den, pokud máte kuchyň s obývacím pokojem dohromady. Abyste rozuměly...My to máme přesně tak...kuchyň a obývací pokoj v jednom. Jenže máme 3 malé děti a já nevím, jak to provést s dárky. Vloni jsme to udělali následovně...nejprve jsme se navečeřeli, pak šli děti do vany...koupali se, já je tam zabavila a manžel zatím přenesl dárky pod stromeček. Stromeček už jsme měli nazdobený, ten zdobíme společně s dětmi už dopoledne. Ale já si říkám, že tohle není úplně nejlepší řešení. Já to mám z domova tak, že všichni pěkně vykoupaní a krásně upravení, seděli u štědrovečerní večeře a pak se šlo k dárkům. Jenže tam byl obývák samostatný a zamykací pokoj. Takže tam bylo vše připravené předem.
Jak to vyřešit? Jak to máte vy?

iv_ka12
5. pro 2017

Od přítele rodiče to tak měli a šli vždycky vyhlížet ježíška na most před barákem a manžel od mámy tam zatím nanosil dárky-šel jakože na záchod a pak za něma přišel 🙂

ada22
5. pro 2017

Po večeři jdou děti ven prskat prskavky a mezi tím se dají dárky pod stromeček.

kkathuska
5. pro 2017

My máme taky kuchyň spojenou s obývákem. Budeme to dělat tak,že tatínek s holkama půjde do ložnice, otevřeme okno v obýváku, aby mohl ježíšek přiletět. V ložnici se budou dívat, jestli už letí, v obýváku být nemůžou, protože ježíšek je plachý. Dárky budu mít nachystané ve skříni na chodbě a půjdu jako na wc třeba a dám je pod stromek 🙂 loni jsme to ještě moc řešit nemuseli, letos už toho starší dost chápe. Stromeček na ně bude čekat už na štědrý den ráno. Ten ježíšek donese už dopředu 😀

bayt
5. pro 2017

@bluelucy A není jednodušší tam prostě všechny ty dárky přinést? Bude to i tak překvápko, když budou zabalené a stihnete to třeba ještě předtím, než se děti probudí, třeba přes noc.

hanih
5. pro 2017

@bluelucy Stromeček zdobíme dopoledne s dcerou, to překvapení nebude. Trošku mě to mrzí, protože my to tak jako děti měli - stromeček jsme viděli až po večeři, nazdobený a s dárky. Mám na to krásné vzpomínky. Teď to bohužel nepůjde, ale společné zdobení má zas jiné kouzlo 🙂 Loni byl dceři rok a udělali jsme to tak, že se manžel s dcerou šli spolu podívat dolů na psa (pod námi bydlí babička a má pejska, který ovšem nechce chodit k nám nahoru, bojí se po schodech), zkontrolovat ho a popřát mu krásné Vánoce. Letos půjdou ven s prskavkama vyhlížet Ježíška. Já zatím poklidím, narovnám dárky pod stromeček a půjdu na chvilku za nima. Pak vyšlem tatínka, aby se podíval, jestli už tam Ježíšek byl. On na nás pak zazvoní zvonkem z okna 🙂

anetka1701
5. pro 2017

Já posílám děti s tatou přivolat ježíška prskavkama ven 😁 oni vylitnou, ja vyrazím pomalu za nima a když vylezou ven, tak rychle dám dárky pod stromeček a pak jdu prska s nima 😁

terry1512
5. pro 2017

My to máme tak že chodíme vyhlížet první hvězdičku. Jdeme všichni společně,pak já nebo manžel jdeme jako na WC a nanosíme dárky.
Na flešce máme nahrané zazvonění zvonečku. Vychází to tak že jsme všichni venku když zvoneček zazvoní. A to znamená že Ježíšek už u nás byl.

mlynkova85
5. pro 2017

Meli jsme to vždy tak že jsme chodili s dětma vyhlizet Ježíška ven jaksi ještě odskocila na WC. Dala honem dárky pod stromeček a šup za nima. Letos to udělám asi jako naše mamka vždy dala dárky v noci a celý den jsme kolem nich chodili a říkali si komu asi patří ten největší. A po večeři se šlo rozbalovat. Nebo mám ještě 2 variantu že půjdeme před večeři k mamce a babičce a dárky tam na ně již budou čekat.

bbn
5. pro 2017

@bluelucy jak nemusím americkou kulturu, tak zrovna nadelovani dárku tam mají vymyšlené lip. Stromeček mají nazdobeny, daji si dobrou večeři, chvíli posedí a pak jdou spát, dárky jsou pod stromečkem ráno, takže rodiče mají po uspani dětí dost času je tam naaranzovat 😀 Taky máme spojeny obývák s kuchyni, dětské pokoje v patře. Máme dvě varianty, děti jdou s babičkou a dědečkem nahoru do pokojiku, já sklizim nádobí ze stolu a bleskem pak přesunu dárky z komory pod stromeček. Nebo jdou děti s prarodicema a tatínkem ven prskat prskavky a já to tam za tmy naskladam.

evee24
5. pro 2017

Vzali se prskavky a šlo se ven na par minut. Pak doma zazvonil jezisek 😀 se sestrou sme se nemohli vejít ani do futer jak sme behali.

michaela666
5. pro 2017

Se sestrou jsme byly po večeři zahnané do koupelny vyčistit si zuby a umýt ruce. Jeden s rodičů chodil s námi a ten druhý stihl v obýváku otevřít okno, aby byla v pokoji zima. Ježíšek přece vyndával dárky že saní a někdo ho musel pustit dovnitř. Dárky u nás nosil jenom pro děti,proto ho mohli dospělí vidět a pustit domů. My museli čekat v koupelně dokud neuslyšíme zvonění zvonečku. Kdybychom šly dřív mohl by se Ježíšek polekat a nějaký náš dárek zapomenout dát po stromeček. Děti zatím nemám,ale snad se mi to jednou povede dělat stejně. Sestra to neprokoukla do 8 let, než jí ve škole řekli jak to doopravdy je.

iv_ka12
5. pro 2017

@michaela666 a pro dospely nosil kdo🙂

odula
5. pro 2017

máme taky spojenou kuchyň s obývákem. všude se zhasne, děcka jdou do svyho pokoje po tmě, maj svíčky (samozřejmě jsou s jedním dospělým - tatínkem) a čekaj až se narodí Ježíšek ;) (maminka většinou rychle "poklidí kuchyň" aby to jako bylo všechno hezký na to narození Ježíška 😉 ) Narodí se Ježíšek, zazvoní zvoneček, vyběhne se do obývákokuchyně ke stromečku a nastává strašlivej masokr :D :D

ilonne
5. pro 2017

@iv_ka12 Treba nikdo, dospeli cely rok zlobili a tak si nic nezaslouzili 😀

drzticka81
6. pro 2017

taky mame kuchyn s obyvakem.....umyvat se chodime uz pred veceri.....po veceri vyslu tatinka s detmi na balkon-bydlime ve 4.patre,takze ven nechodi....ja to tam mezitim pripravim,jdu za nimi a pak uz zvonek a ten zmineny-masakr 🙂))

michaela666
6. pro 2017

@iv_ka12 protože jsme odmala vyráběly dárky pro rodiče, babičky a další příbuzné ( kreslily obrázky, vyráběly svíčky, keramiku, různé odlitky atd.), tak nám mamka vysvětlila, že Ježíšek by nestihl donést dárky i dospělým, protože lidí na světě je moc a oni si je navzájem kupují aby mu pomohli. :D je to zbytečně složité ale když jsem jako malá nachytala mamku při balení dárků, tak z toho vybruslila dobře si myslím. Jako dítěti mi ta odpověď stačila. A protože jsem od 5 let starší než sestra, tak té jsem to potom vysvětlila já ( i když už jsem věděla jak je to doopravdy).

iv_ka12
6. pro 2017

@michaela666 my kdyz jsme zacaly mit se segrou podezreni,ze darky kupuji rodice,tak na rekli,ze oni jeziskovi jenon pomahaji,abysme mely vic darku 🙂

hanih
6. pro 2017

@iv_ka12 @michaela666 Nám taky rodiče říkali, že Ježíškovi pomáhají, protože toho má hodně. Jako malí jsme taky nějaké ty dárky vyráběli, později, když už jsme dostávali kapesné, tak jsme i koupili nějakou maličkost pro rodiče nebo i prarodiče, ale to už jsme asi věděli o Ježíškovi pravdu 🙂 Dokonce jsme si s bráchou zdobili vlastní "stromeček" v pokojíku (větve ve váze) a dárky od nás byly tam, aby se nemotaly s těmi od Ježíška 😀

yani11
6. pro 2017

My jsme to měli tak, že jsme čekali v dětském pokojíčku na zvoneček Ježíška. Když zazvonil, šli jsme do obýváku, kde už byla nachystaná večeře a pod stromečkem dárky. Takže nejdřív sníst večeři (vždycky si někdo přidal 😂) a pak hurá na dárky 🙂

gorda
6. pro 2017

Kdyz jsem byla dite, stromek se zdobil v loznici na stedry den odpoledne. Ja nevidela nic, protoze "ted tam je jezisek, ted tam nemuzes". Obyvak se zamknul, pak se sel nekdo jako podivat, jestli tam ten jezisek uz nebyl, otevrel okno, zapalil prskavky, svicky, nacez se hned nekdo druhy sel hako napit do kuchyne a zatahl za dratek, protazeny provrtanou dirou do obyvaku, na jehoz druhem konci vysel zvonek. Pro me zazrak Vanoc. 😀
My uz mame obyvaci pokoj spojeny s kuchyni a jidelnou, ovsem pouze vetsim pruchodem. Takze jednou planuji, jak odpoledne pujde manzel s dcerou ven, ja mezitim odnekud dotahnu stromek, nazdobim, donesu darky, pruchod zadelam zavesem/dekou a "tam se nemuze, tam je jezisek". Potom v klidu vecere a s tim zvonkem to taky nejak doresime. Letos ma dcera devet mesicu, tak to zatim tak neresime, ale pristi rok uz to bude aktualni.
Kdybych nemela moznost toho zavesu, asi by jsme po veceri sli na malou prochazku, kdy tesne po odchodu by si jako nekdo vzpomel, ze neco zapomel, vratil se a rychle nanosil darky. A v souvislosti s nasim zvonkem me napada, co dat treba do okna nejakou svitici hvezdu na casovac s tim, ze jak prijde jezisek, tak ji rozsviti a samozrejme si naplanovat prochazku tak, at v ten spravny okamzik prochazite kolem okna a tramtadadaa jezisek je doma, kdo jiny, kdyz jsme vsichni venku? 😀

marcelka287
10. lis 2018

U nas stromeček přináší Ježíšek. Zdobíme ho v noci, takže na Štědrý den ráno se holky vzbudí a je v obýváku a nesvítí a nesmí se rozsvitit, protoze jako prvni ho rozsvecuje jezisek az kdyz prinese darky. A zbytek mame stejne jako ty. Holky necancam na veceri, protože by se určitě jako naschvál uspinily, takze se najime, holky jdou do vany, oblecem se, uceseme, mezitim ja nebo manžel dáme dárky pod strom, rozsvitime ho a jde se. Jeee ted sem se uplne navnadila a tesim se na to😂😂😂

mysicka_lb
10. lis 2018

U nás manžel dělá na směny a někdy mu to vyjde na Štědrý den, to pak přichází až 18.30, někdy ne. Tak to děláme tak, že na večeři jdeme k jedněm nebo ke druhým rodičům (oboje bydlí kousíček od nás), a když se vrátíme, už u nás byl Ježíšek a dárky jsou pod stromečkem. Když má manžel volno, jdeme k jeho rodičům - babička nám volá, že už u ní byl Ježíšek, ať tam rychle přijdeme. Dárky od nás pro ně tam už máme dávno přinesené, takže jdeme s prázdnou. Mezitím, co jsme u nich, přijede můj táta (druhý děděček) k nám, vyndá dárky, zapne světla a pustí koledy. Jezdí stejně tou dobou pro moji babičku, která bydlí také kousek od nás (kdyby někdo chtěl remcat, že ho otravujeme na Štědrý den). Když je manžel v práci, děláme to tak, že jsme na večeři u mých rodičů jen s malým, manžel přijede domů, dá dárky pod stromeček, pak vyjde ven před barák a dělá, jako by zrovna přijel z práce - my také zrovna přijedeme od mých rodičů. Přijdeme domů a jsou tam dárky. To pak babičky volají až večer, že u nich byl Ježíšek a nechal nám tam dárky, a jdeme k nim druhý den (u našich jsme jen na večeři, ale dárky tam nerozbalujeme).

bayt
10. lis 2018

Přiznám se, že u nás si rodiče nikdy nevymýšleli, že dárky nosí ježíšek, a zpětně jsem za to hodně ráda.

mon_88017
10. lis 2018

U nás Ježíšek nosil asi tak jako ve spoustě domácností- jako děti sme byli po večeři s jedním z rodičů vyhnáni na balkón a vyhlíželi, zatímco ten druhý to tam nanosil, rozsvítil a zazvonil na zvoneček. Teď to děláme stejně s tim rozdílem, že ansámbl nevyhánim na balkón ale na půdu 🙂
Stromek zdobíme tak den dva předem společně, páč Ježíšek má moc práce a sám by to chudák nestih 🙂

zuzineckah
10. lis 2018

My zdobíme stromek s manželem večer před Stedrym dnem, když decka spi 🙂 ráno jim můžou kukadla vypadnou 😂 k stedrovecernimu stolu jdeme upravení, pak jdou děti k nejstarsi do pokojiku vyhlížet Ježíška. Mezitím s manželem nanosime dárky a pak zazvoní zvonek👌A pak to vypukne😂

tercasv
10. lis 2018

Teta a strejda to dělali tak, že se šli všichni upravit do koupelny (do patra, ale je to stejný) a strejda vždy "potřeboval" nutně na záchod a dal dárky pod stromeček 🙂

kristyn.g
10. lis 2018

mě přijde nejlepší to s vyhlížením ježíška venku s prskavkou 🙂 my jsme žili v dvougeneračním domě tak jsme chodili k babičce s dědou, dárky byly ale pod stromečkem většinou ještě před večeří, během večeře jsme se nemohli dočkat na rozbalování. Když jsme byli větší tak jsme dostali krabici dárků a aranžovali jsme to my pod strom a pak se těšili 😀 na všechno mám krásné vzpomínky, hlavně na tu pohodu před rozbalováním, jak jsem seděla na pohovce, poslouchala koledy a užívala si ten pohled na stromeček, cukroví a dárky pod ním 🙂