Kolik vánočních dárků pro děti?

apemi
17. lis 2020

Kolik vánočních dárků dáváte dětem 3 a 5 let?

penny87
18. lis 2020

Nekde jsem cetla pravidlo 5 darku a u nas se osvedcilo - jeden vetsi, jeden mensi (ne velikosti, ale touhou ditete), dva prakticke a jeden pro radost. Darecku akorat a vyuzije se vse. Ale u nas se pak jeste nadeluje jeste 5x u pribuznych, tak se jich stejne seslo mraky.. letos se mi aspon podarilo vsechny presvedcit, aby byla jen 1-2 hracky, zbytek bud prakticke veci nebo penize, ktere mu dame na sporici ucet. Syn ma 3,5 roku a letos ma jen jedno velke prani - tenhle darek budeme muset nechat az na konec, jinak si ti ostatni ani nerozbali 🤭

sweet81
18. lis 2020

My máme rádi, když dáváme víc dárků😊 samozřejmě moc dobře víme, že to neni jen o dárkách, ale nám to dělá takovou radost😊
My si s manželem mnoho dárků nedáváme cca1-3 dárky, Podle hodnoty...
Nejstarší syn, letos toho moc mít taky nebude, protože od nás dostane jeden velký dárek, co ani nedoufá, že by se mu mohl splnit.😍Pak dostane pár dárků, kde budou i knihy, měkkouše, voňavka...
nejmladší syn má taky hlavní dárek a pak malé dárky, tam to moc nemusíme řešit, ještě z toho nemá rozum. Pak dostanou od prarodičů a tetiček a strejdů. Takže, když se to sečte, tak je toho hodně.
Já jsem taky od mala zvyklá na více dárků a vždy jsem si jich vážila a hrála si se vším. každá rodina to má jinak a ani jedna to nedělá špatně😉

pexi
18. lis 2020

Tak já jsem byla vždy spíš pro minimalismus... jenže ten se dělá těžko, když máte doma jediné vnouče a jedinou neteř pro všechny v rodině 😅 malá tedy jednoznačně byla již několikrát podle mě dárky až přehlcená. Ale jinak si většinou sama přeje jednu věc, protože když zjistila, že by Ježíšek nemusel přinést všechno, co by se jí líbilo, tak si sama napíše jen jednu a k tomu nějakou drobnost (loni si napsala o koloběžku a tričko 🙂).

sweet81
18. lis 2020

@petronelka20 taky budem dávat čtyřkolku a už jsme přemýšleli, jak jí pod ten stromek dáme🤣🙈 francouzkýma dveřma projede, ale zabere hrozně místa a jak to udělat aby si toho nevšiml syn. Vždy dárky pod stromek dávám já, ale letos bude muset manžel😄

petronelka20
18. lis 2020

@sweet81 my ji musime nechat venku 😂. Jen stale tapeme ve vyberu 😂, vybaveni mame vybrane, ale ctyrkolku ne, hlavne ona musi byt modra 😂😂😂

veruuu_kubesovic
18. lis 2020

@puhelin a o čem teda jsou Vánoce? Pouč mě... Kromě toho, že se narodil Ježíšek ve chlévě, peče se cukroví, zdobí se stromeček, rozkroji se jablíčko, lije se olovo, kapr plave ve vaně...

me_druhe_ja
18. lis 2020

Kluk bude mít teprve 13,5m, ale taky jsem spíš zastánce rozumného počtu dárků - což je pro mě dohromady a od všech max 10ks, ale spíš méně. My jako děti jsme taky měly rozumnej počet dárků - jo, možná jsem někdy záviděla těm, co měli plnej pokoj balíčků, ale zpětně to člověk ocení. 🙂 Jeden znamej si každej rok dává na FB fotku stormecku a dárků a fakt nekecám - mají jich tam snad 50....A to jsou 4. Já teda beru tak, že mezi dospělýma si dáváme 1 dárek. A to já ani nic nechci, ale aby to nebylo blbý. 🙂

puhelin
18. lis 2020

@veruuu_kubesovic O tom, ze se sejde rodina a spolu si ten cas uzijeme.

petronelka20
18. lis 2020

@puhelin neber to jako rypani, ale u vas se rodina neschazi po cas roku?

puhelin
18. lis 2020

@petronelka20 Vanocni cas mame jednou za rok.

sweet81
18. lis 2020

@petronelka20 my jí máme od léta (dobrá koupě) je schovaná u kamarádů v garáži😄

petronelka20
18. lis 2020

@puhelin ja to zase beru tak, ze kazdy den je jen jednou za rok a opakovat se nebude. Nikdy nevime, kdy ten den bude dnem poslednim, takze si snazim udelat kazdou navstevu svatecni 😂

petronelka20
18. lis 2020

@sweet81 a jakou mate? Lezim v tom uz dva tydny a jeste jsem nic nevykoukala 😂, se nastvu a necham to na manzelovi, ale to je pak otazka, zda by ji Jezisek stihl prinest 😂😂😂

sweet81
18. lis 2020

@petronelka20 já vůbec nevím, zítra se zeptám manžela (ten už spí) a pošlu sz😊
Já bych to vybírat nemohla, vůbec tomu nerozumím🙈

puhelin
18. lis 2020

@petronelka20 Ano, s tim souhlasim. Ale ja odpovidala na to, o cem pro nas jsou Vanoce. a ne jak casto se vidame.

petronelka20
18. lis 2020

@puhelin zase musis brat to, ze kazdy ma Vanoce o necem jinem, kazdy si je zarizuje podle toho, jak on sam chce a jake ma moznosti. Podle meho nic neni spatne. Pokud nekomu vyhovuje jeden darek, tak je to v poradku. Stejne v poradku je ale i to, ze nekdo da treba darku 50. Nekdo ma limit tisicovku, nekdo treba padest tisic. Zase jsou obe moznosti v poradku. Stejne jako je to se stromkem, nekdo je pro umely (ja), nekdo jen pro zivy. Nekdo slavi jen ve sve rodine (rodice a deti), nekdo v sirokem kruhu.... Vsechny moznosti jsou spravne v pripade, ze to vyhovuje lidem, kteri to slavi. Osobne moc nemam rada tyto diskuze (a blvec se do nich furt zapojuju), protoze si hodne lidi stoji jen za svym nazorem a ten jediny je podle nich spravny. Pokud to ma nekdo jinak, tak je rozmazleny, zhyckany, materialisticky.... Ted to neni mirene na tebe, ale obecne na tyto diskuze.

petronelka20
18. lis 2020

@sweet81 dekuji, snad mi to pomuze 😂. Ja tomu taky nerozumim, proto v tom lezim tak dlouho 😂, ale Martin to chce nechat na posledni chvili a na to ja nemam nervy, by ji pak treba nikde nemeli, nesehnala by se jina a on si napsal jen o ctyrkolku a vybaveni, takze by byl zklamanej, ze jemu to nedonesl a segre pocitac ano 😂😂😂

sweet81
18. lis 2020

@petronelka20 to chápu, taky bych jí chtěla objednat teď. Kor když je i barva důležitá😄

zelenaesmolda
24. lis 2020

@verysucha na co proboha tolik darku?

jaja01k
24. lis 2020

Máme dvě děti, 5 a 6 let. Ježíškovi si napíšou o jednu věc a tu samozřejmě dostanou. K tomu další dvě hračky, nějakou praktickou drobnost, knížku a balík výtvarných potřeb. Takže od nás bude mít každý 6 dárků, plus něco od babiček a tetiček.

verysucha
25. lis 2020

@zelenaesmolda my jako maly jsme taky měli bohaté vánoce. A mám na ně krásný vzpomínky.chci aby to tak měl i syn 😊 jsou jednou za rok 👍