211 - ZPMV výhody pro děti, těhule 2016

partyzanka91
21. led 2016

ahoj, dnes mi přišel časopis bulletin od zdravotní pojišťovny 211 u které jsem já i moje dcera Míša vedená (manžel má vojenskou). Tam jsem se dočetla že se opět chystají výhodné programy jak pro děti, tak pro těhulky. Zaujaly mě hlavně dva body

1. očkování proti pneumokokům a možnost postoupení rodičovského příspěvku na dítě - nevíte někdo u jak starých dětí lze příspěvek uplatnit? Míše jsem chtěla naočkovat pneumokoky do půl roka věku (tedy tu první dávku) vakcínou prevenar. Pokud bychom tu první injekci dali v prvních 6 měsících tak bychom platili 400 kč za jednu (celkem jsou asi 3), bohužel kvůli zdravotním komplikacím se muselo očko odložit a to i to povinné, takže jsme tuto výhodu nestihli. Pokud bychom chtěli očkovat nyní zaplatíme 1200 za jednu injekci. U pojištovny uvádí že v případě postoupení příspěvku rodiče na dítě můžeme ušetřit až 800 kč (nevíte jestli se jedná o příspěvek na jednu injekci nebo o souhrnný za celý cyklus očkování?)

2. poporodní program - příspěvek 800 korun na kojenecké potřeby - nevíte jestli se mezi ně počítá odsávačka mlíka?

díky za odpovědi

ireniq
21. led 2016

K 2. bodu - ja si loni nechala proplatit kojici podprsenku, tak proc ne odsávačku? podle me muze byt 😉

Akorát pozor, v předchozích letech se opakovane stalo, že fond na tyhle programy se vyčerpal v polovine roku a smůla, novy byl az od noveho roku. Alespon co se tyka tech kojicich matek, jine jsem necerpala, tak o tech nevim.

spagatice
21. led 2016

@partyzanka91 odsavacku mi proplácení minulý rok, určité to pujde

verka4d
22. led 2016

A není lepší si zavolat přímo na pojišťovnu a zeptat se na všechno tam? Dostanete jasné odpovědi... 🙂

partyzanka91
autor
22. led 2016

@verka4d - pojišťovná mívá draze zpoplatněnou linku

@ireniq: jo tak já určitě hodlám čerpat v první polovině. Nevíš jak přesně pak nárok uplatnit - určitě se musí předložit paragon od odsávačky a k tomu stačí těhu průkaz? A nebo to platíaž po narození dítěte

ireniq
22. led 2016

http://www.zpmvcr.cz/prevence/programy-2016/pro...
Na stránkách pojišťovny to máš popsano hřebík po hřebíku, i ta odsávačka je tam vyslovne uvedena.
Je teda na seznamu po porodu, tak bych tam zavolala a ujistila se (nebo napsala na info@zpmvcr.cz , jestli je ta infolinka draha). Nebo si nech proplatit něco pro tehotne, to je jedno, za těch 800 Kč dostaneš, ne?

Tady jsou dalsi podminky, hlavne paragon musi byt z roku 2016 a předložit do 3 měsíců od nákupu
http://www.zpmvcr.cz/prevence/zakladni-podminky...

Ja mela svuj a malyho průkaz pojištěnce, rodný list, ještě mi tam dali vyplnit jedno lejstro, k tomu pricvakli paragon od kojici podprsenky a za týden byly peníze na účtu (samozrejme jen 800, ne plna cena podprsenky :-P)
Pokud budeš zadat ještě jako těhotna na věci pro tehotne (viz seznam na jejich stránkách), tak teh.průkaz s sebou.

partyzanka91
autor
22. led 2016

@ireniq: díky ale z těch těhu věcí teď nic nevyužiju. K porodu by partner nešel, na kurzu jsem byla s Míšou a vitamíny už beru - tedy jen železo a magnezii. Ultrazvuk už taky nebudu žádný platit. Takže se informuju a odsávačku určitě koupím před porodem, po porodu hlavně v těch prvních dnech už bude třeba a nechám proplatit kdyžtak až potom

ireniq
22. led 2016

@partyzanka91 jojo, přesně tak, zeptej se na koupi odsávačky před porodem a klido i na ten komplikovaný dotaz ohledně očkování, oni budou líp vědět než my 🙂

joslin
22. led 2016

@partyzanka91 u 211 jsem byla v roce 2015 a je totál na prd. Můžeš čerpat příspěvek jen jeden a musíš mít kartu života. Takže pokud chceš něco před porodem bo otce u porodu atd. nemáš pak nárok na příspěvek na kojící pomůcky bo příspěvek např. na prckovo očkování. A pokud jsi před těhu ještě čerpala třebas příspěvek na očkování bo jinší program, nemáš prosttě na cokoliv nárok. My pak oba s prckem od nového roku 2016 přešli k 209, ale pak už nám 211 koncem roku nedoplatila příspěvek za očkování prcka proti rotavirům, protože zjistili, že přecházíme. Takže prcek žádnou výhodu po narození od sprna nic nečerpal ☹ Prý tyhle naschvály dělá 211 i VZP. 209 hradí příspěvky, i když zjistí, že pojištěnec přechází. K 211 už nikdy nechci!

partyzanka91
autor
22. led 2016

@ireniq: tak koukám že obecně pro uplatňování příspěvku píšou jako podmínky předloženě těhu průkazu nebo rodného listu takže by to asi mělo jít s obojím, ale jak radíš asi si radši napíšu pro přesné informace + se pokusím nějak přehledně zformovat tu otázku na očkování

partyzanka91
autor
22. led 2016

@joslin: tak já kartu života mám. Založila jsem si jí v prvním těhu a tehdy jsem žádala o příspěvek na předporodní kurz. Toho mi víc jak půlku - tedy 800 kč - proplatili. Jiný příspěvek čerpat nehodlám, jen na tu odsávačku a to očkování se musí víc zvážit. Také mi tato pojišťovna proplácí jedno vyšetření na plicním co musím podstupovat kvůli slabému astmatu a které by mi původní pojištovna VZP neproplatila (od ní jsem odešla v roce 2011). Míše zase platí vyšetření v soukromé oční klinice Kukátku. Takže za mě spokojenost. Ale věřím že každý máme zkušenosti i potřeby trochu jiné

klara_vit
22. únor 2016
Uživatel klara_vit je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od klara_vit.

Ahoj uvažuju o přechodu k pojištovně ministerstva vnitra jsou nějake vyhody pro prodiny s dětmi?

partyzanka91
autor
23. únor 2016

@klara_vit: každý rok vyhlašují prorodinný program. Výhody mají těhotné, matky po porodu, školní děti, studenti, senioři, dárci plazmy. Například školním dětem přispívají na očkování, vyšetření zraku, ale i tábory či školy v přírodě. Matkám po porodu zase přispějou třeba na odsávačku, strerilizátor apod. nebo na očkování miminka. Já jsme s pojišťovnou spokojená

misutkakosutka
23. bře 2016

@partyzanka91 ahoj a prosimtě chci se zeptat, když jsem těhotná a porodím letos tak můžu zažádat příspěvek 1x 800kč? kdyby rodila příští rok tak bych mohla žádat znova?

partyzanka91
autor
23. bře 2016

@musutkakosutka: ahoj, koukám že jsi ve 13 týdnu takže porod ti vychází někdy okolo září. Pak můžeš zkusit pojišťovnu zažádat o některý z příspěvků pro těhotné (doprovod manžela u porodu, předporodní kurz, vitamíny...) nebo až se malý/á narodí o příspěvek pro ženy po porodu (na pomůcky pro kojence, plavaní..). Lze čerpat pouze 1 příspěvek. V září je také riziko že peníze věnované na tento program již budou vyčerpány (minulý rok prý byly vyčerpány už v létě) a pak bohužel nárok nelze uplatnit. V roce 2017 se program obnovuje a opět lze čerpat výhody až do vyčerpání peněz. Ovšem musela bys v té době buď být těhotná a nebo porodit což v první polovině roku 2017 asi nestihnete

misutkakosutka
23. bře 2016

@partyzanka91 aha tak to,abych si něco ted vymyslela, nu tak třeba ten kurz je drahý tak asi ten si nechám proplatit 🙂, děkuji za odpověĎ 🙂

partyzanka91
autor
23. bře 2016

@misutkakosutka: jestli chceš něco co můžeš uplatnit teď tak bych doporučila vitamíny. Předložíš od nich paragon + formlář s žádostí o příspěvek (dostaneš na pobočce nebo možno stáhnout a vytisknout) + kopii těhu průkazky (mohou si jí okopčit na pobočce). U předporodního kurzu také musíš dát doklad žes na něm byla a zaplatila ho a na kurzy se chodí až po 30 týdnu, to už může být fond vyčerpán, ale kdo ví.

petiet
15. dub 2016

Ahoj a maji to nekde v podminkach, ze je jen urcity fond na tyto prispevky?? Prece jen pojisteni si platime vsechny a nemuzeme ovlivnit, ze jim fond dojde v pulce roku, to je dost nedomyslene. Taky rodim koncem leta/zacatkem zari a chci cerpat prispevek az nekdy za dva mesice..

partyzanka91
autor
15. dub 2016

@petiet: bohužel je to nespravedlivý systém. Většinou tak čerpají jen maminky které rodí v 1. polovině roku a na ty ostatní co budou rodit ve 2. polovině se už nedostane. Možná by to chtělo podat njěkaou hromadnou stížnost a poukázat na nepsravedlnost tohoto rozdělování. Že by to třeba dělali jiným systémem. Bu´d nečeprat celý příspěvek hned a nechat jeho půlku až na začátek druhého půlroku a nebo těm maminám co si zažádaj po vyčerpání, vyplatit ten nárok v příštím roce (ale to by zase naopak znevýhodnilo ty co roděj začátkem roku). JInak pokud bereš nějaké vitamíny tak si nech proplatit je. Nějak příspěvek pak získáš a tak ušetříš peníze na jiné položce. Nevím který z benefitů jsi si vybrala.

klara_vit
24. dub 2016
Uživatel klara_vit je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od klara_vit.

S tím fondem by mě to taky zajimalo…moc se mi tomu nechce věřit, jak k tomu přijdou ty co rodi v zimě…

petiet
24. dub 2016

Psala jsem na pojistovnu, odpoved byla spise takova "obhajujici", ale zaver byl o tom, ze zadost o cerpani poslat do 15.12.2016.. Nu, uvidime, co z toho vyleze, ale jak mi to zamitnou, tak mila nebudu 😀

emily2015
25. dub 2016

Holky, třeba někomu pomůže. Konkrétně můj případ. V říjnu 2015 jsem čerpala příspěvek 800,-Kč na vitaminy pro těhotné-bylo potřeba předložit těhotenskou průkazku a doklad z lékarny. V březnu 2016 jsme čerpala opět 800,-Kč a to po porodu. Kupovala jsem odsávačku-tady jsem už musela předložit rodný list dítětě a doklad o zakoupení z lékárny. Takže výhoda je, když jste těhotní ve dvou rokách-je možnost každý rok čerpat příspěvek, což je také nespravedlivé oproti těm, kdo je těhotnej jen v jednom roce, to jsem měla s prvním synem.

emily2015
25. dub 2016

Tak jsem jen chtěla podotknout, že i v druhé polovině roka v roce 2015 byl ještě příspěvek k dispozici 😉

klotylda01
13. črc 2016

Ahoj, tento rok jsem vyuzila prispevek pro tehotne a zeny po porodu. Vyuzila jsem jej na 1 trim.screening. a pohoda. Proplatili celou vysi.

mis_el
14. bře 2018

Ahoj, máte zkušenosti s proplácením 500 Kč/rok na sportovní aktivity? Já chodím na orientální tance a s malou budu chodit na cvičení děti s rodiči, tak by mě zajímalo jestli by mi toto proplatili. Děkuji 🙂