Akceptovatelné důvody pro ukončení stavebního spoření

willow4
28. črc 2014

Má někdo zkušenosti s ukončováním stavebního spoření dětí, opatrovnickým soudem? Které důvody výpovědi jsou akceptovatelné? Je nutné prokazovat na co se částka použije? Chceme převést peníze ze stavebního spoření na jiný způsob spoření, kde je vyšší úrok, ale nevím, je-li to dostatečný důvod pro soud.. a nemáme-li radši zvolit osvědčený důvod "rekonstrukce pokojíčku"... částku 200.000 Kč je těžké odůvodnit jen ku prospěchu dítěte, má-li to být něco hmatatelného ... Děkuji, je to novinka a tak nemůžu zkušenosti nikde vygooglit 🙂 a nerada bych ty peníze zazdila špatnou formulací...

evaviki
15. únor 2016

@moudivlacek uzasna zprava.. blbe je, ze uz mam podanou zadost na soud, takze me to minulo 😀 No nic.. ale jsem zvedava...

olgas
15. únor 2016

@moudivlacek moc díky, jsi skvělá.

malinka_02
15. únor 2016

@hojda já vím, já jsem si tam posílala mateřskou a šetřila jsem z toho i pro sebe na poslední rok doma s tím, že to pak vyberu, abych na to nešahala.. blbost no, ale chtěla jsem to mít bokem a využít to.

moudivlacek
16. únor 2016

@evaviki a stahnout to nejde?

evaviki
16. únor 2016

@moudivlacek to uz je jedno asi 😀 si myslim, ze budou benevolentnejsi, ptz se to meni.. a navic, ja ty prachy opravdu chci na pokojicek.. 🙂

kasyma
16. únor 2016

@evaviki to že budou benevolentnější no nevim nevim záleží asi na sodci a soc. pracovnicích. Tak třeba mě zrovna přijde SP i k nám domů se podívat myslim,že by to mělo být v poho uvidí krcálek v kterém malá je tak snad to klapne taky jsem totiž udávala jako důvod nový pokoj malé jsme za těch 6 let naspořili cca 120000 tis. byla jsem nejdřív na pohovoru přímo u soc. pracovnice a jí se to zdálo moc na pokojíček tak se ptala jestli tam budou i stav. úpravy toho pokoje nevěděla jsem co říct,aby to nebylo špatně nakonec jsem to hrála do autu,že tam asi něco proběhne sádroš,zateplení,podlaha,topení...a pak vybavení,protože řekla,že pokud by to bylo jen na vybavení,že je to moc...masakr v jednu chvíli jsem nevěděla jestli se mám smát nebo brečet,ale snažim se bejt milá a vstřícná i když v týhle záležitosti je mi to trochu proti srsti,protože dělaj jako bych snad chtěla malou okrást nebo co a jak kdyby to šlo z jejich....takže taková je moje zkušenost zatím...soud 8.3. tak pak dám info

evaviki
16. únor 2016

@kasyma no tak doufam, ze v praze toho maji moc a nikdo k nam domu nepoleze.. kazdopadne bych ji rekla, ze 120.000 je u nas ledva ledva, vse bude na miru, jenom skrin bude tak za 50.000. Nastesti mam projekt, v nejhorsim si ho i necham nacenit, aby tu cenu videla..Ale to, co popisujes ty, to je teda prilis.. ☹ teda myslim to jejich chovani, ze je to na pokojicek moc..

kasyma
16. únor 2016

přesně co je dneska takováhle částka jenom podlaha bude tak určitě 15000-20000 tisíc s položením nevim,kde žijou v dnešní době 🙂 malá jde v září do první třídy a v srpnu čekáme mimčo takže bysme potřebovali trochu máknout,ale všechno se timhle tak prodlužuje...neskutečný už aby to bylo za náma 🙂

annama
16. únor 2016

No a já musím dodat podklady za co jsme peníze utratili ( mám na to rok) Pokud tak neučiním budu z toho mít potíže, něco jako ve smyslu exekuce, že jsem zproneverila peníze. Naše peníze - absurdní!

moudivlacek
16. únor 2016

@evaviki prave, ze tu nekdo psal,ze rekonstrukci pokojiku jako duvod zamitli, takze my cekame, jak se to ted vyvrbi, stavebko skoncilo zari 2015,nic uz nesporime

evaviki
16. únor 2016

@moudivlacek no tak u nas je skolak a nema ani vlastni stul.. ani skrin.. takze jako duvod to je..

ludva
28. únor 2016

Ahoj holky, nevíte jak je to s placením soukromé ZŠ ze stavebního spoření? Je to akceptovatelný důvod pro ukončení stavebního spoření?

moudivlacek
28. únor 2016

@ludva myslim, ze by melo jit o vec souvisejisi s bydlenim, ale jak tu nekdo psal, zalezi na soudci, nekomu uznali predelavku pokojicku, nekomu ne, 100% jistotu asi dopredu clovek nema

j.a.n.i
29. únor 2016

@moudivlacek Nemusí jít vůbec o věci související s bydlením, ale o věci pro to dítě, protože technicky vzato jsou to jeho peníze a nikoliv peníze jeho rodičů.

moudivlacek
1. bře 2016

@j.a.n.i ale furt jde o stavebni sporeni, nevim, doufam,ze se co nevidet odsouhlasi s konecnou platnosti, ze to bude jako predtim a hodne rodicum to ulehci zivot 😉

mariti
6. bře 2016

@ludva Opravdu záleží, jak kde. Ale vím, že kamarádka (Brno) přesně z těchto důvodů stavebko vypověděla a celkem bez problémů, prošlo to.

kasyma
10. bře 2016

Tak holky máme za sebou soud za účasti soc. pracovnice. Paní soudkyně byla milá i soc. prac. nám pomohla v tom, že malá opravdu potřebuje nový a větší pokoj se svým soukromím, že tenhle dosavadní není ideál pro budoucího školáka (byla se u nás podívat) jsou s tim hrozný obštrukce,ale zaplať pán bůh to klaplo všem vám přeji to samé 🙂

annama
10. bře 2016

@kasyma super, že to máte za sebou. Byla se u vás podívat? 😱 Mohu se zeptat o jakou částku šlo, že k vám museli lézt? Ať se na mě nikdo nezlobí to je vrchol, tam kde mají být kolikrát nejsou!

moudivlacek
28. bře 2016

tak prezident podepsal, tudiz opravdu za chvili se bude moci vybirat po uplynuti 6lete lhuty sporeni + souhlasu obou rodicu bez opatrovnickeho soudu a ted jiz poucena na dite nikdy nic nezakladat 🙂

olgas
28. bře 2016

@moudivlacek stejné poučení z toho plyne i pro mě 😉

olgas
19. kvě 2016

Holky, nevíte , vyšla ta novela už konečně v té sbírce zákonů nebo ještě ne?

pepankub
19. kvě 2016

Nejsem sice holka ale stavebka se mi už daří vypovídat bez soudů. Jupííí 🙂

olgas
19. kvě 2016

@pepankub Díky za info. To je dobrá zpráva.

moudivlacek
19. kvě 2016

jj od 6.4. 2016 uz to jde, taky jsme hned vypovedeli ;)