Dá se vyjít se 6000 Kč rodiče+miminko?

berunka
10. dub 2007

Ahojky maminky.Chtěla bych se zeptat na jednu praktickou otazku.Urcite vzhledem k vasim zkusenostem nebude těžká.
Dá se vyjít s 6000,-Kč rodiče + miminko?Když tedy počítám,že už jsou zaplacené takové věci jako nájem,hypoteka a poplatky a těch 6000,- by mělo být jen na chod domácnosti (jídlo,oblečení pro mimi).
Dá se s tím vyjít?Děkuji moc za všechny odpovědi.

janeyzelvicka
21. kvě 2009

Dobře, je to krev se sliznicí dělohy. A co je na té sliznici špatného, infekčního, nehygienického? Pořád to nic nemění na tom, že by v tom rostlo nové mimčo, ne? Četla jsem o tom kdysi takovou debatu, já myslím, že očistky v nás nejsou vysoce infekční - když jsou na vložce, tak pak jsou infekční, protože jich je hodně, jsou na vzduchu a bují v nich ty bakterie.

O tom, že by mýdlo v automatce nemělo být, jsem vůbec neslyšela. Proč?

andelka
21. kvě 2009

Chtělo by se to zeptat uživatek slitu, kolika z nich už to odrovnalo pračku.
Já zas tak moc eko nejsem, bude mi stačit eko prášek, nebo prostě něco co bude šetrné k pokožce mimča i k přírodě. a látkové vložky bych asi nedala, ale vím že existují a že je ženy používají. Tak když jim to vyhovuje, tak proč to odsuzovat.

jaa
21. kvě 2009

Prý to ničí pračku.Tak nevím.Ale už,když se začali automatky vyrábět,tak se psalo,že do nich nemá přijít mýdlo.

jaa
21. kvě 2009

anděl.Každý má něco.Někdo pere i na valše.

janeyzelvicka
21. kvě 2009

Andělka: přesně tak.
Gabka: jo, sliz je slizký 😅 fakt. Jako, nevypere to úplně dočista dočista, ale když jsem zkoušela prát plínky v lovele nebo arielu, tak to vypralo srovnatelně. A mě neva, když tam flíček zbude. Nemá to ty optické zesvětlovače, jako prášek, ale co se týče efektu, je stejný.
Jaa: taky mám doktorskou rodinu, neboj..

andelka
21. kvě 2009

gabka: Tak to věřím že si zvyknu. 😀
Se budu muset podívat do návodu na pračku, co tam píšou. Máme teď celkem novou, třeba to tam bude.

janeyzelvicka
21. kvě 2009

Jaa, jé, kdo? Takového člověka bych chtěla potkat, z čistě profesního hlediska by mě zajímal 🙂
Automatky se vyráběj už pěkně dlouho... třeba se taky změnily.

jaa
21. kvě 2009

Já mám teda pračku za 30 tisíc,ale mýdlo bych asi do ní nedala. ☹ Navíc mi Persil vypere i mrkev.

andelka
21. kvě 2009

Mně vypere všechno Vanish 🙂

janeyzelvicka
21. kvě 2009

Já normální hadry taky peru v normál prášcích. ale na plíny je ho škoda.

jaa
21. kvě 2009

automatky asi ne.Možná spíše to složení mýdla.

Pokud máš v rodině dr,tak by jsi měla vědět,že menstruační krev je infekční materiál.

gabka32
21. kvě 2009

janey.. tak to jsem ráda že jsem nepoužíváním slizu nic neprošvihla 😀 fleky nevadí, na sluníčku stejně většinou zas vybělí. lovelu máme nakoupenou do zásoby, tak u ní zůstanu 🙂

Andelko já to taky neodsuzuju, každý at používá, co vyhovuje. jen nevím jak to třebas pak perou nebo skladujou? těch plínek je přeci jen hodně, rychle se pračka naplní, ale vložky? prát až po MS? to ale pak musí být síla smrad z rozkládající se krve... v tom je asi kalíšek jednodušší.

andelka
21. kvě 2009

janey: Mě by taky profesně zajímal, sebrala bych tu valchu do soukromého muzea. 😀

jaa
21. kvě 2009

Já peru bílé a světlé v Persilu.Nejlepší je přímo z Německa...A barevné v Perwolu.

gabka32
21. kvě 2009

já jinak peru v Arielu, ale nevím, kde dělám chybu, mě prostě všechny skvrny nevypere 😀

janeyzelvicka
21. kvě 2009

Jaa, tak mi řekni, kde se ta infekce v ní bere. Já si ráda nechám poradit 😉
gabka - myslím, že většina to pere s plínama. Když jsou děti bez plen, nevím.
To je ale asi zbytečné to řešit, my o tom můžem jen tlachat, kdo chce, nechť se koukne na diskusi látkové vložky. 🙂

jaa
21. kvě 2009

gabka.Zkus Pers.Gold.Namoč to prádlo s velkými fleky na noc do vody s práškem a pak to vyper. 😉

Co ,holky používáte na prdelku..??

jaa
21. kvě 2009

janay.Zeptej se na porodnici,nebo na ženském. 😉

jaa
21. kvě 2009

Malá teda na opruzeniny netrpí.Má je jen,když jí dám čípek. ☹

janeyzelvicka
21. kvě 2009

jaa: porodnici dlouho neuvidím a na ženském, no, můžu se přeptat 😅 mudr fešák to jistě bude vědět.
Ale, v tom případě teda třeba nechápu používání tamponů - nehygienický tampon, do kterého se vcucává vysoce infekční krev, no, to zní skvěle 😅 To ty látkovky mi přijdou hygieničtější, odteče, dobrý. Skladujte si, kde chcete 😅

janeyzelvicka
21. kvě 2009

Na prdelku vhlčené ubrousky babylove.

jaa
21. kvě 2009

gabka.Jak jsi spokojená s Cortinou???Už z ní máš sporťák???

janeyzelvicka
21. kvě 2009

No nic, loučím se a jdu chrnět. Dobrou 😉 😉

jaa
21. kvě 2009

Tampony se proto mají často měnit. 😉
Já.Nivea,Pampers,Johnson a Fixies.
A,krém???

gabka32
21. kvě 2009

na prdelku látkovku a pak utírám ubrouskem, po kadění vždycky umyju - když to jde a krém různě - bubchen, hipp a když je trochu zarudlejší tak Imazol.

janey právě že tampony riziko infekce snižují. sama píšeš, že bakterie se množí na vzduchu a pokus krev stéká do tamponu se vzduchem se nepotká - pokud neproteče 😀

jaa
21. kvě 2009

janey.hezké čokoládičky. 😉 Taky jsem mrkla do alba. 😉 Malá je sladká.

gabka32
21. kvě 2009

ubrousky různé.-..většinou co dostanem, niveu, baby love, celk fajn jsou Happy.

jo a Cortina je fajn, vyhovuje, sporták používáme od 6ti měs.

jaa
21. kvě 2009

gabka,Co kočár???
My kadíme do nočníku. 🙂

janeyzelvicka
21. kvě 2009

Já bych řekla že potká, přece jen je prodyšný. Mmch slyšela jsem gynekoložku v telce mluvit o kalíšku, vložkách a tak a ta právě na tampony docela nadávala, že to je největší riziko infekce. Tampon není sterilní a krev se v něm rozkládá, se vzduchem se potká.

janeyzelvicka
21. kvě 2009

jaa: děkuju. To je plínky all in one 🙂