Dají nám hypotéku? Jsem na RD, manžel bere 15000-16000

coreprincess
19. led 2015

Jsem na RD do 3 let věku dítěte. Pobírám tedy 7333kč. (jsem zaměstnaná, ale ve zkušební době a teď na rodičovské dovolené). Manžel bere cca 15000-16000 kč. (ve firmě pracuje již 6 let)
Vlastníme pozemek v hodnotě 1 000 000kč. A chceme si postavit domeček za 1 300 000kč
Naspořeno nic nemáme. A ručit nám taky nemá kdo.
Dají nám hypotéku? a kolik by potom činila měsíční splátka kdyby jsme to chtěli na 30 let?

denyzuza06
20. led 2015

@kajalka prave partners nam tu hypo dělala, ano pojistky máme díky nim užasny a levný ale s hypotékou jsme měly fakt smůlu, navic partners nejsou nestrani a protlačuji především sve partnery

laja64
20. led 2015

Nova smlouva ...nove podmínky no :/ Co uz :D

jmisa
20. led 2015

@dzejnab to ale není pravda - např. spořitelna započítává rodičovský příspěvek do výše 6100.
PPM se nezapočítává.

evaviki
20. led 2015

@coreprincess ahoj, bonitne jste mi v kalkulacce prosli bez problemu, takze pokud nemate nejake pujcky, není problém.. Splatka se pohybuje tesne pod 5000

evaviki
20. led 2015

@dzejnab spatny poradce, hodne spatny poradce.. nektere banky uznavaji bez problemu vyse RP podle plne vyse (tudiz az 11000), nektere banky to maji omezene sumou 7600, nektere 6100. Ale to ten poradce musi vedet. PPM se nepocitala do prijmu nikdy.. Zaprene dite tu radeji ani nepis, to je uverovy podvod..

dzejnab
25. led 2015

@evaviki pokud dítě není vedené v opčanském průkazu, což již 4roky ani nelze, tak se jim tam nijak neprokáže, pokud na to sama neupozorním ... úvěrový podvod by to byl,kdyby měli "kolonku" zda mám či nemám děti ... ale jinak nemají šanci ... jinak spořitelna, komerčka, LBBV a ani hypoteční mi rodičák nepočítali do příjmů

evaviki
25. led 2015

@dzejnab kazda banka ma v zadosti kolonku pocet deti, klidne ti ty zadosti muzu poslat na email 😀 Musi ji tam mit, protoze podle toho se pocita zivotni minimum na domacnost.. Sporitelna rodicak pocita do prijmu na 100%, ale jenom do vyse 6100 Kč, hypotečka ho počíta cely, ale nesmí presahnout 50% z vyse prijmu a expobanka (byvala lbbw) ho taky pocita..
Pokud ti nekdo tvrdil opak, tak nevedel, co rika.. Vsechny tri banky jsem si otevrela a podivala se do interni metodiky posuzovani prijmu..

dzejnab
26. led 2015

@evaviki u lbbv jsrm žádala navlastní pěst ... nepočítají .... u spořky a hypoteční žádala fin poradkyně realitky a také nepočítají .... u těchto bylo dítě přiznané a rodičák nepičítán do přijmů ... jinak úplně na rovinu lbbv se na počet dětí neptalo, přestože o dítěti věděli ... a komerčka to v žádosti v říjnu 2014 neměla ... rodičák nepočítají do přijmu a dítě by se muselo uvést do dalších poznámek ... nikoliv běžná "kolonka" ... rodičák do přijmu nepočítají (přímá odpověď hypoteční poradkyně komerčky), proto se jim ani neuvedl jakožto další zdroj příjmu a tím se na dítě ani neupozornilo .... ano ptají se na počet osob v domácnosti a počet "nevýdělečných" osob v domácnosti ... ovšem nevýdělečný může být i třeba můj dlouhodobě nezaměstnaný bratr, který má stejné bydliště jako já .... přesně toto jsem totiž řešila já, můj fin poradce (po tom, co jsem odepsala realitku) a poradce přímo v komerčce ... měli jsme přimy podobné těm co byly uvedeny na začátku v dotazu a ani u jedné zmíněné banky jsme neuspěli (+ručení pozemkem)... když jsme neměli naději, vrátilajsem se zpět na hpp, dodala doplňení do komerčky tak to klaplo.... věřte mi, že jsem se za ty 4 měsíce kolem toho naběhala víc než dost a to jsme zas tak moc půjčit nechtěli +ještě ručíme baráčkem, co jsme koupili .... oba máme čisté registry, nikde a nikdy žádná půjčka, vše placené včas a i odhad na barák vyšel víc než dobře .... jinak co sr třeba spořitelny týká, tak tam jsme se na schůzce (když jsem jim nesla doklady o přijmech)dozvěděla na přímo, že s takovýmto přijmem jsme pro ně nezajímaví (a to jsme dlouhodobí klienti, co od nich mají možné i nemožné)

evaviki
26. led 2015

@dzejnab tak ti nerekli pravdu a porad se drzim toho, ze to tam maji.. na 100%.. delam to dva roky kazdy den, ruzne banky.. muzu to odfotit, muzu napsat citaci z metodiky.. Ale stejne si budes psat a myslet sve, i kdyz se opravdu pletes.. Proto, ze te spatne informovali.. Jasne, ze nemuzes dostat hypoteku na zaklade rodicaku, to nejde, nemuze to byt jediny prijem.. ale ako dalsi prijem se pocita..
To je asi tak, jak kdybych ja presvedcovala lekare, ze to slepe strevo prece nemuze vybrat pres rozrezane bricho, ale ma mi rozrezat ruku a tak ho vyndat.. 😀 😀 😀

dzejnab
26. led 2015

no jak myslíte 😉 ale zamítavé stanovisko banky ... asi klamná info není. .... oni to některé banky asi dříve uznávali ... protože poradce realitky po mě chtěl navýšit rodičák (ať máme vyšší příjem a máme jistotu) ... to bylo pro hypoteční a bylo to na nic, protože ji vůbec nezapičítavali ... můžete to dělat x let, ale já píšu co potkalo nás a jaká je realita

alyssa.anna
30. led 2015

@coreprincess Doporučovala bych fin. poradce (nevím, odkud jste, my máme teď čerstvou výbornou zkušenost s jedním pánem z Prahy). My jsme na tim podobně, manžel má 24.000, já na RD a půjčujeme si a)hypotéku a za b) půjčku od buřinky, bez které by nám hypo nedali, poradce nám říkal že člověk musí dát něco ze svého, což my máme 00 prd, ale s tou půjčkou jsme to pro hypotéku splnili. Chce to právě se poradit s poradcem, který s Váma vše probere a vymyslí řešení na míru

jmisa
30. led 2015

@dzejnab jsem poradce ve spořitelně a Tvoje informace se nezakládají na pravdě. Jak již tu bylo uvedeno započítává banka 6100, samozřejmostí musí být příjem druhého z partnerů.

lenkavd
30. led 2015

@denyzuza06
@laja64 souhlas, že mi pojistka přijde taky hodně předražená.
Já mám pojistku na nemovitost, hodnota pojistky je cca 3x taková co uvádíš a platím necelým 7 tis. Mezi pojišťovnami byly ale šílené rozdíly, cca od 6 tis do 20 tis.

marcelka.bubli
19. únor 2015

Každá banka má jinou metodiku... Jedna počítá do životního minima děti, další ne, každá má životní minimum nastaveno jinak... Co se týká Vašeho případu, je taky důležité uvést, že příjmy musí být prokazatelné... Kolikrát se stává, že mi lidé řeknou, že berou 20 tisíc, ale doložit můžou jen např. 10, protože zbytek jim dává zaměstnavatel "na černo"... Co se týká hypotéky, tak ve Vašem případě by se i přesto, že nemáte naspořeno nic nejednalo o 100% hypotéku, protože, jak jste psala, máte už ve vlastnictví pozemek, který by se dával do zástavy... V praxi to znamená, že odhadci ukážete projekt na dům a odhadce stanoví tzv. cenu budoucí, což je v podstatě hodnota Vašeho domu, který bude stát na uvedeném pozemku... Dejme tomu, že by měl podle odhadu dům budoucí hodnotu 2,3 milionu a vy si chcete půjčit "jen" 1,3 milionu... V tu chvíli už banka ví, že bude mít v zástavě daleko větší majetek než co Vám půjčuje a v tu chvíli Vám půjčí i s lepším úrokem... Dnes jsou v bankách schopni dostat se i na úroveň 2%, někdy i lehce pod... Což je už opravdu hodně zajímavá úroková sazba... Je potřeba ale taky myslet na to, že musíte ještě pojistit dům (tam je většinou splátka roční), to po Vás bude banka 100% chtít... Dalším výdajem je potom pojištění Vás (buď obou nebo jen manžela jako živitele rodiny), to po Vás banka už chtít nemusí, ale to je jedna z věcí, přes kterou by pro každého, kdo pořizuje bydlení neměl jet vlak...Pokud máte tedy v pořádku registry (nikde nejste pozadu s platbami atd) mělo by být vše v pořádku a hypotéka by pro Vás neměl být problém... V praxi to potom vypadá tak, že se podá žádost a kopie OP, na základě které Vás "prolustrují" registry dlužníků, poté dokládáte příjmy (pro zjednodušení je lepší podat oboje najednou), poté banka objednává odhadce (někde se odhadce platí předem, jinde po tom, co udělá odhad), potom se čeká na vyhotovení odhadu (cca 7-14 dní, to záleží na odhadci, stalo se mi, že mi udělali odhad do druhého dne) a poté se už jen čeká na schválení úvěru a vyhotovení smluvní dokumentace. JAk už je tu několikrát psáno, je dobré oslovit finančního poradce a to nejen proto, že už má v bance člověka, se kterým komunikuje a vše je tedy rychlejší, ale bude Vám pravděpodobně schopen zajistit i nějakou slevu z úrokové sazby (protože hypoték dělá i několik měsíčně a ne jen jednu, max dvě za život jako normální smrtelník 🙂 ) a taky, pokud budete mít finančního poradce, tak do banky půjdete v podstatě až na podepsání smluv a jinak budete vše řešit z domova... Tak snad tyto informace trošku pomohli... 🙂

crrc
23. únor 2015

Mám odkaz na fajn úvěr na nemovitost, ale kdybych ho tu dala tak by to byla reklama... Kdyztak napište

linusha
23. únor 2015

@coreprincess No asi být Vámi bych zašla k fin. poradci. My jsme byli u Partners než manžel bral hypotéku. Hypotéku nám schválili v půlce roku 2013 ale rok jsme ji snažili získat. V hypo. nejsem uvedená já (byla jsem bez příjmů), manžel měl a má smlouvu v práci na dobu neurčitou a plat měl v té době vyšší než je váš příjem. Neměli jsme čím ručit jen tím bytem co jsme chtěli koupit. Chtěli jsme hypo. 2500000 na 25-30 let a měli jsme celkem velký problém ji získat proto trvalo tak dlouho. Takže za mě si myslím že Vám hypo. nedají. I když třeba jo přeci jen jsou skoro 3 roky co jsme to řešili my, možná jsou nyní hypotéky někde jinde 😉

luj89
23. únor 2015

Je potřeba se zeptat u konkrétní banky, každá to má jinak. Na splátku se podívej na nějakou kalkulačku na stránkách banky. Nedoporučuju ty malé nízkonákladové. Zaprvé tady nemusí být dlouho, zadruhé často nemají tolik možností v HÚ jako velké banky a za 3 jsou malé banky, které začaly poskytovat hypotéky, ale upustily od toho.

kubikubi
23. únor 2015

Hlavně je potřeba si uvědomit, že současné úrokové sazby kolem 2% jsou super, ale má to i odvrácenou stranu. Až ti skončí fixace např. za 5 let, tak si nemyslím, že by se sazby pohybovaly jako dnes či ještě níž. Naopak půjdou nahoru a takové navýšení sazby i o 1, 2% je sakra rozdíl. Samozřejmě záleží na výši úvěru, ale ve splátce to může znamenat i stovky, či tisíce. A pokud by byl váš domácí rozpočet už teď napnutý (ve smyslu jen tak tak dostanete hypo), tak je potřeba s tímhle počítat...

gerardsanchez
Odpověď byla odstraněná
Zobraz