Dluhy a mateřská. Jde to zvládnout?

ivankapetanek
4. led 2024

Zdravím, chtěla bych se zeptat je tu někdo kdo má půjčky a je na mateřské. Chtěla bych se zeptat jak to zvládáte mám 4 půjčky které mi dělají mes splátka cca 12 000 najem se vším všudy 15.tis. přítel má tak též na sebe půjčky cca 12 tis. A chtěly bychom miminko půjčky máme ještě na 8 let a je nám už dost let jak toto řešit lze půjčky nějak pozastavit nebo něco vím že je něco jako insolvence ale bojím se že mi nevyjde byla jsem se ptát a řekli mi že spadam do upadku oddlužení ale že na insolvecni to není že ještě platit zvládám. Vůbec nevím jak to řešit miminko by jsme moc chtěly jsme spolu uz 12let ale čekat až se zbavíme dluhu to je dlouhá doba to by bylo už asi pozdě děkuji moc všem za rady

llluckaaa
6. led 2024

@freemind87 Tvůj příběh je dost odstrašující příklad 😉 Tvl, dojít mi dcera, že se stěhuje k amantovi, který má už dítě, obří dluhy a je nemakačenko, tak jí dojedu dát maximálně tak pár facek, aby se rychle probrala 😀

linusha
6. led 2024

@freemind87 ne všichni žijí v novostavbách a ano většina lidí má nad sebou hrozbu v podobě hypotéky, ale jsou to lidi kteří budou mít časem něco svého, to u nájmu neplatí. A věř že žití s hypotékou není o luxusu, ale o slušné práci a otáčení se např v tom kde a jak ušetřit. Když víš že každý měsíc ti odchází platba 10-40 tis jen za střechu nad hlavou a víš že snadno o to můžeš přijít, když nebudeš platit. Zakladatelka této diskuze by nejspíš ani na tento ,,luxus,, nedosáhla protože díky potřebám v mládí svítí s partnerem v registru dlužníků a ještě nějakou dobu budou. A jelikož oba mají své dluhy tak bohužel mi u nich chybí taková ta ,,finanční vyspělost,,.
U tebe to bylo jiné ty jsi věděla že se to musí splatit, ale nechápu proč jsi šla do ,, rizika,, s chlapem který už před vaším vztahem měl dluhy a navíc se nepredrel. Z tvého komentáře mám pocit že tys makala, tvá rodina pomáhala a on se jen vezl. Každopádně je fajn že jste se z dluhů dostali, bohužel ale ne každý na to má morálku a ne každý zatne zuby a udělá pro zlepšení cokoliv.

jajinka25
6. led 2024

Ja bych si nasla financniho poradce a ten umí pujcky sloučit a udelat zajimavou splátku, potom by jste videli zda na miminko mit budete. Jinak bych do toho nešla.

brunetka11
6. led 2024

@freemind87 Promiň, ale preferuji žít v klidu a bez pocitu, že dlužím, kam se podívám.
A v čem si kdo vozí zadek, mi je jaksi u paty.
Jeden den “si vozíš”, druhý můžeš hledat kontakt na azylák, aby aspoň to děcko mělo kam složit hlavu.
Tady nejde o hypotéku a mít kde bydlet, ale o základní finanční gramotnost.
Pokud nasekali dluhy na yx stranách, pak si spočítej - 2 příjmy mínus jeden. O ten jeden příjem a rodičák, krácený o splátky dluhů za cca 40 litrů, se budou dělit tři lidé.
Good luck…

hanka_12345
6. led 2024

Ona uz profil davno zrusila,asi po prvnich 5 prispevcich takze rady jsou uz mimo.
Ale jak to tak ctu tak bych se bala si poridit dite i ja a to jsem bez dluhu a zamestnana😂

tereziezavily
6. led 2024

@freemind87 Eh. Takže tvoje zkušenost na podporu zakladatelky by se dala shrnout takto: zakladatelko, neboj, zaber a půjde to! Můžeš se pak mít jako já: makala jsem jako freska, on se nepředřel, krmila nás moje máma, dítě jsme si pořídili, když on měl tři exekuce, já makala až do mateřské jak šroub a pak hned na brigády, načež on začal chlastat a jsem teď stejně sama. Takže zakladatelko, takhle skvěle se můžeš mít, když poslechneš tuhle radu! 😀

martinka_33
6. led 2024

@alubif určite jsou nekteré deti nemocnejsi nez jine, takze se nedá srovnávat. Ale kdyz vidim co vse nekteré mámy cpou do ditete ve chvíli kdy ja jeste necham pracovat přírodu, tak maprpsto chápu, že se jim to i při běžné nemoci pak prodraží, a přitom by nemuselo.

freemind87
6. led 2024

@tereziezavily ano bydlela jsem v domě s bazénem Ob den jsme tam měli akce, a když jsem odešla ze se budu mít dobře protože mi to každej říkal protože on chlastá, a neudrží krounu budi se mít špatně, teď si trham vlasy. Bydlela jsem i rodičů teď bydlím v nájmu. Nasetreno jsem měla.je mi to k prsu možná pokud klesnou ceny tak mi to k něčemu bude, ale čeho nikdy nebudu litovat nai si klidně deset brigád, aby se mělo mě dítě dobře a tobzr babickanv akci koupi jogurt 4 za cenu dvou a dva vám dá a vy je sníte je žít na úkor babičky ok ale my se z toho vyhrabali a uki si vlastně fajn a zpětně vidím že jsem byla blbá že jsem odešla, ale všichni chytrý jak vy mě přesvědčovali o tom jak vedle.je tráva zelenější. Mám pro vás překvapení, mohla jsem mít skoro každýho kterýho jsem chtěla , ale po tom rozchodu už to bylo je špatný a mě zbyly jen oči pro pláč nepolepšil a jsem si ani náhodou a můžu být ráda že nájezdu na část standardu který jsem měla v tím vztahu. Za to vy radite rozejít se. A čekat na pana božského, ženská zestárne a bezdětná úžasný fakt

freemind87
6. led 2024

@tereziezavily a ano makala.jsme jak freska ale dítěte nikdy litovat nebudu!!!! O kdybych si měla nabrat deset práci

stanka_k
6. led 2024

@ivankapetanek pokiaľ ešte teda nemáte deti, nechcete radšej nejaký čas zamakať??? Nadčasy, ďalšia práca, zahraničie... Vyhrabať sa z dlhov, urobiť nejakú finančnú rezervu a potom zakladať rodinu 🤷

veronicka89
6. led 2024

@freemind87 mit meritko blahobytu - mit bazen a v nrm kszdy den akce....to je vtip ze jo? ( prosim )

xer
6. led 2024

@veronicka89 hele pokud vek jeste neprekrocil 20-22 tak pak je to jeste ok☺️ja si jen vzpomela na par kamaradek kterym se podarilo v prubehu poslednich par let utect ze zlate klece (doslova utect a doslova zlate - ne z bazenu😅) jak jsou stastne konecne a konecne zijou krasnej zivot ale ve vsech pripadech to prislo az s vekem🤷‍♀️

llluckaaa
6. led 2024

@veronicka89 Mně všechny ty její příspěvky přijdou jakési trollovité... No a "makat jak freska", to je pěkná perlička 😀

xer
6. led 2024

@llluckaaa taky uz u toho prvniho prispevku jsem premejslela jak makaji fresky (moje predstavivost…🤣)ale predpokladala jsem ze to je preklep ale von asi neee

llluckaaa
6. led 2024

@xer Přesně, nejdřív tu přemýšlím, jak makají fresky, a stále na to nemůžu přijít. Pak si říkám, to bude asi "treska". Nebo spíš "fretka". No ale ona to je vážně ta freska a jenom já nevim, jaká je to pracantka 😀

veronicka89
6. led 2024

@llluckaaa tak freska (,,s,,vedle ,,d,,)je normalni preklik ..co je na tom divneho ?

Chtela napsat fredka misto fretka

llluckaaa
6. led 2024

@veronicka89 Ty píšeš ještě další variantu, která mě ani nenapadla 😉 Překlik, ano, ale to si řekneš poprvé, když to čteš. Když tu čteš o fresce potřetí, tak už ti jedou hlavou představy, jak taková freska asi pracuje 😀

veronicka89
6. led 2024

@llluckaaa tak to je normalni spojeni co se pouziva : ,, jet ( makat) jako fretka ,,

llluckaaa
6. led 2024

@veronicka89 Ano, já vím. Ale makat jako freska není normální spojení, tady se použilo minimálně třikrát a přišlo mi to prostě vtipný, no 😀

freemind87
6. led 2024

@veronicka89 pro mě to nebylo měřítko ale když se kouknu zpětně jak jsem se měla a jak se mám teď, měla jsem se líp... A ano odešla jsem a ano teď po x letech vidím, že to nejspíš byla chyba jinde tráva zelenější není jak mi všichni tvrdili. A nemít děti kvůli tomu že jsem si vzala půjčku? Ja teda žádný nemám, ale nedokážu si to predstavit., že stavím prachy nad děti... To bychom do pár let vymřeli.
PS: před prací si dát šipku do bazénu a dát si pár temp, nebylo vůbec špatný, teď jsem mrnavim podnájmu dru jak kůň a šetřím, abych zajistila mému dítěti jinsi budoucnost, aby měla byt a nemusela se nikde ohýbat před někým v hřbetě
Freska samozřejmě autokorekt má tam být fretka

freemind87
6. led 2024

Jazis ženy, teď to čtu zpětně,ano jde o preklik, prostě, mi to pořád prepisovalo, hold mobil si myslí že freska je častější než fretka. Ještě mě napadá, že jsem z rodiny kde byl matka i otec workoholici, a měli jsme se vždycky dobře. Neumím si představit jiný život. A ne opravdu nejsem "troll" jen když každý nemá život jak u casopisu, tak to neznamená, že není opravdový. Zažila jsem si dost a nejspíš asi zažijí, už taková jsem, ale ničeho nelituju, ty věci mě dělají takovou jaká jsem, a už kvůli svým dětem ...

martinka_33
6. led 2024

@freemind87 já ti asi rozumim jak to myslíš. Po matriální stránce jsem se s prvnim manželem mela mnohem lépe a co jsem z toho mela? Deprese a nízké sebevedomí. Ted jsem šťastnější, i kdyz bez materiálního zabezpečení.

freemind87
6. led 2024

@martinka_33 jasné, nikde to není jak v pohádce nebo z červený knihovny, možná první roky ale pak přijde realita, a jak bylo řečeno výše znám holku co vysloveně utekla že zlaté klece, místo prachace s kterým mimochodem 10let nemohla otehotnet (samé potraty) pak kluka dělníka, s kterým byla těhotná x krát a. Musela dokonce interupci, ano i takový život je, i když tady na fórech se zdá že tu jsou jen samé sluníčkove ženy. A ten můj bývalý když o to šlo tak zabrat uměl i vydělat. Nikdy jsem nebyla.s zadnym debilem, tím bych se dehonestovala sama.

fire85
12. led 2024

@ai30 ty to fakt vidíš hrozně jednoduše. Vidim že zakladatelka asi moc Fin. Gramotnosti nepobrala, ono mimino jeste mozna se da ale co pak? Čím je dítě větší, náklady stoupají, ale i jeden výlet je třeba o někde i vysokém vstupnem. Jasně , ženská půjde taky pracovat ale v tomhle případě bych makala teď ať toho co nejvíc umorim a pak se poustela do pořizování dítěte.jjnak vlastně chudák dítě, to na to může dojet nejvic.