Hypotéka ve 100% výši, máte zkušenost?

tomici
18. srp 2015

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s hypotékou ve 100% výši? Jde o to, že bychom chtěli vlastní domeček či byt (spíše ten dům), ale našetřeno bohužel nic nemáme. Moje malé úspory padly na zařízení do bytu, teď jsem na MD, přítel má práci stálou, ale trochu se zadlužil, takže na našetření nebude čas - to bychom byli v podnájmu dalších 5-6 let... ☹ Dala vám banka hypotéku ve 100% výši nebo jak jste řešily, když jste těch cca 15% neměly naspořených? Děkuju za odpovědi. Neorientuju se, tak zatím zjišťujeme informace a tak 🙂

chris_n
20. srp 2015

mame 110% na otazky klidne odpovím

tomici
autor
20. srp 2015

@chris_n Ono se dává i 110%?? To slyším poprvé 🙂 Vždycky max, že když potřebuju více než je cena nemovitosti, mám se domluvit s odhadcem, aby cenu navýšil než ve skutečnosti je a tím budou peníze navíc... 🙂 U koho to máte, jestli se můžu zeptat, na jak dlouho a jak vás cca vycházejí splátky? Vím, že je každá hypo jiná, ale jen pro představu 🙂 Děkuji moc - klidně do SZ, jestli nechcete veřejně 🙂

chris_n
20. srp 2015

@tomici kb, mam udelali blbe odhad, takze jsme museli vzut 110% jinak to neslo. Uroky byly stejny jako u sta. Teda poradkyne to tvrdila. mame na 29 let a urok 3,5 myslim.

tomici
autor
21. srp 2015

@chris_n Aha a máte tam účet u kb? A ještě jsem se chtěla zeptat, jste manželé nebo nesezdaní? Známá mi říkala že musíme mít příjmy oba, aby byl dům psaný na oba, tak nevím jak to je...

marmazel
21. srp 2015

taky máme od kb 100% a k tomu 100 000 Kč navíc (to bylo na výměnu oken), protože blbě dopadl odhad jako u @chris_n . Sice máme taky vyšší úrok, ale dali, na 30 let splácíme 5215 kč + 275 kč pojištění. Brali sme si 1 100 000 Kč. Sme svoji, oba příjmy, a účet u KB má manžel 10 let. Všechny úvěry taky od nich.

blanka.k
21. srp 2015

@tomici některé banky to dovolují, některé ne.... 😉 My máme od RB, manžel (tehdy přítel) si zažádal sám (já byla OSVČ , takže mu samotnému dali víc než nám dohromady), ale byt je psaný na nás oba 😉

chris_n
21. srp 2015

@tomici manželé a ucet se tam zaklafal s hypotékou my v tw dobe oba vydelavali

tomici
autor
21. srp 2015

@marmazel Ty jo, děkuju, to je super, já tam mám účet taky 10 let, ale měla jsem v plánu ho rušit tak uvidím. Ptala jsem se v Airbank a zatím hypotéky nenabízí, jen přepírají od jiných ☹ Tak snad, uvidíme, máme v plánu to brt cca za rok... My právě svoji nejsme a já jsem na MD tak nevím jak je to pak s tím vlastnictvím...

chris_n
21. srp 2015

@tomici jinak my mame fakt jen bezny ucet u nich zakladany s hypo. Pojistky a vse ostatni mame jinde. A

ty_na
21. srp 2015

Tak my teď usilujeme o 85%-ní hypotéku, zbytek dozastavíme pozemkem-musí se udělat odhad atd. 100%-ní hypotéky se nevyplatí, ale když to jinak nejde.. Problém je ten, že pokud má přítel nějaké dluhy, tak to nemusí jít s tím úvěrem tak lehce. Ale oni si ho prověří a na základě toho rozhodnou. Doložit příjem se musí téměř vždy, u tak velké hypo na nemovitost ,,protoč" peněz na účtě nestačí. Budou jistojistě chtít potvrzení o příjmech. A pokud můžu poradit, tak u České spořitelny půjčky a úvěry zrovna moc výhodné nejsou. Ale dle mého názoru je řešení vždy, je jen potřeba všechno pořádně promyslet a zajistit si informace od více fin.poradců než jen od jednoho. Víc hlav víc ví 😉
Tak ať vám to vyjde 🙂

chris_n
21. srp 2015

@ty_na tak ono je hezké usilovat o 85% ale třeba náš případ. Měli jsme vypočítáno i na 85% ceny nemovitosti (zbytek financovat stavebkem). Ručíme celým bytem. No a pak přišel odhad, který vyšel o 200 tisíc mín, než byla kupní cena. Takže zbohem 85% hypotéko. 100% jsme si vzít mohli, ale stejně bychom museli nekde navíc vzít 200 tisíc. A jelikož uroky byli stejné u 100 i u 110, tak jsem si řekli, že to dáme takhle a hotovost radši vrazíme do vybavení (což se ukázalo, jako správná volba).

blahova_andrea
21. srp 2015

přítel dostal pozemek a bude si brát hypo sám. kdybychom žádali společně nebo byli manželé, byli bychom bez šance. nemá dost vysoké příjmy. takže musím risknout, že teď bude vše jen na něj a že si nás tedy chce nechat a k domečku "připoutat" a že pak na mě půlku přepíše 😅

ty_na
21. srp 2015

@chris_n Tak každý má jiné zkušenosti. A také záleží na odhadci. Jen jsem napsala svůj názor.

chris_n
21. srp 2015

@ty_na odhadce si bohužel nevybereš.

xpila
21. srp 2015

@chris_n Já si ho třeba vybírala sama 😉

chris_n
21. srp 2015

@xpila tak to si měla štěstí, my jsme nemohli. Záleželo na bance

ty_na
21. srp 2015

@chris_n to bych tak úplně netvrdila ..

chris_n
21. srp 2015

@ty_na viz výše. Nám to umožněno nebylo.

romikka
21. srp 2015

my jsme žádali loni na byt se zahrádkou a garáží... trochu komplikovaný případ oba cizinci(slováci), bylo to 3 měsíce před svatbou a peněz jsme moc neměli.. ale v bance nám nabídli variantu č.2 jelikož 100% zamítli.. a to rozdělení na 85% hypo + spotřebitelský úvěr na něco spojené s bydlením.. na 10 let.. moc jsme ten byt chtěli a tak jsme to vzali.. s tím, že vlastně u hypo nám klesl dost výrazně úrok, jak to nebylo 100%
no a po roce kdy jsem měla možnost refinancovat ten úvěr přetáhla jsem si ho do jiné banky za lepších podmínek, stáhla dobu splatnosti a tak nám zbývá už jen 7,5 let platit ten úvěr + hypo na těch 85%.. v době kdy se bude měnit fixace se překlopíme do kolonky 80% nemovitosti a doufám, že dostaneme ještě lepší úrok.. ikdyž nevím jak to bude na mateřské 😀

jinak s hypotékou držím palce!!!! bylo to nejblbější období života pro mě... nemám ráda, když někdo za stolem rozhoduje zda to naše vysněné bydlení bude nebo ne... do banky jsem chodila jak na klavír a když nám poprvé tu stovku zamítli tak jsem málem brečela v tramvaji.. můj muž to už odepsal, ale já za tím šla jak lvice.. a teď jsme tady moc spokojeni 😉

lucisek1984
5. zář 2015

My si loni brali 100% hypo a v pohodě. Peníze jsme nějake svoje meli asi 200 tisíc, ale nechtěli jsme je dávat do hypotéky, největší strach jsme meli z odhadu,ale vyšel v pohodě. Chce to trpělivost a dobře se rozhodnout

jarkakr
5. zář 2015

Já mám stopro hypotéku a nebyl to od ČS problém. Manžel ji má taky od KB. Podmínka je smlouva na dobu neurčitou a dost vysoká výplata. Oni chtějí půjčit - potřebují klienty stejně, jako my hypotéku.
@tomici

tomici
autor
5. zář 2015

Nakonec to uděláme asi jinak, ale uvidí se za rok, možná budeme mít těch 15%, aby byl nižší úrok 🙂 Někde jsem četla, že moc u hypoték nechtějí dávat mimořádné splátky? Nevíte o tom něco? Když bych třeba nastoupila do práce pak, mohli bychom platit např. o 2 tis více... 🙂

pavlapl
5. zář 2015

My máme 100% hypotéku od Sberbank a získat jí byl velký problém. Museli jsme zastavit byt který jsme kupovali, tchyně byt a ještě jsme museli mít ručitele. Brali jsme 1500000kč a splácíme 8500kč měsíčně na 30 let.

hlakat
5. zář 2015

@tomici Ahojky, máme stoprocentní hypotéku od Modré pyramidy, máme ve smlouvě i kdykoliv jakkoliv velké vklady i mimo. Vše nám vyřídil finanční poradce. Šikovnej chlapík.

lenickakl
5. zář 2015

@tomici já to mám třeba tak, že po dobu fixace jde dat bezplatně mimořádná splátka jednou ročně a po skončení fixace kdykoliv, ale nesmí být vyšší jak 20%, jinak nad 20% je to už zpoplatněné nějakými procenty ze z té částky tuším

damada
5. zář 2015

@tomici ty mimořádný splátky jdou u většiny bank (někde za příplatek), ale mají to nejčastěji tak, že je možná 1 splátka po každých 12 splátkách... Ale třeba mBank má mimořádné splátky do 20% jistiny zdarma, mají i docela dobrou sazbu na 100% hypotéku (jiné banky mají dost nevýhodný úrok u té 100'%)

rpakinom
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenickakl
25. dub 2016

@rpakinom do takových půjček bych teda nikdy nešla 😒

chris_n
25. dub 2016

@rpakinom to fakt ne... a jestli je to reklama. Tak špatným smerem