• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak se naučit šetřit? Jak to děláte?

22. prosince 2016 
@jarkalada jedno kuře pro dva obědy a dva lidi - tedy celkem 4 porce si myslím, že je v pohodě. My máme 1 kuře pro 6 lidí na oběd a v pohodě vyjdeme.
2. led 2013 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fidorka86 nemyslela jsem jedno kuře jako kuře, ale to kuře za 80kč. Mám dojem /nevím přesně/, že my za to platíme mnohem víc. Jenže u nás se teď vcelku "masově" :grinning: rozjedla i děťátka, tak je to znát :slight_smile:)
2. led 2013 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nedá mi to nereagovat na některé příspěvky.
Privátní značky obchodů nenakupuju. Jogurty kupuju Hollandie nebo Jogobelly (ty má rád manžel). Pokud jsem u mléka uvedla částku 15,- tak pardon, mělo tam být třeba o 3 Kč víc (kupuju čerstvé Milkin), někde jsem zas uvedla částku vyšší, to snad není taková hrůza, když jsem zaokrouhlovala, ne? :wink: Nepsala jsem to sem, abych dostala rozbor jak od výživových poradců :grinning: Ale díky, aspoň už vím, že takové věci psát příště jen do soukromých zpráv. Vím, že ve stravování máme v něčem mezery a vím, že samozřejmě jídelníček není na 100% výživově správný (mohli bysme jíst víc zeleniny, ovoce, možná masa - ale já mám maso skoro každý den v práci, někdy přinesu i manželovi domů), ale proto jsem to sem nepsala..
A ještě jednou: nejím a nenakupuju levné šmejdy. Etikety si vždycky pročítám. Kdybych chtěla částku za měsíc stáhnout, tak je budu kupovat, ale to nebudu dělat na úkor zdraví.
Kdybych měla pocit, že mám hlad, že jím nekvalitní jídlo, že sníme víc zeleniny a ovoce, tak budu kupovat víc, peníze na to jsou, každý měsíc celkově poměrně dost ušetříme, ale prostě nemám potřebu.
2. led 2013 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já bych privátní značky z marketů neodsuzovala, ne všechny stojí za prd. Např. Billa - jogurty Clever. Vyrábí je Hollandia Karlovy Vary. Přečtěte si složení, je úplně stejné, jako dražší originál Hollandia, jediný rozdíl je 3,2 % tuku u Clever a 3,5 % tuku Hollandia. To podle mě velký rozdíl není. U Bílého Clever jogurtu a bílé Hollandie rozdíl nepoznáte taky.
Dále Lipánky. Kupovala jsem jen je (protože Pribiňáky, Bobíky a spol. už jsou zahušťovaný škrobem nebo želatinou). Spotřeba u nás hrozná. Albert supermarket má ty svoje "pribiňáky" Pan Kakao a Paní Smetana (nebo jak :slight_smile: Výrobce Madeta = Lipánek. Složená stejné, cena poloviční.
Nebo privátní značka Lidlu - Formil prací prášek (dle výsledků DTestu je lepší než Ariel, cena poloviční), dále Pikok párky (zase jedny z top5 nějakého testu).
Nemluvě o plínách, plíny Clever, Tesco zelené nebo Toujours z Lidlu jsou super. Oproti Pamperskám cena poloviční.
2. led 2013 ve 14:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@marrei Tak já jsem samozřejmě nemluvila o všech privátních značkách, i mezi nimi se najdou výjimky a zrovna věci z Lidlu patří mezi naše oblíbené. Lepší šunku než tam (97% masa) jsem dlouho nejedla. A pleny kupuju Babydream z Rossmanna, stejně tak UM a jsem nadmíru spokojená :wink: Ale jako u všeho chce to vybírat a sledovat.


@terunka88 Přednáška od VP to rozhodně být neměla, nemám na to vzdělání a ani se do toho necpu. Chtěla jsem jen poukázat na to, že běžně člověk jí prostě víc jídla než je ten tvůj jídelníček a že z výživového hlediska to ok není. Že pokud se chci zdravovat zdravě a správně tak se prostě do 500 na týden nevejdu ani kdybych se stavěla na hlavu. Nebylo to myšleno nijak ve zlém, může tě hřát u srdce, že zrovna na jídle ušetříte a jestli nemáte problémy s váhou, tak to očividně děláte dobře
2. led 2013 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana No, pokud bych se vyloženě chtěla stravovat správně, tak určitě utratíme víc za tu zeleninu a ovoce, případně nějaký mléčný produkty, možná maso. Ale zas tak strašnej rozdíl by to nebyl, max. nějaké 200-300 Kč týdně navíc. Ale nemáme potřebu a ani bysme to nesnědli.
Navíc 500 se týkalo jednoho nákupu, na celý týden to bývá kolem 700 (jak jsem psala v tom příspěvku s nákupem) + moje obědy v práci cca 120 Kč. Celkově to dělá kolem 3 200 Kč za měsíc, někdy míň, někdy víc.

A jak říkám, nemám pocit, že na jídle šetřím, jen nemám potřebu toho kupovat víc, rozhodně se k tomu nějak nenutím a krotit se fakt nemusím :grinning:
2. led 2013 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terunka88 ty obědy máš týdně 120 korun? To vám zaměstnavatel něco přispívá nebo jak to funguje? Když jsem chodila do práce, chodili jsme na obědy buď do jídelny nebo do restaurace a oběd - rozuměj polévka a hlavní jídlo bylo od 80 do 100 kč, denně
2. led 2013 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co se tech cen tyka, nejsou tak nerealne, jak se nektere tvarite, mliko za 15 Kc neni sci-fi, a rozhodne nekupuju odtucnene :stuck_out_tongue_closed_eyes: Kvalitni jogurt, napriklad Chocensky, ktery bezne stoji myslim 20 Kc, se da v Kauflandu v akci poridit i za nejakych 11-13 Kc (nevim presne), a rozhodne neni tesne pred smrti. Zminovany pan Kakao si u nas misto taky nasel, deti ho obcas maji, namichany s jogurtem. Davno nekoukam na firemni znacky skrz prsy, kdyz si clovek precte, ze slozeni i vyrobce jsou uplne stejne :confused: Ale ctu poctive, protoze nejaky radoby jogurt s 1% tuku a samy skrob bych nekoupila, to radeji zadny. Umim varit levne a nerekla bych, ze z vyzivoveho hlediska spatne. Pod cca 5500 ciste za jidlo se nedostanem (2 dospeli, 2 male deti), ale je to i tim, ze je v tom nejaka ta cokolada, dzus, manzelovo pivo, stava, nejaky syr, co m. sni na posezeni bez chleba, protoze ho honi mlsna...Takze rezervy jeste mam, kdyby bylo treba. Odhaduju, ze bych byla schopna dostat se na cca 4500, aniz bych mela pocit, ze kvalita utrpela. Pravdou je, ze to nejdrazsi maso nekupujem, a nemame maso kazdy den.
2. led 2013 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ale abych obecně odpověděla na otázku, která je položená v tématu a co mě tak k tomu napadá (neříkám, že to všechno dělám(e), nemáme zas takovou potřebu ušetřit):

- psát si věci na nákup na seznam, rozplánovat si, co který den budu vařit
- podívat se, jestli není možné získat levnější internet, satelit, mobilní tarify (my máme s manželem firemní tarify, já navíc s internetem v mobilu a oba dohromady zaplatíme 300 Kč měsíčně a to ještě spoustu volných minut neprovoláme a sms nevypíšeme
- vypustit kulturu (místo kina film na počítači atd.), my teda chodíme tak 1x měsíčně do kina a třeba jednou týdně si s přáteli posedět, kdyby bylo z fin. důvodů potřeba, tak by se to holt muselo vypustit
- cvičit doma (doporučuju stepper, příp. cvičení s Jillian)
- nejvíc se podle mě utratí za kávičky, svačinky atd., co se koupí venku, když má člověk chuť nebo hlad..na to asi platí si dělat svačiny doba, příp. mít v kabelce třeba ovoce..ale přiznám se, že i já často neodolám :slight_smile:
- kupovat oblečení a další věci ve slevách a akcích (já zbožňuju Dny Marianne nebo s O2 máme taky super slevy-extravyhody, využívám taky hodně poukázky v DM atd.)
2. led 2013 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@vrana Jo jo, pracuju ve škole, takže za obědy (polívka+hlavní jídlo) platím 24 Kč :grinning: Zbytek přispívá zaměstnavatel.. Nejsem moc polívková, takže často si vezmu polívku domů a o to větší pak má manžel radost, protože ten je zas naopak úplně polívkovej typ :grinning: Je to fajn a i přes to, že je to školní jídelna, tak vaří dobře a zdravě a nejsou to žádné UHO nebo smažené věci..právě dost zeleniny, kvalitní maso.. Jsme soukromá škola, takže si to můžou naše paní kuchařky dovolit :slight_smile:
2. led 2013 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Nevíte kde se dá koupit levnější Cous Cous? Kupuju v Bille 500g za 40 korun :unamused:
2. led 2013 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arabiana Dneska jdu do Tesca i do Alberta, tak se ti podívám :wink:
2. led 2013 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terunka88 Joo tak toho si važ, takovou možnost většina lidí nemá, pokud si k obědu nedá dva rohlíky a 10 dkg vlašáku :grinning:
2. led 2013 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana To já si toho vážím, plat teda nic moc, ale benefity tam jsou fajn (např. ty obědy, týden dovolené navíc, příspěvek na penzijko, 2x ročně odměny a teď jsme k Vánocům dostali jako dárek boty :grinning:) a kolektiv super.. Jsem hlavně ráda, že mám práci, která mě celkem baví (navíc od dveří ke dveřím to mám pěšky 10 minut :slight_smile:), v dnešní době to je fakt vzácnost..
2. led 2013 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Podívejte se na dnešní test trvanlivého mléka. Přiznám se, že jsem mlékem z Penny pohrdala.
2. led 2013 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
2. led 2013 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arabiana a kde je ten test?
2. led 2013 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jmisa prozeny.cz, nebo na seznamu úplně dole je poutač
2. led 2013 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arabiana jj, díky, už jsem to okoukla.
Já teda na pití kupuju buď to mléko z farmy (nebo automatu) nebo jen pasterované v lahvi, ale mám doma i jako pojistku krabicáky na vaření apod. A většinou ten Pilos nebo Pragolaktos, protože mi dvacka za krabicáka je líto dát a tyto stojí míň, tak když jedu do Lidlu a nebo maj v Penny akci, koupím karton:slight_smile:
2. led 2013 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja len k tomu mlieku.. liter dobreho rozhodne nekupim za min nez 25Kc a trvanlive mleko je (dle mne) sajrajt.. taky jsem ho pila, ale odkedy som vyskusala cerstve, tak kupujeme jedine cerstve.. zrovna toto je vec, na ktorej nesetrim..
2. led 2013 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sklepka dík,ale ted nemůžu,předěláváme barák,nejsou penízky.
2. led 2013 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jarkalada @fidorka86 kuřata jsou co chvíli v akci,takže to vychází na těch 80,-za celé
2. led 2013 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,neodsuzujte privátní značky obchodů.Podívejte se,kdo je vyrábí.Třeba olma dělá dost věcí pro tesco.Nejde o značku,ale o složení.
2. led 2013 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@terunka88 já jsem reakci na tvůj seznam nemyslela nijak zle. Jen jsem reagovala, že u nás jíme jinak-to neznamená ale, že líp nebo hůř. A určitě tu má v diskuzi co dělat, vždyť je to tu o tom, jak se dá ušetřit :wink:
2. led 2013 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@arabiana Já kupovala asi dva týdny zpět krabici kuskusu v Albertu.. je to kilovka a stála kolem 50-60 korun..
2. led 2013 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
K šetření mimo jídlo:net se dá pořídit přes usb modem na dobíjecí kredit,měli jsme od t-mobile 1giga za 99,-,na měsíc stačili 2-3 giga,Balíček s modemem stál asi 1000,-,ale v ceně byl net na tři měsíce po 3giga. Nám ted udělali v okolíwi-fi,takže neplatíme nic.
O2 má nové přednabité sim s voláním do jejich sítě po 1.minutě zdrama,taky dobrá věc.
Sms píšeme přes sms brány na netu zdrama.
2. led 2013 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arabiana Tak v Tescu jsem kus kus pod 40 Kč neviděla..a v Albertu jsem se zapomněla mrknout :sweat_smile:
2. led 2013 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terunka88 mají kilovku za 59,-
2. led 2013 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fwllo
@benjik
@terunka88 Díky holky, příště zkusím ten Albert.
2. led 2013 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek