Jak se naučit šetřit? Jak to děláte?

mila3
1. únor 2011

ahoj holky máte nějaké osvědčené triky či typy jak ušetřit?Už jsem slyšela o obálkové metodě ale přesto furt nechápu jak to udělat když jedu na nákup do super-hyper.Můžu kupovat levné věci,můžu mít seznam přesto tam vždy nechám spoustu penez a tudíž se metoda obálek nedá dodržet..Jak to děláte vy? 🙂

terunka88
2. led 2013

@benjik To je možný, já po gramáži nekoukala 😀

benjik
2. led 2013

@arabiana ten můj je z tesca

foxmilka
3. led 2013

Ahoj, tak jsem pročetla Vaši diskuzi o jídle, a nedalo mi to se zamyslet nad tím, jak to vlastně máme my, kolik projíme... došla jsem k tomu, že vlastně ani nevím... tuto otázku jsem položila i manželovi, a jeho odpoved byla taková, že také vůbec netuší 😒 Zatím se nemusíme nějak uskromnovat a docela dost si dopřáváme.. těstoviny jedině Panzani, řýže Basmati, máme rádi sušené nakládané rajčátka, olivy.. jíme dost kuřecí maso, sem tam vepřové a hovězí, ryby moc ne ☹ vodu balenou,já mám ráda jogurty Holandie, které většinou jím k snídani.. no, je toho dost, ale řekla jsem si, že tento měsíc budu pečlivě vše zapisovat a snažit se to nějak zredukovat.. nerada bych se totiž vyšplhala na vysokou částku, ale pod 5 tis. normálně asi nechodíme vůbec ☹ Jinak vařím tak 2-3x týdně, většinou to máme k večeři i druhý den do práce.. zbytek obědů si kupujeme v práci za stravenky.. večeři stále teplou nepotřebujeme.. to je vždy jen nějaká rychlovka - vaječná omeleta, zeleninový salát např.s tuňákem, mozarela s rajčátky, pečivo se šunkou.. atp. No, tak uvidíme, k jakému číslu dojdu tento měsíc... 😀

timbouctou
3. led 2013

@foxmilka to já jsem taky zvědavá, zvlášť s tou balenou vodou 😀 tipuju vás tak na desítku, minimálně. My dost šetříme a pohybujem se tak 4000 - 4500.

foxmilka
3. led 2013

@timbouctou To snad ne, desítka je dost.. té vody moc doma nevypijeme, a přes den máme v práci oba vodu zdarma 🙂

baru7
3. led 2013

@foxmilka tipuju taky desítku - jako u nás...máme obdobné chutě a složení nákupů....navíc ještě ryby...

foxmilka
3. led 2013

@baru7 To zní hrozně 🙂 no, nedá se nic dělat, budeme šetřit 😀

timbouctou
3. led 2013

@baru7 tak schválně, co nám koncem měsíce @foxmilka poví. Ony ty různé dobrůtky udělají dost. My jsme je už museli úplně odbourat 😢 dřív jsme si třeba dělali utopence, nakládali různé sýry, s tím je konec, bohužel. Nejsou sýry, jsou děti 😉

baru7
3. led 2013

@foxmilka
@timbouctou sama jsem zvědavá na finální součet 😉

foxmilka
3. led 2013

@timbouctou Tak je mi jasný, že až budeme mít děti, tak se takto stravovat nebudeme moct a budeme pěkně přemýšlet o tom, co kupujeme. Zatím to není tak potřeba, tak to extra neřešíme... Ale opravdu jsem se zařekla, že si to ted vezmu pod kontrolu 🙂

baru7
3. led 2013

@foxmilka chápu, máme to úplně stejně 😉

elennka
3. led 2013

Pěkný večer holky, tak dneska se musím pochválit.. nákup 1 100, ale kupovala jsem i prášek na praní a pivo pro chlapy do dílny ( k práci atd), dost zeleninky a ovoce, jogurtíky, sýry.. jsem tipovala, že utratím mnohem více..

elennka
3. led 2013

Hlavně je zase vysoké datum a do výplaty daleko a na účtu bude zachvilku vymeteno 😅 😅
ještě, že masíčka mám dost v mrazáku 🙂

foxmilka
3. led 2013

@elennka My maso moc do mrazáku nedáváme, když, tak jen třeba kuře nebo kuřecí prsa, většinou máme radši čerstvé,...

blahova_andrea
3. led 2013

jak se donutit šetřit? nemít peníze 😀 to funguje spolehlivě!

foxmilka
3. led 2013

@blahova_andrea Tomu věřím 😉

elennka
3. led 2013

@foxmilka my máme králíky od babičky, jinak tam mám ryby ( i od tatky rybáře).. nemám čas chodit několikrát týdně k řezníkovi.. takže po výplatě nakoupím, naporcuju (tak po 2-3 porcích) a zamrazím.. a průběžně jen vytahuju.. mražené maso nekupuju..
jinak se šetřím, my jsme se museli uskromnit, když jsme si brali úvěr na auto.. (ted auti prodáváme a chceme kupovat nové).. tak to zase vše přepočítávám a chtěla bych si něco uspořit.. aby bylo na nějakou malou dovolenou.. Loni jsme byli v Jesenikách (na týden cca 8 tis pro dvě osoby- ubytko, vařili jsme si sami, výlety, vstupy, pohonné hmoty, lanovky.. bylo super..), letos bych chtěla do Beskyd .. nebo možná znovu Jeseníky- můžu poslat odkaz na poměrně levné, ale úžasné ubytko 🙂

foxmilka
3. led 2013

@elennka Jj, my to máme do masny právě kousek, tak je to pro nás ok 😉

elennka
3. led 2013

@foxmilka já mám sice masnu asi 10 min od práce, ale většinou končím dost pozdě.. tak jsem ráda, když někde stihnu koupit manželovi čerstvé pečivo.

foxmilka
3. led 2013

@elennka jinak odkaz klidně poslat můžeš ale já doufám,zr fo jara-léta otehotnim a to uz bysme dovcu asi úplně vypustili🙂

timbouctou
3. led 2013

@elennka to by se nám taky sešlo mít dědu králíkáře a rybáře 🙂

eimmy
6. led 2013

tak se přidávám k pokusu o šetření 🙂 od zítřka si budu psát kolik utratim za jídlo a co budu vařit, a příští nákup bude přes eshop tesca. protože když jdu nakoupit tak koupím milion kravin okolo

dagina
6. led 2013

Ahojky, též mám sen něco ušetřit, třeba na dovolenou...., zatím se nějak nedaří. Dnešní náklady na bydlení a vše kolem jsou dost vysoké, teď spoření dětem, nějaké pojistky a neušetři se nic.
Co takhle nějaké vychytávky v domácnosti?! Mě se např. zdá, že pořád peru, min. 1 pračky denně, a to já nic moc neušpiním.

kajalka
6. led 2013

@dagina To ti poradím. Místo poloviny pracího gelu dávám jedlou sodu a místo aviváže obyč ocet.

ofelieee
6. led 2013

@dagina my frčíme na pracím mýdlovém slizu, vyrábím si ho doma, z jádrovýho mýdla a sody, a peru rpačku tak za 2-4 Kč... Aviváž vůbec nebo na plíny a ručníky ocet... návod se snadno vygůglí

foxmilka
7. led 2013

Tak nás minulý týden vyšel na cca 850 Kč, a je v tom uplně vše(jídlo) 😎 tak doufám, že to takto půjde dál 🙂

edeltraut
9. led 2013

Nakoukla jsem a taky mě to donutilo se zamyslet 🙂. Udělala jsem si tabulku na výdaje a příjmy a uvidím co na mně na konci měsíce vypadne. Zatím na mně před výplatou čímdál častěji kouká nula z účtu 😠 . Je nás pět, ale Adélka stojí měsíčně tak 800,- plus sem tam nějaké oblečení. Tipuju tak 200.-. Starší děti kroužky a oblečení, obědy a družina cca 1500,-. Za jídlo dáme tak kolem deseti tisíc a dost projedeme tak kolem 5000,- a to já už nejezdím do práce. To jídlo musím stáhnout, máme hospodářství, takže vajíčka, drůbež a vepřový skoro nekupuju. Ono se tedy zdá, že je to zadarmo, ale zase dávám měsíčně do krmení tak 1000 Kč. V létě mám i kozí mléko a dělám sýry... a k tomu "prožereme" ještě kolem 10000! Jsme nějaký rozežraný, co tu sleduju 🙂.

helen_8
15. led 2013

@foxmilka My to máme opravdu stejně, ale je to tím, že nemáme děti, vidím, že vy taky ne. Rádi si dopřejem dobroty a kvalitní jídlo, naučili jsme se i kupovat kvalitnější jídlo, je to poznat na chuti. Večeře taky často studené.

foxmilka
15. led 2013

@helen_8 Jo jo, přesně tak.. zatím děti nejsou, takže je to v tomto směru v pohodě. My taky, na co máme chut, to si prostě koupíme 🙂 ale snažíme se jíst také kvalitně a i zdravě.. Večeře nám uplně stačí studené.. obědy se ted snažím vařit doma a druhý den si je bereme do práce.. ale není to každý den..a vymýšlet, co vařit, mě také furt nebaví 😀

benjik
15. led 2013

@dagina propocené neušpiněné dej na máchání s aviv.nebo octem a pak dej máchání čis.vodou