• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak se naučit šetřit? Jak to děláte?

6. dubna 2017 
@benjik To je možný, já po gramáži nekoukala :grinning:
2. led 2013 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arabiana ten můj je z tesca
2. led 2013 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak jsem pročetla Vaši diskuzi o jídle, a nedalo mi to se zamyslet nad tím, jak to vlastně máme my, kolik projíme... došla jsem k tomu, že vlastně ani nevím... tuto otázku jsem položila i manželovi, a jeho odpoved byla taková, že také vůbec netuší :unamused: Zatím se nemusíme nějak uskromnovat a docela dost si dopřáváme.. těstoviny jedině Panzani, řýže Basmati, máme rádi sušené nakládané rajčátka, olivy.. jíme dost kuřecí maso, sem tam vepřové a hovězí, ryby moc ne :frowning2: vodu balenou,já mám ráda jogurty Holandie, které většinou jím k snídani.. no, je toho dost, ale řekla jsem si, že tento měsíc budu pečlivě vše zapisovat a snažit se to nějak zredukovat.. nerada bych se totiž vyšplhala na vysokou částku, ale pod 5 tis. normálně asi nechodíme vůbec :frowning2: Jinak vařím tak 2-3x týdně, většinou to máme k večeři i druhý den do práce.. zbytek obědů si kupujeme v práci za stravenky.. večeři stále teplou nepotřebujeme.. to je vždy jen nějaká rychlovka - vaječná omeleta, zeleninový salát např.s tuňákem, mozarela s rajčátky, pečivo se šunkou.. atp. No, tak uvidíme, k jakému číslu dojdu tento měsíc... :grinning:
3. led 2013 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@foxmilka to já jsem taky zvědavá, zvlášť s tou balenou vodou :grinning: tipuju vás tak na desítku, minimálně. My dost šetříme a pohybujem se tak 4000 - 4500.
3. led 2013 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@timbouctou To snad ne, desítka je dost.. té vody moc doma nevypijeme, a přes den máme v práci oba vodu zdarma :slight_smile:
3. led 2013 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@foxmilka tipuju taky desítku - jako u nás...máme obdobné chutě a složení nákupů....navíc ještě ryby...
3. led 2013 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baru7 To zní hrozně :slight_smile: no, nedá se nic dělat, budeme šetřit :grinning:
3. led 2013 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baru7 tak schválně, co nám koncem měsíce @foxmilka poví. Ony ty různé dobrůtky udělají dost. My jsme je už museli úplně odbourat :cry: dřív jsme si třeba dělali utopence, nakládali různé sýry, s tím je konec, bohužel. Nejsou sýry, jsou děti :wink:
3. led 2013 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@foxmilka
@timbouctou sama jsem zvědavá na finální součet :wink:
3. led 2013 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@timbouctou Tak je mi jasný, že až budeme mít děti, tak se takto stravovat nebudeme moct a budeme pěkně přemýšlet o tom, co kupujeme. Zatím to není tak potřeba, tak to extra neřešíme... Ale opravdu jsem se zařekla, že si to ted vezmu pod kontrolu :slight_smile:
3. led 2013 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@foxmilka chápu, máme to úplně stejně :wink:
3. led 2013 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Pěkný večer holky, tak dneska se musím pochválit.. nákup 1 100, ale kupovala jsem i prášek na praní a pivo pro chlapy do dílny ( k práci atd), dost zeleninky a ovoce, jogurtíky, sýry.. jsem tipovala, že utratím mnohem více..
3. led 2013 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Hlavně je zase vysoké datum a do výplaty daleko a na účtu bude zachvilku vymeteno :sweat_smile: :sweat_smile:
ještě, že masíčka mám dost v mrazáku :slight_smile:
3. led 2013 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elennka My maso moc do mrazáku nedáváme, když, tak jen třeba kuře nebo kuřecí prsa, většinou máme radši čerstvé,...
3. led 2013 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
jak se donutit šetřit? nemít peníze :grinning: to funguje spolehlivě!
3. led 2013 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@blahova_andrea Tomu věřím :wink:
3. led 2013 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@foxmilka my máme králíky od babičky, jinak tam mám ryby ( i od tatky rybáře).. nemám čas chodit několikrát týdně k řezníkovi.. takže po výplatě nakoupím, naporcuju (tak po 2-3 porcích) a zamrazím.. a průběžně jen vytahuju.. mražené maso nekupuju..
jinak se šetřím, my jsme se museli uskromnit, když jsme si brali úvěr na auto.. (ted auti prodáváme a chceme kupovat nové).. tak to zase vše přepočítávám a chtěla bych si něco uspořit.. aby bylo na nějakou malou dovolenou.. Loni jsme byli v Jesenikách (na týden cca 8 tis pro dvě osoby- ubytko, vařili jsme si sami, výlety, vstupy, pohonné hmoty, lanovky.. bylo super..), letos bych chtěla do Beskyd .. nebo možná znovu Jeseníky- můžu poslat odkaz na poměrně levné, ale úžasné ubytko :slight_smile:
3. led 2013 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elennka Jj, my to máme do masny právě kousek, tak je to pro nás ok :wink:
3. led 2013 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@foxmilka já mám sice masnu asi 10 min od práce, ale většinou končím dost pozdě.. tak jsem ráda, když někde stihnu koupit manželovi čerstvé pečivo.
3. led 2013 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elennka jinak odkaz klidně poslat můžeš ale já doufám,zr fo jara-léta otehotnim a to uz bysme dovcu asi úplně vypustili:slight_smile:
3. led 2013 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elennka to by se nám taky sešlo mít dědu králíkáře a rybáře :slight_smile:
3. led 2013 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak se přidávám k pokusu o šetření :slight_smile: od zítřka si budu psát kolik utratim za jídlo a co budu vařit, a příští nákup bude přes eshop tesca. protože když jdu nakoupit tak koupím milion kravin okolo
6. led 2013 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, též mám sen něco ušetřit, třeba na dovolenou...., zatím se nějak nedaří. Dnešní náklady na bydlení a vše kolem jsou dost vysoké, teď spoření dětem, nějaké pojistky a neušetři se nic.
Co takhle nějaké vychytávky v domácnosti?! Mě se např. zdá, že pořád peru, min. 1 pračky denně, a to já nic moc neušpiním.
6. led 2013 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dagina To ti poradím. Místo poloviny pracího gelu dávám jedlou sodu a místo aviváže obyč ocet.
6. led 2013 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dagina my frčíme na pracím mýdlovém slizu, vyrábím si ho doma, z jádrovýho mýdla a sody, a peru rpačku tak za 2-4 Kč... Aviváž vůbec nebo na plíny a ručníky ocet... návod se snadno vygůglí
6. led 2013 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak nás minulý týden vyšel na cca 850 Kč, a je v tom uplně vše(jídlo) :sunglasses: tak doufám, že to takto půjde dál :slight_smile:
7. led 2013 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Nakoukla jsem a taky mě to donutilo se zamyslet :slight_smile:. Udělala jsem si tabulku na výdaje a příjmy a uvidím co na mně na konci měsíce vypadne. Zatím na mně před výplatou čímdál častěji kouká nula z účtu :angry: . Je nás pět, ale Adélka stojí měsíčně tak 800,- plus sem tam nějaké oblečení. Tipuju tak 200.-. Starší děti kroužky a oblečení, obědy a družina cca 1500,-. Za jídlo dáme tak kolem deseti tisíc a dost projedeme tak kolem 5000,- a to já už nejezdím do práce. To jídlo musím stáhnout, máme hospodářství, takže vajíčka, drůbež a vepřový skoro nekupuju. Ono se tedy zdá, že je to zadarmo, ale zase dávám měsíčně do krmení tak 1000 Kč. V létě mám i kozí mléko a dělám sýry... a k tomu "prožereme" ještě kolem 10000! Jsme nějaký rozežraný, co tu sleduju :slight_smile:.
9. led 2013 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@foxmilka My to máme opravdu stejně, ale je to tím, že nemáme děti, vidím, že vy taky ne. Rádi si dopřejem dobroty a kvalitní jídlo, naučili jsme se i kupovat kvalitnější jídlo, je to poznat na chuti. Večeře taky často studené.
15. led 2013 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helen_8 Jo jo, přesně tak.. zatím děti nejsou, takže je to v tomto směru v pohodě. My taky, na co máme chut, to si prostě koupíme :slight_smile: ale snažíme se jíst také kvalitně a i zdravě.. Večeře nám uplně stačí studené.. obědy se ted snažím vařit doma a druhý den si je bereme do práce.. ale není to každý den..a vymýšlet, co vařit, mě také furt nebaví :grinning:
15. led 2013 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dagina propocené neušpiněné dej na máchání s aviv.nebo octem a pak dej máchání čis.vodou
15. led 2013 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek