Jaké máte měsíční náklady na dítě do cca 3 let?

3neznama3
27. bře 2016

Ahoj, chtěla bych se zeptat jaké máte přibližné náklady na dítě od narození do cca 3 let dítěte. 🙂

lv
27. bře 2016

zajímavé..když počítám fakt i bydlení, školku, živit.. tak asi 6tis. Rychlej hrubej odhad.

mrskato
27. bře 2016

...tak v prvních 3 letech to neni tak hrozné, když nepočítáš kočárek a takovou tu základní výbavičku. Jsou to jen pleny, když kojíš, jsi ve výhodě, nějaký ten hadřík...pak příkrmy - zase, pokud vaříš, je to pár korun. U nás bylo dříve jistě dražší chození do hospody, než náklady za dítě 😀

chrobacik13
27. bře 2016

Souhlas s maminkou @mrskato .Taky zalezi na tom jak si to nastavis ty sama,jestli chces aby papalo jen bio jidlo a nosilo jen nove znackove hadriky bude to neco stat,ale jinak nez jde prcek do skolky naklady nejsou nijak velke,obleceni na tak male deti v pohode sezenes za par kacek na bazarcich,to snedi ty jejich mini porcicky to rozpoctu ani nepocitam to ke 00 nic

chrobacik13
27. bře 2016

Omlouvam se za preklepy,pisu v rychlosti 🙂

werik153
28. bře 2016

Taková diskuze tady už podobná je a většinou je tam částka 3 - 4,5 tisíce.

magdalenan
28. bře 2016

Tohle musi byt hrozně individuální a asi podle příjmů, ne? Kamaradka musi za pár tisic uživit celou pětičlenou rodinu a my třeba jen za soukromou školku platíme skoro 13.000,- (synovi jsou 2 roky)

Za oblečení, hračky, jídlo, hygienu a zábavu to pak bude hrubým odhadem určitě měsíčně přes 5k, někdy i vic. Plus hlídání, když si občas někam vyrazíme...

lv
28. bře 2016

já to počítala i s bydlením, jak bych to počítala na případné alimenty 🙂 ale jinak kojený miminko do půl roku jen plíny, trochu kosmetiky, nic strašnýho 🙂

andrisek123
28. bře 2016

Kdyz nepocitam zakladni vybavu (kocarek, pistylka...) tak cca 1000 Kc jsou v tom pleny, vlhcene ubrousky a nejake obleceni... ale mame male miminko.

klaraslavickova
28. bře 2016

Tak nebudupocitat věci co se koupi před narozením...ale potom jako nekojici 600mesicne mléko 1000plenky potom nějaká ta kosmetika 500 a oblečení da se říct mescicne 300 upřímně jsem měla větší náklady s miminkem než ted s dvou a pul letoun dcerkou

xoriska
28. bře 2016

@3neznama3 Já jsem to počítala a mám tedy dceru od narození na UM a pohybovalo se to kolem 5-6 tis opravdu se vším i když potřebovala nějaké léky, oblečení... za měsíc a je to stejné i ted ve 2 letech, ted do toho tedy nepočítám samozřejmně školku , která stojí 7800 . Ale kamarádka má 1,5 roční holčičku a manžovi trvdí, že jí 15 tis co jí na dítě na měsíc nestačí 😀 , takže je to dost individuální 🙂

ladyhacek
28. bře 2016

nepočítám základní výbavičku ta se může pohybovat kolem 20.000-50.000 tisíci (i dražší) záleží zda seženeš na bazárkách.
Počítej cca 1000,- za pleny na měsíc (ale po akcích a levnější značka výjde laciněji + první měsíce jsem přebalovala častěji tak toho bylo potřeba více > teď máme látkové pleny poř. cena nové výbavičky cca 10.000,- > takže se ti to vrátí - když bude dítě nosit pleny cca 24 měsíců 🙂
pokud kojíš tak je to výhoda jinak je to tuším cca 1500-2000,- na měsíc UM > záleží na výrobci
Pak ty první měsíce s příkrmy se počítat snad ani nedají > pár lžiček, zeleniny. Teď v roce má denně 1 přesnídávku a 1 jogurt (nebo ovoce, lipánek ) a pak oběd kupujeme zeleninu čerstvou měsíčně za ní dám asi 600,- > takže celkové náklady na jídlo kolem řekněme 2.000,- kolem 2-3 roku tak 3.000,-?
A teď oblečení rostou tak rychle, že snad každé 2 měsíce něoc kupujeme, ale dají se sehnat i hezké věci na bazarech 🙂.

(pak už jedí zase normální jídlo s Vámi, nekupují se tolik pleny a kdžy se ušetří na plenách tak je zase více jídla. Takže o narození bych po 3 roky bych počítala > můj odhad je tedy kolem 3.000 - 4.000,- 🙂

ladyhacek
28. bře 2016

@xoriska jí a na jendo dítě já nestačí 15000,- tisíc? Zajímavé my tohle snad nemáme ani ve třech 🙂

xoriska
28. bře 2016

@ladyhacek Ano , já když jsem to slyšela tak jsme koukala jako blázen, já mám 15 tis na měsíc pro nás všechny, ale to nesmíte jít hold nakupovat do Guess pro děti a podobně ... 😉

lucysmidkova
28. bře 2016

Ja jsem s malou sama a měsíční náklady jsou 3000kc

bylinka36
28. bře 2016

To záleží na hodně věcech, plenky mě stojí kolem tisícovky měsíčně a pak různě podle potřeby, bohužel stále rychle roste, tak další tisícovka měsíčně za oblečení, z velikosti 50 při narození jsme už na velikosti 74 v necelých 5 měsících, zatím plně kojím, ale teď začneme s příkrmy, ale vzhledem k tomu, že toho ze začátku moc nesní, nebude to tak velký výdaj. Takže u nás bych řekla, že to jsou zatím ty 2 až 3 tisíce měsíčně. Naštěstí hodně vybavení dědí, tak ani ty vstupní výdaje nebyly tak hrozné, kupovali jsme jen nový kočárek a nábytek do pokoje, zbytek má po sestřenici ...

andelka
28. bře 2016

U nás se to pohybuje od miminka do batolete zhruba 2500-3500 měsíčně. V tom veku kolem 1 roku jsem si to psala a vycházelo to tak. Kojila jsem,prikrmy vetsinou vařila,oblečení hodně z bazarku, plenky z půlky látkové, a stejně to tak vycházelo.

lucysmidkova
28. bře 2016

Když si budete delat sama prikrmy tak usetrite dost. Ja dělala sama prikrmy, oblečení jsem taky nekupovala kazdy mesic a od cca roku a půl nekupuju plenky taky taky dost usetreno davam jen za jídlo a sám tam oblečení takze jednou utratim 2500 někdy 3000

dokument
28. bře 2016

My male, protoze dite zdedilo skoro vsechno obleceni po detech z rodiny, co jsem koupila, bylo jen pro radost nebo z bazaru taky za malo penez. Jidlo - moc toho nesni. Povleceni a takove veci, nic zvlastniho se kupovat nemusi, neco mame, perinu taky zdedil, ja mu teda jeste koupila, postylku a kocar jsme koupili nove. A na plinky prispivala tchyne - jeji nabidka. Ted ovsem mesicne vydame min. 5 tisich, od zari nastoupi do soukrome skolky, jelikoz pro naval ho nevzali do statni. A to si moc vybirat nemuzeme, protoze v tu dobu bude mit temer 3 roky a do kolektivu proste potrebuje.

japona
5. srp 2016

První rok dítěte vyjde na cca 100 000 Kč, druhý na cca 40 000, třetí také 40 000 Kc. Takže cca 5 000kc/mesicne (bez nákladů na bydleni)

japona
5. srp 2016
blahova_andrea
5. srp 2016

@japona a to je tvůj rozpočet nebo to je nějaká studie, anketa...?

blahova_andrea
5. srp 2016

souhlasím s výše uvedeným. do tří let ty náklady fakt nejsou nic hrozného. v podstatě jde o životný styl rodiny a náročnost rodičů než dítěte.
mě to vychází do 3000,- měsíčně. za těch 5000,- zvládám dvě děti a to už je jedno školkové. no ale taky oba jsou nimrové, nic moc jedlíci a oblečení něco dědíme a zbytek bazarové.
mít malé děti není vůbec nákladné. jak tu někdo psal na začátku...náročnější finančně je rozhodně život za svobodna 😀 spíš potom až jdou do školy, začnou se profilovat na koníčky apod...tam to pak začne skákat na nehorázné sumy 😅

japona
5. srp 2016

@blahova_andrea Můj odhad založeny na zkušenosti. Netvrdim, že to nejde levněji, ale počítejte se mnou:
1.rok: kočár - 20, autosedačka 0 - 3, postýlka - 3, pleny - 15, um - 15, monitor dechu - 2, odsávačka - 2, chuvicku - 2, oblečení - 5, boty - 1, golfky - 5, autosedačka 1 - 5, lahvičky - 1, manduca - 3, ..
2.rok: - pleny - 10, um - 10, oblečení - 5, boty - 3, ..

andelka
5. srp 2016

Tak levněji to určitě jde, resp. spousta věcí je proměnných, někdo nepotřebuje UM, odsávačku, chůvičku, lahvičky..ale místo toho jiné věci..
Z toho tvého seznamu jsme kupovali za tu cenu jen manducu,boty, možná oblečení, ale to bych do toho musela počítat i fusak..ostatní jsme neměli buď vůbec nebo za polovinu ceny.

blahova_andrea
5. srp 2016

@japona tak já třeba do toho tak jako většina ostatních nepočítám co se koupí před narozením. jako postýlka a kočár. navíc i to jde o doooost levněji 😅 moje počty se dost rozchází už v prvním roce, stejně tak ve druhém roce. já si právě říkala jestli to není z nějaké studie, nějaký český průměr nebo tak

japona
5. srp 2016

@blahova_andrea Většina věcí (kromě plen a um) vydrží i na další děti. Kočár koupite třeba levněji, ale postýlka s matrací, perinkou a povlecenim vám přijde za 3 tisíce moc? Pak máte mraky nezbytností typu kojící polštář, několik fusaku, deky do kočárku, nosici pomucky, plenky na otirani, kosmetiku, teploměr, léky pokud ditko onemocní, hračky, později sportovní potřeby, kroužky.. to jsem ani nezminovala🙂

drzticka81
5. srp 2016

@japona tak ja musim rict, ze jsme kupovali jen novy kocar za 7 tis, ostatni jsme meli pujcene od rodiny muze (postylka, kos, vanicka, jidelni stolicka) anebo mi to pujcila ma nej kamoska (monitor dechu, fusak, kojici polstar, obleceni)-za to jsem byla fakt rada, pak jsesm si koupila jeste satek a manducu -nove-co muzu, taky kamoskam pujcim 🙂))) takze za me naklady na mimi nebyli velke, plenky albertacke za 160,-, kojila jsem, varila-mam nejedliky-usetri se penize, moje nervy vsak ne......obleceni kupuji ve vyprodejich, pepco, lidl-rada nakupuji 🙂)) hracky atd. maji na narozky, vanoce, svatky -ale to uz je o radosti, ne z nutnosti.....asi nejhorsi je nemoc a leky, ale uz jsem se taky naucila rozeznavat ruzne druhy kasle, takze si vystacim se dvema druhy leku .-))) /bo doktori by furt predepisovali jine a jine)......jo a taky autosedacky mame z druhe ruky -romerky-jsme spokojeni......ted se treba vlezeme do 6 tis. na jidle a drogerii -4 cleni rodiny (deti 4,2)

blahova_andrea
5. srp 2016

@japona no každý právě tolik "nezbytností" nemá 😉 já neměla téměř nic z toho a vypiplala jsem tři děti 😅 kroužky a sportovní potřeby jste nezmiňovala správně. pokud je diskuse na téma dítě 0-3 roky, tak ve většině případů tyto výdaje zatím nejsou aktuální.

japona
5. srp 2016

@blahova_andrea Jsou kroužky i pro deti 0-3 roky - různa plavani pro deti, tanečky nebo výuka jazyků🙂 Sanky/ boby, odrazedla, pro tříletaka třeba už lyzarske vybavení. Pochopitelne to jde i bez toho, alw pokud lyzuji rodiče, budou se snažit k tomu vést i deti.. a peníze litaj🙂

japona
5. srp 2016

@drzticka81 To máte dobre, ja jsem spíš ta, co ted všechny věci půjčuje po rodině - máme dítě jako první široko daleko🙂