• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jaký máte rozpočet na jídlo za měsíc?

12. července 2016 
Kolik je váš rozpočet na měsíc určený pro jídlo? Ceny jdou nahoru, mladí lidé zakládají rodinu. Zadarmo tady nejsme, za vše platíme. Máte třeba určenou nějakou část pěnez na jídlo, na měsíc? Pokud ano, dejte tady vědět, jaký je váš rozpočet na měsíc určený na jídlo a hlavně pro kolikačlenou rodinu. Možná tato diskuze pomůže jiným mamkám ukázat. že se dá žít i s menším rozpočtem na jídlo a bez výčitek, že svým dětem nedávají to 100% co by měli (v kvalitě stravy).
15. led 2013 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@denny1610 Ahoj moc se mi tahle otazka libi. Tak zacnu. My jsme v roce 2011 davali za jidlo mesicne 8 az 9 tisic pro dva dospele a jedno trilete dite a polovinu casu 18 leteho syna. Rada si prectu jak to zvladai ostatni.
15. led 2013 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cca 5,5 -6,5 tisic (akorat kolem Vanoc 9 tisic, byly v tom potraviny jako darky), dva dospeli, dve male deti, vlastni nemame nic , bydlime v panelaku. Nakupujem nejvic v supermarketu Albert, snazime se kupovat kvalitnejsi veci, + ovozel v sezone na trhu, obcas koupime domaciho kralika a vajicka, kdyz je moznost. Ridim se i akcemi, ale horsi vyrobek nez normalne kupujeme jen kvuli akci nekoupim.
15. led 2013 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
My utrácíme za jídlo tak 5,5 tisíce, jsme tři (2 dospělí a téměř dvouletá holčička). Z masa kupujeme jen kuřecí a ryby, hodně vyjímečně hovězí. Jinak vepřové dostaneme od prarodičů, to samé vajíčka. Vím, že v případě nouze by se ještě ušetřit dalo, ale to bychom kupovali opravdu jen to nejnutnější..
15. led 2013 ve 21:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Diskuzi začnu, a sama svůj rozpočet neprozradím. Jak jsem byli s manželem sami tak za jídla lítali peníze z okna. Teď ve 23 let mám 2letého syna a roční dcerku. Náše měsíční výdaje na jídlo jsou 4tisíce + 500 Kč za umělé mléko pro dcerku. Sama jsem si říkala že s touto částkou se nemůžeme uživit, ale opravdu to jde. Neplýtváme jídlem. Když někdo nemohl něco dojíst tak se to vyhodilo, když někdo na něco neměl chuť nechalo se to zkazit v lednici, ale teď když máme přímo vytřízené peníze na jídlo, tak je to úplně něco jiného. A dokonce jíme i zdravěji. Ale je to i o zásobách nakládané zelí, ovoce v letě zpracovat zavařit, nebo zamrazit (jinak koláč ze švestek chutná v zimě :slight_smile:), zelenina,... Ale děti budou růst, takže určitě i náklady na jídlo. Ale to už doufám budeme bydlet ve svém. Vánoce nás také vyšli cca na 9.tisíc. Horší výrobek po kuchyňském zpracování= žádný výrobek, takže se díváme na kvalitu. Polotovary a ani nic ve skleničkách či konzervách nekupujeme.
15. led 2013 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
autor
@anoli85 Také bychom asi utratili více, ale po zjíštění že každodení konzumace masa není pro zdraví dobré, jsme pozměnili jídelníček :slight_smile:. Jinak manžel chytá ryby, takže za toto maso ušetříme.
15. led 2013 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
U nás je to měsíčně kolem pěti tisíc - dva dospělí a roční dítě. Bylo by to i méně, kdyby manžel nebyl mlsoun :slight_smile: Něco máme od rodičů (např. vajíčka) a ze zahrádky. Pro malou kupuji UM, jinak většina jejího jídla je domácího původu. Určitě bych uměla uvařit pro nás levněji, já mám ráda bezmasá a jednoduchá jídla, jenže manželovi to nestačí, takže po krupičné kaši se dorazí pozdě večer klobásou a úspora je v háji :grinning: :grinning: Jídlo nevyhazujeme (máma se diví, že nemám ani zbytky pro slepice :slight_smile: ale jde to, když se chce.
15. led 2013 ve 22:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
2 dospělí + dvouroční syn = přes deset tis.
15. led 2013 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@denny1610 jsme na tom asi tak stejne. jednou za 2 tydny nakoupime za 2000 a dokupujeme jen pecivo. absolutne to staci. maso mametak 3x tydne a kazdy tyden rybu. rybiz, tresne, angrest, svestky mame ze zahrady zamrazeny, jablka a hrusky ve sklepe, vajicka kupujeme na farme levnejsi nebo v superakci v krame :slight_smile: albert to jisti - vetsina jejich vyrobku je kvalitnejsi, nez ty drahy umělotiny, ktery by podle reklam mely jist deti :frowning2: jediny, co teda nesnesu v albertu jsou salamy, sice to maj extreme levny, ale neda se to jist. radsi si koupim drazsi (bezlepkovy) v globusu
a ano mas pravdu - nejvic daji lidi za ty polotovary, ktery jim udajne usetri cas pri vareni.
od ty doby, co takhle jime sme zdravejsi, mame vic energie a manzel dost zhubnul. uz to nejsou samy parecky a klobasky, uz to je zelenina, domaci jidla, jogurty... to co driv neznal :slight_smile:
15. led 2013 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
co se týče vyloženě jídla a pití tak my dáme měsíčně asi tak 4000,-pro dva dospělé a tříleté dítě
16. led 2013 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
My za jídlo utratíme kolem 4000-4500 - 2 dospělí, dvě děti.
16. led 2013 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
autor
@aneta0707 tak to máme opravdu podobné. I ze zbylých brambor se dá udělat rychlá a dobrá večeře. Pokud je pečivo levné, neváhám a dávám také do mrazáku. Na vesnici moc obchodu není. V globuse je výhoda že se dá chléb nakrájet, takže se i rychleji rozmrazí. Už v obchodě dáváme pečivo do dvou sáčku, a doma hned šoupneme do mrazáku. Také jsme od doby co jsme se chytli šetření zdraví. Zatím (3x klepu, muj 2 letý syn nebyl ještě nijak nemocný, nic,a dcerka za 2 měsíce roční také ne).
16. led 2013 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@renkol tak to jsme na tom úplně stejně :slight_smile:
16. led 2013 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lenicka07 Manžel také párkrat ujel, že se nadlábl za jeden večer všeho co viděl, na další dny u nic nezbylo, tak potom sám se pustil do vymýšlení dobrot bez velké finanční zátěže.
16. led 2013 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denny1610 tak rozpočet nafukovací nemáme. :grinning: :grinning:
16. led 2013 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
my utratíme za jídlo cca 3000kč měsíčně + tedy pokračovací mlíčka pro prcka, ale ty jsou v rozpočtu zvlášť. jsme dva dospělí, jedno mimčo a každý druhý víkend + dvě děti. kdo nemá, neutrácí :wink: nemáme teplé jídlo 3x denně, nekupujeme bio, zatím neplatíme jídlo ve školce apod...náklady budou stoupat.
16. led 2013 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
my jsme zatím dva, mimčo plně kojím, a vím, že bysme se vešli do 2500, ale občas si dopřejeme. Maso vařím většinou o víkendu, sobě ryby i týdnu. Přítel chodí v práci na teplý obědy, tak večeře vwětšinou studená, nebo co zbylo. Nevyhazuju, co jde zamrazuju, vajíčka máme od babičky, občas vepřový ze zabíjačky. Jinak nakupujem v Globusu jedině. Z léta máme v mrazáku ovoce, marmelády a už i presnídávky. Máme rádi rýži, těstoviny, a nejvíc vedou polévky, a to hrnec vystačí na dlouho :slight_smile: výdaje porostou, ale zatím to stačí takhle
16. led 2013 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
My za potrawiny dáme okolo 1500-2000Kč měsíčně w létě, w zimě je to asi o 1000Kč wíce ... ale nekupujeme skoro nic - zeleninu, owoce a wejce máme wlastní, z masa kupuju jen občas kousek howězího a ryby ( z wlastního chowu máme kuřecí, králičí, jehněčí a kačenku, wepřowé maso potom řešíme tak že koupíme celé prase a uděláme zabijačku) , z mléčných wýrobků kupujeme akorát jogurty a máslo ( ale kwalitní) , w zimě kdy jsou owečky březí pak sýry ( w létě si děláme wlastní owčí sýr) , krawské mléko kupujeme domácí .... z toho co kupujeme w obchodě tak kupujeme jen kwalitní nebo bio potrawiny , uzeniny a polotowary nekupujeme wůbec.

Utratíme tedy za potrawiny welmi málo i přesto že kupujeme kwalitní potrawiny, nicméně kdyby se to mělo brát do důsledků tak i třeba domácí maso a wejce něco stojí ( musí se kupowat krmiwo pro zwířata) , jo a jsme w domácnosti zatím 2 dospělí

jako dowětek chci říct že mi nefunguje jednoduché ,,w,, na kláwesnici
16. led 2013 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
jejda, už jsem dlouho nepočítala, před 3lety to bývalo 5tis, 2dospělí+1 dítě, teď přibylo mimi. No ono by to jistě šlo níž, kdyby nechodil sem tam muž do obchodu, to je pak coca-cola a kdejaká sušenka, sladkost..a taky holt oba rádi maso, já bych to ještě zvládla na luštěninách, ale od se dorazí klobáskou, jako u @lenicka07 ..musím se kouknout, kolik to dělá teď, pravda je, že nekupujeme polotovary, výživy, a rýži, těstoviny, lepší /jak kupuje tchýně balíček těstovin za 5kč bychom nedali/, čteme složení a tak..
16. led 2013 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
My 2+1 douletá a za jídlo+dorgerie dáme 4500Kč - vždycky mám na týden tak 1100Kč a stačí to akorát na dobré potraviny. Víc nemám a ani nechci utrácet, teď o Vánocích jse si koupili Coca - colu a jak jsme mlaskali, že jsem ji dlouho neměli :grinning: Já ani dcera sladkosti nejíme, jen když něco dostaneme, jen kupuji malé brumíka. Moučníky peču, vařím každý den, mám to rozvrhnuté a jde to. Jen tedy naučiĺa jsem se neutrácet díky naší samoobsluze, kde člověk koupí jen co potřebuje, kdežto v supermarketu je spousta lákadel... Ještě mám stravenky od manžela asi 800Kč a za to kupujeme maso a zeleninu :wink:
16. led 2013 ve 12:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
u nás je to asi 5 tis. pro tříčlennou rodinu, ale nejsou v tom započteny stravenky a stravné ve školce. snažíme se kupovat kvalitní jídlo, ale nakupuju i do mrazáku. občas děláme rychlejší večeře z polotovarů. teď jsem doma na rizikovce, tak se snažím víc vařit a dávám to i manželovi do práce, on je rád.mám přibližný rozpočet, ale tím, že platíme kartami, se to nedá úplně uhlídat. stačí, že se v jednom měsíci koupí 2 kartony džusů a jeden karton mlék,, a hned je to skoro 500..
16. led 2013 ve 13:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
Nečekala jsem odezvu na tuto diskuzi, spíše nechápavost, jak můžu uživit rodinu za 4.000,--Kč za měsíc. A koukám že je spoustu domácností, kteří umí šetřit. Jak se říká "Korunka ke korunce a je milion :slight_smile:". Maminky, a že hned určité jídlo, pití chutná jinak, než kdyby se jedlo, pilo každý den. Třeba ta coca-cola na Vánoce, to je ta pravá chuť:slight_smile:.
16. led 2013 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
No tak my na tom tak vesele nejsme :frowning2: Utratíme kolem 5 tisíc měsíčně a to jsme jen dva... jenže je to tím, že manžel nejí teplelně upravenou zeleninu, polévky, ... (je pěkně vybíravej) a hodně vyžaduje maso. Každý den má teplé jídlo, samozřejmě masité, tak to je znát, no :angry: Jak ráda bych udělala třeba lečo nebo obalovaný květák... ale jinak se snažíme nekupovat blbiny, pijeme čaje nebo vodu se štávou, žádné kupované minerálky, apod.
16. led 2013 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
My utratíme 6-8tis. měsíčně za jídlo. Snažíme se kupovat kvalitní věci. Hlavně je u nás čerstvá zelenina + ovoce ke skoro ke každému jídlu. Máme rádi červenou čočku, kuskus, pohanku, jasmínovou rýži. Jíme samozřejmě i všeobecně oblíbené klasiky - kuře a bramborová kaše, špenát, knedlo-zelo, čína, rajská, křenovka. Smažíme minimálně, láhev oleje máme na dlouhou dobu. Obdivuju když někdo utratí za měsíc 2,5tis., moc by mě zajímalo, co vaříte????? Mě příjde, že když to jídlo chci udělat opravdu chutné tak prostě neušetřím. U nás žemlovka to jsou: rohlíky, 6 vajíček, mléko, 4tvarohy, 8 jablek, cukr, skořice, máslo. Všem tedy moc chutná :slight_smile:))
17. led 2013 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (7)
Tipla bych to min, na těch 5-6000,- a to jsme jen dva. Ale přes týden se stravujeme v restauracích a "vařím" jen večeře+ o víkendech. Ale jsme docela mlsní, co se jídla týká (olivy, sušená rajčata, salámky, dobré sýry atd.). Hodně se dá ušetřit, když se jí dost zeleniny, tu kupuji poslední dobou často a k večeři dělám v podstatě několikrát do týdne zeleninové saláty, rajčata s mozzarelou a tak. O víkendu vždy aspoň jeden den dělám maso, ryby moc nejíme, manžel je nemusí, já je teda mám ráda :wink:. "Šetříme" na pití, to pijeme vodu z kouhoutku nebo se sirupem, balené vody nekupujeme vůbec... :wink:
17. led 2013 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky,mě by zajímal váš jídelníček třeba na ten týden,co vařite,že vystačíte s 1000 na týden?

Já se teď fakt snažím šetřit,nekupovat sladkosti a tak,ale minulý týden byl nákup za 1500 a tento týden za 1700,a to se fakt kupovaly jen nutné věci,pečivo,šunka,sýry,jogurty,mléko,nějaké maso,ovoce,zelenina,ale ne ve velkém,sotva na ten týden to stačí. A to v tom nepočítám mléko pro dceru,vím,že už by mohla obyč,ale dokud ji to chutná,dávám um,to je taky tak 200 týdně. A pak ještě drogerie zhruba 1000 měsíčně.
17. led 2013 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
@theresa z jídla hodně nákladného, se dá udělat skoro zadarmo. Z jídla prostého se dá udělat pěkně bohaté. Je to jen o surovinách které se nahrazují. Třeba levnější jídlo vznikne, když do omáčky ze špenátu se nepřidá smetana, je výborný i bez ní. To žemlovka u mě je od oka: vánočka (která zbyla ze snídaně), mléko, 1 vejce, 1 tvaroh (někdy i bez něj), jablka to co je (když je více nevadí :slight_smile:), cukr skořice, trochu másla. A také všem moc chutná :slight_smile:.
17. led 2013 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denny1610 Deny, rozpočet nemáme, ale mám ponětí kolik utratíme. Jedno dítě 1,5 r. a dva dospělí - cca 8 000/měsíc. Manžel jí v práci dotované obědy. Vařím teplé večeře, nakupuju zdravě. Máme rádi ryby, zeleninu, víno, olivy, dobré oleje, oříšky - na tom se hodně utratí. Ale těch cca 8000 myslím celkem stačí.
Ohřátej špenát bez smetany bych nejedla a nejedl by to ani manžel, tak to je pak těžký. Jen ta teplá tráva podle mě není nic dobrýho a dobrej špenát si trošinku smetany zaslouží :wink:.
17. led 2013 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@denny1610 ano, tak tak jsem si to myslela, že se to dělá, prostě se věci nahrazují. Já omáčky dělám z plnotučného mléka. A kupujete třeba jogurty, co dáváte na pečivo máslo nebo margarín? Jaké kupujete salámy? Jaké kupujete maso? Kupujete zeleninu a ovoce? Jinak nekupujeme balené vody, pijeme vodu z kohoutku + YO sirup, a čaje, kupujeme jenom pivo + občas víno. Sladkosti nekupujeme, čerpáme ze zásob z Velikonoc a Mikuláše. Myslím si, že Váš rozpočet 4tis. se určitě dá, spíš nechápu ty rozpočty 2,5tis. - jak prostě vaří????
17. led 2013 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Tak to my počítáme s výdaji na jídlo cca.3500 max. (zrovna to vše propočítáváme, jak vyjdeme) a to je v tom teda i nutná drogerie (toaletní papír, čistící přípravky,wc blok...) Jsme nyní dva dospělí plus 5 l syn a přibyde miminko. Manžel má teda jídlo v práci slušně dotované(platí si sám, nejde z tohoto rozpočtu), synek má obědy a svačiny ve školce (opět není v rozpočtu, má to 27 Kč/pracovní den). Já si obědy dost odbývám a navařím a pak jím déle, nebo co je zamražené atp. Večere máme vesměs studené,protože je tak manžel zvyklý, ale dělám občas večeři teplou a já jím zbytek další den k obědu. Obden se tedy dokupuje pečivo a hlídáme slevy na jídlo, maso kupujeme u velkododavatele co nám ho doveze až domů. U nás se docela dost utratí za léky (pro mě a syna), třeba i 1500 měsíčně :unamused: a o to pak šetříme víc na jídle, když je rozpočet omezený. Přes léto se zavařuje a sbírá co se dá, limonády nekupujeme téměř vůbec, jen občas nějaký džus v akci a to stejně spíše pro návštěvy a doma pijeme hodně čaj a vodu/domácí štávu. A uvažujeme hodně že pro některé potraviny a potřeby(pak hlavně pro mimčo)začneme jezdit do Německa, které máme za humny.
17. led 2013 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@orchidis vidíme to stejně. Manžel by mi taky nejedl špenát z protlaku ( dělám sekaný se smetanou) a ten miluje. Má totiž určitá jídla zprotivené z dětství, jak se vařila třeba sekaná - hromada cibule, rohlíků min. masa. Sekanou nejedl dlouho, ale když udělám sekanou já z pořádných surovin, tak mu chutná.
17. led 2013 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 27
Tvůj příspěvek