• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jaký máte rozpočet na jídlo za měsíc?

21. března 2017 
@denny1610 je tu spousta podobných diskuzí,mrkni do nich.Rozpětí financí je hodně široké.My se stopro pod 6000,-nedostaneme (2dospělí a 2 děti),Od jara to bude méně,máme zahradu,takže ovoce a zelenina vlastní a přibude drůbež na maso a vejce.
17. led 2013 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale souhlasím,že se zdražuje neskutečně.Ještě před 4-5 lety jsem pro nás s mužem dokázala udělat nákup na měsícza 3000,-,že byl plný vozík a to v tom bylo maso,sladkosti,limonády atd.Ted? Jsem ráda,když za dvojku mám alespon základní věci.
17. led 2013 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Řekla bych podle toho co píšete, že ty výdaje jsou závislé hlavně od toho, jestli děláte k večeři studené nebo teplé jídlo. Já už bych naše výdaje, jak jsem je psala (2 dospělí a roční dítě) na tři tisíce měsíčně nedokázala dostat :slight_smile: Těch 5 tisíc (bez UM) je to kvůli tomu, že vařím pro sebe i manžela také obědy (je pravda že má teda stravenky, ale počítala jsem čistou útratu, tj. bez stravenek, aby to někoho nemátlo). A manželovi bohužel často jedna večeře (teplá) nestačí. Vařím hodně omáčky (na smetaně nešetřím :slight_smile: manžel na zeleninu moc není, často musí mít řízek, kuře apod. (ale já se třeba odbudu něčím jiným). Třeba obden dělám pomazánky, různé saláty (majonézové), tousty - né jako hlavní jídlo, k snídani, ke svačině. Často peču. Kupujeme hlavně základní potraviny - nepoužívám polotovary, nemám ráda různá éčka a náhražky (škrob ve všem), takže vybírám podle toho. Sem tam koupíme i nějaké mlsky, ale třeba čokoláda u nás dlouho nevydrží :slight_smile: Spotřeba jídla u nás hodně stoupla, když jsem kojila (to jsem jedla snad víc než manžel :slight_smile: takže se směju, když se někde tvrdí, jak je kojení zadarmo :grinning: u nás by to UM asi teda vyšlo líp :grinning: A to mě to kojení připravilo o 10 kg oproti tomu co jsem vážila před těhotenstvím :grinning: :grinning: no ale to sem nepatří ....
17. led 2013 v 18:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@orchidis špenát dělám s mlékem, tak se i uvolní více železa :wink:...
17. led 2013 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@theresa vycházíme s tak nízkým rozpočtem, protože máme i zásoby (nakladané zelí, v létě zavařování, uskladnění potravit),... Maso každý den nemáme, od doktoru jsme zjístili že každodenní konzumace masa není dobrá. Manžel je rybář, tak se ušetří i tak. Jogurty kupujeme ve velkých kelímcích. Je nás na něj dost, takže nemá šanci se zkazit. Salámy jen od známých dodavatelů, ale také né každý den (nahradí sýry, pomazánky). Jak už jsem výš napsala máme 2letého syna a 1 roční dcerku, takže se většina stravy točí kolem zeleniny a ovoce. Na pití máme čistou vodu, případně sirup, ale čistá voda nejlepší. Ne proto že ji nemusíme kupovat v obchodě, ale že nám spíše chutná. Dětem čaj necukrujeme, takže mají pouze čistý dětský čaj, cukru nasbírají během dne až, až (z ovoce, zeleniny, případně z nějaké buchty, piškotu,...)...
17. led 2013 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kacenka1987 na brumíky je forma a recepty na mmb,já se chystám už dlouho,že formu koupím.
17. led 2013 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denny1610 ano coca cola o jakékoliv svátky chutná jinak než v běžný den.
17. led 2013 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenicka07 souhlasím,ted co kojím,sním víc než fyzicky pracující manžel,dojíždím zbytky po všech a mám nejmín na váze od 12 let :grinning:
17. led 2013 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já se taky přidám, máme 4500-5000 kč na měsíc, zatím sme 2 dospělí a 4,5 letá holčička :slight_smile: nepočítám do toho obědy a svačiny ve školce, to je ještě tak 500 za měsíc a manžel je má v práci za pár korun :slight_smile: plánuijeme další mimi tak mám strach jak to budeme zvládat, ale myslím, že máme ještě rezervy, že pořád kupuji věci, které až tak nutně nepotřebujeme :slight_smile:
17. led 2013 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ca 6000,-- Kč, dva dospělí a jedno dítě 2 roky
20. led 2013 ve 14:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
včetně drogerie tedy
20. led 2013 ve 14:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nemám to přesně spočítané, ale myslím že pod 6000 se nedostanem 2 dospělí + 2 leté dítě. Taky mi ty rozpočty pod 1000 Kč /týden nejdou do hlavy :frowning2:, ale když dítě jí ve školce a manžel v práci, tak se snídaně a večeře a víkendové vaření asi za takovou sumu zvládnout dá .
20. led 2013 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak jsem schválně projela výpis a za platby drogerie + kaufland - 6500 - je v tom jídlo, drogerie, plíny a sunary pro malýho. Jinak jsme dva dospělí + 2 děti (4,5+1,5) nepočítám do toho drobné nákupy u nás na vesnici, které neplatím kartou
30. led 2013 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Zdrávím Vás, zajímavá diskuse a tak přidám svojí trochou do mlýna :slight_smile: Jsme dva dospělí + dcera 9m. Utratíme 1000,- na týden - jídlo, drogerie, UM pro dceru, jogurty a přesnídávky pro ní. Peníze na pleny mám zvlášť. Co kupuju? Já myslím, že dobrým základem je psát si jídelníček - př. můj manžel má teď krátkej týden, tzn. že PO, UT má volno ST,CT má ranní (obědy v práci) a PA, SO, NE volno - budeme mít: PO - kuřecí kousky s nivovou omáčkou, opečené brambory, večeře palačinky, UT - obalovaný květák s bramborem, večeře chleba se šunkou, ST a CT květáková polévka, PA uzené s kaší, večeře topinky s česnekem, SO a NE segedín - večeře ještě nevím. Nakupuju v akcích, dcera miluje přesnídávky hamánek, ted byly v akci v tescu za 9,- tak jsem jich vzala asi 40ks a mám na dva měsíce klid. Pleny používáme na den Babytime z penny a na noc pampers active baby - celkově na měsíc cca 1000,- Snažím se do tohoto limitu vejít, občas z toho zaplatím třeba ještě SIPO (185,-) nebo nějakou drobnost. Snad mi to vydrží, páč kdyby jo, zvládneme si vytvořit pěknou rezervu. Případné dotazy ráda zodpovím :grinning:
3. únor 2013 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my jsme utráceli za jídlo 4tis-5tis.,před vánocema 6tis. +manžel v práci 1500Kč. Od nového roku jsem začala brát 2xtýdně obědy z JZD (50Kč za oběd), manžel si bere do práce+svačiny.V týdnu vařím jen co je v mrazáku (špenát,rýžový nákyp,žemlovku,fran.brambory,těstoviny) pro mě a pro mladšího syna- starší syn jí ve školce. V lednu jsem počítala veškeré jídlo (manžel,syn,já s nákupama +ty obědy) a vlezli se do 3,500Kč. Jestli to bude tak dál pokračovat, tak budu spokojená. Je pravda, že už mě dochází máslo,mouka. Zadarmo máme brambory,vajíčka, občas mrkev, jednou za rok kupujeme půl prasete, tak vepřové vůbec nekupuji. Jednou týdně v neděli vařím maso, které je i na druhý den.Kluci mají skoro každý den jogurt (kupuju v Kaufu), jednou týdně dělám buchtu na plech nebo bábovku.
3. únor 2013 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuny za kolik je ted půlka prasete?
3. únor 2013 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, jak jsem psala výše mám rozpočet cca max 1200Kč týdně a žijem si dobře :slight_smile:
Kupuji jen pravé máslo, vždy beru třeba tři kostky když mají v akci, margarín fuj, to fakt nejíme - to jsem snad nikdy nekoupila. Do omáček jedině smetanu (tady šetřím tak, že kupuji smetanu Tesco za pár korun, když se to povař v omáčce), jogurty kupuji hlavně malé a většinou nejméně kolem 10 Kč aby neměl želatinu a jiné blbosti. Nám dělám puding. Všechno si dělám sama, tzn. nekupuji ani žádné mražené věci jako je zelenina nebo hranolky. Když mají dobrý porek, papriku, koupíme více, příjdu domů, očistím nakrájím a mrazím do sáčků. Mléko kupuji jen plnotučné. Hotové jíšky není třeba, dělám si sama, knedlík dělám ve velkém, pokrájím staré rohlíky na kousíčky, opražím a balím do folie jako bonbon a mrazím na jiné dny.
Co se týče pečiva chleba pečeme, dneska jsem třeba udělala krásnou veku, statní občas koupím, ovšem koláče, zákusky všechno dělám sama. Neříkám, že nekoupím, ale minimálně.
Malá i my jíme čerstetvé ovoce a zeleninu, zítra se chystám na nákup a máme chuť na hrozen, koupíme pár jablek, banány, jinak se zeleniny papriku, rajčáta, okurku atd.
Vaříme střídmě, dneska jsem dělala segedýn, je výborný, ale měla jsem pouze 180g krkovici, takže zítra koupím bůček nebo něco z vepřového, dopeču a přidám to tam.
Zítra ještě koupím nějaké dobré celé kuře, které si oberu, upeču se slaninou a mámě oběd na dva dny, jeden den k tomu máme rýži a další den bramborovou kaši. No a se zbytku skeletu mám samozřejmě hrnec dobré vývarové polévky...
Je tu řeč o sekané, já do ní rohlíky ani nedávám, jen trochu strouhanky,aby udělala těstíčko... jen je lepší ji třeba naplnit co má člověk doma vařenmé vajíčko, papriku, šunky - pak je jí více :slight_smile:. Ještě mě napadli uzeniny, nikdy nekupujeme balené! Je to drahé jakswiňa :grinning: v podstatě za 25Kč třeba a jen 10dkg :confused: kupuji u nás každý druhý až třetí den 20dkg šunky, trochu slaniny a nějakou vysočinu, to samé sýry, vždy si nechám ukrojit, u těch balených holt platíme i za práci, že to někdo nakrájí, zabalí atd.
V podstatě vařím co mám v lednici, nic nevyhazujeme, jak jsem psala ze starých rohlíků buď strouhanka nebo spíše ten knedlík, co vidím, že projde postrkám na mražák... Nevím jak to děláme,ale každý měsíc si píšu kolik utratíme a jde to. Říkám je to jen jídlo+drogerka. Pleny kupuje manžel a kosmetiku či oblečení do toho nepočítám :wink:
3. únor 2013 ve 21:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@benjik my děláme doma zabíjačku, půlku mají tchánovci a půlku my, 43Kč/kg (zrovna budem zabíjet tuto sobotu) Jinak se dá i u řezníka v obchodě koupit naporcovaná půlka, to bude určitě dražší, ale zas levnější než v obchodě.Vepřový šlo nahoru, minulý rok jsme kupovali za 38 Kč/kg.Jo, ještě jsem zapomněla dodat, že ta půlka celkově vyjde podle váhy do 4tis (červená i bílá polívka,kroupy,tlačenka,ovar,škvarky,sádlo,a dost masa).
4. únor 2013 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuny my dřív kupovaly prase na jatkách,proto se ptám.Takže se vyplatí mít doma živé? Zvažujeme ho.
4. únor 2013 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacenka1987 souhlasím,že u baleného a porcovaného se platí peníze navíc za práci. Jinak dobrá číslovka v nicku,rok mého narození :grinning:
4. únor 2013 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@benjik hihi mého taky :slight_smile:
4. únor 2013 v 09:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kacenka1987 Ahoj, zaujalo mě, že si pečeš scoje pečivo, takže máš domácí pekárnu? Uvažovala jsem nad ní, ale říkala jsem si,jestli se vůbec vyplatí koupit a jestli bych se s ní naučila. Takže můžeš doporučit?Můžu se i zeptat,jakou npopřípadě máš?Děkuju:slight_smile:
4. únor 2013 v 10:44  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červenci 2015  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smartbear13 ahojky, ano vyplatí se to a máš chlebík kdy si zamaneš. Nekupuji žádné hotové směsy na chleba v krabici, stačí hladká mouka, chlebvá mouka, trochu vody, soli, cukru a kvasnic.
Když dělám rohlíčky nebo veku, těsto mi pekárna umýchá, vykyne a pak si udělám třeba ty rohlíčky na plech do trouby. Ale spíš dělám veku. Jinak v pekárně dělám - mazanec, bábovku, sekanou, škvarky, marmeládu, kynutá těsta na cokoliv prostě všechno :slight_smile:
Mám pekárnu Eta Siesta - jede u nás 3 roky a super :wink:
4. únor 2013 v 11:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
my dáme přes 6 tisíc za jídlo a drogošku za dva lidi :-/ a to přes týden nevařím, ale je fakt, že si hubu neošidíme i občas nějakou tou limonádou, laskominou, olivama, uz. lososem nebo dražší kvalitní šunkou atd...tak uvidíme, až bude mimi, tak se asi budu muset naučit líp hospodařit :grinning:
4. únor 2013 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cca 5-6 000 pro 5 lidí:slight_smile:
4. únor 2013 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@kacenka1987 Děkuju, asi poprosím manžela o dárek k narozeninám:slight_smile: Čekáme miminko a doteď jsme dost za jídlo utráceli, no a teď nebude moct, takže mi to připadá jako moc dobrý nápad:slight_smile: Snad se na netu dočtu o receptech a snad se s tím hlavně naučím:slight_smile: Protože v tom je asi zakopaný pes...jdu pro chleba a vrátím se s plnou taškou a 400Kč je v pytli za kravinky, jen to mrskne..lepší tam asi fakt nechodit:slight_smile:
4. únor 2013 ve 12:09  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červenci 2015  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vařím podobně jako kačenka1987, akorát tu pekárnu nemám :slight_smile: ale zato mám výkonného robota na 5 kg těsta, takže pekárnu nepostrádám. Pečivo většinou kupujeme, ale dělám i domácí, pak ho dělám víc a podělím rodinu nebo to vrazím do mrazáku. Taky knedlíky dělám do zásoby. Když je něco v akci a jde to zmrazit, koupím víc a šupnu do mrazáku. Pro malou taky připravuju ve větším množství a pak mrazím (uvařené maso s rýží, uvařenou zeleninu, přesnídávky), abych se nemusela s tím titěrným množstvím dělat každý den. Když pro nás uvařím něčeho víc a vidím že by se to nesnědlo, taky rovnou mrazím. Zeleninu máme většinou ze zahrádky, a v zimě mi ta z obchodu vůbec nechutná, takže kupujeme minimálně. Když jsem bydlela s rodiči, vepřové jsme měli vždy domácí, i teď bych měla možnost mít třeba půlku prasete, ale upřímně řečeno mi to moc nevyhovuje - něco prostě kupujeme častěji, jiný kusy masa bych prakticky nevyužila (bůček, koleno atd.) Takže koupím co se mi hodí a nejraději od řezníka, je to určitě chutnější. Polotovary nepoužívám, kupuju základní věci (hlavně mlíko, tvaroh, tvrdý sýr, smetanu, zakysanku) a z toho se dá udělat spousta věcí. Uměla bych uvařit i mnohem levněji, ale manžel vyžaduje jídla z masa a když udělám něco bezmasého tak večer vyjídá ledničku a pokud tam máme salám, tak ho sní kvanta, takže se fakt nevyplatí vařit úsporné jídlo. Třeba včera jsem k večeři udělala lívance - bylo jich jak pro regiment :slight_smile: a za pár kaček a o půlnoci manžel vylezl z postele a šel do ledničky. Protože tam salám nebyl, donutil mě hledat v mrazáku nějaké jídlo. Našla jsem houbovku, tak nakonec byl spokojený.
4. únor 2013 ve 12:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás je to 6 - 6,5 tis. za 5 lidí + tedy asi 700kč za stravu ve školce. Pekárna je super věc, ušetří spoustu času i peněz.
4. únor 2013 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@benjik my teda prase nechováme, ale v okolí se najde pár lidí, kteří ještě ano, vykrmí ho a prodají, ale já bych ho doma nechtěla. U bábi jsou slepice a králíci, mně to vadí, jak to smrdí :unamused: Je pravda,že oni žijou prostě jak se dřív žilo na vesnici- nic moc uklízení. Já třeba z toho prasete taky nejím tlustý (bůček,škarky,ovar),ale to si dá zase manžel. Doma mám zavařené meruňky a broskve (to jsme dovezli od pěstitele z jihu), okurky, marmelády a směs na špagety.
4. únor 2013 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuny aha,mě by právě zajímalo,jestli se vyplatí ho chovat.Přeci jen toho spořádá dost.
4. únor 2013 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek