• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jaký máte rozpočet na jídlo za měsíc?

14. července 2017 
@lenka5731 reagovala jsem na veraga, ona tam psala,že se ji nejaky pomer cifra vs. kvalita nezdá reálny, už si presne nepamatuji kolik to bylo, zkus se mrknout :slight_smile: myslím, že to byli 2-3 tisíce
27. lis 2015 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzineckah Citovala jsem ještě starší příspěvky, kde se psalo o částce 2-3 tisíce. Já tomu prostě nevěřím.
27. lis 2015 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
2-3000k je hodně málo no
27. lis 2015 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anickajirka recept je tady v odkaze :wink: Je to moc chutné, my se tak zbavujeme vína, které dostáváme - já od roku 2011 jsem buď těhotná nebo kojím, tak moc pít nemůžu a manžel bere léky, takže taky ne, dřív jsme měli víno rádi, tak nám je spousta přátel dává i teď:slight_smile: Jinak teda nedávám parmazán, dávám jiný sýr, který je zrovna v akci, takže tak trochu Babica :wink: http://www.albert.cz/recepty/kremove-rizoto-srepou
28. lis 2015 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzineckah dík, nevěděla jsem, o které z těch částek je řeč. Není určitě o co stát, ale zase na druhou stranu, to máš stovku na den a za stovku koupíš třeba: pytlík luštěnin (průměr 20), 2 kg brambor (20), půl kostky másla (14), kilo jablek (20), kilo zelí (10), chleba upéct doma nebo koupit Šumavu. Připravovat si různé luštěninovo-zeleninovo-obilné "směsky", polévky, placky, těstoviny s mákem, se zeleninovo-luštěninovou omáčkou, kaše (ovesná, jáhlová, pohanková) ... Ale tuším, že už jsem to tu někde psala, takže to víc rozvádět nebudu. :slight_smile:
28. lis 2015 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 to samozřejmě ano, vyžít z toho jde, ale ne jíst kvalitně a pestře.
29. lis 2015 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lenka5731 no, a to jsme u tý kvality. Např máslo za 14kč bych teda opravdu nerada kupovala...
29. lis 2015 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mpbk stačí si přečíst můj příspěvek pořádně, za 14 Kč půl kostky másla. Např. v Lidlu stojí běžně 27,9 Kč máslo Dr. Halíř (to považuju za lepší z těch supermarketových), Madeta je každou chvíli někde zlevněná za 29,9, máslo v sýrárně (jedné konkrétní, kterou znám) nestojí zase o tolik víc, ale dlouho jsem tam nebyla, nemám tam cestu, takže cenu si už nepamatuju. Tyhle pózy ohledně kvality fakt nechápu.

Podstatnější mi spíš přijde, že až se někdo dostane do takové situace, nepůjde si koupit luštěniny, mrkev a zelí, ale půjde si s větší pravděpodobností koupit párky ze separátu, Dobrou mámu a mouku za 7 korun kilo (aby si udělal knedlíky a palačinky). Takže chytat za slovo ohledně kvality u másla, zelí, jablek, mrkve, luštěnin, je fakt těžce mimo.

To je asi tak všechno,co bych k tomu napsala, protože to nemá smysl, kdo nechce, zjevně nepochopí a dál se bude ohánět "kvalitní a pestrou stravou" :zipper_mouth: (navíc to je jen pár písmen, tu realitu u sebe doma stejně neznáme a nepoznáme, že :wink: )
29. lis 2015 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@lenka5731 a já zas nevím proč vás to tak pobuřuje. Prosťe jsme každý zvyklý na něco jinýho. Ať si někdo jí třeba za litr měsíčně. Já si kupuju máslo, které většinou stojí kolem 50tky. Téměř ho nepoužíváme, takže si ráda koupím kvalitní, ideálně bez pal.oleje apod. Někdo jí za 20tis měsíčně a jí třeba jen uzeniny. To je prostě o člověkovi, co chce do těla dát. Jen prostě za částku 2-5tis nejíte kvalitně.
29. lis 2015 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
maslo idealne bez palmoveho oleje?? promin, ale MASLO s palmovym olejem jsem v zivote nevidela. jinak u nas je spotřeba cca 10 kostek za mesic.
29. lis 2015 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@lenka5731 pisatelka asi spíše myslela, že nekupuje směsné tuky - např. od Madety dělají AB - je tam asi 50% mléčného tuku (máslo má min. 82%) a zbytek je právě palmový olej. Minulý týden jsem ho zrovna s hrůzou objevila u tchyně v lednici. Vypadá jako jihočeské - taky modré, ale je tam napsáno AB.
29. lis 2015 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@medved09 to asi ano, ale tady je rec o masle a predpokladam, ze ty ktere na me reaguji nejsou na urovni nasich matek a tchyni a vedi, co je máslo. jak ostatne napovi i cena o ktere se bavíme.
29. lis 2015 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@medved09 a neumim li rozlišit smesny tuk a máslo, tak bych se ja osobně na tohle tema vubec nevyjadrovala, takze to predpokladam i u ostatnich.
29. lis 2015 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@medved09 Jihočeské AB není máslo a také to na obale není uvedeno. Jak výrobek prezentují obchody je již druhá věc, jako to dělají kupř. eshopy. Madeta má název prostě Jihočeské AB, žádné další, že máslo, tam není. Obsah živočišného tuku není 50 procent, ale 78%, ze zákona musí obsahovat máslo 80% živočišného (mléčného tuku). Tudíž rozdíl k názvu máslo tvoří pouhé 2% a co se týče srovnání s Jihočeským máslem, které obsahuje 82% tuku, jsou to ze strany výrobce 4%. Jinak jsem dříve četla diskuze o máslech všeobecně, kde se pisatelky zmiňovaly, jak se sem posílá kupř. z Polska, Německa... máslo, které je již přemražené a zbylo jim a že je to prostě hnus. Kdyby o tom něco tyto pisatelky opravdu věděly, tak takovou blbost nikdy nenapíšou. Zamrazovat máslo byla povinnost ze zákona už za války. Tudíž jsou to obří kostky, které se zamrazují a zmrazené porcují. Opravdu o tom něco vím
29. lis 2015 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 V klidu, nerozčiluj se, nemá to smysl, věř mi. Kdysi v D-Testu vyšlo máslo Dr. Halíř, jako nejlepší, ale co víme, D-test je podplacený, - tedy slyšela jsem to. Schvaluji používání másla a když to řeknu hodně obrazně, tak radši nekvalitní máslo, než kvalitní margarín
29. lis 2015 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@lenka5731 to máš pravdu, máslo s pal.olejem nesouvisí, to ani nevím proč jsem to spojila, snažím se momentálně kupovat vše bez něj a jsem z toho už magor. Nicméně řeší se to furt dokola. Každý jí tak, jak umí nejlíp. Tím bych to asi ukončila.
29. lis 2015 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@magdalenax a já jsem slyšela, že někde přistály ufoni... Asi tolik pravdy je na uplácení dTestu.
@lenka5731 nevím, co ti přijde divné na "kvalitní a pestré stravě". Za 2-3 tisíce to prostě není reálné ani ve dvou, ne tak u 4-členné rodiny.
30. lis 2015 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
1 dospělý a 2 děti,zůstane mezi 7-9 tisíci na jídlo.
29. pro 2015 v 06:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
2 dospeli 2 dcery a dalsi uz na ceste a utratime kolem 9 tisicc
11. únor 2016 ve 20:40  •  čeká miminko, termín má v září 2017 (33. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzineckah nesouhlasím.Jde to,ale jak už jsem kdysi psala,ale chce to se trochu snažit i v létě a vypěstovat si svoje.Pokud je možnost a prostor,může být člověk co se týká základní zeleniny,ovoce a třeba brambor téměř soběstačný.Tím se dost sníží náklady.
21. únor 2016 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na jídlo pro mě a malého (2 roky) cca 2500 - 3000 Kč. Zahrádku nemáme, nikdo nám nic nedá, ani vajíčka atd. Mám zkušenost, že nejvíc se utratí za naprosté zbytečnosti a blbosti typu čokolád, sušenek, pizzy, zmrzliny, chlebíčky, kafíčka, dortíky atd. Za tohle jsem jednu dobu dala tak 1500/měs...Což je za rok krásná dovolená...Nehledě na to, že kromě toho, že jsou to prázdné kalorie, je to i nezdravé...Receptů je dost a nejsou těžké na přípravu. Třeba jsem dřív kupovala různé pomazánky, to taky lezlo do peněz nebo na chleba různé sýry, ochucené "lučiny" atd., ochucené tvarohy, pribináčky, jogurty...přitom je mnohem levnější koupit bílý a dát tam lžičku domácí marmelády...Do tvarohu dát cukr a ovoce...Pomazánka je skvělá z vajíček, tvarohu, rybiček, luštěnin...
2. dub 2016 v 00:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@lenka5731 Souhlasím. Je to o volbě...Pokud má někdo pro dva 100 Kč na den, tak jsou tací, co koupí dvě kuřecí stehna za cca 40, udělají hrnec polévky na oběd, mísu ovesných vloček s nastrouhaným jablkem, skořicí, zalité mlékem, cena cca 15Kč na snídani a na večeři červenou čočku s rajčaty a k tomu chleba za cca 30 Kč a ještě jim zbyde na svačinu třeba na několik jablek a pak jsou tací, co koupí cigarety pro sebe, dobrou mámu pro dítě , balíček těstovin a nejlevnější kečup pro oba...V lepším případě místo cigaret krabicové víno (to alespoń to dítě nedýchá). V ještě lepším případě - odkoukáno pozorováním nákupních košíků obyvatel přilehlé ubytovny - kus točeńáku, těstoviny nebo knedlík, kečup v plastu, sušenky, různé chipsy, vlašák nebo jinou pomazánku z lahůdek (plnou éček), taveńáky a co nejvíc nechápu - různé obarvené a ochucené sladké vody v PET kách....Cena takového nákupu se od mého moc neliší, obsah dost....
2. dub 2016 v 00:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@veverka33 No, Ty jsi dobrá adeptka na předsedkyni uličního výboru, že....co kupují...tzn co jedí...hentioni spoluobčané, hrůůůza
2. dub 2016 v 01:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radka35 souhlasit nemusíš, ale tak to je. To co si napsala se tyka jen toho,kdo ma zahradu. Ten, kdo bydli v panelaku,často bez balkónu, muze zuzlat leda tak kvitka od muskatu, v lepsim pripade vyslechti par minirajcat... Já psala o pestré a vyvážené strave celorocne. Ne o sezoni zelenine, která tvorí jen jeji cast.
2. dub 2016 v 07:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak po přečtení diskusí musím říci ,že se také nevejdem do 5000,- Kč za měsíc. Jsme 2 dospělí a dvě děti 5 a 8 let. Za jídlo a drogerii dáme měsíčně určo 10 000,- Kč. Ano dalo by se ušetřit ,ale do 5000,- a mín to fakt nedám. Manžel nemůže luštěniny -má dnu. Již tu hodně zaznělo ,aby sem někdo kdo to umí dal jídelníček alespoň na týden, jenže bohužel to zatím nikdo neudělal . Mě by opravdu zajímalo co vařit a jíst ,abychom ušetřily....... a tak se přimlouvám za ten jídelníček.
14. dub 2016 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my dáme dva za jídlo měsíčně 5000 a to neutratím všechno, pokaždé mi něco zbude a to odkládám na dovolenou. Ale my máme oba rodiče s polem, tak je nějaká základní zelenina, taky chovají slepičky, i já mám za domem malý kousek zahrádky a něco pěstuji i na bálkoně. Navíc máma pracuje v restauraci, kde vozí maso ve velkém za mnohem levněji, tak si objedná vždy i něco pro sebe a něco dá mně. Navíc po narození dcerky jsem si musela začít nákupy vozit domů, využívám svět bedýnek a tesco, díky čemuž taky spoustu peněz ušetřím, jak nechodím mezi regálama koupím jen to co opravdu potřebuji :wink:. Vařím na dva dny, dělám si vlastní pomazánky, peču, ono jde žít z mála a kvalitně, ale stojí to nějaký čas ...
14. dub 2016 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
předem upozornuji, ze jsme nenazrana rodina, manzel ma cca 120 kilo, ja teda ted asi 55, ale cpeme se silene. ja jim jako poradny chlap, manzel za dva a ted s e nam rozezira synek :slight_smile:)).... a presto i s veskeroiu drogerii, plenama, kasickama pro syna s e vlezeme do 7000 za mesic.... jen nakupujeme v akcich a ve velkem do zasoby, hodne pecu, varime..... tak dam nejaky priklad......

ja třeba hodne pecu... jime to k snidani, svacinkam , vecer u tv.... třeba syrove susenky, klasicke domaci kakaove, citronove, oriskove susenky, ruzne bublaniny, kolace, makovec, strudly a pod.... delam to na maly plech ... ted hlavne kvůli synovi....nechci mu moc davat kupovane, v domacim vim, co je....:slight_smile:

jinak u nas jedou omacky, synek je pekne dlabe.... takze od gulase, svickove, rajske, roladek, perkelt, kure na smetane..... s knedlikem, testovinama, ryzi.......... vseho je hodne a třeba na 2 i 3 dny, synek ma k obedum, všichni si davame k veceri....(manzel ji přes den v praci, v době volna samozrejme doma)...

jo a pomazánka z rybiček je super, v lete redkvickova, nebo jen pažitka nasekana na maslicku, nebo budapestska z tvarohu... mnam.. staci pak cerstvy chleb.. sumava.. mhmmm to je zradylko... :slight_smile:)
nebo med beru od vcelare.. 4-litrovou flasku mame cely rok aurcite daleko lepsi nez z kramu....
super je koupe kurete, vykosťujeme doma... ze skeletu je polevka nebo i uvarim a masicko je pro syna třeba k bramborove kasi, z prsou delame minutky, zbytek pecu.. kridla ma rad manzel, tak delame několik najednou v palivem obalu, staci upest dobře i na panvi, nebo prihodit ke stehnum na peceni. pecu klidne dohromady stehna z kurete a kus vepřového.. treba knedlo , vepro, zelo je také vždy na dva dny, ze zbytku masa rizoto...
domaci lazane jen se spenatem a bešamelem... to dela manžela ja s e mohu uzrát. plny pekac vyjde i s parmezánem do 100 kc a je to minimalne 6 velikych porci, je to syte, je toho hodne......
knedliky delame doma, jsou proste chutnejsi a vyjde to levneji, zpracujete i nic moc brambory nebo udelate z pytliku, do houskovych zase pridate stary rohlik.....ususene rohliky hazim psum nebo delam strouhanku....
puding delam zasadne doma z litru mleka a 2 pudingu.. synkovi kupuji dr. oetker...pridavam kupu piskotu, nekdy doma zavarene ovoce ze spize....
delam malému ryzovou kasi, ja mu ujídám, jak jinak.. jen mleko, ryze, po uvareni pytlik vanilkového cukru... když nedoji maly přesnídávku, pridam mu ji do jedne porce , nebo ji samotne nebo dam domaci marmeládu....
marmeládu delam doma.. z merunek, tresni, visni, jahod, klidne i angrestu a pod..... z cehokoli...je lepsi nez kupovana, plna ovoce, levnejsi... většinu ovoce jsem vždy kupovala, konecne s enam podarilo zasadit par stromu na zahradu, tak za nejaky rok uz nebudu kupovat, ale budu mit vlastní.....:slight_smile:
kecup a topinkovou pomazanku z rajcat a paprik delam jedine domaci... vyplati se i z kupovanych koupenych v akci...... vite, co tam date, chutove jsou super, je to levnejsi a urcite vite, co tam date...
zavaruji i ovoce, delam leco, zavaruji okurky... klidne i koupene, nebo ze zahradky.. vyplati se to vždy...

maso kupuji v akci ve vetsim.. třeba 3 kurata najednouza 46 kilo max. ( nekupuji casti), 5 kilo vepřového za 69 apod... naporcuje většinou manzel a nahazi s e do mrazaku...občas od chovatele vezmeme kralika nebo od myslivcu kousek kance ci srnciho....
hranolky delame doma ve zdravem hrnci s jednou kavovou lzickou oleje.. az syn povyroste, klidne mu takove hranolky dam... kupuji vždy pytel 2.5 kila...
brambory beru po 10 kilovych pytlech, hodne delame kasi...
mouku beru do 10 korun, třeba 3,4 najednou .. hlavne hladkou a polohrubou...na peceni i omacky se hodi......
levne jsou třeba halusky a je jich hromada, bramborove sisky s e strouhankou, palačinky, ze zbytku rohliku semelbaba, a vůbec vse z jednoho hrnce-- ruzne smesi, rizota, testoviny (třeba koupim zebra, uvarim a jsou super sunkofleky, pridam vejce, koreni...)
mlete maso delam doma.. koupim veprove v akci, postupne beru z mrazaku... z mletého masa je super sekana, karbanátky, zapecene v troube s bramborama, do spaget...... je toho vždy hromada..... u nas to fakt jinak nejde, jsme hladovci....
kupujeme i hodne dobrutek... v lidlu .. manzel miluje chipsy, ja ruzne lipo a gumove bonbonky, cokoladky ( tu kupuji jen milku, v akci za 17 jich beru několik :slight_smile: ).. a vůbec dobrutky beru v akcich kdekoli... jsme na vesnici, takze proste do zasoby...:slight_smile:)... v tescu, v kauflandu, v lidlu, vyjimecne penny.... když jedu do mesta,rozsoupnu se... :slight_smile:)
drogerii kupujiv akci vsechnu.. od samponu (ja mam vlasy az na zadek, manzel do puli zad.. takze spotřeba velka, beru velka baleni po 400 ml), sprchace, pasty na zuby, listeriny na vyplachovani...... vse velka baleni, vse v akci, beru vice kusu najednou, vydrzi :slight_smile:.....na nadobi pouzivam jen jar, dle mého je nejlepší, mame mycku... opet pouzivam tablety od jaru, sul a leštidlo obyc .. vydrzi dlouho, kupuji ruzne cistici prostředky.. pronto na nabytek, něco na plovouci podlahu, tekuty pisek , wc gely apod... opet to jisti akce...
pleny beru bud sovickove v tescu nebo v albertu smouli, občas (vyjimecne ) zelene ci bile pampers, snažíme s e uz o nocnik, přesnídávky maly moc nechce a když tak bez cukru, nebo rozvarim ovoce i doma, kasicky beru nejvic od nestle.. rychle hlavne na cestách, rozmichm mu ji klidne v obchodaku z vody z termosky. :slight_smile:).... ji je cim dal méně, chce uz jist to, co my.... kojila jsme do 11 mesicu, dokrm mel bebu, od roka davam sunar.. většinou akci za 169, uz ho moc nechce, zacina pokukovat po normalnim mliku.. je mu 16 mesicu...mydla moc nepoužíváme, kremy také ne.. ma krasnou kuzi, na prdku používáme sudocream nebo bepanthen.. jen na noc, mame velika baleni celou dobu co je maly na plenkach.. stále otevreno první baleni.. vydrzi to dlouho....
obeceni na malého jsme nakoupila, když byl ještě v brise.. cca do roka, většinu na bazarku, sem tam novy kousek, sem tam jsme dostaly, něco jsme brala od kamarádky.... od roka ma téměř vse usite mnou... ok... kupovani krasnych latek je také zavislost.. jinak sit se ucim az se synkem...dřív jsem nemusela anechtela.... ale jde to.........kupujeme jen ponožky nebo je i třeba dostane od babicky.....za chvili nas ale budou cekat vetsi botky..... zkousim sit i hracky...
jinak jogurty kupuji ve velkem a nejen bile.. i ovocne.. pro prcka hollandie a z valasska, pro nas třeba i pierota nebo s kulickama.. třeba včera to bylo 25 jogurtu.. mnam, zasoby velke... uz s e je totiž naucil jist i manzel...
sunku včera delal manzel poprvé domaci a je dobra, ja jinak sunku nejim vůbec, salamy minimalne.. u nas se jede v syrech.... od zerve, syrecku, po camemberty, nivy, parmazany, eidamu , korbacku, mozzarelly, loveckého... proste ve všech.. ... beru co je v akci, takze prostřídáme všechny.. :slight_smile:).. ok, syry beru občas i bez akce, at je toho doma dost...
pribinak delam domaci.. 1 slehacka, 1 tvaroh, 1 vanilkovy cukr, pripadne do casti davam trochu kakaa
kavu piju jen latte z dolce gusta, většinou , kdyz je manzel doma tak k snidani.. nejlevněji koupite v mountfieldu...... jinak mame i slehac na mliko... uzasna věcička.... kavu uz nekupuji obyc, ale kilovku italského za 250, melu ho doma vždy cerstve aje uzasne.. pytlik nam vydrzi i 3 ,4 mesice.....opet piju jen late, kavu pak delame silnou pre ,,džezvu,,, manzel pije i obyc turka...
limonady nekupujeme, pijeme vodu z vodovodu, občas vezmu stavu nebo mame sodastream.. ale delame většinou pro navstevy...
uf... zase urcite na něco vzpomenu, klidne se i ptejte....u nenazrane rodiny se daji najit napady.... :slight_smile:)))

jo třeba mleko kupuji po balikach v akci za 10, gely na prani beru jen v akci, velka baleni.. nejlepe asi vychazi v kauflandu.. beru na detske pradlo a nebo fakt jen ty dobre... ariel apod... avivaz davam vyjimecne, ty gely dnes většinou i voni....na psi pradlo pridavam sanytol desinfekci..

do našeho rozpoctu se vlezou i zvířata.. mame rybicky, vodni zelvu, 7 malych pejsku, umrel nam teda fretak a agamky vekem, ale ještěrky opet poridime, kvůli prckovi, at není to velike terarko v obyvaku prazdne........zradlo pro psi bereme v mountfieldu, manzel tam dela .. a premiovka je fakt dobra....rybickam a zelve vydrzi vetsi piksla zradla cely rok, psi ocuji kompletne ob rok... ockovani totiž vydrzi az 3 roky.. to většina lidi nevi a psi jsou zbytecne ockovanim zatezovani každý rok... odcervuji psiska občas, ale docela pravidelne, uz kvůli tomu, ze jsou doma a maly ted po nich porad leze, před tim zase lezli psiska po nas...takze to musi byt....... jo a mame papuska, takze beru pro nej docela slusne zradylko v tescu....to je také levne zviratko... uz mu je 10 let a dalších 10-15 tu pry s nami ještě bude, bordelar jeden...alexandr maly je to... letos nam i ta pipina snesla vajicko :slight_smile:)...
14. dub 2016 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@marketa11112 Děkuji Markéto, konečně někdo kdo trochu něco napsal o jídelníčku. Bohužel u nás není tolik obchodních řetězců a tak nemohu takto nakupovat. Je tu jen Lidl (tam ostaně chodíme pravidelně) a pak Penny a Coop (ten je asi nejdražší). Zavářet moc nemohu ,jelikož bydlíme v paneláku a není kam uskladňovat a velké zásoby také nejsou kam dávat.( Nechci uskladňovat jídlo v ložnici, obýváku atd.) takže malé zásoby dělám ,ale nenakupuji ve velkém. Na něčem se určitě ušetřit dá ,ale pod 8000,- to nedám.... Díky za příspěvek a možná i inspiraci.
14. dub 2016 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marketa11112 Teda to je slohovka :grinning: ale super užitečné typy, je vidět že jste správná hospodyňka :grinning: my jsme se teď s manželem přestěhovali do domku na vesnici, takže se těším co si vypěstuju doma ale jsme hodně zásobení manželovými rodiči, kteří mají na zahrádce snad všechno :sweat_smile: a moji rodiče když k nim přijedu mi zase občas dají nějaké jídlo, které uvařili navíc, takže máme něco i od mých rodičů....nemyslím si že jsme na tom finančně nějak špatně, rádi si dopřáváme, jak píšete vy, občas nějaké brambůrky, sýry, apod...teď čekáme na konci května miminko, takže se nám to taky promítne do rozpočtu, rádi si zajdeme v létě posedět s kamarády někam do hospůdky na zahrádku...ale zase obědy dělám v týdnu většinou jednoduché, často bezmasé, manželovi to naštěstí nevadí, třeba dnes jsme měli těstviny z rajčatovou omáčkou (plechovka rajčat cca 10 Kč) s medvědím česnekem a sýrem = náklady na oběd pro dva lidi okolo 25 Kč, včera jsme měli celerové placky s bramborami, také náklady téměř nula nula nic :grinning:
14. dub 2016 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nick1234 je super, když něco občas dostanete.. to u nas je hooodne vyjimecne, ale zase bych lhala, kdybych rekla, ze vůbec nic. ted mel prcek svatek a jedna baba privezla velke kolace, druha kremrolky a 20 vajíček , které dostala a mela jich hodne... ale je to tak 4 x do roka, ale i to je dobre. :slight_smile:)
@petrath1 zasoby nedelam extra velike, zas e se bojim, abych sis moukou , testovinama apod. domu nepritahla nejakeho broucka apod.. ale zavaruji to jo. ted mame ale uskladneno část v kuchyni, něco v mini technicke mistnosti, něco ve skrini v zadveri... a leze mi to teda krkem. ale budeme snad v brzke době pristavovat 2 mistnosti + prave komoru...takze bude lepe... na vesnici nemame nic, ale 10 kilaku od nas ano... ja do města jezdim malo, tak 2 x do mesice, nekdy ani to ne... tak pak nakoupim malickosti v centru s kocarkem, vetsi nakup udelame k veceru s manželem. nebo když jedeme z vyletu.... byla jsme dřív strasne akcni a porad litala jak das, co jsme doma s malym, ani s e mi do města moc nechce....jinak lidl je asi dobra volba, věci s e mi zdaji docela kvalitni, penny je horsi, tam většinou poslu manžela cilene pro nejakou akci.. třeba kuchynske uterky... bere to pak po ceste z práce.. :slight_smile:)
14. dub 2016 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek