• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jaký máte rozpočet na jídlo za měsíc?

12. července 2016 
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej kontaktní údaje firem".
19. dub 2016 ve 23:29 • tribulus35697
Dnešní večeře pro dva celkem za 20 Kč, výživná, zdravá, lehká. Ideální kombinace ve všech směrech. Jo a ještě rychlá. Recept? Olej, na to cibule, na to na malé kostičky dvě střední brambory, asi třetina cukety (taky nadrobno), dvě lžíce červené čočky, jedno rajče, trochu soli, grilovací koření dětské bez glutamátů, asi lžíce kečupu, zalít vodou, povařit cca 10-15 minut, hotovo.
Bylo toho půl hrnce. Pro oba luxusní porce a cena je možná ta odhadnutá dvacka i moc :slight_smile:. A výživová kvalita? Zdravé tuky (řepkový olej), bílkoviny (čočka), sacharidy (brambory, čočka), vitamíny, vláknina, lykopen (tepelně upravené rajče a kečup). Kaloricky na večeři dostačující.
21. dub 2016 v 00:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Ach jo, jak to dokazete s tak nizkymi rozpocty? Ja se snazim dostat na 15 000 mesicne a zatim bez uspechu. Jen drogerii mam za 2000 mozna i vice a pak jidlo. Pri tom doma varim, kupovane jidlo minimalne, tak dvakrat do mesice detem pizza, protoze ta domaci jim nechutna. Manzel tedy rika, ze jsem si ted deti rozmazlila a nemela bych jim vyvaret na vecere. Asi to zkusim omezit. Ted to delam tak, ze uvarim obed, ktery mam ja s nejmladsi a manzel do prace a zbytek se sni na veceri. Asi bych mela zbytek nechat na druhy den a na veceri neco obycejnejsiho. Jen to bude mit synek zase kecu. No utika mi hodne penez. Deti jsou taky pekni zroutici, pul kila jogurtu pro ne na svacinu nestaci.
21. dub 2016 v 01:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendy_ 15 tis. mesicne? 2 tis drogerie??? Kolik mate clenu? 2 tis za drogerku mi prijde silene i pro deseticlennou rodinu popravde. Dcerka má pleny a i pokud zahrnu pleny do rozpostu drogerie, tak se urcite nedostanu nad 800. Jinak, co se tyk jidla, tak ja take varim. A je fakt, ze kdyz nekdy ctu, ze nekomu staci na jidlo pro rodinu 2 tis. mesicne, tak si rikam, ze to snad neni mozny. Ale 15 tis za jidlo mi tedy prijde hodne. Ale vlastne jsem nikdy nepocitala, kolik presne dam za jidlo. Ale kdyz vezmu, ze mam cca 10 tis mesicne na bezne vydaje a staci to. A z toho koupim i benzin atd., tak je to mene nez u Vas. Ale jsme "jen" tri a pes. Takze jednou za tri meisce 1200 pejskovo vecere :slight_smile:
21. dub 2016 ve 02:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@jujatko My jsme 4 a já nechám měsíčně jen 2000,- za zubní hygienu. Ono záleží asi jakou kvalitu volíte. A za jídlo totéž. Nenakupujeme v Tescku, Lidlu atd...maso kupujeme na farmách, i na zeleninu tady máme soukromníky, takže jsou pak ty ceny jinde...
21. dub 2016 v 05:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Hlavně záleží jaké máte příjmy a finance!!!
21. dub 2016 v 06:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslím, že než částka, více vypovídající je procento z příjmů....
21. dub 2016 v 06:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@veverka33 tak ne, ze bychom to nesnedli, ale chleba, rohlik ci brambory by k tomu u nas museli byt...takhle samotne...neee... to co jste tam dala.. to mi prijde tak pro našeho synka , ne pro tri lidi.. teda u nas .. jime hodne... syn sni sam bramborovou kasi ze 3-4 brambor.. a to je mu 16. mesicu. třeba k obedu mame brambory pro nas tri z kila a pul, a k tomu třeba pecene maso se stavou a pod..
@wendy_ uf to je fakt hodne, zalezi kolik vas je.. my jsme tri a vse mame tak do 7000 urcite.. tedy , jidlo, drogerii, plenky, kasicky a to kupujeme chipsy a bonbonky.. mnam.. hodne varime....pecu hodne ke snidanim a pod...mnoho věci delam doma... pudinky, pribináčky, poháry s jogurtem . ale zase zavaruji a pod.. zatím to bylo z kupovaného ovoce a zeleniny, letos uz snad bude něco i vlastní..
21. dub 2016 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Máme 5 dětí, původní plán byl 15 000,- , nešetříme a stačí max 12 000.
21. dub 2016 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@wendy_ my jsme na tom podobně, za jídlo a drogerii a pleny dám měsíčně okolo 10 000 Kč, když dcerce dojdou krémy, tak i víc, jsme 2 a mimino, fakt nechápu, jdu třeba do Lidlu, v košíku pár základních věcí, hodně ovoce, zeleniny pro malou a je to 1000 Kč jen to hvízdne a to musím ještě do zdravé výživy, masny, do DM pro skleničky a rýžové mléko.... takže cca minimálně 2000 Kč za jídlo na týden. Ale je fakt, že jíme hodně, pořád vyvářím, ale zase jen základní jídla, žádné serepetičky, polotovary a cukrovinky nekupujeme, max tatranku pro manžela. Nechápu :grinning:
21. dub 2016 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
2dospeli a jedno dite -6tis...cca:slight_smile:
21. dub 2016 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrasipkova1 My to tak mame taky, s tim, ze jsme 4 (dva dospeli, petileta dcera a dvoulety syn) za jidlo mesicne tak 7500, drogerie 1000, leky 1000.... Nekupuju sladke, kupuju zakladni potraviny, tj hodne syry, kvalitni sunku, mlecne vyrobky - kefiry, tvaroh, jogurty jen bile. Maso u reznika, zeleninu v zelenine, nemame nic vlastniho. Myslim ze nas rozpocet je ok, niz uz bych asi musela kupovat mene kvalitni veci. Kupujeme hodne presnidavek, neprislazovanych, zeleninu, ovoce. Jediny, co me zarazi, je ta 1000 za drogerii kdyz pleny tvori max 200 za mesic. Ale opravdu se to utrati.
21. dub 2016 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
15t měsíčně za jídlo?...no...tak taky bych to uměla utratit, ne že ne, ale přijde mi to zbytečný luxus, ovšem jestli jste zvyklý na "bio", potraviny od "farmářů", zdravé výživy atd, tak to asi zas takový problém není to utratit
21. dub 2016 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@stekkna To samozrejme chapu. Ja jen reagovala na to, ze se pani divila, jak to lidi zvladaji s nizsimi rozpocty. A z prispevku mi nevyznelo, ze by pani kupovala neco extra. Ano, samozrejme je to o nejakem nastavenem standardu. A osobne si ani zas tak nemyslim, ze zalezi na prijmech. Samozrejme, ze take. Ale znam plno lidi, kteri ac nemaji, tak kupuji z meho pohledu blbosti, nic neusetri a pak si na vse pujcuji. Na druhe strane mam zname, kteri maji velmi slusne prijmy, ale jsou proste skromni a nepotrebuji mit k veceri kaviar a lahev kvalitniho vina. Radeji penize spori.
21. dub 2016 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@gaba_h no jo, ale děti už máte větší, tak to bych brala, kdyby to bylo jako u vás, ale u nás to nechápu :slight_smile: . Já s dcerkou jsme teda na dietě, nesmíme nic kde je mléko, lepek, vejce, soja, kuřecí maso, tak jak člověk hledá alternativy, tak se prostě nemůže nacpat sajrajtem jako jsou kolínka Aro za 5 Kč a blátivým kuřecím prsem, nebo nevím, protože jen za maso dám měsíčně třeba 2000 Kč, i víc. :slight_smile: Holt, každý je zvyklý na jiný standart, ted si vše píšu už druhý měsíc, tak se uvidí, ale chtěla bych trochu ten rozpočet dát dolů, aby zbylo třeba na dovču. :wink:
21. dub 2016 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Náš je 6 a kolem 20 tisíc dáme
21. dub 2016 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jujatko 2000 za drogerii není žádná velká částka... Záleží co si pod tím pojmem představite
21. dub 2016 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@petrasipkova1 To se spíš teda divím, jak s tím vyjdete. :slight_smile: Dokazala bych si predstavit utratit i vic za specialni dietu.
21. dub 2016 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Vzhledem k tomu že jsem jen s malou tak 2000kc a někdy i víc záleží na moji zrave
21. dub 2016 ve 22:14  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabriela_85 zbytečný luxus myslíš v čem? Já jen za ovoce a zeleninu nechám na tržnici každý víkend kolem 800 stovek, v pátek nám jezdí mléko (mléčné výrobky) z farmy a maso, to je v průměru 1500,-, kolem 300 Kč týdně čerstvé ryby, vynásob x 4, připočítej další běžné věci (olej, těstoviny, mouka apod...), k tomu drogerie, kosmetika, víno bereme od vinaře tak jednou za 3 měsíce cca za 4tis.
Vůbec nemám pocit, že bychom byli přespříliš rozežraní, jen jsem prostě není ochotna cpát se supermarketovými šmakuládami, na nálepku BIO si rozhodně nepotrpím. Na kvalitu a chuť ano. Vařím denně. Jsme 4, do 15 tis se nevlezeme ani omylem. Kdyby snad někdy bylo nutné omezit výdaje, tak kvalita jídla bude to poslední na co sáhnu.
21. dub 2016 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (7)
@zuzineckah To si děláš snad legraci. Utratíme tak polovinu toho, cos uvedla, složení potravin hlídám, protože i musím, lednice i mrazák stále plno všude, ale 15 tisíc za jídlo? Tak buď jste opravdu nároční, nebo neumíš hospodařit
21. dub 2016 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@magdalenax no,kolik ty dáš za víno? Já teda ty 4 tis.za rok a půl a víc. Takže pokud mají takové zvyky,tak prostě utratí. Neumím si představit koupit a sníst ovoce a zeleninu za 800..by se mi to zkazilo. Ale i takhle lidé jí no. Když si to můžou dovolit,tak zas proč ne.
21. dub 2016 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka Tak na první otázku nemám jak reagovat, jinak já bych tedy osm stovek za ovoce dát sice mohla, ale jak píšeš, - nevím, kdo by to jedl
21. dub 2016 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a není to fuk? Přece se nikdo nemusí obhajovat kolik a za co.utratí...stejně tak je naprosto nemístné někomu podsouvat že utratí málo nebo moc... Každý dle svých možností... Kdo peníze nemá, většinou závidí
21. dub 2016 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@magdalenax já si zrovna víno dávám,decku za 12 korun :sweat_smile:
No že jo. Za víkend by se to nesnědlo a týden toho moc nevydrží.
Já mám pro sebe a děti na jídlo tak 4000 max. Kdybych měla víc, uměla bych to utratit, ale též by to mělo meze.
21. dub 2016 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lajla ÁÁÁÁhoj, konečně něco rozuimného ke čtení. No, jak jinak, jak píšeš. Já v podstatě neznám nic jiného, než práci, a ještě bych měla něco vysvětlovat
21. dub 2016 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka fiha... A to vás z toho neboli hlava? Radši dražší, kvalitnější jednou za čas...než často za pár korun,...
21. dub 2016 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka a samozřejmě nic ve zlém ani nic rypaveho, na zdraví!
21. dub 2016 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lajla Teď budu ragovat místo Andělky já. Dostali jsme láhev vína, neptej se co, proč a jak, Tu láhev jsem načla a je v lednici už možná třetí týden, co je to za fujtajbl
21. dub 2016 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lajla vůbec ne. Už mockrát mi z drahého vína bylo blbe a ani mi nechutnalo ( a nebudu ho kupovat jen proto že je drahé nebo známé nebo značkové že jo) kdežto mnohem levnější dobré, žádná žáha, žádná hlava.. Kupuju si občas malou lahvičku a mám ji nadvakrát. 0,7 nebo litrovku bych pila týden.
21. dub 2016 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek