Jde dodat daňové přiznání zpětně?

glimmer
26. led 2014

Ahoj holky, od r.2010 jsem na MD ... RD a pak MD a RD (s druhým dítětem) ... za rok 2013 mi bude dělat daně zaměstnavatel (propláceli mi dovolenou). Teď mi došlo, že jsem měla příjem i v roce 2011 a 2012 a nedělala jsem si daně. Jde to dodat zpětně nebo to mám nechat být? Díky

j.a.n.i
26. led 2014

@glimmer Jde to dodat až 3 roky zpětně.

glimmer
autor
26. led 2014

@j.a.n.i a nebude tam nějaké penále?

j.a.n.i
26. led 2014

@glimmer No, pokud si byla povinna DP podat a zaplatit nějakou daň a neudělala si to, tak ano, jinak ne.

glimmer
autor
26. led 2014

@j.a.n.i no mě to vychází, že bych právě měla mít přeplatek.

j.a.n.i
26. led 2014

@glimmer Tak v tom případě by neměl být žádný problém.

hojda
26. led 2014

@j.a.n.i Teď tu s manželem řešíme jestli se do zdanitelných příjmů započítává i podpora v nezaměstnanosti? Určitě budete vědět,...děkuju...

j.a.n.i
27. led 2014

@hojda Do zdanitelných příjmů ve smyslu, že by si je psal do DP ten, kdo ji dostal ne, ale do těch 68 tis. při odpočtu na manželku ano.

hojda
27. led 2014

@j.a.n.i Díky já si to myslela, že to není zdaňovaný příjem, tak nemá v přiznání co dělat. Děkuju

zamilovanadonej
27. led 2014

@glimmer Zaměstnavatel nepodává daňové přiznání, ale dělá tzv. zúčtování daně. Daňové přiznání lze podat až 3 roky zpětně, ale musí se podat přímo na FÚ.

hedusa
14. bře 2014

Holky, chtěla jsem se zeptat, pokud mi z mojí bývalé práce spletli zúčtování daně a neumí to z nějakého mně nepochopitelného důvodu napravit a jsou si jistí, že to mají dobře. Mohu podat nějaké opravné daně sama??? Pracovala jsem pouze půl roku, zbytek nezaměstnaná, mám nárok na celý daňový bonus (odpočet na dítě).

j.a.n.i
14. bře 2014

@hedusa Pokud si za toho půl roku měla vyšší příjem jak 48 tis. tak máš nárok na bonus za celý rok. A daňové přiznání si sama podat můžeš, nebude opravné, ale řádné a je potřeba si z práce vyžádat potvrzení o zdanitelných příjmech.

hedusa
15. bře 2014

Děkuji, to jsem vydělala, já jen, zda můžu podávat přiznání, když mi účetní udělala zúčtování daně.

j.a.n.i
15. bře 2014

@hedusa Ano, můžeš, akorát k tomu potřebuješ to potvrzení od účetní, na něm bude i to, že ti dělala zúčtování daně a s jakým výsledkem.

hedusa
15. bře 2014

Děkuji, snad mi zúčtování daně okopíruje .-)

j.a.n.i
15. bře 2014

@hedusa Žádné zúčtování daně ti kopírovat nebude, vystaví ti "Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti..." a na něm je i kolonka, zda bylo či nebylo zúčtování provedeno a pokud ano, tak kolik ti vraceli. A tenhle papír je povinna ti vydat.

manowarman
17. dub 2016

Zdravim, mam k vam prosbu. Procitam si tu prispevky o vraceni dani zpetne a chci se zeptat, kdyz jsem byl vedeny na UP unor az zari 2013 jestli mam narok na preplatek. Nastoupil jsem v rijnu do zamestnani a dalsim rokem mi ucetni udelala danove priznani a bylo mi vraceno na preplatku 130 kc. Je to mozne ze to bylo tak malo? Dekuji za odpoved a pokud bych mel narok na zpetne pozadani, mam vubec moznost to jeste podat? Diky

j.a.n.i
17. dub 2016

@manowarman Pokud si měl malý plat tak to možné je.