Kolik jste ochotni zaplatit za veterinární ošetření domácího mazlíčka?

31. bře 2023

Jaké částky jste ochotní zaplatit za veterinu pro vaše mazlíčky? Máme doma králíka v poměrně hezky dožitém věku, na svůj věk je stále vitální a zdravý, děti ho milují, máme ho v podstatě na volno (zavíráme ho jen, když nejsme doma). Jenže asi 2 měsíce zpátky se mu udělal zánět a absces v čelisti, po dlouhém léčení antibiotiky a léky na bolest nám veterinářka řekla, že jediná možnost je operace zhruba za 6 tisíc nebo utracení. Operace s nejistým výsledkem vzhledem k věku. Manžel je dost proti, tvrdí že je nesmysl operovat králíka a ještě ke všemu starého. Děti to hodně prožívají, že je králíček nemocný a chtějí, aby mu doktor pomohl. Chtějí i jezdit na veterinu se mnou, u všeho být, mazlí ho a říkají ať je statečný a zvládne to a mě je líto to alespoň nezkusit. Jsem spíše rozhodnutá, to zkusit, ale velká část rodiny na mě kouká, že jsem snad úplný blázen, vždyť je to jen králík, vyhodit tolik peněz a trápit ho, když si můžeme za pár korun koupit nového... Je to vážně takové bláznovství?

lacehea
3. dub 2023

zkus to!

mon_88017
3. dub 2023

pro anonyma: nemysli si, já mám toho našeho psa "na talíři" taky skoro denně (tolik peněz do blbýho podvraťáka), manžel u toho nebyl, když jsem rozhodovala, co bude a nebude. Pokud to králíka bolí a je šance na úspěch menší než 50%, asi bych volila rychlej konec. Ale je to samozřejmě na vás.

kryany
3. dub 2023

@autor s bidnou sanci bych do toho nesla...na to jsem dost pragmatik,jak to neni kocka nebo pes...

yrsa
3. dub 2023

Jaký bude pooperační stav,bude moct jíst,bude moct být sám,budeš si brát dovolenou? Já tedy nenechala operovat 13 letou velkou hafinu,když mi řekli,že by pak měla něco jako slavíka v krku a krmila se asi pár týdnů sondou,nebo něco.....to pro mě bylo nepředstavitelné...takže tiché a klidné uspání doma,sice za pár tisíc mi přišlo důstojnější a rozumnější. Držím palce at už se rozhodneš jakkoliv. Obojí nebude lehké.

kryany
3. dub 2023

@yrsa to je dalsi vec,ale jak se bude krmit kralik po operaci celisti?mixovanou travou?a jak dlouho a kolikrat denne,na kralika paragraf nevezmes...

j.kriv
3. dub 2023

Upřímně králíka bych nechala, pokud by byl bez bolestí, dožít, pokud by měl bolesti, nechala bych ho uspat. Psa beru jinak než králíky, takže tam bych neřešila, ale na druhou stranu přesně pro tyto případy mám psa pojištěného, abych měla jistotu, že nebudu muset volit mezi léčbou a zadlužením, nebo uspáním 🤷

jaresska
3. dub 2023

Ahoj, nejsi blázen. Když jsem byla na škole měla jsem chovatelskou stanici potkanů s průkazem původu a dávala jsem operovat nádory mléčné lišty za 1500 u samic běžný úkaz. S abcesy mám bohaté zkušenosti, abcesy vně těla se dají dobře léčit, ale na čelisti je to problém, měla jsem 2 s tímto abcesem, byla operace cca tenkrát 4000, čistily jsme poctivě dreny, antibiotika, ale dostalo se to na kost a do oka, u druhýho se z toho vyklubal nádor. Museli jsme je oba uspat. Peněz by mi líto nebylo, ale v tomto případě nevím zda by to nebylo trápení.

ninive211
3. dub 2023

Já bych 6 tisíc za operaci staršího králíka fakt nedala, 500 možná...je to velký risk. To je jak kdybych měla zaplatit 20 tis. za 13l. psa. To bych taky nedala. Ale já teda nejsem asi správný respondent, nejsem nadšenec do zvířat, jako děti jsme měli morčata, křečky (žádný nežil víc jak 2,5 roku) a nakonec 2 králíky -ten první umřel na nádor právě v 6 letech, byl neoperovatelný, prolezlý po celé dutině břišní

ruzovyjednorozec77
3. dub 2023

Určitě operovat. Člověk si pořizuje zvíře a musí počítat i s tímto. Me by svědomí nedalo ho utratit, když ma šanci na život 😊 a zrovna 6.000,- neni měsíční plat, takže pokud to samozřejmě neni pro vás likvidacni, tak určitě operace.

jaresska
3. dub 2023

Holky je to jedno jestli to je pes , kočka, potkan, křeček či králík pro autorku to je člen rodiny, každý má doma něco jiného.

aguu
3. dub 2023

Jak napsal jeden moudrý muž: jsi zodpovědný za to, co si k sobě připoutal.
Takže ano, já bych to dala.

simkrk
4. dub 2023

Zvířata mám ráda a vim, že člověk si udělá blizký vztah i s křečkem.. 😊🙏.. Ale co vim... Tak kde bych nechala penize jsou za kočky a psy, pokud by byla naděje, že to pomůže, že to zvládne.. 😊 Přeci jenom hlodavci nemají vysoký věk dožití, takže za me je to blbost dát velké peníze kvůli tomu, aby tu s náma byl třeba o půl roku déle.. 😊🤷😬

lenulacek
4. dub 2023

Za psa jsme daly 46000-operace střev. Je to člen rodiny, ať je to králík nebo pes. Zaplatila bych to, nenechala bych zvíře trapit

klaruskaholubinka
4. dub 2023

My dávali za kocoura oko taky dost peněz a řekli nám, že je to nejisté, že se neví jestli to pomůže. Ale ze bud operace nebo oko ven, ale zaplatili jsme operaci a jsme hrozně rádi. Kocour na oko i vidi, byla to Teda půlroční léčba ještě potom, já tam s ním jezdila co týden na kontroli takže ještě každá kontrola nás něco stála, ale neměnila bych 😊.
A máme obyčejné kočky mourovate. Ale všichni patří k nám 😊

pajusz
4. dub 2023

Za operaci bych peníze dala, je to člen rodiny 🤷‍♀️. Kdy jsem fakt ale nasraná je když stěží projdu ordinaci, na zvíře se mi dr podívá z rychlíku, vyplacnu litr za nic defacto a odcházím, tak takovýhle návštěvy a placení mě můžou fakt naštvat ( příklad roztrzene třetí víčko u kočky, dr mi řekla že s tím nic neudělá, dvakrát na kocoura sáhla, něco si tam zapsala, dala mu kapicku na parazity a prez litr v háji, a když si projdu fakturu tak do 500 je antiparazitikum a zbytek administrativa a úkony s tím spojené to mě může chytit slak a nakonec mu to víčko musím doma sama vrátit zpět). Když jsem si nebyla jistá jestli mi psi neaezrali jed na krysy (chlap měl v garáži já nevěděla a psi tam zavřela aby neskakali na navstevu) tak mě preventivní veterina stala prez 15tisic ( vitamín K na zahuštění krve na měsíc pro 2 psy +30kg) to jsem neměla problém prostě dát, za prvé moje chyba a za druhé nenechala bych je vykrvacet na blbou oderku, tak totiž jedy fungují, rozredi krev a zvíře vlastně pojde na vykrvaceni a ne na otravu.

glimmer
4. dub 2023

já osobně bych nechala králíčka operovat. Za prvé jsem zvířatomil a za druhé bych nechtěla, aby děti zažily to, že pokud je zvíře staré tak ho necháme uspat a neposkytneme mu ošetření.

jika10
6. dub 2023

Teď jsem na 60.000,- Kč za operaci vyhřezlé ploténky u našeho 2,5 letého pejska. Vím, že nás to bude stát ještě velké peníze, než bude v pořádku, ale je to člen rodiny

autor
6. dub 2023

@pajusz no, to mi povídej, však první kontrola jen diskuze co s ním, všeho všudy 10 minut, prohmatala mu čelist, dala nám do stříkačky antibiotika a 7 stovek 🤦 Králík už je doma, vypadá dobře. Manžela málem trefil šlak, když slyšel tu částku, musel to jít rozdýchat ven. Měl spoustu řečí, že tolik peněz za králíka, kterému kouká futrál z kapsy 😀 ale má to teda za sebou a má se k světu, zkouší i žrát. Tak uvidíme, jak se mu bude dařit dál. No, ale ještě kontrola, tahání stehů a přes původní částku už jsme teď...

jaresska
6. dub 2023

Držím palce!!!