• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kolik peněz je potřeba, když máte miminko?

18. února 2013 
No, ono záleží... U nás se nekojí a krmím Sunarem - ten mně vyjde na 180 korun/600g v lékárně. Měsíčně mi sní tak 4 balení, to je 720. Příkrmy - hodně vařím skleničky, ovoce a zeleninu ze zahrádky, ale když to lehce přeženu, tak mi sní tak 10 skleniček měsíčně (když cestujeme), kupuju dražší za 30 korun - nechci na tom šetřit - takže 300. Pak kupuju sušenky (balík měsíčně asi za 30, víc nedávám) a u nás je velkej výdaj teda ovocný šťávičky, protože vodu nebo čajík odmítá - to je 40korun každejch 5 dní, tedy 240. Plínky - teďka jsem koupila děsně výhodně nějaký v akci, 8 balíků Pampersek za 1024 korun. Spotřebujeme cca. 2-3 - nevím přesně (ty velký) balíky měsíčně, takže v tý akci to je 256-384 za měsíc :oD - jooo, kéž by to tak bylo častějc :oD :oD Jinak jsem se teďka zamilovala do No name plínek z Alberta 2,5 za jednu a kam se na ně Pampersky hrabou :oD :oD No, co dál - ubrousky jsem zkusila snad všechny značky a nejvíc mi sednou okurkový Huggies a ty jsou kolem 36korun (v akci :oD), to je 72 za měsíc, protože je moc nepoužívám - spíš třeba na upatlaný ručičky nebo pusinku venku nebo u přebalování mimo - doma pokakanej zadek dávám automaticky pod vodu. Co dál... přebalovací podložky potřebujeme tak tři, čtyři měsíčně (jenom v případě nouze :oD), takže to je když to přeženu 30 korun. Kosmetiku minimálně - opalovací krémík, sem-tam kapku pěny do koupele, Bepanthen (ten mám ještě víc jak půlku od porodky), takže víc jak 50 měsíčně to taky nebude. Sečteno a podtrženo, když jedu po akcích (proč bych taky měla utrácet víc, než je nezbytně nutný), tak to je cca. 1800 za nezbytný výdaje...
NICMÉŇE :oDdíky tomu, že ušetřim na akcích, utrácim jak šílená za hadříky, hračky, blbosti kolem, takže nakonec mně to dítě vyjde stejně na mnohem, MNOHEM, MNOOOOOHEM víc :oD
22. srp 2011 ve 13:35  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Každý dítě je jiný. Dá se pořídit krabice mlíka za 80,- ale taky i za 350,-. To samí s plínama někdo koupí levnější a je spokojen a někdo ne to je individuální. Mi na plínách utratíme hodně, ale je to zas spojení ze zdravotním stavem.Vejdem se do 2000,- Oblečení dostáváme od známích a nebo nakoupím ve slevách a po bazarech za pár kaček. Nenakupuju toho moc stejně z toho mrňous rychle vyroste. Kosmetiku máme na předpis. Záleží na tom co nám doktorka předepíše. Za léky teť nic neplatíme ani ty blbí poplatky v lékarně.Skleničky moc nekupujem spíš vařím jenom občas když lítáme po doktorech tak mu dám kupovanou jinak domácí strava a nějaká přesnídávka a jogurt.Každý dítě je jiný nedá se to srovnávat někdo jezdí na kontroli 250km někdo ne. Někomu stačí obyčejná kosmetika někdo potřebuje speciální i vyživu to je individuální opravdu se to nedá srovnávat někomu stčí 2000 někomu nestčí ani 5000,- A kolik mě malej vlastně stojí ani tolik neřeším. Ten pohled na toho úžasnýho drobečka to všechno vynhradí.
22. srp 2011 ve 13:51  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Já sice kojila,ale malé to nestačilo,takže byla od začátku i částečně na Bebě,takže to byly tak 2 - 3 balení za měsíc cca 900,-.V půl roce přešla jen na kojení. Od roka batolecí mléko cca 2 balení takže kolem 600,-
Plíny první tři měsíce jednorázovky( do 1000,-,vždy se někde najde akce),pak jen na noc (200,-) a přes den látkovky (počáteční investice cca800,-,za čtvercovky a 800,-kalhotky)
Vlhčený ubrousky u nás mají huggiesy často vakvi kolem 30,- a já to používám na vše nejen na malou,takže kolem 100,- nebo to maxi balení z dm za kuponky za 80,-
Příkrmy od 5.měsíců ze začátku kupované,domací ji nechutnalo,takže kolem 2000,--3000,-,od 8.měsíců jedla domácí.
Kosmetika astrid a Nivea cca 150,-
Oblečení přes brumlu a i nové z obchodů jednou za 2 měsíce tak 500,--1000,-
Hračky každý měsíc něco od 100,- do několika tisíc,pokud jsou svátky atd.
Mimčo Tě může stát málo,ale taky i hodně záleží na náročnosti maminky.
22. srp 2011 ve 13:52  • Odpověz  • To se mi líbí
a) dohromady nic. ale mám zdravé děti, které netrpí alergiema atd.
plenky mám látkové, počáteční investice tak 5000kč, dál už skoro nic.
vlhčené ubrousky skoro vůbec - dítě umývám vodou.
dětské mýdlo - sebamed 70kč za kostku, ale vydržela fakt dlouho. žádnou kosmetiku sem nekupovala, mám pocit, že čím míň to dítě mažu, tím je mu líp.
oblečení - darované, poděděné a z druhé ruky. A teď sem udělala zajímavou zkušenost - stěhovali sme se, já sem spoustu dětskyho oblečení sbalila a přestěhovala. asi 14dní kluci nosili jen pár kousků. starší tak 5 triček, 5 punčocháčků, trošičku prádla, dvoje zimní kalhoty, dva svetry, zimní bunda. mimino - tak 6 bodýček, 4 polodupačky. kombinéza, kamašky, teplý svetr. nic dalšího sem nepotřebovala. takže dětem stačí o HODNĚ míň oblečení, než si myslíme.
čili jestli 1000 za obě děti měsíčně? myslím za pravidelné výdaje.
18. únor 2013 ve 14:47  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek