• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kolik utratíte za měsíc za jídlo? My 5000 Kč, je to málo?

28. listopadu 2016 
@chris_n u dcery jsme to zvladali a to mel manzel mirne nizsi plat, nez ma ted. No ale to jsme bydleli v byte. Pak se objevil domek, hypoteka, rekontrukce a bohuzel mam pocit, ze nas to sezere zaziva. V prosinci tu budeme dva roky a jen loni jsme doplaceli 10tis na vode a elektrine. A zrovna pred vanoci. S timto velkym vydajem jsme nepocitali a rekla bych, ze od te doby se tak nejak vezem. Nemame zadne dluhy na pujckach nebo kreditkach nebo exekuce a takove veci (nastesti), ale i tak zijeme z ruky do huby a me to trapi. Manzel ma v letni sezone taky jeste takovou brigadu o vikendech, za vikend ma treba 2-3tis,coz mesicne hodi prijemnou sumicku, jen je to na ukor toho, ze se skoro nevidime, pouze v tydnu po vecerech, kdyz prijde z prace.
15. črc 2016 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@margarithka v lidlu,tam totiz stoji 35kc,jinak ve zdr.vyzive stoji 80kc
16. črc 2016 ve 02:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mischel26 Fakt? Tak to se u nás musím podívat! U nás většinou jezdí nakupovat manžel, ale pověřím ho, ať se zeptá. Děkuju moc za informaci a přeju hezký víkend.
16. črc 2016 v 06:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chris_n Moc děkuju za informaci. Přeju hezký víkend.
16. črc 2016 v 06:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mischel26 i ve zdrave stoji 33 kc... jen se nesmi kupovat ta bio, ale normalni
16. črc 2016 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sammaelka starší už muze do skolky, nebo ne? Mladší pokud by babička zase pohlidala, tak by to zas na nejaký privydelek mohlo byt, nebo
16. črc 2016 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzineckah Ano, starsi chodi do skolky. Ale v inkriminovane dobe (cervenec+srpen) ma skolka 5 tydnu zavreno. Mame tu jen jednu, neni moznost davat dceru do jine. Takze stejne hlidani musim resit i pro ni.
16. črc 2016 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chris_n tak bohuzel nase zdrava vyziva tu levnejsi variantu nema :-\
16. črc 2016 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea manžel dojíždí každý den do Německa za prací, ano, projezdí 6t, ale nesrovnatelně víc vydělá. šílené to opravdu není.
17. črc 2016 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gabriela_85 ano, záleží kolik kdo vydělá. jak už tu bylo psáno. kdyby někdo vydělal 10 tisíc, tak se mu projet 6000 nevyplatí. někomu jinému se to vyplatit může :slight_smile:
17. črc 2016 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea no jasně, dřív taky pracoval tady v ČR a projezdil měsíčně 1500,- ted projezdí 6000 ale bere dvojnásobek toho, co bral tady. my bydlíme od hranic kousek, takže ano, je to i časově náročnější, ale peníze prostě jsou potřeba. Máme dvě deti a právě proto, abychom se nedostali do situace, když budu muset kupovat levné jogurty a řešit jestli můžu vzít pro děti rajčata a okurku jsme se takto rozhodli. Určitě nám jeho nová práce vzala trochu společného času, ale můžeme si ted dovolit vzít děti na prodloužený víkend, častěji na výlet, do bazénu, na dovolenou, v zimě na hory...něco za něco...
18. črc 2016 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (8)
@gabriela_85 My musime vyjit s mensi castkou :frowning2:
22. črc 2016 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
No...tak jsem asi divná..tyhle uváděné částky mi přijdou směšné..co proboha jíte za takové almužny?z toho se snad nedá ani vařit?
22. lis 2016 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@ilonnn jakou castku myslis? Tady padlo ruzne rozpeti. Ale 5t pro dva dospele se da.
22. lis 2016 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonnn a kolik projíte vy?
22. lis 2016 v 15:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nechapu. My proste utratime mesicne za jidlo a drogerii, leky atd. kolem 15 tisic a to jsme 3! Jak to delate, ze utratite tak malo??? Co proboha jite?
My kupujeme ovoce, zeleninu, mleko, sunka, syr, pecivo jako zaklad. A jen ovoce stoji teda balik... Pak nejake maso, ryby a samozrejme si dame i neco na zub (nemyslim, ze hodne), ale proste to nejde dostat na castku pod 14 tisic! Muzete mi nejaka napsat, co cca mate na jidlo na tyden, nebo jake jidla jite treba dva modelove dny??? Diky
25. lis 2016 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Nás bude v lednu 6 a teď jsem si jen tak poslední dva měsíce schovávala účtenky, kolik utratíme, protože muž mě dává 5tis na domácnost, resp. na to jídlo...první měsíc to bylo těsně 5tis a druhý něco přes 5tis...takže vystačíme :grinning: já teda hodně nakupuju do zásoby a jednou za 4-5 měsíců udělám velký nákup v raichu za cca 100€ potravin do zásoby...ale bydlíme v baráku, s velkou zahradou a spustu věcí si vypěstujeme, zavařím, dělám x druhů džemů, sirupů, uskladním zeleninu, ovoce, koupíme si třeba pytel domácích brambor a máme vlastní vejce...hodně peču, cca 2-3x týdně buchtu na plech a vařím podle potřeby, ale muž aby měl teplé jídlo večer, protože přes den má jen svačiny...
25. lis 2016 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arachna přesně, taky nechápu jak to dělají. My ve 3 projíme opravdu hodně, přesnou částku nevím, radeji nic nezapisuju. Pravda, že vařím skoro každý den teplé obědy. Nemyslím, že kupujem blbosti, samozřejmě občas sladkost pro syna a manžela.
25. lis 2016 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arachna my jsme taky 3 a manžel sní jak malý zájezd, ale 15 za měsíc za jídlo fakt nedáváme. Jsme tak zhruba na 8 a ani to ne....přestala jsem nakupovat v Tescu a začala jezdit do Kauflandu (to je tak minimálně 500 na týden rozdíl) maso beru ve velkém a zamrazím naporcované - kuřata kupuju celé v akci a pak jen vykostím a zamrazím, takže máme zvlášť prsa, stehna a skelet na vývary (ty mám na mražáku a vařím z nich místo bujónů - ty nepoužívám). Jinak každý týden kotel ovoce a zeleniny (to je asi největší pálka, ale furt se vlezem). Drogerii a hygienu nakupuju v akcích, občas se hodně vyplatí i v Makru. Jinak manžel má dnu, takže to s masem moc nepřeháním a máme oblíbené i bezmasé recepty.
25. lis 2016 ve 23:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsme 4 (deti 4.5 a 2.5) a na mesic mame castku 6tis a da se to :slight_smile:)) jezdime teda na nakup jen jednou tydne, kde mame limit 1.5tis a vlezeme se, chleba si pecu zitny, detem moc pecivo nedavam - syn teda chodi do skolky (ale i bez skolky by jsme se vlezli do tech 6 tis.-on je frfna a neji dost veci-ji porad to stejne :slight_smile:)) a co kupujem? furt to stejne, ovoce (nejradsi mame jabka, banany, ted mandarinky, hroznove vino, hrusky), zelenina (mrkev, celer, petrzel, a pak ten zbytek, ale ja treba mela zlucnikovou dietu a moc typu zeleniny jsem nemohla-takze to ji muz, deti syrovou zeleninu neji-tem to davam do obeda-varim), mlecne vyrobky, nejake zasoby-typu mouka, cukr, testoviny, rajsky protlak a z toho se vari -varim polevku na dva dny, jinak kazdy den jidlo, ale treba my snime jen jedno kureci prso (dcera, ja a muz), nebo dve stehna-proste nam to staci :slight_smile:)) muz kupuje cela kurata a sam si je vykosti a udela z nich maso na jednotlive obedy (takze skelet na polevku, z toho jeste obereme maso a to pouziju na jeden obed napr. rizoto, omacka na spagety apod.-my jime ciste vyvary :slight_smile:)), dale jsou dve prsa-takze dalsi dva obedy, dve stehna-jeden obed, plus kridelka-ty si da treba muz na veceri s necim)-jime hlavne bile maso-kure, kralik, kruti.... taky pecu buchty dost casto, mame vzdycky pytel brambor, pres leto zelenina od rodicu, nekupujeme sladke piti-pijeme vodu z vodovodu, max neslazeny caj, babicky obcas daji ovoce, presnidavkove svacinky, nejake sladke - takze se vlezeme do tech 6 i s drogerkou :slight_smile:)))
26. lis 2016 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@drzticka81 ??? jedno kuřecí prso pro 3??? No to pak z těch 6 musíte ještě 2 tisíce ušetřit, protože vaše spotřeba je extrémně nízká! To nechápu jak se z toho můžou najíst dva dospělý a dítě. A když vaříš ten vývar, tak do něj maso nedáváš, když píšeš, že ho obíráš na rizoto? Vždyť na skleletu ho zas tak moc není, nechápu jak ti může vyjít na další oběd pro rodinu:scream:
Jako chápu, že když nejsou peníze, tak člověk musí takhle přemýšlet, ale to v žádném případě nejsou plnohodnotné jídla se vším všudy. To je z nouze cnost.
26. lis 2016 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ojo velký nakup za 100€ ? :grinning: to dám klidne za nákup na týden (max. 2)...Pro dva dospele a 3 leté díte
26. lis 2016 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzineckah jenze neni prso a prso... nekterá jsou naporcovaná na 150g, ale kdyz si to sama doma vykostíš a připravís, tak muze mít i mnohem víc. Já třeba vařím ruzna jídla (omacky, sosy, atd..) s masem, kde ho dam na kousky. Maso mívá cca 400g (jedno balení prostě). A máme to většinou na dva dny na oběd. Neumím moc vařit naprosto bez masa, tak alespon v jedné porci to maso eliminuju na minimum. :wink:
26. lis 2016 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzineckah - ja jsem zvykla z domova -my meli vzdy pul kurete na obed (byli jsme 4) ja maso od prsou, bracha stehno, mamka kridlo a tatka ten zbytek a jeste nam detem zbylo na veceri :slight_smile:)) a jinak-z toho prsa nakrajim tri platky masa-muz dostane nejvetsi, dcera nejmensi a ja to prostredni -mi to staci -ja nejsem moc masova, me staci kousek, dceri taky, muzi taktez, jinak delam ruzne zeleninovo masove majdy, kam staci to jedno prso taky :slight_smile:))) a jeste zbyde muzi na veceri :slight_smile:)) nejsme rozezrani :slight_smile:)) vyvar-jak uz jsem psala-jime ciste vyvary-mame v nem jen nudle -ja jsem od mala nesnasela ve vyvaru zeleninu ci maso, jen knedlicky.....a jak vidis, mame to jeste na dalsi obed- je tam trochu masa a pak hodne zeleniny :slight_smile:))) myslim, ze je to plnohodnotne jidlo pro vsechny-mame kazdy den polevku, coz je grunt a pak druhe-takze je clovek dosyta najezen :slight_smile:)) a setrit nemusime :slight_smile:)) proste treba diteti nedam v jeden den tri jogurty-to mi prijde rozezrane, maji limit jeden......samozrejme, az deti budou vetsi-spotreba bude take vetsi, ale zatim to detem staci :slight_smile:)))
26. lis 2016 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chris_n to říká i moje kamarádka, jsou 3 a každou neděli jezdí na nákup za 2litry...fakt nechápu, co kupujou :grinning: v německu vyjde levně rýže, ty kuličky do mlíka, kakao, kečup, tuňák, hlavně tam beru máslo, klidně 30ks a doma si ho dám do mrazáku, toho máme velkou spotřebu a pak sušenky, takové kulaté podobné discu, tady v čr v podstatě sladké vůbec nekupuju, max. margotky do buchty...a prací prášky, ty taky v čr nekupuju...
ale jak říkám, já nakupuju hodně do zásoby, když je to v akci, takže mám doma třeba 5kg rýže, kupuju celé balení oleje, mouky po balíkach, mlíka teď kupoval manžel 3 balíky, máme zvlášť mrazák, takže i maso pak v akci koupím více a naporcuju, brambory, vejce, kořenovou zeleninu mám uskladněnou svoji v mrazáku nebo v písku a nemám potřebu tyhle potraviny kupovat pak v týdnu...ten olej mám tak na rok :grinning:...to v podstatě kupuju jen pečivo, nějaké ty jogurty, sýry, šunku, těstoviny apod....a to vařím fakt ve velkém, třeba na palačinky spotřebuju víc jak litr mlíka, omáčky dělám do 4l hrnce, aby jsme to měli aspoň na dva dny...mlíko se u nás fakt točí, jak často peču, malej má večer vždy krup. kaši, kluci ji taky mají moc rádi, takže ji si jí zahlásí tak 2-3x týdně na večeři...a je fakt, že v létě nekupuju zeleninu jako rajčata, papriky, okurky...to si prostě vypěstujem...

a kam se chodí nakupovat je taky rozdíl..ten kaufland je fakt levnější, ale tam jezdím, jen když mám cestu do města, tady u nás je pak penny a i tam se sejdou velmi pěkné slevy...do tesca, lidlu nebo albertu chodím jen vyloženě na akce, když je sýr madeland za dvacku nebo ty mlíka, pivo..fakt jen ty akce, co se vyplatí vzít pakl....v tescu ty pleny sovičkové nám vyhovujou, teď byli v akci balík za 189kč, vzala jsem hned 10ks...sice to byly jen pleny skoro za 2 litry najednou, ale pak je x měsíců nemusím kupovat...
26. lis 2016 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Začala jsem si poctivě dělat zápisky a minulý měsíc jsme měli za jídlo domů 3500 Kč + jídlo venku 992 (v tom je kafe zmrzlina, občerstvení do kina, víkendový oběd v Globusu). Tento měsíc máme zatím jídlo domů cca 4500 + jídlo venku 1300 (v tom jsou třeba trdelníky 190 Kč, palačinka 90 Kč, KFC 270 apod), ale do konce měsíce je už jen pár dnů, na nákup bych nemusela. V těch částkách nejsou obědy dětí a některé obědy manžela, jinak je tam vše.

Ale! během léta a podzimu jsme dostali švestky, jablka, trochu hrušek, asi 3 dýně, asi 8 cuket a 8 patizonů. Takže jsme jedli to. Ale částky minimální, a to jsem ještě udělala spoustu pečených čajů, kompotů, povidel, marmelád, křížal a sušených švestek, takže o to nižší výdaje budeme mít i v zimě.

Hodně dělá příprava jídel z prvočinitelů a využití všech částí suroviny. Příklad. :slight_smile: Za 29 Kč jsem koupila dýni na vydlabání (v Kauflandu). Z toho prostředku jsme udělali polévku. Dužinu okolo slupky jsem si naporcovala do mrazáku a budu z toho mít 4x pro sebe pečenou dýni k obědu i k večeři. Semínka jsem vybrala a očistila, usušila a opražila na plechu se solí. To si dal s chutí manžel. Asi tak 5 let zpátky jsem to vydlabané z dýně vyhazovala, přitom teď z toho udělám spoustu věcí.
26. lis 2016 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lenka5731 tohle zpracování bez zbytků je nejlepší...s tou dýni jsi mě překvapila? jaká to byla dýně, že jsi použila i semínka a vnitřek na polívku? jinak ty cukety a dýně...to je paráda pěstovat, cuketa se dá použít kamkoli, do buchty, bramboráky, omáček, polívek...pořád jsem jí dávala do příkrmů...
26. lis 2016 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
nevím, jaká to byla dýně, byla větší a oranžová ... ty ostatní co jsem dostala byly bílé, a ty jsem taky zpracovala beze zbytku včetně semínek (jen škoda, že byly tak malé) :grinning:
26. lis 2016 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky rada pouzivam cuketu a taky ji cpu vsude :slight_smile:)) a taky se snazime vse zuzitkovat-zadne zbytky, clovek uz vi, co za tyden spotrebuje, tudiz skutecne muzeme koupit jen to, co zuzitkujeme......kdyz zbydou z obeda brambory, opeceme k veceri, starsi pecivo se muze rozpect se syrem, salamem (ten my ale moc nekupujeme), domaci pomazanky, marmelady od babicky, domaci salaty....to vse usetri penize :slight_smile:))
26. lis 2016 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek